Siła i sprawność zawodników sportów walki

Ja sie nie przechwalam.Ale Szpila naprawde jest slaby fizycznie i duzo osob to powie porownaj go do innych z wagi ciezkiej,w wadze sredniej znajda sie silniejsi od niego.Fedor slaby fizycznie ?? mimo ze nie wygladal jak Lesnar silowo górował nad wszystkimi rywalami prócz Big Silva.



Silva wynikow siłowych w boju dobrych nie ma ale jest bardzo zwinny i bez powodu na niego spider nie mowia .Michael Page zawodnik ma podobny do Andersona styl choc duzo mu brakuje ale nadrabia sile zwinnoscia.Tak samo Jones i Alex w polciezkiej nadriabiaja to bo silniejszych od nich jest wielu zawodnikow w tej kategorii.
 
Większość zawodników w Polsce, których znam robi do dwóch cykli pod siłę maksymalną w roku, ok. 5-6 tyg. każdy. Wtedy królują martwe ciągi, zarzuty, przysiady i rwania. W pozostałej części roku robią w zasadzie tylko siłę dynamiczną i wytrzymałość mięśniową, im bliżej walki, tym mniej tego.
 
CongaBonga, czy ty aby nie zakładasz, że goście z dużymi mięśniami to z założenia ci silniejsi fizycznie, a ci podłużni już siły nie mają? Masz jakieś dane odnośnie wyników siłowych Andersona?

Nie widziałem WSZYSTKICH jego walk ale nie przypominam sobie, żeby w którejkolwiek Jones odstawał siłą fizyczną od przeciwnika.

mimo ze nie wygladal jak Lesnar silowo górował nad wszystkimi rywalami prócz Big Silva.
I Rogersa. I Hong Man Choia.
 
Widziałem kiedys na siłce typ z 1,9 m chudy strasznie no z 70 kg miał chyba a wziął 120 kg na klatę



@ Franek



a siła dynamiczna to nie są czasem zarzuty i rwania ?
 
Sz. Pan Karol: czasami tak, czasami nie. Nawet jeśli te ćwiczenia się pojawiają, to w zupełnie innych treningach i na innych obciążeniach. Zarzut na 120kg wygląda w końcu inaczej, niż 6 dynamicznych szarpnięć na 80kg ;) Akurat te treningi, które ja widziałem, wykorzystywały gumy, linki wyciągu, kettle, mało tam było klasycznego żelastwa. I wiem, że Ty to wiesz, tylko doprecyzowuję swoją wypowiedź ;)
 
Rogers to spasiony jest a nie silny.Sile czerpie z masy 120 kg lub wiecej,Watpie aby on umiał sie 10 razy podciagnąc .Jones ma siły nie mowie ze ma mało ale nawet Wanderlei ma wiecej i Manhof moim zdaniem od niego .
 
Aslambek Saidow 210 w martwym ciągu:



https://www.facebook.com/photo.php?v=413138222126072&set=vb.256871837721600&type=2&theater
 
Jak czytam te wasze wpisy w tym temacie , to wydaje mi sie , że niektórzy albo na treningu nigdy nie byli - i nie chodzi mi o siłownie zamiast WueFu - albo nadzwyczajniej nie do końca rozumieją.
Franek, który wiemy, ze trenuje sam oraz ma kontakt z zawodowcami, napisal mniej wiecej jak to jest. Łaaahhaaaaahaaa, ktos tam pisal, ze Fedor slaby. Jak ktos zobaczyl Fiedie z Footem pierwszy raz moze-to stad te opinie. W Pride, Fedor mial sile.
Ale zeby nie byle,ze medrkuje tylko, to wedlug mojej opinii, jesl zawodnik trenujac przez te 5 -6 tygodni , 2 razy w roku siłe, nie podniesie w martwym wazac:
75 kg - okolo 200
90 kg - okolo 230
powyzej 100 kg - 230 i w górę
to nadzwyczajniej w swiecie slabeusz
 
@Uliczny Fajter przecież ty jesteś klasycznym trollem a nie pro zawodnikiem MMA
 
@CongaBonga ale skąd ty bierzesz te swoje wizje Manhoefa silniejszego od Jonesa? Bo ma łapy grubsze?
 
@Uliczny, nie zaprzeczyłeś, że jesteś trollem, więc już można brać na Ciebie poprawkę :)
 
@Uliczny inne "siłacze" bo to temat o sile i sprawnosci zawodników MMA a nie o osiedlowych koksikach.....
 
Tak jestem trollem w stosunku do kretynów ktorzy chcą być drugimi Gitami czy Błachowiczami, no tak ale Janek miał takie buty do biegania fivefingers to moze ja tez bym takie kupił /tROLLED.
 
Oli za czasów strongman 380kg w DL



https://www.youtube.com/watch?v=Ls9EygRn_3c



tu trening cardio pod MMA



https://www.youtube.com/watch?v=RtxNsfIWe0E



Z mojej strony pełen szacun, tytan pracy.
 
U Różala widać że kontuzje nie pozwalają mu na pełny zakres ruchu, ale i tak daje z siebie wszystko i przyznaje się do soku a to się ceni.
 
Back
Top