Polityka

Redaktor: Nie chciał Pan wyrzucić Grzegorza Brauna z Konfederacji?
Mentzen: Pytanie jest dosyć trudne <śmiech>
Redaktor: Nie zaprzeczył Pan, chciał go Pan wyrzucić
Mentzen: Nie chciałbym wchodzić w nasze szczegóły.
Mentzen: Mamy oczywiście rozbieżne spojrzenie na rzeczywistość. Ja ją widzę w ten sposób, Grzegorz Braun w inny. Mamy trochę inne cele, inne ambicje. Ślubu nie braliśmy, więc do końca życia razem pracować nie będziemy.
Redaktor: Braun jest kulą u nogi Konfederacji czy wartością dodaną?
Mentzen: to zależy
Super. Jebnij baranka o ścianę.
 
Ktoś ostatnio się nabijał z możliwej kandydatury Tarczyńskiego na prezydenta, a ja w sumie uważam jak panowie wyżej. Mimo, że za pisem nie jestem to aby/oby lewicowe platfusy nie miały pełni władzy, byłbym w stanie zagłosować na kogoś z pisiorów.
I wydaje mi się, że ten gość by jeszcze większej siary nie przyniósł. Zajebiscie zawsze bronił kraju w PE czy wywiadach z zagranicznymi dzienikarzami, wypadał według mnie bardzo dobrze m. in dzięki ogarniętemu angielskiemu językowi i czasami też potrafił ładnie zagiąć tych 'dziennikarzy'.
Ktoś może przytoczyć jakieś jego krzywe akcje?
 
Ktoś ostatnio się nabijał z możliwej kandydatury Tarczyńskiego na prezydenta, a ja w sumie uważam jak panowie wyżej. Mimo, że za pisem nie jestem to aby/oby lewicowe platfusy nie miały pełni władzy, byłbym w stanie zagłosować na kogoś z pisiorów.
I wydaje mi się, że ten gość by jeszcze większej siary nie przyniósł. Zajebiscie zawsze bronił kraju w PE czy wywiadach z zagranicznymi dzienikarzami, wypadał według mnie bardzo dobrze m. in dzięki ogarniętemu angielskiemu językowi i czasami też potrafił ładnie zagiąć tych 'dziennikarzy'.
Ktoś może przytoczyć jakieś jego krzywe akcje?

Jakie by to było cudowne gdyby PiS wystawiło właśnie Tarczyńskiego. Mamy wtedy pewność że ktoś z obecnie rządzącej koalicji zostanie prezydentem.
 
Redaktor: Nie chciał Pan wyrzucić Grzegorza Brauna z Konfederacji?
Mentzen: Pytanie jest dosyć trudne <śmiech>
Redaktor: Nie zaprzeczył Pan, chciał go Pan wyrzucić
Mentzen: Nie chciałbym wchodzić w nasze szczegóły.
Mentzen: Mamy oczywiście rozbieżne spojrzenie na rzeczywistość. Ja ją widzę w ten sposób, Grzegorz Braun w inny. Mamy trochę inne cele, inne ambicje. Ślubu nie braliśmy, więc do końca życia razem pracować nie będziemy.
Redaktor: Braun jest kulą u nogi Konfederacji czy wartością dodaną?
Mentzen: to zależy
Obejrzałem ten wywiad i oczywiście wstawiłeś tylko wycinek bez reszty wypowiedzi i kontekstu.
Mentzen tam spoko wypadł, a tylko dzięki takim wysrywom chce mi się w ogóle kogoś do głosowania czy polityki namawiać.
W skrócie - jeb się leszczu.
 
Obejrzałem ten wywiad i oczywiście wstawiłeś tylko wycinek bez reszty wypowiedzi i kontekstu.
Mentzen tam spoko wypadł, a tylko dzięki takim wysrywom chce mi się w ogóle kogoś do głosowania czy polityki namawiać.
W skrócie - jeb się leszczu.

Gdzie popierdolencu napisałem, że źle wypadł w wywiadzie? To są fragmenty, które stawiają Mentzena w dobrym świetle, odklejeńcu z gwoździem w mózgu.
 
Jakie by to było cudowne gdyby PiS wystawiło właśnie Tarczyńskiego. Mamy wtedy pewność że ktoś z obecnie rządzącej koalicji zostanie prezydentem.
Żebyś się nie zesrał w tej pewności.
 
Nie mamy na CPK? Nie mamy.
Nie mamy na edukację? Też nie.
To jebniemy im stadion za 200 milionów, niech oglądajo.

Chleba i igrzysk. Gier i narkotyków. A wtedy wszystko wepchniemy do budżetu i z budżetu :jarolaugh:
 
Ktoś ostatnio się nabijał z możliwej kandydatury Tarczyńskiego na prezydenta, a ja w sumie uważam jak panowie wyżej. Mimo, że za pisem nie jestem to aby/oby lewicowe platfusy nie miały pełni władzy, byłbym w stanie zagłosować na kogoś z pisiorów.
I wydaje mi się, że ten gość by jeszcze większej siary nie przyniósł. Zajebiscie zawsze bronił kraju w PE czy wywiadach z zagranicznymi dzienikarzami, wypadał według mnie bardzo dobrze m. in dzięki ogarniętemu angielskiemu językowi i czasami też potrafił ładnie zagiąć tych 'dziennikarzy'.
Ktoś może przytoczyć jakieś jego krzywe akcje?


Duda też broni ojczyzny na forum krajowym i międzynarodowym i to nawet po angielsku.

Może nie pracował w kościelnym radiu w Londynie i nie był asystentem egzorcysty ale jego angielski też jest niezły.

Argument podobny jak te które słyszę z drugiej strony:
Trzaskowski ma świetny angielski i dobrą prezencję - będzie doskonałym prezydentem.

:matt:
 
Ktoś ostatnio się nabijał z możliwej kandydatury Tarczyńskiego na prezydenta, a ja w sumie uważam jak panowie wyżej. Mimo, że za pisem nie jestem to aby/oby lewicowe platfusy nie miały pełni władzy, byłbym w stanie zagłosować na kogoś z pisiorów.
I wydaje mi się, że ten gość by jeszcze większej siary nie przyniósł. Zajebiscie zawsze bronił kraju w PE czy wywiadach z zagranicznymi dzienikarzami, wypadał według mnie bardzo dobrze m. in dzięki ogarniętemu angielskiemu językowi i czasami też potrafił ładnie zagiąć tych 'dziennikarzy'.
Ktoś może przytoczyć jakieś jego krzywe akcje?
A chociażby aparycja i jego ciągle pierdolenie pod publiczke. Gosciu się zaciął jak stara płyta.
 
Nie mamy na CPK? Nie mamy.
Nie mamy na edukację? Też nie.
To jebniemy im stadion za 200 milionów, niech oglądajo.

Chleba i igrzysk. Gier i narkotyków. A wtedy wszystko wepchniemy do budżetu i z budżetu :jarolaugh:
chore POjeby

:beczka:
 
Nie mamy na CPK? Nie mamy.
Nie mamy na edukację? Też nie.
To jebniemy im stadion za 200 milionów, niech oglądajo.

Chleba i igrzysk. Gier i narkotyków. A wtedy wszystko wepchniemy do budżetu i z budżetu :jarolaugh:

Czyli Platforma w formie, stadiony, orliki.

Tego kraj potrzebuje najbardziej.

:DC:
 
Czyli Platforma w formie, stadiony, orliki.

Tego kraj potrzebuje najbardziej.

:DC:
To samo grali w 2010 ale wtedy pod euro 2012, ciekawe pod co teraz, może o czymś nie wiemy, może kolejny mundial u nas.
200w.gif
 
Wystawili klauna z dupy - Dudę i wygrali z potężnym Rafałem, mistrzem montażu szyb na taśmę dwustronną. Na szczęście Polska to nie Warszawa i miasteczko Wilanów.

Rzeczywiście. Duda przy ogłoszeniu był mało znany.
 
Redaktor: Nie chciał Pan wyrzucić Grzegorza Brauna z Konfederacji?
Mentzen: Pytanie jest dosyć trudne <śmiech>
Redaktor: Nie zaprzeczył Pan, chciał go Pan wyrzucić
Mentzen: Nie chciałbym wchodzić w nasze szczegóły.
Mentzen: Mamy oczywiście rozbieżne spojrzenie na rzeczywistość. Ja ją widzę w ten sposób, Grzegorz Braun w inny. Mamy trochę inne cele, inne ambicje. Ślubu nie braliśmy, więc do końca życia razem pracować nie będziemy.
Redaktor: Braun jest kulą u nogi Konfederacji czy wartością dodaną?
Mentzen: to zależy
Fajnie
to tera podsumuj 100 konketów na 100 dni ile z nich spełnił rudas do dzis?
 
Fajnie
to tera podsumuj 100 konketów na 100 dni ile z nich spełnił rudas do dzis?

1. Na stałe wprowadzimy finansowanie in vitro z budżetu państwa. Na finansowanie procedury in vitro przeznaczymy nie mniej niż 500 mln zł - tak by pary, które chcą mieć dzieci, miały dostęp do najnowocześniejszych metod.

2. Wyłączymy najcenniejsze przyrodniczo obszary lasów z wycinki i przeznaczymy je tylko na funkcje przyrodnicze i społeczne.

3. Ocena z religii zostanie wykreślona ze świadectw szkolnych.

4. Obniżymy VAT dla sektora „beauty” do 8 proc.

5. Zlikwidujemy prace domowe w szkołach podstawowych. Wprowadzimy szeroką ofertę bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych w szkole. Przeznaczymy dodatkowe pieniądze na zajęcia rozwijające zdolności uczniów i wyrównujące szanse, sport, rozwijanie zainteresowań. Zapewnimy pomoc w szkole zamiast korepetycji w domu.

6. Natychmiast przystąpimy do realizacji polityki antyprzemocowej.

7. Przywrócimy finansowanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

8. Odwołamy Mikołaja Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka i powołamy na to stanowisko osobę, dla której dobro dzieci będzie priorytetem.

9. Przedstawimy akt oskarżenia wobec funkcjonariuszy MSZ odpowiedzialnych za korupcję, która doprowadziła do niekontrolowanego napływu migrantów do Polski.

10. Uzyskamy pieniądze z funduszy unijnych i wrócimy do grupy decyzyjnej w instytucjach UE.

11. Powołamy Ministerstwo Przemysłu z siedzibą na Śląsku.

12. „Zamrozimy” ceny gazu w 2024 r. dla gospodarstw domowych i odbiorców wrażliwych na poziomie cen z 2023 r.

Dodatkowo częściowo już zrealizowane albo w zaawansowanym stadium realizacji:

13. Podniesiemy wynagrodzenia nauczycieli o co najmniej 30 proc. Nie mniej niż 1500 zł brutto podwyżki dla nauczyciela. Wprowadzimy stały system automatycznej rewaloryzacji. Przywrócimy autonomię i prestiż zawodu nauczyciela - mniej biurokracji, większa niezależność w doborze lektur, rozszerzaniu tematów.

14. Rozdzielimy funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Prokurator nie może być politykiem. Przygotujemy Polskę do przystąpienia do Prokuratury Europejskiej, aby skuteczniej ścigać nadużycia finansowe, korupcję, pranie pieniędzy oraz transgraniczne oszustwa VAT-owskie.

15. Rozliczymy Komendanta Głównego Policji za działania łamiące porządek prawny na przykład wykorzystanie Biura Operacji Antyterrorystycznych do tłumienia zgromadzeń w tym strajków kobiet oraz innych działań, na polityczne zlecenie, wymierzonych w opozycję.

16. Pomożemy mikroprzedsiębiorcom obniżyć koszty działalności: zasiłek chorobowy od pierwszego dnia nieobecności pracownika będzie płacił ZUS.

17. Odpolitycznimy szkoły. Natychmiast wycofamy przedmiot HiT. Wprowadzimy praktyczne, a nie ideologiczne podstawy programowe i podręczniki, tworzone i zatwierdzane przez ekspertów i nauczycieli praktyków w Komisji Edukacji Narodowej, a nie przez polityków.

18. Rozliczymy wszystkie afery Daniela Obajtka, w tym sprzedaż udziałów w Rafinerii Gdańskiej

19. Wydamy rozporządzenie o ochronie polskiego munduru. Wojsko ma służyć Polsce, a nie politykom. Wprowadzimy zakaz wykorzystywania wojska w celach partyjnych i wyborczych.

20. Język śląski zostanie uznany za język regionalny. Ponownie złożymy ustawę, która nada językowi śląskiemu status języka regionalnego, a tym samym odpowie na oczekiwania Ślązaków.

21. Skończymy z przekazywaniem środków organizacjom nacjonalistycznym. Wzmocnimy system ekspercki, a politycy nie będą już rozdawać dotacji wg własnych preferencji.

22. Odpolitycznimy i uspołecznimy media publiczne. Zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych. Natychmiast zatrzymamy finansowanie fabryki kłamstw i nienawiści, jaką stała się TVP i inne media publiczne. Zgodnie z naszym zobowiązaniem przeznaczymy 2 mld zł z TVP na leczenie raka.
 
Back
Top