Seriale

-nigdy mi nie było bardziej żal Theona bardziej niż wtedy gdymial Sansę przepraszać
żal Theona? Tej żałosnej pizdy może być żal? Wszystko co go spotkało, to na to zasłużył.
 
o jeez, ale kombinacje. ale będzie kocurem przez to? :D

będzie oporowym koksem, ale będzie uwięziony gdzieś daleko na północy i już nigdy nie wstanie z tego fotela lulz

a jon snow jest trzecim targeryanem :D
 
będzie oporowym koksem, ale będzie uwięziony gdzieś daleko na północy i już nigdy nie wstanie z tego fotela lulz

a jon snow jest trzecim targeryanem :D
żartujesz sobie, to kurwa co, jego matka to Targeryan??? czy może ojcem jest ten główny czempion ze smoków, a matką Lyanna?

na filmweb mega post:

'Według mnie tak. Wiele drobnych smaczków rozsianych po całej sadze na to wskazuje.
1. Lyanna kochała zimowe róże, dostała takie od Rheagara podczas turnieju w Harrenhall. W wieży radości także trzymała je w dłoni, nawet w momencie śmierci. Musiała kochać Rheagara, a cała ich historia miłosna przypomina Parysa i Helenę. Miłość, która spowodowała wojnę i która kończy się tragicznie. ;p
2. Skoro się kochali nie widzę problemu w spłodzeniu przez nich potomka. Okoliczności śmierci Lyanny nigdzie w książce nie są jasno sprecyzowane, nie wiemy dlaczego zmarła (wspomniana jest tylko gorączka, nie jej przyczyna). Wiadomo jedynie, że leżała w zakrwawionym łożu, co miało nas zmylić, bo zapewne w pierwszej chwili większość czytelników pomyślała o rannej wykrwawiającej się Lyannie, a nie o porodzie czy też połogu. Jaki sens miałoby zatajenie w książce przyczyny zgonu?
3. Motyw zimowej róży u Jona na murze ("niebieski kwiat wyrastający na murze...")
4. Rzekoma zdrada Eddarda. W książce wydaje się strasznie nienaturalna, większość postaci rozmyśla jakie to niezwykłe, że Ned splamił swój honor, jakie to do niego niepodobne, jaki to on nie jest dobry, prawy, sprawiedliwy bla bla bla. I po tym wszystkim mamy uwierzyć, że ot tak sobie skoczył w bok z pierwszą lepszą córką rybaka? Po bliższym poznaniu Neda stwierdzam: nie ma opcji, żeby miał bękarta.
5. Obietnica złożone Lyannie przez Neda wymagała od niego poświęcenia. Dla Lyanny również była to sprawa najwyższej wagi. Opis: "Ned przypomniał sobie obietnice, jakie złożył Lyannie zanim umarła i cenę jaką zapłacił za ich dotrzymanie." Największym poświęceniem dla Neda było poświęcenie swojego honoru, to oczywiste. Przy okazji można zauważyć, że chodziło o więcej niż jedną obietnicę, więc pewnie jedną z nich było zaopiekowanie się jej synem, a drugą zatajenie jego pochodzenia, ponieważ dziecko prawdopodobnie czekałaby śmierć.
6. Jeżeli mowa o zachowaniu tajemnicy. Rozmyślania Neda o sekretach: "Bezpieczniej jest, jeżeli pewne tajemnice pozostaną w ukryciu. Są one zbyt niebezpieczne, by się nimi dzielić, nawet z tymi których kochamy i którym ufamy." Tutaj pewnie myśli o zatajeniu prawdy przed Robertem i przed Catelyn.
7. Ned zdaje się nie mieć nic do Rheagara. Gdyby rzeczywiście zrobił krzywdę jego siostrze lub zrobił cokolwiek wbrew jej woli, jak to przedstawia Robert, powinien go nienawidzić, zważając na swoją miłość do siostry. Cytat: "-W snach zabijam go co noc - wyznał Robert. - I tysiąc śmierci byłoby za małą karą.
Ned nic nie odpowiedział. Dopiero po dłuższej chwili odezwał się." Powinien myśleć o nim tak jak i Robert tymczasem nic takiego nie ma miejsca.
8. Jon jest bardziej porywczy niż reszta jego przybranego rodzeństwa. Z książki wynika, że to Lyanna miała w sobie gorącą krew. I oczywiście porównanie Jona i Aryi jakoby z całego rodzeństwa byli do siebie najbardziej podobni. Eddard mówi, że Arya jest podobna do jego siostry. Mówi coś w stylu "Jest w tobie jakaś dzikość. Lyanna też do miała..."
9. Wieży Radości, w której umarła Lyanna pilnowało aż trzech członków gwardii królewskiej, a jak wiadomo gwardia jest zobowiązana do strzeżenia rodziny królewskiej.

Mam nadzieję, że odpowiednio nakreśliłam temat i nic nie pomieszałam. ;)'
 
Last edited:
żartujesz sobie, to kurwa co, jego matka to Targeryan???

to to jest jeszcze w sferze dywagacji, ale na samym końcu ostatniej książki martina, w Jona wchodzi kilka mieczy i koniec książki jest, ale tam jest też taka opcja, że brat Daenerys przeżył i jedzie do niej, w końcu do niej dojeżdża i próbuje ujarzmić smoka dla siebie przy czym ginie jego przyjaciel, on też niemalże, albo i zginął, nie pamiętam już, ale tam są proroctwa, że smok ma trzy głowy i prawdopodobnie jon snow nie jest bękartem Neda, tylko Targerianem xD ale to jest w sumie tylko przypuszczenie na razie
 
to to jest jeszcze w sferze dywagacji, ale na samym końcu ostatniej książki martina, w Jona wchodzi kilka mieczy i koniec książki jest, ale tam jest też taka opcja, że brat Daenerys przeżył i jedzie do niej, w końcu do niej dojeżdża i próbuje ujarzmić smoka dla siebie przy czym ginie jego przyjaciel, on też niemalże, albo i zginął, nie pamiętam już, ale tam są proroctwa, że smok ma trzy głowy i prawdopodobnie jon snow nie jest bękartem Neda, tylko Targerianem xD ale to jest w sumie tylko przypuszczenie na razie
edytowałem czempion swojego posta, wrzuciłem komentarz z filmwebu który jest dosyć mocarny. :smile: gdybym tylko lubił kurwa czytać książki, eh! #zamałocierpliwości
 
polecam również, łyknąłem całego w dwa dni bodajże, mega!!! #nolife @m0nster



możliwe, GoT mam w audiobookach :lol: na lapku, ale nie wiem czy odpalać, załatwię sobie chyba te buuksy i spróbuję. :)

Dobra analiza. Dla mnie wszystko ma ręce i nogi.
 
żal Theona? Tej żałosnej pizdy może być żal? Wszystko co go spotkało, to na to zasłużył.
Nie no,ale bez przesady,wystarczyło go zabić ,nie mówię że go lubię bo go nie lubię.Jednak przyznanie się do tego czego nie zrobił i życie z tym
 
Piesek nie zasłużył jeszcze na śmierć. Musi się trochę postarać, to może pan Ramsey będzie dobry i pozwoli Fetorowi umrzeć.
 
Jakiś czas temu pisałem, że skończyłem 1 sezon SoA, to ktoś napisał, że szybko się znudzi bo wszystkie sezony takie same. Właśnie kończe 4 sezon i wciąż jestem wkręcony na maxa. Zdecydowanie top3 seriali dla mnie.
2 ostatnie sezony juz mnie strasznie meczyly. No moze po za 2 ostatnimi odcinkami ostatniego sezonu
 
Mogli Robaka zabić Albo Daario a nie Barristana.Barristan jedna z najbardziej epickich postaci w książce.Dobra do adaptacji,a oni co...
Daario może i jest dużo lepszy niż w książce ale i tak <Barristan ,a dla Daenerys śmierci znacząca nadal
 
Piesek nie zasłużył jeszcze na śmierć. Musi się trochę postarać, to może pan Ramsey będzie dobry i pozwoli Fetorowi umrzeć.
w pewnym momencie robi się żal postaci, której tak bardzo nienawidziliśmy. ludzie szybko zapominają. :) Ramsey psycho.
 
q



Mort to też komiks dla ciebie. Dużo Boga i więżących ludzi. Nawet Papież czasem się pojawi. No i to serial o księdzu :)

No wiem, wiem. :D Pewnie obadam, póki co oglądałem wszystkie seriale od DC oprócz iZombie. ;)
 
Ale ten Arrow jest spierdolony. Pierwszy sezon łyknąłem, historyjka z wyspą itd. Od drugiego sezonu kaszana, a to co się w trzecim wyprawiało to dla mnie śmiech. Porzucam ten serial, raczej już czwartej serii nie obejrzę. Historia to dla mnie głupota, dialogi jak oglądałem, to wydawały mi się coraz bardziej dretwe, przewidywalne. Finał słabuitki. Zawiodłem się.

Supernatural też spada na psy, piszę o tym od jakiegoś czasu. Gdzie wszystkie duchy, wampiry, wilkołaki itd? Gdzie dawny SPN z pierwszych sezonów? Tego już nie będzie. Powtarzajace się motywy, przewidywalność. I ten "koniec serialu" na 9 sezonie. Halo halo, mamy już 11. w planach. Słabiutko.
 
Mogli Robaka zabić Albo Daario a nie Barristana.Barristan jedna z najbardziej epickich postaci w książce.Dobra do adaptacji,a oni co...
Daario może i jest dużo lepszy niż w książce ale i tak <Barristan ,a dla Daenerys śmierci znacząca nadal
Umiesz do cholery korzystać ze spoilerów? ! Jakbym tego odcinka nie oglądał to bym się wkurwił...
 
Back
Top