Seriale

Właśnie nadrobiłem, poza rzeczywiście marnym początkiem, odcinek był zajebisty. Nawet Thorne okazał się kotem, zajebiście też zrobili Gigantów. Aż mnie ciary przechodzą jak tylko pomyślę o następnym odcinku. Ale rzeczywiście, Mance'a jest cholernie mało. Mam nadzieję, że w finale nie będzie za dużo wątków, Danki też nie muszą dawać, jedynie Mur i Przystań - tam sie dzieje.



PS oglądając serial ciągle mam przed oczami Stannisa jako takiego żałosnego smutnego losera, z którym się nikt nie liczy :)
 
Mi sie rowniez odcinek podobal, bardzo szybko zlecial. Oczywiscie, liczylem na zamkniecie watku na murze w tym sezonie, ale po przedluzajacym sie poczatku, wiedzialem, ze nie ma na to szans. Zabraklo mi jeszcze pelnego obrazu potegi armii Dzikich. Tam do cholery bylo 100 000 ludzi - jeden mamut i dwa olbrzymy mi tego nie rekompensuja (choc fakt, byly fajne).



Watek Ygritte i Snowa tez calkiem niezle zrealizowany, wiedzialem, ze maly zemsci sie za rodzicow :-)



Final bedzie w koncu mega mocny, nie wiem jak upchaja tyle akcji w jednym odcinku. Byleby z niczego nie rezygnowali.
 
GoT spoiler serial i książka



Bitwa fajnie zrealizowana, nawet Peter Jackson by się nie powstydził. Szczególnie fajnie wyszedł olbrzym z łukiem i kosa. Teraz mam rozkminę, czy w książce atak na Czarny Zamek zaczął się równocześnie z atakiem na mur. Wydawało mi się, że szturm grupy od południa miał miejsce trochę wcześniej. Co do Kamiennego Serca to na 95 % zobaczymy ją w scenie zamykającej moim zdaniem. Oprócz tego liczę na to, że dojdzie do spotkania Tyriona z ojcem.
 
SPOJLERY Z KSIĄŻKI:







Pany o co chodzi z tymi kamieniami co wklejaliście? Bo ni huja nie pamiętam :D
 
Spoiler książki



Mojso pod koniec bodajże trzeciej części pojawiła się taka postać Kamienne Serce, czy tam Pani Kamienne Serce, czy to była Królowa Kamienne Serce....szczerze mówiąc nie pamiętam jak się dokładnie nazywała. Nie była zbyt wygadana z racji tego, że wyciągnięto ją z rzeki z poderżniętym gardłem. Miała z nią do czynienia między innymi Brienne pod koniec ostatniego tomu ;)
 
Fajnie zrobili tą bitwę, choć mogli jeszcze bardziej epicko, przynajmniej ja sobie tak to w głowie wyobrażałem, gdy czytałem książkę :) Ciekaw jestem czy odsiecz nadejdzie jeszcze w tym sezonie czy w drugim, nie będę spoilerować oczywiście.







Tak poza tym, to w weekend zmiażdżyliśmy z żoną drugi sezon Orange is the new black - kurwa to jest jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem w ostatnich latach (obok House of Cards, Homeland, Gry o tron i może jeszcze kilku na podobnym poziomie). Polecam każdemu
 
@up



Hubi sam je walił na poprzedniej stronie ;-))))



GOT SPOILER



Ja myślałem, że Mance zginął przy tym ataku i trochę zdziwiony byłem. Kogo ten gruby co z Goździkiem świruje zastrzelił strzałą po powolnym do tego zbieraniu się? Czy z kim Snow walczył tą "solówkę" wbijając ostatecznie młotem w głowę rywala? Mance to nie ten do którego "ruda" podskakiwała, że Jon jest jej? No i przy ataku nie był w 1 szeregu jak to ma w zwyczaju tylko żyje dalej? Nie czaję :-) A Snow tym wyjściem to nie wiem jak chce to udowodnić. Może liczy na honorową potyczkę? Byłoby to krótko mówiąc naciągane, ale to fikcja :)



Odcinek fajny, choć monotematycznym, a tyle jest tych wątków i jeszcze mówicie, że zaraz koniec sezonu :-/ Zbyt szybko minął, same jakieś namiastki wątków utrzymujemy. Powinni zrobić z tego serial choć dwugodzinny ;]



KONIEC SPOILERA
 
Napierdalacie spoilery. Zaraz hubi was ustawi do pionu
evil.gif






Jak ktoś pisze "spoiler książka" to jest git, bo sobie przewijam taki post i się nie wpierdalam w żadne głupie spoilery. A jak ktoś pisze "spoiler" w temacie z serialami, to uważam, że to jest spoiler z serialu i mogę czytać, a potem ew. dyskutować :-)
 
Ostatnio przeczytałem, że któryś z odcinków 4 sezonu GOT (chyba 6) mial o kilkaset tysięcy niższą oglądalność od Rancza na TVP (oba ponad 6 mln). Coś dla tych, którzy z taką pasją porównują wyniki UFC on FOX do KSW :)
 
Finał serii ma mieć 66 minut, więc mogą dużo zmieścić.







Nawróciłem się na Stannisa, oto kilka faktów o nim (mogą być lekkie spoilery):



Stannis is so savvy with a blade, that when he cuts the fingers off criminals, they thank him for it!


Stannis doesn • t need a helmet in battle, his claim is THAT good.


Dragons wish they were the Blood of the Stannis.


Melisandre originally had two rubies around her throat. Stannis ripped one off and threw it. This is the red comet.


Stannis is so manly that even his wife has facial hair.


A wildling woman once told him • You know everything, Stannis Baratheon • .


Stannis Baratheon once warged into a dragon, just to experience weakness.


Stannis once warged into Bloodraven.


Stannis made all the Storm and Reach Lords declare for Renly, just to give him a challenge.


Stannis once went camping in Valyria. This is known as the • Doom • .


Stannis has been known to say • I am Darkstar, and I am of the Night • and actually instill fear in people with it.


When Stannis started burning people, Targs started pretending they • d been doing it for years, just to be like Stannis (even making up stories about pyro kings and everything!).


Stannis once had a staring contest with Tywin Lannister. Stannis won.


The Mother was the Maid, before she met Stannis Baratheon.


Storm • s End was Storm • s Beginning
before Stannis told it to stop.


In the land of always winter the Others say, • Stannis is coming • • , and • May Stannis take you •


Actual fact: there are two types of people in these books; those who are afraid of Stannis and those who ARE Stannis.


Knowing the Westeros wide renown of Stannis Baratheon: Badass, everybody and their best friend • s cousin tries to make up • badass • nicknames to match Stan the man • s fame. Sword of the Morning, The Mountain that Rides, The Young Wolf, Darkstar, the Demon of the Trident, Mother of Dragons, you name it. But there is only one
STANNIS BARATHEON.


The reason it takes so long for George R.R. Martin to write a book is because he has to ask Stannis Baratheon
for permission to mention his name.







więc po czwartej serii jestem: #teamStannis



nie zapominając o #teamMartell #teamHalfman



I PAMIĘTAJCIE WSZYSCY!



240px-Stannis-baratheon-meme-01.jpg








haha i jeszcze zajebiste o Mormoncie - padłem!



IMG_3111.jpg
 
Ja mam nadzieję, że postać Stannisa w serialu wyjdzie wkońcu na wyższy poziom i to on będzie główną postacią, a nie Davos i Melisandre.
 
5 odcinek Penny Dreadful zajebisty. Ogólnie fajny serial z tego wyszedł, myślałem po zapowiedziach i zwiastunach że słabsze to będzie.
 
O zapomniałem...Pierwszy odcinek był, a kolejne po jakiejś przerwie jeśli dobrze kojarzę? Czas nadrobić 2-5 :-)



Swoją drogą odpaliłem sobie dla odświeżenia Kompanię Braci. Kur..jaki to zajebisty serial :) Urodziłem się w nieodpowiednich czasach :-|
 
Sry, ale ostatnia scena (czerwona kurtka) zabiła ten świetny odcinek. Dosłownie zrobiłem facepalm.
 
Minimalny spoiler z Fargo



To co się dzieje w szóstym odcinku od pierwszego wystrzału to jedne z najlepszych rzeczy jakie widziałem w serialach.
 
ale mnie teraz nagrzaliscie, mowic mi szybciutko o co chodzi z sercem!!! :)



Stannis az taki kocur bedzie? ciezko mi uwierzyc, chociaz zawsze podobala mi sie jego postac (konkretny w chuj) to myslalem, ze bedzie juz pechowy do konca. OGIENNNN!!!
 
Back
Top