Siła i sprawność zawodników sportów walki

18 lipca 2005. Wnioskuje to po tym, że na blogu opisywał, że to spotkanie miało miejsce dzień po jego drugiej walce dla PRIDE, gdzie pokonał Sentoryu.
 
Trening zawodnika MMA dzieli się na cykle. Cykl siły maksymalnej jest głownie 10-12 tyg przed walka albo zaraz po walce gdy można pozwolić sobie na nabieranie kilogramów. Siła jest bardzo potrzebna głownie w klinczu i parterze.
 
Takie coś znalazłem zebym jeszcze wiedział co to za skoki wertical i broad (pewnie w dal i wyskok)



http://forums.sherdog.com/forums/f2/carwin-lesnar-nfl-statistics-1061662/index2.html
 
http://www.fight24.pl/brock-lesnar-wyciska-ponad-270kg-na-klatke/ z przysiadem to jednak przesadził grubo
 
kaczka wszedl, pierdolnal trollujacymi wynikami i poszedl, haha. :)



Cain dobry dzik, przydaloby sie jeszcze wagowo to rozpisywac. podejrzewam, ze stosunek sila/waga to Hughes rozpierdala wszystkich. to byl dopiero wiejski freak... :)
 
No wiesz, wszyscy z metalem na siłkach się męczą, a on pewnie musiał koło od traktora sam zmieniać. Bez lewarka ;-) Natural power:D
 
pamietam jeden countdown w ktorym pokazywane bylo gdzie i jak zyje Matt... polecam, zrodlo jego sily mozna zobaczyc w otoczeniu od razu. :)



https://www.youtube.com/watch?v=YX3nAgr1ZDQ



tutaj sa fragmenty tego filmu.
 
Razem z Mattem odeszła pewna piękna era w mma... No ale trzeba przyznać że silę to miał nieziemską jak na 77
 
Hughes to jednak była siła, kojarzę walkę gdzie poddał gościa ledwo dopiętą gilotyną, wydawało się że z niej wyjdzie a jednak odpłynął.



Bo Hughes to jest chłop ze wsi a nie jakiś osiedlowy paker :-)
 
Czy ja wiem, czy te wyniki Hughesa są takie wybitne (w skali zawodników SW)?



Na roztrenowaniu na bank ważył więcej niż 80kg, mój kolega, który też waży w okolicach 82kg (a na zawody w BJJ zszedł poniżej 77) ma w siadzie rekord 180, w wyciskaniu dużo mniej w porównaniu do Matta (chyba 110?). Nie mówię, że Hughes był słaby - ale porównując go do kogoś o podobnych rozmiarach, kto nie trenuje zawodowo, jest młodszy i nie pracuje na wsi :-) to nie ma szału. Choć wiadomo, że trening pod MMA nie jest nastawiony na jakieś kosmiczne ciężary.
 
gosciu dusil chwytami zapasniczymi, musial miec pare, ogolnie dla mnie to jest inny 'rodzaj' sily, ale nie bede tutaj wywodow strzelal. ze wsi czesto wyrastaja freaki... :)
 
"Kantry Boj" wyrasta w czyściejszym zdrowszym środowisku, je naturalniejsze produkty oddycha świeżym powietrzem nie spalinami i zmaga się z realnymi ciężarami nie jest mu obca wielogodzinna praca i duży wysiłek.



Pudzio nigdy nie wycisnał 300 !!!



Dużo mięśni to zbędny balast



Obejrzyjcie to Drwal, Wlazło i kultyrysta Karmowski



 
Szpilka - klata-150 squat-170 deadlift-200



wszystko spoko tylko martwy taki sobie, ale klata się zgadza :-)
 
http://ekstraklasa.net/bestia-rodem-z-internetu-czyli-historia-adebayo-akinfenwy-najsilniejszego-pilkarza-swiata,artykul.html?material_id=52406cbab564da924f4110ac



trochę nie na temat ale "w temacie " xd



http://sport.newsweek.pl/polski-olimpijczyk--zapasnicy-moga-liczyc-tylko-na-rodzine,94325,1,1.html Janikowski 160 na klate 180 na przysiad ale to nie są rekordy







http://www.sportowiec.org/wielki-i-potwornie-silny-polski-kulomiot Majewski też okrutnie silny
 
Na jakimś filmiku z treningu Janikowski podciągał się 20 razy szerokim nachwytem z dowieszonymi 20kg.
 
@up



Dobre :D Kurde, ten ledwo mówi po ćwiczeniu, a tu Damian zaraz wchodzi spokojnym głosem, że aż się zaśmiałem na głos :D Bez złośliwości wobec redaktora Jeleniewskiego :) Dobry materiał :) Dużo ciekawsze ćwiczenia pod walkę na pewno niż większość typowych z siłowni.
 
Szpila malo sily strasznie ma mimo wszystko jestem amatorem i mlodszy jestem od niego oraz mniej waze .Mariusz ma rekord 300 kg oficjalny i prosze sobie sprawdzic jak nie wierzy ktos.Dodam ze mam znajomego co przy wadze 69 kg na martwy wziął 210 kg .
 
Tylko ze zawodnicy sportów walki nie trenuja samej siły stąd nie będa dorównywać rekordom typowym siłaczom, ale mają przyzwoite wyniki. 300 kilo na klate nikomu nie potrzebne, ale nie wycisnąć swojej masy po latach treningu to juz lipa.



@Puczi, od zawsze, siła to zdolnosć do generowania mocy siła to siła pojęcie fizyczne, jednak ćwiczenia statyczne przyzwyczajają nas do statycznych ruchów i walce się to nie sprawdze, dlatego dobrze to łaczyć z dynamicznymi wymachami kettlami czy inne ćwiczenia na dynamikę.



A Palhares to co ??? Bo na pewno nie g---o :-)
 
To dlaczego najlepszymi zawodnikami wszechczasów są Fiodor, Anderson, GSP, Jones, Shogun, a nie Palhares, Lombard, Overeem i Lesnar? To, jakie kto ma mięśnie i ile wyciśnie na klatę nie ma większego znaczenia.
Takie ćwiczenia są dodatkiem do tych na dynamikę, nie na odwrót.
 
akurat z tego grona to GSP bym wyjebal, bo koles jest atletycznym freakiem dosyc. moze nie silowo, ale organizm to ma wyjatkowy. (duze niedopowiedzenie)
 
@Puczi Fiedia 180 kg wycika na klatke jak był jeszcze bardziej w "KGB" niż pro zawodnikiem gdzieś opisywali.



Wszyscy uparli się na podawanie wyników na wyciskań ,przysiadów i martwych. Bardziej decydujące są inne boje np. podrzut ,wycisk na stojąco itd



@CongaBonga ja mówie to co wiem a nie to co "piszą" steryd nie wycisał tyle i już. I nie przechwalaj się co bys nie zrobił ok :) podr
 
@TYTUS wiem, że w wojsku wyciskał 180. To, że ktoś trenuje głównie siłę dynamiczną nie znaczy, że nie podniesie 100 na klatę, no szanujmy się. Odnosiłem się do Conga, który twierdził, że Szpilka biorąc 150 na klatę jest cienki, bo jego kolega podnosi więcej.
Kaczka - a czym się robi siłę dynamiczną? Rowerem? :P
 
@Puczi



Fiodor 180kg na klate GSP mega siła przynajmniej pleców, dobrze się podciaga, Shogun to król przysiadu, JJ jest dobry w martwym grubo ponad 200kilo kaczka pewnie wie ile, Anderson Silva był dwupłaszczyznowy a pokonał go bardziej atletyczny Weidman, w sumia pająk moze być jedynie niepozorny i znacznie silniejszy niż wygląda.



Moim zdaniem zawodnik sportów walki powinien wypracować pewnien poziom siłowy co mu da bazę do pozostałych aspektów atletyzmu. Bez włókien nie ma skurczu i nie ma też szybkości a bez sarkoplazmy i mitochondriów wytrzymałości.
 
Ktoś kiedyś wrzucał fotę z Jonesem podnoszącym 250, ale to chyba był żelazny a nie martwy ciąg. Tak czy siak mega siła.
 
@Janusz to, że ktoś trenuje siłę dynamiczną, to znaczy, że trenuje z ciężarami.
Tu jedynie chodzi o to, że nie Fiodor nie brał do ćwiczeń 162 kilo na klatę z 6 powtórzeniami w 4 seriach, tylko już prędzej przykładowo 100 kilo z 16 powtórzeniami w 8 seriach. Mówię o tym, że do SW głównie ćwiczy się dynamikę - jak najszybciej, jak najwięcej - a mi wszyscy zarzucają teorie, że zawodnicy nie ćwiczą na siłowni :(
 
Back
Top