1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Siła i sprawność zawodników sportów walki

Discussion in 'Forum MMA' started by Palhares, Jun 18, 2014.

1. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,347
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    Temat o sportowych wyczynach zawodników sportów walki. Więc jeśli chcesz się dowiedzieć ile Lesnar bierze na klate, jaki Jones ma czas na 100m, ile Bruce Lee zadał ciosów na sekundę czy jakimi odważnikami bawił się Karelin to znalazłeś odpowiedni temat. Kto jest najsilniejszy, najszybszy, najsprawniejszy, najlepiej biega i inne.

Z mojej strony MATT HUGHES

według http://www.matt-hughes.com/askmatt.html rekordy Matta w trójboju to:

klata 141kg (310lbs) przysiad 170kg (375lbs) martwy ciąg 193kg(425lbs)

Z kolei TITO ORTIZ mówi w filmiku ponizej że jego rekord na płaskiej było ponad 170kg LOL

https://www.youtube.com/watch?v=Vfe_qxGwo1g

natomiast tutaj wyciska 100kgx10

https://www.youtube.com/watch?v=MK6zT3hfD_g

Temat wydaje mi sie ciekawy ponieważ wyczyny sportowe poza oktagonem/ringiem/tatami są również godne podziwu. Zapraszam do dyskusji. Oczywiście nie tylko o braniu na klate :-)

:-)

2. Ravmortis

Ravmortis Brutaal
    Welterweight

Komentarze:
    532
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Ponoć Lesnar brał na klatę 270 kg a Cain robił odważnikami powyżej 90 kg

3. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,222
    Zdobyte Lajki:
    73
    Punkty:
    1,790
    Gdzieś ktoś pisał, że Carwin zarzucał 350 funtów (158kg)
    I na necie był filmik, jak Cain robił wymachy ogromnym kettlem, który miał 204 funty - 92kg.

W sensie że śmieszny wynik czy wydaje ci się zawyżony? :-)

4. Łukasz Pieroszczuk

Łukasz Pieroszczuk UFC
    Featherweight

Komentarze:
    8,444
    Zdobyte Lajki:
    3,839
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Tank Abbott sporo wyciskał na klatę.

5. Mess

Mess ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,455
    Zdobyte Lajki:
    956
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    O&G
    Miasto:
    3city/ELB/Olsztyn
  6. Olos

Olos -=PRIDE FC=-

Komentarze:
    8,428
    Zdobyte Lajki:
    11,988
    Punkty:
    1,190
    James na kacu, w pełnym słońcu dygnął 180 kg. Myśle, ze co do reszty wyników siłowych to kandydat moze być tylko jeden: Mario.

7. HeLLRaiseRR666

HeLLRaiseRR666 Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,341
    Zdobyte Lajki:
    591
    Punkty:
    1,790
  8. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,999
    Zdobyte Lajki:
    2,083
    Punkty:
    2,790
    Ładnie odbił sztangę od klaty Tank ;-) Na tak krótkich rękach wyciskanie nie powinno się liczyć :D

Czy takie robienie siłowni pod wyniki ilościowe w kg jest dobrym pomysłem pod MMA? Czy to raczej pojedyncze akcje i raczej forma sprawdzenia się w tym? Czy robienie swych maksów siłowych na siłowni to jednak regularność dla zawodowców w MMA czy raczej ćwiczenie siłowo-wytrzymałościowe, ale nie mają nic wspólnego z maxymalnym ciężarem jaki mogą używać by zrobić pare powtórzeń zamiast konkretnego ćwiczenia z seriami i powtórzeniami.

Cain dobry z tym kettlem. Może myślał od dziecka, że w Stanach będzie nosił siatki z zakupami, a tu dano mu bić każdego kogo wrzucą z nim do klatki ;-)

9. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,347
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    Key w sensie że Tito brał dużo, bo Mir ponoć 450lbs to masz 205kg, chociaż teraz jak weźmie 100 kilo x 10 to rekord w maxie mu spadł, czyli wolałbyć wytrzymalszy niż silniejszy.

0:25

Olos mówisz o Jamesie Thompsonie czy innym ???

10. Ravmortis

Ravmortis Brutaal
    Welterweight

Komentarze:
    532
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    https://www.youtube.com/watch?v=lh5nPr93dIE

https://www.youtube.com/watch?v=GDLQyM81eYw

11. TYTUS

TYTUS UFC
    Heavyweight
    Żółta Kartka

Komentarze:
    17,719
    Zdobyte Lajki:
    16,437
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    OB(Ł)OK
    B2K a co z rękami Tanka jest nie tak ??

12. Olos

Olos -=PRIDE FC=-

Komentarze:
    8,428
    Zdobyte Lajki:
    11,988
    Punkty:
    1,190
    @JanuszDS tak o Thompsonie.

13. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,999
    Zdobyte Lajki:
    2,083
    Punkty:
    2,790
    Nie no nic, taką ma budowę swoją od lat :D Po prostu z mniejszą klatą i dłuższymi łapami wynosi się klatkę jednak z większego ugięcia rąk niż przy takiej budowie te pare cm i aż mi dziwnie to wygląda, ale nigdy fanem trójbojów nie byłem na tyle by oglądać, a na pewno tam to dość powszechna akcja, bo wyciskają dość charakterystycznie zbudowani zawodnicy ;-)

Mam nadzieję, że ktoś odpowie na moje pytanie wcześniej. Czy pod MMA ma sens bawienie się na treningach w jakieś rekordy czy lepiej robić "swoje" i treningi pod siłę owszem, ale przede wszystkim wytrzymałość mięśni mniejszym ciężarem, z większą ilością powtórzeń? Są i podobne tematy o tym na forum, ale nie śledziłem i teraz kopać się nie chce, a wyszukiwarka tutejsza niestety nigdy nie sprzyjała znalezieniu konkretnych wątków/postów :P

14. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,347
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    @Born odpowiem ci długo, mam znajomego kulturyste, który pomimo że trenuje małymi ciężarami i tylko na pompe to ciagle podnosi swoje rekordy siłowe a dlaczego? bo ma dobrą "suplementacje" a czemu tak sie dzieje to wyjaśnie z książki Tsatsoulina "Więcej niżbodybuilding" - "Rekrutacja jednostek motorycznych oraz czestotliwość i synchronizacja stymulacji zawierają sięw zbiorczym terminie koordynacji wewnątrzmięśniowej. Tak na marginesie przyczyną z której testosteron i sterydy do imitują czyni cię silniejszym, jest fakt że neurony motoryczne mają receptory tego hormonu macho. Kiedy wkracza do akcji, zamyka "obwód" aktywując mięśnie, zwiększając twoją moc"

Tak więc można nie braćdużych cieżarów i zwiększać swoją siłę ale pod warunkiem że jesteś na TRT ;] I bzdurą jest że siłownia cie spowalnia czy zamula, dzieje sie tak jak robisz jakiś typowy ttrening na mase, a jesli ćwiczysz siłowo to budujesz głównie włókna mieśniowe a nie sarkoplazme czyli masz więcej szybkokurczliwej tkanki białej niż czerwonej, z tego co wiem to sprinterzy trenuja typowo siłowo, robiac niewiele powtórzeń dużym ciężarem.

Czyli trening na siłowni jest niemal niezbędny w sportach walki, ale nie trening kulturystyczny tylko siłowy, żeby cie nie zamuliło.

15. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,999
    Zdobyte Lajki:
    2,083
    Punkty:
    2,790
    Sprinterzy to akurat słaby przykład wytrzymałości, jak dyszą po 200 metrach, raczej tury takie ;-) Ale dzięki za wyjaśnienie, choć oczywiście, że trening siłowy to nie trening na masę przecież, tak samo rzeźba osobną drogą. Tak czy inaczej raczej chodziło mi o to czy lepiej zrobić 20x 100kg czy 2x 200kg? Myślę, że dla mięśni, które mają pracować minimum kwadrans lepsze jest zwiększanie ich czasu działania niż zwiększanie rekordu w tym co dźwigną, zwłaszcza, gdy wychodzi to poza ramy wagowe rywali np. Czyli np. dobrze walcząc w średniej móc "odrzucić" wręcz od siebie rywala o zbliżonej wadze, ale czy koniecznie trzeba mieć powera by odrzucać będąc w tej wadze nawet Butterbeana ;-)? W walce siłowanie raczej z rywalem występuje, siła kontra siła i w końcu nawet jeśli jeden jest nieco silniejszy to ostatecznie ugrać dla siebie może ten, który ma mięśnie wytrzymalsze i po paru minutach siłowania i odpowiedniej obrony wciąż siły zachowa, gdy ten silniejszy już pary nie będzie miał by swą siłę "naładować" ;-)

Jeśli w MMA chodziłoby o szybkie skończenie, ale póki jest to gra również dystansowa to podobnie jeśli to nie dystans 100 metrów, a 15 kilometrów to wciąż to maratończyk by wygrał rywalizację ze sprinterem ;-)

PS: Rozważam niezłośliwie sam jestem zainteresowany, bo myślę obecnie co zmieniać w treningu skoro mam się nie wykańczać, ale mięśni i siły trochę więcej nabrać, bez konieczności zalewania się masą :)

EDIT: Oczywiście to siłowanie w walce przy odpowiednich umiejętnościach obronnych z obu stron, gdy to już siła może decydować, a nie czyjś kopmpletny brak zapasów itp. żebym nie został źle zrozumiany :-)

16. Keylock

Keylock Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,222
    Zdobyte Lajki:
    73
    Punkty:
    1,790
    Na masę przede wszystkim jest JEDZENIE (i koks). Trójboiści nie pompują sobie bicków a często są WIELCY i nie chodzi tu tylko o ich brzuchy.

Siła robiona ciężarami zdecydowanie przydaje się w walce (wbrew temu, co kiedyś twierdził P., uważając, że kettle to jedyne dozwolone obciążenie), ale pozostaje do tego jeszcze wytrzymałość siłowa, nad którą trzeba pracować np. obwodami. Ale ćwiczenia podstawowe, a nie pompowanie bicka.

@Born nie mogę zrozumieć o co ci chodzi z wyciskaniem Abbotta, gdzie on niby ma łatwiej, bo krótkich rąk na pewno nie ma?

http://articles.elitefts.com/training-articles/shane-carwin-weighs-in-on-strength-training-for-mma-fighters/

17. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,347
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    Przykładowo fighterzy znani ze swojej szybkości jak np. Belfort w dalszych rundach są znacznie bardzziej osłabieni od innych zawodników, ponieważ ich tkanka mięśniowa jest przystosowana do krótkotrwałego wysiłku.

Lesnar bodajże aby wyrobić sobie kondycje trenował z ciężarami co prawda nie bliskimi maxa ale zawsze to coś innego niz samo bieganie. Natomiast najzagorzalszym przeciwnikiem siłowni w sportach walki jest Rysiek Murat :-):-):-)

18. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,999
    Zdobyte Lajki:
    2,083
    Punkty:
    2,790
    No ręce przez swoją budowę takie mi się wydają u Tanka plus klata i cały ruch jest dość krótki w porównaniu z tym jak to np. Dana na wskazanym filmiku wyciskał :-)

No właśnie to wydaje mi się kluczowe. Przygotowywanie organizmu do czasu w jakim ma pracować przede wszystkim, oczywiście wówczas przy jak największej sile i innych aspektach fizycznych, ale póki jest to dystans w metrach bądź czasowy to trzeba robić tak by na pełen starczało :-)

19. Palhares

Palhares ONE FC
    Featherweight

Komentarze:
    2,347
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    Co do Janka Błachowicza to jak mówił klata: 140kg martwy: 210kg przysiad nie robił na max ze względu na kontuzje ale szacuje na 150kg.

Całkiem eleganckie wyniki :-)

20. Ravmortis

Ravmortis Brutaal
    Welterweight

Komentarze:
    532
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Np Lesnar był potwornie silny-imo bardziej niż pudzian w mma (co innego siłować się z kimś niż wyciskać statycznie ciężary) a przy tym miał przyzwoitą kondycję

Share This Page