Polityka

F9kWpqOXgAAIDaV.jpeg
 
2 miliony to jest oficjalna propaganda i dotyczy ludzi, którzy już zostali tam na stałe. Wyjechało przynajmniej dwa razy tyle, ale duża część wróciła w kolejnych latach. Dzięki temu uniknęliśmy dwucyfrowego bezrobocia.
Sam w 2009 i w 2011 siedziałem na obczyźnie
 






:kapitanpanstwo:
Muj kraj taki pienkny. Zamordystyczny dla slabych, ślepy wobec silnych.
Z forum zeglarskiego
Dzwoni telefon:
Dzień dobry, dzwonię w sprawie rejsu który pan organizuje...
Tak, słucham, jak mogę pomóc...
Rejs Katamaranem? Tak
Ile dni? Tydzień
Nocleg na katamaranie? Tak
A wyżywienie? Wspólnie przygotowujemy w systemie wachtowym.
A dojazd? Dojazd wspólny wynajętym Buse-em bądź własny....
Kilka tygodni później dostaje wezwanie z Prokuratury i Urzędu Marszałkowskiego...
Dowiaduje się że jestem nielegalnym organizatorem turystyki, bez wpisu itp....
Nie oferowałem nikomu usługi powiązanej o której mowa w myśl ustawy o turystyce....
Urząd zaś ma inną interpretację, twierdząc że skoro rejs trwa więcej niż 24h to jest tu usługą powiązana świadczącą usługę hotelowa....
W umowie z uczestnikami rejsu wpisane jest rejs stażowy, określenie członek załogi, funkcje i obowiązki, a także informacja że po odbytym rejsie otrzymają opinie o odbytym stażu morskim.....
Nie ma mowy o usłudze hotelowej itp....
Nigdy nie brałem za nic dodatkowych pieniędzy, a robiłem jedynie rejsy stażowe jak każdy z Was....
Pływam na jachtach czarterowych....
Jestem Kpt.jachtowym
Mam niezbędne uprawnia....

Piątkowe pozdrowienie z "pasa wódki" ;)


Science!




















Ja juz P dodawalem wczesniej


Czyje pęknięcia wewnetrzne mocniejsze? Arabow czy nasze?
 
Dokładnie.

A czyny Tuska to oprócz umowy z Turcją w sprawie zatrzymania ogromnej ilości migracji to:

1) dał możliwość umorzenia sprawy w przypadku złapania z małą ilością narkotyków (na własny użytek)

2) dokonał zawieszenia zasadniczej służby wojskowej

3) zalegalizował pigułkę dzień po

4) Rozdzielił funkcję prokuratora generalnego od funkcji ministra sprawiedliwości. PiS połączyło te funkcje, mamy super upolityczniona prokuraturę i najdroższą oraz najgorszą reformę sądownictwa w historii.

5) Ograniczył przywileje emerytalne (najwyższe są w Polsce i Grecji, patrząc na UE) czyli zejście z drogi Greckiej. Polska miała najmłodszych emerytów w Europie. Do wcześniejszej emerytury była uprawniona nawet pani bibliotekarka, czy Pani grająca na trąbce mogła sobie w wieku 40 lat przejść na emeryturę. PO zlikwidowało patologię i zaoszczędziło miliardy. Podwyższyło również wiek emerytalny - bardzo słuszny ruch, szkoda że cofnięty. Zasługujemy na wiek emerytalny jak w bogatych Niemczech, a nie jak w biednej Białorusi.

6) Zderegulował około 250 zawodów.

7) Zakładanie firmy przez internet

8) Zmniejszono wymagany limit kapitału zakładowego dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, dzięki czemu łatwiej jest je zakładać.

9) Uelastycznił czas pracy

10) za Tuska nastąpił wzrost notowań Polski w rankingach prostoty prowadzenia działalności gospodarczej

11) Za Tuska gospodarczo Polska rozwijała się najlepiej w Europie i to w czasach kryzysu. Przez cały okres rządów utrzymywaliśmy dodatni wzrost gospodarczy, gdy inne kraje w wyniku kryzysu miały ujemny. W latach 2007-2013 Polska gospodarka zwiększyła się o 19.7 procent. Najlepszy wyniki w UE, drugie miejsce to Słowacja z dwukrotnie niższym wynikiem. Połowa krajów UE zaliczyła w tym okresie spadek PKB.
No i najważniejsze, uczynił z Polski drugą zieloną wyspę :heart:
 






:kapitanpanstwo:
Muj kraj taki pienkny. Zamordystyczny dla slabych, ślepy wobec silnych.
Z forum zeglarskiego


Piątkowe pozdrowienie z "pasa wódki" ;)


Science!




















Ja juz P dodawalem wczesniej


Czyje pęknięcia wewnetrzne mocniejsze? Arabow czy nasze?

To ja nie wiem czym on jedzie do tego Paryża, że 1700 buli. Ode mnie bilet( jakos 150 km bliżej niż z Warszawy), najtańszy na wtorek kosztuje 60 euro a najdroższy na już 130. I cały czas intercity.
 
dzisiaj w kawa na ławę pisowce sie jechały z lewaczkami które twierdzą że ,,program jest ważny i Polska a nie stołki'' dlatego nie mają jeszcze nic ustalonego :mjsmile:
ta koalicja to będzie dobry kabaret

Bosak ladnie w studio pojechał ze Świrus-Wielgus :deniroclap:
 
Last edited:
Dokładnie.

A czyny Tuska to oprócz umowy z Turcją w sprawie zatrzymania ogromnej ilości migracji to:

1) dał możliwość umorzenia sprawy w przypadku złapania z małą ilością narkotyków (na własny użytek)

2) dokonał zawieszenia zasadniczej służby wojskowej

3) zalegalizował pigułkę dzień po

4) Rozdzielił funkcję prokuratora generalnego od funkcji ministra sprawiedliwości. PiS połączyło te funkcje, mamy super upolityczniona prokuraturę i najdroższą oraz najgorszą reformę sądownictwa w historii.

5) Ograniczył przywileje emerytalne (najwyższe są w Polsce i Grecji, patrząc na UE) czyli zejście z drogi Greckiej. Polska miała najmłodszych emerytów w Europie. Do wcześniejszej emerytury była uprawniona nawet pani bibliotekarka, czy Pani grająca na trąbce mogła sobie w wieku 40 lat przejść na emeryturę. PO zlikwidowało patologię i zaoszczędziło miliardy. Podwyższyło również wiek emerytalny - bardzo słuszny ruch, szkoda że cofnięty. Zasługujemy na wiek emerytalny jak w bogatych Niemczech, a nie jak w biednej Białorusi.

6) Zderegulował około 250 zawodów.

7) Zakładanie firmy przez internet

8) Zmniejszono wymagany limit kapitału zakładowego dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, dzięki czemu łatwiej jest je zakładać.

9) Uelastycznił czas pracy

10) za Tuska nastąpił wzrost notowań Polski w rankingach prostoty prowadzenia działalności gospodarczej

11) Za Tuska gospodarczo Polska rozwijała się najlepiej w Europie i to w czasach kryzysu. Przez cały okres rządów utrzymywaliśmy dodatni wzrost gospodarczy, gdy inne kraje w wyniku kryzysu miały ujemny. W latach 2007-2013 Polska gospodarka zwiększyła się o 19.7 procent. Najlepszy wyniki w UE, drugie miejsce to Słowacja z dwukrotnie niższym wynikiem. Połowa krajów UE zaliczyła w tym okresie spadek PKB.
od kiedy tabletka dzień po jest nielegalna? Kiedy była nielegalna po 89 roku?
OMG PKB. Uwielbiam te argumenty: jak rośnie PKB i spada bezrobocie to cudowny jest PiS/PO, jak spada to "czynniki międzynarodowe, taki klimat, atmosfera". Można wprowadzać masę dobrych reform i PKB może nie rosnąć i bezrobocie nie spadać jeśli ma się pecha...



Piękne drogie stadiony, inwestycje budowanie autostrad dzięki którym bankrutowało wielu podwykonawców zagranicznych firm -kto takie umowy podpisywał z tymi zagranicznymi firmami, nie wiem. Może Sikorski od Tuska był zbyt zajęty gadaniem z Kulczykiem o dupie stweardessy i mydleniem oczów o Nord Stream II i że może Polska powinna się dołączyć :korwinlaugh:
Plus Donald Tusk razem z UE pośrednio wspierali przemytników ludzi czego nie jesteś w stanie obronić, oczywiście te "NGOsy" wspierane przez UE przypadkiem co wypłyną statkiem to znajdują nielegalnych imigrantów. Meloni kpiła z tego, że Morze Śródziemne jest długie i szerokie. Jeśli ktoś ma takie szczęście w poszukiwaniach to może też powinien zacząć grać w Lotto...

Zawieszenie armii z poboru fajne, ale likwidowanie jednostek wojskowych na wschodzie bo jak to powiedział Siemoniak: bo to zagrożenie, że rosyjskie rakiety je dosięgną.
Myślę, że w następnej kadencji Tusk mianuje konia na ministra MON. Konie mądre zwierzęta, mądrzejsze od
1698597862714.png

W ogóle ciekawa sprawa ile ten człowiek ma długów. Tak śledziłem swego czasu oświadczenia majątkowego zarówno ministrów Tuska jak i Kaczyńskiego i wychodzi, że POPiS kocha osoby mocno zadłużone jako ministrów: od Semeniuk do Siemoniaka. Wcale bym się nie zdziwił jakby jeszcze zbierali haki o uzależnieniach skoro nawet historie z budką pod ambasadą rosyjską wyszły na podsłuchach...


Reszty nie chce mi się już komentować. Może deregulacje można obronić, ale też nie w każdym względzie
 
Duński wywiad wojskowy informował na początku tego roku, że rosyjski przywódca mógł podjąć decyzję o ataku na Ukrainę pod wpływem leku hormonalnego na raka, którego skutkiem ubocznym jest pewien rodzaj megalomanii.
 
Dokładnie.

A czyny Tuska to oprócz umowy z Turcją w sprawie zatrzymania ogromnej ilości migracji to:

1) dał możliwość umorzenia sprawy w przypadku złapania z małą ilością narkotyków (na własny użytek)

2) dokonał zawieszenia zasadniczej służby wojskowej

3) zalegalizował pigułkę dzień po

4) Rozdzielił funkcję prokuratora generalnego od funkcji ministra sprawiedliwości. PiS połączyło te funkcje, mamy super upolityczniona prokuraturę i najdroższą oraz najgorszą reformę sądownictwa w historii.

5) Ograniczył przywileje emerytalne (najwyższe są w Polsce i Grecji, patrząc na UE) czyli zejście z drogi Greckiej. Polska miała najmłodszych emerytów w Europie. Do wcześniejszej emerytury była uprawniona nawet pani bibliotekarka, czy Pani grająca na trąbce mogła sobie w wieku 40 lat przejść na emeryturę. PO zlikwidowało patologię i zaoszczędziło miliardy. Podwyższyło również wiek emerytalny - bardzo słuszny ruch, szkoda że cofnięty. Zasługujemy na wiek emerytalny jak w bogatych Niemczech, a nie jak w biednej Białorusi.

6) Zderegulował około 250 zawodów.

7) Zakładanie firmy przez internet

8) Zmniejszono wymagany limit kapitału zakładowego dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, dzięki czemu łatwiej jest je zakładać.

9) Uelastycznił czas pracy

10) za Tuska nastąpił wzrost notowań Polski w rankingach prostoty prowadzenia działalności gospodarczej

11) Za Tuska gospodarczo Polska rozwijała się najlepiej w Europie i to w czasach kryzysu. Przez cały okres rządów utrzymywaliśmy dodatni wzrost gospodarczy, gdy inne kraje w wyniku kryzysu miały ujemny. W latach 2007-2013 Polska gospodarka zwiększyła się o 19.7 procent. Najlepszy wyniki w UE, drugie miejsce to Słowacja z dwukrotnie niższym wynikiem. Połowa krajów UE zaliczyła w tym okresie spadek PKB.
A za PiSu staliśmy się potęga tolerancji i najbardziej trzeźwymi kierowcami w Europie
 
1. Mógł zwyczajnie zdepenalizować małe ilości narkotyków. Zamiast tego mamy teraz debilne prawo, gdzie prokurator decyduje, czy Cię skaże czy nie. Co powoduje, że dwie różne osoby, mają różne kary, za to samo "przestępstwo", a jest to zależne, tylko i wyłącznie od kodu pocztowego.

Zmiana i tak na plus w porównaniu do tego co było wcześniej.

11. Wzrost gospodarczy Polski w latach kryzysu, to pierwsze fakt, że kryzys szedł od USA, a Polska była w strukturach UE dopiero 4 lata i jej gospodarka nie była tak skorelowana ze światowym systemem. Do tego wyjechało z kraju mlekiem i miodem płynącego kilka milionów Polaków, którzy w następnych 10 latach wpompowali w polska gospodarkę około 60 miliardów złotych twardej waluty, która zdobyli za granicami ojczyzny. Co diametralnie zmieniło wiele rzeczy.

Nie weszliśmy do UE sami, a z tych krajów wypadliśmy najlepiej. Przypadek? Nie sądzę :)
 
Back
Top