Seriale

Finał GoT bardzo dobry. Jednak zachowano wiadomą scenę na początek 5 sezonu.




SPOILER



Pewnie będzie nazywał się Dzień Sznura xD
 
Meh, slaby byl ten final. Komu podoba sie ten serial niech czym predzej chwyta za ksiazke, bo traci mnostwo smaczkow. Juz nie mowiac o tym, ze nie czytajac ksiazki, co chwile bym powtarzal pod nosem what the fuck, na widok dzialan niektorych bohaterow.



- Beznadziejnie, wyszedl caly watek w Stolicy. W ogole nie porwala mnie rozmowa miedzy Tywinem a Tyrionem, jak zwykle pominieto 10 watkow.



- Szarza na 2 namioty w lesie, urwala ten odcinek... Powaznie, szkoda bylo kasy bylo na epicki oboz, taki jaki moglismy ogladac bodajze w 2 czy 3 sezonie? Ach wiem, kasa poszla na smieszne szkieleciki :-)



- Arya na koniec zamiast LS, rowniez mnie podlamala.
 
GOT SPOILER



Ale książka pozbawiona jest obrazu :D



Finału spodziewałem się mocniejszego. Szkoda Ogara, a i tak walka na nic (a może jednak ktoś go znajdzie i przezyje:D W TV śmierć musi być pewna zwykle;D). Sporo fantasy z tymi szkieletorami, takich akcji oby jak najmniej jednak ;] Karzeł ładnie zadziałał :D



No i 2 smoki uwięzione, a trzeci jak gdyby nigdy nic sobie wybył?



Akcja Stannisa na dzikich trochę zbyt sprawna, gdzie ta cała armia, która pozostała by wyrżnąć ludzi z Muru?Ta garstka w lesie to chyba nie wszyscy ;-)



Na tym etapie zbyt dużo wątków na różnych krańcach w dalszym ciągu, czekam wciąż na punkt zaczepny dla wszystkich...ale poczekam sobie trochę ;-D



KONIEC



Zbliżające się seriale , ktoś czeka na któryś ;-)?



http://grupahatak.pl/napisy/689/Dominion/



http://grupahatak.pl/napisy/684/The_Last_Ship/



http://grupahatak.pl/napisy/687/The_Strain/
 
Spojler GOT:











Biedne smoki zamknięte nie staną się prawdziwymi smokami (oprócz jednego). Mam nadzieję, że w 5 sezonie taki pewien młodzieniec zrobi porządek bo Dany nie nadaje się na rządzenie siedmioma królestwami.







Bardzo dobry i zacięty pojedynek Brienn i Sandora i Arya zawiodła mnie bo nie oszczędziła biednemu cierpienia.







Nie spodziewałem się, że Shae będzie tam, gdzie była i Tyrion odegrał się niszcząc własny ród. Rozczarowała mnie walka z Dzikimi bo Stannis i spółka nie miała żadnego wyzwania. Mance okazał się honorowym człowiekiem i dla mnie jest postacią pozytywną.



Cały wątek Brana nadal nie mam pojęcia o co do cholery chodzi. I ja się pytam, gdzie jest Rickon jak był zapowiedziany w tym odcinku ?



Tywin napewno wolałby zginąć w bitwie z młodym wilkiem, a nie zabity przez własnego syna. Tyrion naiwny zakochał się w dziwce i zapłacił za to cene.



Jeśli ktoś się spodziewał LS to musi poczekać do przyszłego sezonu bo to nie ta książka :)







Spojler ksiązka:







Mam nadzieję, że Gregor zdechnie tak jak w książce i jego głowa powędruje do Dorana.
 
GOT spoiler







Ja pier***e, czekałem na atak Stannisa jak na zbawienie, to mogła być najlepsza scena w całym serialu, gdyby pokazali to natarcie chociaż z muru, gdyby pokazali, że 1,5 tys. rycerzy pozamiatało dużą część kilkudziesięciotysięcznej armii Mance'a a reszta uciekła, a jak zobaczyłem tą scenę to jebnąłem facepalma. Nie mogli już pójść na większą łatwiznę
 
SPOILER GOT książka

Jeśli ktoś się spodziewał LS to musi poczekać do przyszłego sezonu bo to nie ta książka :)


Jak nie ta książka skoro po raz pierwszy pojawiła się w epilogu "Nawałnicy mieczy"? :) Wydaje mi się, że scena z jej udziałem byłaby doskonałym zakończeniem sezonu.
 
E tam, dobry finał. Dali walkę której chyba nie było(?) i jak dla mnie pokazali ją lepiej niż starcie Góry z Dornijczykiem. Dla mnie git.







Ide sprzedać bratu spoilery:-)
 
No i najgorsze jest w tym wszystkim to, że teraz nie czekamy przez wakacje do nowego sezonu, tylko czekać trzeba znów do następnej wiosny...



SPOILERY GoT 4 sezon 10 odcinek



.



.



.



Kuźwa, zaczyna mnie drażnić to przedłużanie. Na niektóre mało znaczące wątki tracimy kilkanaście minut... Zamiast wszystko pokazać szybciutko, to będą pokazywać przez 10 minut jak Sam gada, że chciałby zaruchać przed bitwą na Murze albo Tyrion siedzący przez 20 sekund przy trupie dziwki.



A teraz jeszcze rok czekania, aż się dowiem dlaczego Varys pomaga Tyrionowi, jak się to wszystko potoczy i czy kobieta o najdłuższym tytule świata wreszcie ruszy dupę i coś zrobi zamiast bzykać się z najemnikiem i słuchać ex-niewolników, którzy wolą być niewolnikami. I NIE ODPOWIADAĆ MI NA TE PYTANIA SPOILERAMI Z KSIĄŻKI, TAK TYLKO NARZEKAM SOBIE!



.



.



.



.



KONIEC SPOILERóW
 
Martwi mnie że Arya będzie mieć nudny sezon. Jakoś jej losy po wycieczce do Bravos mnie nudzą. No ale pewnie będzie ładny come back jak Martin nie kopnie w kalendarz.
 
Trochę skopali tę scenę ataku Stannisa za Murem bo to wyglądało, jakby tych dzikich było tam pięćdziesięciu a nie sto tysięcy.
Brienne dobra ucieczka z dosiadu!

Książki nie czytam ale trochę sobie zaspoilowałem i rozczarowuje mnie, że Góra w tym odcinku sobie spokojnie leżał:
Gregor's condition continues to deteriorate. The venom turns the blood in Clegane's body black and any leeches that touch him die instantly. His piss is full of pus, and the venom eats a hole the size of a fist in Clegane's side. His screams of agony are so loud they can be heard in the entire Red Keep and even wake several people up during the night.
 
@Mess



Spoiler książka,



Nie przeczytałem jeszcze całej sagi (w marcu zatrzymałem się na "Nawałnicy mieczy"), ale w tym "Dniu sznura" raczej nie chodzi o to kto wtedy zginie, ale kto się pojawi :) Jezeli jednak coś więcej się za tym określeniem kryje, to na pewno Gambit rozwinie.
 
Spoiler książka:











Nawet nie wiadomo czy LS się pojawi w serialu bo nie była planowana na 4 sezon i odgrywa małą rolę i nie chcą fatygować aktorki (?).







Tywin skończył Gre o Tron na tronie :)
 
Spoiler książka i serial GoT



Klika pytań bo nie jestem pewien czy dobrze kojarze, w których momentach książka i serial się rozjeżdżają:



-Czy bitwa o mur nie trwała dłużej, tj. czy to nie była seria potyczek?



-W serialu jedna z ostatnich scen, gdy Varys słyszy dzwony wraca się na statek - wynika z tego, że ucieka razem z Tyrionem. W książce chyba został w Królewskiej Przystani. Jak dobrze pamiętam to pod koniec ostatniej części zabija on brata Tywina który chyba pełnił obowiązki Królewskiego Naimestnika.



-Ogar nie zginął z rąk Brienne? I Brienne chyba nigdy nie spotkała żadnej z córek Catelyn?



Ogólnie przydałoby się jakieś porządne streszczenie wszystkich części, bo strasznie łątwo się w tym wszystkim pogubić. Na chomiku jakieś chodzą, ale dosyć krótkie i ogólnikowe ( każda część streszczona w 2-3 stronach).
 
Spoiler GoT:



Nie czytałem książki więc niech mi ktoś powie jak Stannis przekroczył ten mur razem z koniami ?? Drogą morską ??
 
Teraz to dopiero zaczną się odstępstwa od książki, już sam finałowy odcinek był pod tym względem wyjątkowo obfity. Ogólnie jak czytam asoiaf to ludzie są konkretnie wkurzeni i nawet pojawia się to info co podał Tar.
They [showrunners David Benioff and Dan Weiss] have such a challenge adapting the books into a really focused television experience. It • s very hard, it • s very complicated, it • s much harder then they • ve been given credit for, I think • and they do a brilliant job. But to bring back Michelle Fairley, one of the greatest actresses around, to be a zombie for a little while • and just kill people? It is really sort of, what are we doing with that? How does it play into the whole story in a way that we • re really going to like?
więcej tutaj


http://insidetv.ew.com/2014/06/16/game-of-thrones-why-no-lady-stoneheart/



Kolejny sezon GoT to jedna wielka niewiadoma i jak jarałem się czwartym tak piąty nie wywołuje u mnie już takich emocji.
 
Aaa, i jeszcze liczyłem, że będzie scena jak rycerze Stannisa będą przebijać olbrzymy kopiami na wylot, to by była akcja!


Faktycznie dosyć dziwnie obcinają teraz fabułę w stosunku do tego co było, np. Tyrion miał powiedzieć Jaimiemu, że Cersei go zdradzała, bo to ma mieć potem dosyć istotny wpływ na rozwój Jaimiego jako postaci.
 
Teraz jak czytam swojego posta to wstyd, że nie dałem SPOILERA może jakiś mod mógłby go usunąć.
 
SPOILER GOT?



Co do Góry to po tej rozmowie królowej z Maestrami, (a nie znając spoilerów książkowych) pomyślałbym jako widz, że na bank go odratują. Nie po to cała rozmowa i danie nadziei, że przeżyje i ba...będzie jeszcze niebezpieczniejszy ;-)



Finał finałów Hodor vs Góra :P
 
krzychu88------ SPOJLER Z KSIĄŻKI!!!!!!!!!!!!!!!!











Co do Varysa z tego co pamiętam, to własnie masz rację, nigdzie on nie wyjechał i został w Przystani, tuaj coś ostro namieszali. I tak samo Brienn nie spotkała Aryi ani Ogara, i żadnej potyczki między nimi nie było, znowu jakiś wymysł chyba.
 
Spoiler Książka:











Nie czasem Varys zniknął na jakiś czas po uciecze Tyriona?







Robert Strong to już nie Góra, a conawyżej jakiś freak, który z niego być może zrobiono bo głowa leży u Doriana Martella :)







Może się okaże, że umarli wstają jak inni i Robb powstanie jako wilkołak.



















Kiedy wkońcu na tym forum będzie możliwość ukrycia spoilerów ?
 
Może się okaże, że umarli wstają jak inni i Robb powstanie jako wilkołak.
TAAAK!

Robert Strong to już nie Góra, a conawyżej jakiś freak, który z niego być może zrobiono bo głowa leży u Doriana Martella :)
W komentarzach na yt do jakiegoś klipu ktoś użył określenia "golem Robert Strong" to może Qyburn będzie w GoT doktorem Frankensteinem :-)
 
No to może i Seana Beana jednak zobaczymy jeszcze w serialu ;D W sumie po tych szkieletach rodem z gry Alladyn w latach 90-tych to już nie powinno dziwić :P
 
Spoiler 5 sezon GOT:







Gendry jest zapowiedziany na 5 sezon i ciekawe czy pojawi się tylko przejściowo tak jak w książce czy będzie grał rolę innego bękarta tak jak do tej pory. Jestem ciekawy co zrobią z postacią Brienn bo LS i jej spotkanie to główny wątek jej podróży.







A także jestem ciekaw czy zobaczymy Młodego Griffa i Greyjoyów.
 
Back
Top