To nie jest raczej kwestia skąd ktoś pochodzi, czy miał wcześniej hajs czy nie a raczej kwestia tego co kto ma na TU I TERAZ w głowie, wiadomo że łatwo zarobione łatwiej rozpierdoli
Dokładnie kwestia pochodzenia się nie liczy.
Najłatwiej rozpierdoli się kase z kredytu (karta kredytowa też się liczy). Tu działa psychologia: łatwiej wydaje się kase z przyszłości niż z przeszłości. To nakręca tą plagę konsumpcjonizmu, która skutkuje tym, że bez względu na dochody wielu ludzi w USA i w UK żyje od pierwszego do pierwszego -brak płynności finansowej.
Nie jeden doradca kredytowy, pracownik banku albo komornik jak spojrzy na długi osób dobrze zarabiających powie: kurwa co oni mają w głowie.
Lekarze z lepszą specjalizacją z jakimiś kredytami na pierdoły aby,,było czuć pieniądz jak ktoś do mojego domu przyjdzie".
Teoretycznie jedną z grup społecznych, która najlepiej spłaca kredyty (plus uniknęła kredytów frankowych) jest wyśmiewana wieś.
Co do pieniędzy w przyszłości żeby to utrzymać to już jest inna kwestia i to jest oczywiste. Bo co ci z tego że kupisz zamek, skoro pierwsze rachunki zmuszą cię do sprzedaży tego zamku, tak jak z autem, nie kupujesz dodża żeby nie mieć za co zalać po tygodniu tylko kupujesz BMW albo inną Hondę i jeździsz cały miesiąc, proste jak jebanie.
Kiedyś mocniej wszedłem w temat dlaczego ludzie tracą szybko kase mimo dużej wygranej w Lotto. To nie liczenie kosztów stałych było jednym z głównych powodów np.
dworek szlachecki z kilkunastoma hektarami wydaje się spoko jeśli wygrałoby się 9 mln w Lotto. W sumie tylko zapłacić za około 4 mln zł. Tylko miesieczne rachunki wyjdą tak potężne, że taniej będzie te 4 mln zainwestować, a z zysku jeździć sobie do hoteli 5 gwiazdkowych. Samo utrzymanie miesieczne basenu, ogrzewanie, potrzebni pracownicy aby to jakoś wyglądało...
W ogóle te domy, mieszkania za miliony złotych to słabo zwracają się z wynajmu. Nawet paradoksalnie lepiej opłaca się to wynajmować niż kupować chociaż nie rozumiem ludzi chcących mieszkać w Złota44 czy w SkyTower, ale z gustami się nie dyskutuje...
A jak chcecie pooglądać jak żyją ludzie: ranczo na którym można się zgubić, które chyba należy do jednego z właścicieli CNN :)