Seriale

@up


Pierwszy dobry, drugi i trzeci - przeciętne. Są lepsze seriale, szczerze mówiąc.
 
Ja osobiście z zagranicznych seriali tak dokładniej oglądałem tylko Skins i Prison Break, strasznie mi się podobały. Może zombiaki też mnie zaciekawią...
 
ale są i gorsze. Polecam. Jeden z ulubionych



A jak ktoś jest fanem zombie i apokalipsy to pozycja obowiązkowa.



A ja aktualnie grzebie w internecie i szukam kolejnych filmów z wizją świata po zagładzie. Ten gatunek chyba mi się nigdy nie znudzi.



Więc jak ktoś coś będzie miał fajnego to dawać, choć pewnie i tak ważniejsze tytuły już widziałem.
 
Dla mnie, fana zombie i apokalipsy, serial The Walking Dead jest rozczarowaniem. Po przeczytaniu komiksu miałem związane z nim duże nadzieje. Nie chodzi mi nawet o ilość zmian, ale o ich bezsensowność. Telltale potrafiło stworzyć świetną grę, korzystając z uniwersum, ale całkowicie zmieniając fabułę. W odróżnieniu jednak od serialu - gdzie zombie raz są szybkie, inteligentne i potrafią się wspinać, a innym razem bardzo wolne i głupie - gra była spójna. Absurdalność niektórych scen jest porażająca.
 
Jak się na początku coś przeczyta, to zwykle potem jest tak, że ekranizacja wychodzi słabo. Ciekawe jaki był by Twój odbiór, gdybyś nie znał komiksu :)
 
Walking Dead na biężąco oglądane od 1 sezonu. Najgorsze jest to oczekiwanie pół roku, a potem tylko 40 minut co tydzień a czasem i dwa ;)



Filmy z zombie obejrzałem wszystkie...Od bzdurowatych, amatorskich shitów po kasowe filmy, z World War Z na czele;)



Mam nawet książkę o sposobach ich zabijania ;D Z resztą grę The Walking Dead, choć łatwą gorąco polecam. Spędziłem przy dotąd bodajże 5 sezonach gry (zupełnie inna fabuła niż serialu) pare godzin pozytywnych emocji :) Filmów o niszczeniu świata i czasach po nim też pełno, aż ciężko już to spamiętać, bo się zlewa w całość. Seriali też kilka powstało pochodnych. Aktualnie lecący 2 sezon Revolution chociażby, gdzie wyłączono energię na całym świecie itd. ;-)



Jak już o zomnie to serial Dead Set chyba każdy fan też widział? Ogólnie zajebiście za 1 razem podpasowała mi fabuła serii. Ludzie zamknięci w domu Wielkiego Brata, nieświadomi co się dzieje na zewnątrz...do czasu :) Polecam i pozdrawiam fanów zombie, zwłaszcza tych od dziecka :D



PS: Aktualnie wciąż śledzę Zakazane Imperium i polecam serial. Czasem lepszy, czasem gorszy odcinek, ale jak dla mnie trzyma wciąż w zainteresowaniu :)
 
Ja się zgodzę z mmamag, do Walking Dead mam mieszane uczucia. Serial wciąga, ale obiektywnie patrząc to do najlepszych (np. BB, the Wire, Boardwalk Empire) mu sporo brakuje. Trochę za dużo pieprzenia głupot i zamulania a z drugiej strony taniej sensacji.
 
the wire az tak w topie masz? ja przez 3 sezony wytrwalem, a potem zaczeli zabijac i usuwac moich ulubionych bohaterow i jakos nie moglem sie przekonac.
 
A ja seriali, gdzie policja ganiała złodziei się naoglądałęm za dzieciaka i ta tematyka akurat mi się przejadła, choć domyślam się, że ten serial wygląda inaczej ;) Świata realnego mam pełno, więc wolę uciekać w tematy, których nie widuje za oknem ;)
 
@baju: właściwe to obejrzałem póki co tylko 3 sezony the wire :) Możliwe że potem robi się kaszana, ale i tak jeden sezon the wire jest wart dla mnie więcej niż całe TWD.
 
potem zaczyna sie robic dziwne i wedlug mnie traci to 'cos', ale to tylko moja opinia, musze sie jakos ogarnac z tym i moze dokonczyc kiedys. na ten moment sprawdze walking dead, bo nigdy tego nie ogladalem. ;)
 
A ja aktualnie grzebie w internecie i szukam kolejnych filmów z wizją świata po zagładzie. Ten gatunek chyba mi się nigdy nie znudzi.




Jak możesz, zapodaj kilka filmów które już obejrzałeś tego typu. Ciekawy jestem czy wkręcą i mnie ;)

Nie oglądałeś nic takiego jak The Wire jeszcze :)


Po tym filmiku właśnie mnie zaciekawiłeś do oglądania tego :D




Na ten moment sprawdze walking dead, bo nigdy tego nie ogladalem. ;)


Mam zamiar zrobić to samo xd
 
Jak możesz, zapodaj kilka filmów które już obejrzałeś tego typu. Ciekawy jestem czy wkręcą i mnie ;)


Moje ulubione (a zarazem najbardziej populanre) tytuły to



Trylogia Mad Max



Droga



Krew Bohaterów



Chłopiec i jego pies - zakończenie nietypowe :D



Wodny Świat



28 dni później



28 tygodni później



The Colony
 
Fanom The Wire polecam



wydzia-zabjstw-ulice-mierci_174910.jpg




800 stron zajebistej lektury, niby opowiada o codziennej pracy detektywa, ale jest niesamowićie szczera i autentyczna. Simon to jest mistrz nad mistrzami :-)
 
O 22 premiera The Walking Dead 4 na polskim Foxie. Nie ogladałem poprzednich sezonów, polecacie?
Polecam, choć osobiście uważam, iż sezon numer trzy jest trochę gorszy (głównie dlatego, że IMO powinien być to serial o postapo, a głównym wątkiem jest tam walka z Gubernatorem).
Sam wpadłem na TWD, kiedy chciałem zapełnić lukę po House'u - kumpel polecił, bo 'skoro lubię horrory, serial w takich klimatach powinien mi się spodobać'... i co tu dużo mówić, miał rację :-)

Co do czwartego sezonu - jarałem się, dobry początek. Oby w tym sezonie wątek walki z Gubernatorem (o ile taki się pojawi) był wątkiem pobocznym, no bo nie oszukujmy się, serial ma 'opowiadać' przede wszystkim o zombie, a nie Gubernatorze. :-)
 
Lugasek, szukałem naprawdę wytrwale swego czasu, niektóre to naprawdę shitowo wyglądało, zdziwisz jak mnie jak podasz tytuł, którego szczerze nie widziałem ;)



The Wire obczaję chyba podczas urlopu ;)



Jak wizja końca świata to The Book of Eli z Denzelem polecam, tak na 1 myśl, ale filmów tego typu powstało też już sporo ,moda przyszła :)
 
Wow, zaskoczyłeś mnie przyznam mocno. Fakt, że jest tu wiele filmów, które z zombie nie mają wiele wspólnego. Dooma czy Piratów na pewno tak nie traktuje chociażby ;) wiele powielonych, większość widziałem, ale mam co robić, bo jest trochę tego co trzeba nadrobić :) Dzięki. Ja leciałem z filmwebu i wszystko co było możliwe do obejrzenia to obejrzałem. Nie do wszystkiego był jednak dostęp, więc aż takich shitów lub białych kruków nie liczę :D



Wiele z tego raczej nie do odnalezienia...Swoją drogą wiecie, że w filmie o tematyce Zombie grał Tito Ortiz ;)? Wraz ze swoją żonką...
 
Back
Top