Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Ja jem nawet o 24, bo tak wracam z siłowni i waga leci, a wierz mi, że moja genetyka jest tak chujowa, że jedząc chleb tyję jakbym w macu wpierdalał. ;)
 
Fakt#1 Najefektywniej spala się na czczo.



Fakt#2 Przed bieganiem jedz BCAA - ochronisz mięśnie.



Fakt#3 Jedz najpóźniej 2h przed snem więc możesz jeść o 24 jak kładziesz się o 2.



Fakt#4 Mięśnie rosną nocą, najlepsza regeneracja następuje między 22-2.
 
Lugasek niezły rekord :-) Ja po 100g ryżu czuje się zapchany jakbym zjadł pół menu w MC. Co do posiłku po treningu jest on bardzo ważny szczególnie bogaty w białko, żeby wstrzymać katabolizm i przyspieszyć regenerację :-)
 
Fakt#5 Po treningu trzeba zjeść pełnowartościowy posiłek, bogaty za równo w białko, węglowodany i tłuszcze.
 
22 wracam do 22.30 robie 23 zjadam, spać koło 1 i na 5,30-6 wstać :-) mało tego spania
 
Fakt#4 Mięśnie rosną nocą, najlepsza regeneracja następuje między 22-2.




Hehe. Skąd to info, z Men's Health'a?:-) Musze dziś w nocy, zacząć obserwować moje mięsnie.:-)




Fakt#3 Jedz najpóźniej 2h przed snem więc możesz jeść o 24 jak kładziesz się o 2.


To jest taki ustalony bezpieczny okres. Ja moge jeść np. 30 min przed snem i nie mam problemów, a np. mój kumpel jak zje 1 h przed, to boli go brzuch i budzi się w nocy.







Z tym spalaniem na czczo, też w pełni się nie zgadzam. Masz na to jakieś badania?
 
Ciekaw jestem jak bieganie na czczo naukowo wytlunaczysz gruby :) Bo ja slyszalem ze oprocz popalenia miesni to za duzo nie pozbijasz
 
Na czczo poziom lipidów w krwi jest zdecydowanie mniejszy niż po śniadaniu, brak lipidów oznacza szybsze wykorzystywanie glikogenu a w efekcie szybsze siągnięcie energii z zapasów tłuszczowych.
 
Ja na czczo nie biegam, ani nic nie robię, bo po prostu źle mi wtedy. Wolę mieć ujemny bilans kaloryczny i robić dobre treningi niż zamęczać się na głodzie...
 
i ogolnie mniej trzeba biegac, zeby osiagnac cel, 30 minut biegania na czczo wystarczy, bierzezs bcaa przed i wszystko :)


sam spalilem 15kg poltora roku temu bez zadnych odzywek, jednak slaba dieta i przyplacilem to duzymi stratami w miesniu, obecnie jestem na masie i w maju planuje pojsc na redukcje, to mysle ze tez wlacze bieganie na czczo
 
Ja w ciągu 3 miesięcy spaliłem 25 kg samym basenem. Także aeroby to podstawa. :p
 
Wiadomo, że bieganie na czczo jest skuteczne, ale chciałbym zobaczyć jakieś badanie, które udowadniają, że jest skuteczniejszcze, od biegania po posiłku.
 
:-)Z Faktami się nie dyskutuje. To co napisałem to nie był post do podjęcia polemiki tylko zaakceptowania.



@Sajd wyjaśnił czemu biega się na czczo, jeśli takie rzeczy nie są dla Was oczywiste bez takiego wyjasnienia to przykro Mi. Jesteście adeptami kulturystyki czy szerokopojętego sportu więc spytajcie o to swoich trenerów. Rano Twój organizm jest biedny we wszelkie składniki odżywcze bo przebyłeś 8h drogę katabolizmu nocnego więc energię może czerpać jedynie z tłuszczu zapasowego, nie masz siły żeby biegać rano albo czasu? To nie biegaj, biegaj wtedy kiedy możesz. Ja napisałem tylko, że Fakt jest taki iż bieganie na czczo jest najefektywniejsze.



Jedzenie przed snem, to już oczywista oczywistość. Jeśli zjesz golonkę i położysz się do łóżka to na pewno w ciągu chwili nie zaśniesz bo właśnie pobudziłeś organizm do pracy, on wtedy nie odpoczywa tylko pracuje bo zrobiłeś mu koło pióra wciskając nocną zmianę. Do tego minimalna ilość kalorii z tego co zjadłeś sie spali bo leżenie to najmniejsza aktywność fizyczna więc znaczna część się odłoży.



Bóle? To oznacza problemu żółądkowe wynikające z niezdrwoej diety albo schorzenie. Jedząc 2h przed snem przede wszystkim łatwiej uśniesz bo układ pokarmowy zwolni obroty, do tego przez te 2h jesteś w stanie spalić sporo kalorii wieloma czynnościami, każda z nich ma większe spalanie niż sen.



I na koniec perełka. Jeśli myślisz, że odbudowa naderwanych podczas wysiłku fizycznego włókien mięśniowych nie nastepuje w trakcie regeneracji czyli snu to nie mamy o czym rozmawiać. O 22 w organizmach ludzi zaczyna się wydzielać melatonina czyli naturalny hormon snu, śpiąc w tych godzinach wypoczywamy najpełniej bo dużo łatwiej wchodzimy w 3 fazę snu, najgłębszą.
 
Napisałeś, że mięsnie rosną w nocy, a nie podczas snu:-)







Co do jedzenie przed snem, przecież się zgodziłem, więc nie wiem po co się rozpisujesz.



Co do biegania na czczo, pokaż mi badania, które udowadniają, że bieganie na czczo jest najskuteczniejsze.
 
Nie wiem, dla Mnie jest oczywiste, że 20min biegu na czczo spali więcej tłuszczu niż 20min biegu po posiłku albo 40min biegu wieczorem po 3-4 posiłkach i nie potrzebuje na to żadnych badań natomiast z pewnością dla samopoczucia lepszy będzie trening interwałowy późnym popołudniem o większej intensywności niż poranny 20min bieg oraz przede wszystkim prostszy do wdrożenia w życie.



Znam ludzi którzy zrzucali interwałami, biegami na czczo czy tak jak Ja samą dietą.
 
No tak, ale napisałeś, że to fakt. Skoro to fakt to musi to być pewne, sprawdzone, poparte badaniami.
 
Ostatnio ten temat poruszał ten cały Michał od Koksa. Polecił, aby biegać na czczo po spożyciu bcaa albo bezpośrednio po treningu siłowym.
 
Tylko oczywiście musisz sprawdzić ile jest BCAA w BCAA:-) Jeśli na opakowaniu jest napisane np. ze jedna porcja 10g zawiera 5 g BCAA. To wtedy musisz wziąść podwójną porcje.
 
skoro będe tylko bigał, popki i brzuchy robił to posiłek z większością weglowodanów tylko przed i po MMA ?
 
Ogólny schemat diety zbilansowanej:

1. Śniadanie: węglowodany (niski + wysoki IG) + białka + tłuszcze + warzywa2. II Śniadanie: węglowodany (niski IG) + białka + tłuszcze + warzywa
3. Przedtreningowy:
węglowodany (niski IG) + białka

TRENING

4. Potreningowy:
węglowodany (wysoki IG) + białka
5. Kolacja:
białka + tłuszcze + warzywa



Tłuszcze mogą być również okołotreningowo. Kiedyś panowało przeświadczenie, że tluszcze po treningu spowolniają wchłanianie białka i węgli. Jest to prawdą, ale to musiałaby być naprawde duża ilośc tłuszczy. Przed treningiem to już w zależności od samopoczucia i od czasu po jakim zaczynamy cwiczyć. Węgle na kolacja, to też indywidualna sprawa.
 
Takie pytanie:



przy wadze 90 wzrost 182, dziennie (bez soboty i niedzieli) trening MMA 1.5 godz.i jakies bieganie 3 razy w tyg.



znalazłem dwa sposoby i różnie my wyszły



1. 2600kcal B-720kcal (180g) T-1350kcal (150g) W-520kcal (130g)



2. 2650kcal B-672kcal (168g) T-936kcal (104g) W-1040kcal (260g)



Który jest bardziej prawidłowy ?
 
Pierwszy to typowy low carb zwiększone białko i ucięte węgle odpowiednio 2g/kg białka, ok 1.7g/kg tłuszczu i ok 1,4g/kg. Jeżeli węglowodany Cię zalewają to odpowiednia dieta dla Ciebie. Redukcja + dobra budowa mięsnia. Drugi wygląda na typowe zapotrzebowanie organizmu bez kombinacji. Jeden i drugi jest prawidłowy, wszystko zależy od organizmu. Tak jak wyżej pisałem 1 sposób dobry jeśli węglowodany Ci nie służą. Z góry przepraszam za błedy ale późno już i czas spać :-)
 
Nie mogłem edytować a juz mam mętlik w głowie.



3. 2475kcal B-756kcal (189g) T-1053 (117g) W-668kcal (167g)
 
Za mało kcal, według mnie zacznij min. od 3000 kcal.

Na twoim miejscu nie zaprzątałbym sobie głowy, tymi wyliczeniami. Nie jesteś zawodowcem, a przez te wszystkie wyliczenia, można się szybko zniechęcić. Skorzystaj z gotowych kalkulatorów. Poobliczają ci wszystko mniej więcej. Gdy już, poznasz swoje ciało, zyskasz troche wiedzy, zrobisz sobie dokładniejszą diete.



______________________________________________

Na początku wejdz na:

http://potreningu.pl/kalkulatory/tluszcz

Tutaj obliczysz poziom tkanki tłuszczowej

Wynik pomnóż przez swoją wage. Otrzymany wynik odejmnij od swojej, wagi. Wtedy otrzymasz swoją "czystą" mase ciał:

np. wynik wyszedł 20%

90kg * 20% =18

90kg -18= 72 kg (to jest czysta masa)

To tylko przykład musisz obliczyć to sam.

________________________________________________

Teraz wejdź na:

http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

Uzupełni dane, pamiętaj żeby w masie ciała wpisać, czystą mase, te którą wyliczyłeś.

Otrzymasz np. taki wynik

Współczynnik BMR 1863.34
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3214.26
Węglowodany 55% 1767.84kcal = 441.96gram
Białko 15%% 482.14kcal = 120.54gram
Tluszcz 30% 964.28kcal = 107.14gram

Waga była 72, więc podbijam białko do 144(2g na kg, masy ciała), a z tłuszczu lub węgli odejmuje, w zależności od diety.

To tylko przykład musisz obliczyć to sam.

_______________________________________________

Teraz założ sobie konto w serwise, http://potreningu.pl i tam w sekcji "dzienniki" ułóż sobie diete.
 
Rozumiem, że skoro wpisuje czystą mase to powinnienem w miare chudnąć ( tracić ten tłuszcz) ?
 
Back
Top