Seriale

To znaczy wiesz, ściągam odcinki i oglądam w dobrej jakości. Chodziło mi bardziej o to, że to nie ten sam styl nagrywania, nie ta sama jakość obrazu, co np. nowo wychodzące seriale, do których byłem przyzwyczajony. Po prostu wydawało mi się to jakieś stare i od początku to skreślałem. Jak teraz widzę -błędnie skreslałem.
ale bodajze @Grzechu wspominal, ze wyszlo niedawno nowe wydanie The Wire fullHD
 
To znaczy wiesz, ściągam odcinki i oglądam w dobrej jakości. Chodziło mi bardziej o to, że to nie ten sam styl nagrywania, nie ta sama jakość obrazu, co np. nowo wychodzące seriale, do których byłem przyzwyczajony. Po prostu wydawało mi się to jakieś stare i od początku to skreślałem. Jak teraz widzę -błędnie skreslałem.

Ale wiesz-w tamtych czasach już potrafili robić seriale na wysokim poziomie realizacji. Tutaj to może być po prostu konwencja. Do tego pewnie przeszkadzał ci szaro bury styl ubierania gangsterów, którzy nie wyglądali jak z teledysków fiftisenta:)
 
Dokładnie, BluRay 16:9 lata na internetach już od prawie m-ca. Cudo.




Tutaj więcej

http://www.theverge.com/2014/12/28/7457291/the-wire-hd-screenshot-comparisons

@Grzechu to co piszesz to był remaster od HBO, a na początku czerwca wreszcie pojawiło się to

6146_tn.jpg
 
Last edited:
Ale wiesz-w tamtych czasach już potrafili robić seriale na wysokim poziomie realizacji. Tutaj to może być po prostu konwencja. Do tego pewnie przeszkadzał ci szaro bury styl ubierania gangsterów, którzy nie wyglądali jak z teledysków fiftisenta:)
Nawet nie chodzi o to. Jestem z młodszego pokolenia niż Wy, wszystkie seriale jakie oglądałem były głównie nowsze itd. Jak widziałem starsze produkcje, to zawsze mi coś tam nie pasowało. Wiadomo, że był mniejszy budżet i inne tego typu rzeczy. Ja nie mogłem się do tego przekonać, ale w końcu się przekonałem - nowsze, nie znaczy lepsze. The Wire jes przykładem starszego, dobrego serialu. Już teraz mi nawet nie zalezy na fullhd, bo to co oglądam teraz, ma swój klimacik :)
 
Dzisiaj startuje nowe True Detective, prawda? Recenzje pierwszych epizodów udostępnionych dla dziennikarzy każą podchodzić z pewnym niepokojem, ale może chociaż Farrell jakoś śmiesznie zginie.
 
True Detective ma jeden wielki problem - nie uniknie porównań z pierwszym sezonem, przez to wiele osób może się rozczarować. Ja tam jestem pewny, ze to będzie dobra rzecz, ale na fenomen jakim było pierwsze TD nie ma co liczyć.
 
Jutro/dzis oprocz TD na antene HBO wchodzi tez Ballers z The Rockiem. Zapowiada sie fajny serial ze swiata sportu i gwiazdek

 
Jaram się tym serialem z Rockiem. Brakowało mi sportu od czasów Friday Night Lights. BTW @midern obowiązkowo dodaj FNL do listy.
 
Nieco w szoku jestem, że napisów PL do TD nie ma, a np. do dwuodcinkowej premiery The Last Ship 2 sezon już są ;) Penny Dreadful też bez napisów póki co.

A Wayward Pines coraz ciekawsze wg mnie :)
 
Jaram się tym serialem z Rockiem. Brakowało mi sportu od czasów Friday Night Lights. BTW @midern obowiązkowo dodaj FNL do listy.

Ale to chyba będzie bardziej podchodziło pod Entuorage niż FNL.
@Masu, Blue Mountain State sobie zobacz :lol:

Nieco w szoku jestem, że napisów PL do TD nie ma.
A Wayward Pines coraz ciekawsze wg mnie :)

Jak nie ma jak są xD

A WP i tak skasują po sezonie :lol:
 
Ale to chyba będzie bardziej podchodziło pod Entuorage niż FNL.
@Masu, Blue Mountain State sobie zobacz :lol:



Jak nie ma jak są xD

A WP i tak skasują po sezonie :lol:


Oglądłem BMS i dla mnie nie bardzo. Nie komedii szukałem. A przy Ballers liczę bardziej na coś jak Jerry Mcguire tylko bez Rene Zellweger
 
Jaram się tym serialem z Rockiem. Brakowało mi sportu od czasów Friday Night Lights. BTW @midern obowiązkowo dodaj FNL do listy.
http://www.imdb.com/title/tt0758745/
O tym mówisz? Sprawdzę, chyba oglądałem kiedyś film tego samego typu, może o podobnym tytule.
BTW, jaki serial z Rockiem? Jest we FLN?

Czwarty sezon The Wire... Dla mnie to już taka kontynuacja, najlepsze aspekty jakby odpadły. Teraz chodzi głównie o to, zeby zobaczyć zmiany i dalsze losy bohaterów. Fajnie rozwiązali Jimma i Beadie, pan P. w szkole ciekawy motyw. Ale to jednak nie jest to co na początku.

@Scurvol Omar jest spoko. Ale dla mnie jedna z lepszych postaci jest Bodie. Lubię tego czarnucha :D
 
http://www.imdb.com/title/tt0758745/
O tym mówisz? Sprawdzę, chyba oglądałem kiedyś film tego samego typu, może o podobnym tytule.
BTW, jaki serial z Rockiem? Jest we FLN?

Czwarty sezon The Wire... Dla mnie to już taka kontynuacja, najlepsze aspekty jakby odpadły. Teraz chodzi głównie o to, zeby zobaczyć zmiany i dalsze losy bohaterów. Fajnie rozwiązali Jimma i Beadie, pan P. w szkole ciekawy motyw. Ale to jednak nie jest to co na początku.

@Scurvol Omar jest spoko. Ale dla mnie jedna z lepszych postaci jest Bodie. Lubię tego czarnucha :D


Serial Friday... Lepszy niż film. Chyba z osiem sezonów i kilka nowych gwiazd z niego wyrosło.

Ballers wyszlo wczoraj albo wyjdzie dzisiaj.
 
Właśnie! Dobrze, ze mi przypominacie o Ballers. Widziałem zapowiedź i powiedziałem sobie, ze to oberjzę. Plus jeszcze jakiś film z Rockiem
 
Jak wrażenia po nowym Detektywnie?
Ja muszę sie starac nie porównywać do czesci pierwszej.
tamten sezon to dzieło wybitne, arcydzieło filmowe wlasciwie jakie zdarza sie raz na wiele lat. Nie da się takiego poziomu drugi raz powtórzyć. Lecz...jesli patrzeć na drugi sezon jak na po prostu zwykły serial , można się zachwycić jak Vikings.
 
Ktoś z was może ogląda 'Humans'. Serial dopiero startuje ale zapowiada się całkiem ciekawie. Za produkcję odpowiada między innymi brytyjski Channel 4, który wypuścił świetną 'Utopię' (polecam) oraz 'Black Mirror' (też bardzo fajny).
 
Jak wrażenia po nowym Detektywnie?
Ja muszę sie starac nie porównywać do czesci pierwszej.
tamten sezon to dzieło wybitne, arcydzieło filmowe wlasciwie jakie zdarza sie raz na wiele lat. Nie da się takiego poziomu drugi raz powtórzyć. Lecz...jesli patrzeć na drugi sezon jak na po prostu zwykły serial , można się zachwycić jak Vikings.
Serial w dalszym ciągu świetny. Każdy sezon nie może być wybitny. Mcadams i Farrell robią dobrą robotę.
 
Jak wrażenia po nowym Detektywnie?
Ja muszę sie starac nie porównywać do czesci pierwszej.
tamten sezon to dzieło wybitne, arcydzieło filmowe wlasciwie jakie zdarza sie raz na wiele lat. Nie da się takiego poziomu drugi raz powtórzyć. Lecz...jesli patrzeć na drugi sezon jak na po prostu zwykły serial , można się zachwycić jak Vikings.

Na razie nie ma katastrofy. Choc postacie nieco przerysowane(juz w pierwszym odcinku, wiemy kto ma jakies slabosci/nalogi etc). Aktorsko narazie jest ok - Farrell najbardziej krytykowany przed startem sezonu, spisal sie najlepiej w pierwszym odcinku. Vaughn nie pasuje mi do roli gangstera i narazie to on najbardziej zaniza poziom. Lubie Rachel McAdams, i ma od mnie duzy kredyt zaufania, tylko niech przestanie kozaczyc (jak po wyjsciu z tego kasyna) bo bardzo smiesznie to wyglada, i klimat szybko ulatuje :wink:

1 sezon tez mnie dopiero kupil po bodajze 3 odcinku, ktoryms tam z kolei monologiem McConaugheya, cyckami Daddario i ciezkim klimatem Luizjany (kolejnosc losowa). Ogolnie nie licze na wiele, bo mam swiadomosc, ze bedzie gorzej, ale raczej nie na tyle bym odpuscil ogladanie tego sezonu.

Co do Hannibala, @Gambit w koncu sie doczekal cancela, ktorego wrozyl od pierwszych odcinkow! :lol:
Czuje, ze Netflix to przejmie.
 
Back
Top