Seriale

W TWD się trochę wyjaśniło co z innymi, ale jakiś taki bez konkretnej fabuły odcinek, zabijania trochę było, rutynowo raczej ;-)



Czas na TD ;)
 
Grzechu dzięki już ściągnąłem z innego torrenta. W 10 sezonie było 20 odcinków, ale w wersji UNCUT którą zassałem było tylko 18, podobnie zresztą jak w tym BluRayu od Ciebie. Ten 17 i 18 odcinek to retrospekcje z poprzednich seznów i takie wprowadzenie do finału. Obecnie jestem na 7 sezonie - MAGIA !!!
 
Znaczy wcześniej nie oglądałeś? Czy jak to rozumieć? :)



Ja mam wsio w 720p (ino musiałem w niektórych domyslny bułgarski kasować :-) )
 
Wcześniej oglądałem, ale teraz wziąłem się za rewatch i wersję "rozszerzoną" żeby mieć pełnię radochy. Też miałem ściągnąć 720p, ale BluRay Friendsów to niestety nie Uncut.



Dziewiąty sezon It's Always Sunny in Philadelphia to jest pieprzone mistrzostwo świata, ten serial jest genialny.
 
Posłuchaj trochę Rusta z TD, zdechniemy po naszym bezsensownym życiu, a wszechświat pochłonie entropia, ergo olej robotę ;)
 
Rust to w ogóle jedna z najciekawszych postaci jakie się ostatnio pojawiły w tv i filmach. Te jego fazy, kiedy mu się zwoje mózgowe przepalają.



Mały SPOILER



Genialnie ukazane co 3 lata pracy pod przykrywką w wydziale narkotykowym robią z człowiekiem. Sytuacja DiCaprio z Infiltracji to przy tym pikuś.
 
A mnie cholernie kręcą nawiązania do Lovecraft'a, Króla w Żółci czy Carcosy - tak ten epizod urywa jaja, dawno nie widziałem czegoś równie dobrego w TV.
 
Nowy odcinek The Walking Dead do dupy.


A ja mam inne wrażenie. Odcinek był lepszy od poprzedniego, tu wyjaśniło się znacznie więcej. Ciekawi mnie, czy ta trójka z końca odcinka ma związek z tym miejscem do którego zmierza Tyresse z Caren i dziećmi.
 
A mnie cholernie kręcą nawiązania do Lovecraft'a, Króla w Żółci czy Carcosy


Dokładnie. Piąty odcinek urwał jaja, siedzę i zamiast robić co innego, czytam i rozkminiam te nawiązania... może wpadnę na jakiś trop ;)
 
Jak dla mnie nowy odc TWD bardzo dobry, jako fan klimatów zombie nie jestem do końca obiektywny, pocieszam się że wcale być nie muszę :) Trochę mnie jednak denerwują sceny takie jak ta,. w której Daryll i Beth stoją w srodku lasu gdzie jest ultra cicho i słychać każdą łamiącą się gałązkę, ptaki etc. mimo to Beth nie słyszy walkera dopóty ten jej nie złapie.. ale gdybym tak miał wychwytywać wszystkie lightowe non-sensy to nie byłoby co oglądać.. chyba że ktos poleci jakis fajny serialik ? :)
 
5 odcinek TD - wow. miazga się robi



No kurde, jestem pod wrażeniem. Nie mogę się doczekać następnego. Ten serial jest genialny



 
Spoiler TD jakby co...



Dziwię się, że dopiero teraz podejrzewać inni zaczęli Rusta ;-) No, ale jest tak wkminiony w sprawę, że chyba jednak udowodni im, że się mylą, a nie po prostu ma drugie ja, w którym to robi?



A już niedługo drugi sezon Vikingów w końcu :-) Jak entrance TD, z resztą megawkminiający w serial wrzucony to ja wrzucone entrance Vikingsów ;-) Jak dla mnie też zajebiście dopasowany został.



 
Jako fan kina gangsterskiego zabrałem się za serialowy klasyk Rodzinę Soprano ( aktualnie kończę 3-ci sezon) . Świetnie się to ogląda, serial raz sprawia wrażenie sielankowej opowieści o włoskiej rodzince w Ameryce, innym razem jest to ostra, gangsterska napierdalanka. Zwróciłem też uwagę na często ukazywany w serialu, negatywny, nieco szyderczy stosunek do polskich emigrantów. Do tego ciężko mi sobie przypomnieć serial, w którym było tyle charakterystycznych i lubianych przeze mnie postaci jak tutaj. Podobają mi się też ciągłe nawiązania do klasyków filmów o mafii, jak Ojciec Chrzestny, Goodfellas czy Public Enemy.



Jak to skończę zamierzam zabrać się kolejno za Boardwalk Empire i True Detective - ciągle napotykam się na świetne opinie o obu.
 
Calo, seriale łączą ludzi. Każdą z trzech wymienionych opcji gorąco polecam ;-) Filmy też hehe. Scareface'a zedytowanego też polecam :P Co do Polaków to w BE też coś było, ale i nie pamiętam i nie ma sensu zdradzać, choć nic istotnego.



Rodzina u mnie czeka z powtórką dalej, póki jest co oglądać. No i z biegiem czasu mniej się pamięta obejrzany serial, więc i frajda z dłuższej pauzy jest większa.
 
A ja jestem narazie po 4 odcinkach 2 sezonu House of Cards. Ależ sztos jest!! Dalej bym oglądał już z angielskimi, ale tam za dużo nazw i słowek politycznych, więc będę musiał czekać jeszcze. Ale mega ruszył z kopyta.







034ad1dc13e2b93335d2d79a6553a920.jpg
 
Voranek, albo ktoś inny, podeślecie linka do 5 odnicka TD z napisami/lektorem PL? Będę wdzięczny. Nadrabiam 4 odcinek i jest kozacki, jak cały serial!
 
Apropo TD - spoilery będą.



Jakiś czas temu (po trzecim odcinku chyba) natrafiłem na teorię, że ta "policja religijna" z pierwszego odcinka była być może wysłana, aby kryć jakąś szychę. Teraz Ledoux gadający o sekcie, Rust cały czas pytający przesłuchujących o to, kto ich wysłał... Okaże się, że szef wydziału po robocie w ramach odstresowania się rytualnie morduje ludzi ;)
 
Freeman, tutaj jest nawe nieźle opisane

http://thinkprogress.org/alyssa/2014/02/16/3292391/true-detective-carcosa/

http://io9.com/the-one-literary-reference-you-must-know-to-appreciate-1523076497



SPOILER True Detective !!!



Teorii co do TD jest mnóstwo.
Jedna mówiąca o tym, że Rust pije piwo podczas przesłuchania tylko dlatego, żeby żadnego ze słów, które powiedział, nie można było wykorzystać w sądzie, a sam zgodził się na przesłuchanie tylko i wyłącznie dlatego, żeby dowiedzieć się co policja wie na temat sprawy morderstwa na Lake Charles, stąd jego "zmarnowaliście mój dzień" na sam koniec. Pojawia się tu też anagram napisu na kubku gdzie ciepie pety. BIG HUG MUG to anagram dla HUMBUG GIG, w pierwszy trzech epizodach kubek jest tak obrócony, że widać tylko litery BIG HU MU - w anagramie I HUMBUG. Słowem - "ściemniam".
Rust przez te lata ciszy dalej pracował nad śledztwem. Możliwe, że od 2002 do 2010 działał pod przykrywką i przeniknął do sekty okultystów, być moze to on zabił wielebnego. Pytanie tylko, czy kłótnia z Martym była prawdziwa czy nie? I może wspólnie pracowali razem nad śledztwem. To, że policja lub ktoś z "góry" jest zamieszany w morderstwa wydaje się bardziej niż pewne.

Gdzieś czytałem wywiad z Pizzolatto, który opowiedział, że TD jest podzielony na trzy akty. Pierwsze trzy odcinki to pierwszy akt, kolejne trzy, to akt drugi - stąd taka zmiana tempa w serialu. Co będzie w odcinku 7 i 8? Jakie będzie zakończenie? Być może pójdą w stronę Se7en (córka Martego była molestowana?), jest też opcja, choć mało prawdopodobne, że na końcu pójdą w stronę nadnaturalnych motywów i okaże się, że mamy do czynienia z kultem prawdziwego demona, albo jeszcze lepiej: właśnie Cthulu xD

Jednak jakkolwiek rozwiążą tą sytuację to jestem prawie pewny, że serialu nie spierdolą. Te pięć odcinków utwierdziło mnie w przekonaniu, ze mamy do czynienia z serialem wybitnym. HBO pozamiatało, nie jestem w stanie przypomnieć sobie czy w ostatnich kliku latach widziałem równie dobry serial, a widziałem bardzo dużo.
Czapki z głów :-)
 
House of Cards miażdży drugim sezonem prawie tak jak pierwszym. Obejrzałem na razie pierwszych sześć odcinków drugiej serii i jest naprawdę nieźle. Może poziom w porównaniu z pierwszym sezonem delikatnie siadł (lekkie odrealnienie), ale nadal jest mega.



1370293317_house-of-cards.jpg
 
Właśnie skończyłem najnowszy odcinek True Detective i nie mogę się już doczekać następnego, TWD też było dobre w tym tygodniu bo wrócili troche do survivalu co mi się bardzo podoba. Jest oczywiście świetny House of Cards także nic tylko oglądać :D
 
Dobra czas nadrobić zaległości. Potrzebuję



12 i 13 odcinek z 6 sezonu (do ściągnięcia) Sons of Anarchy



7,8,9 odcinek Walking Dead



Dobrzy ludzie liczę na was:)
 
Back
Top