Polityka

Feminizm to niestety wyłącznie nasza wina Panowie. Tak się składa, że kobiety mają dzisiaj lepsze od nas wykształcenie, są bardziej pracowite i sumienne. A co najsmutniejsze, mają także większe jaja od wiecznych chłopców wychowanych przez nadopiekuńcze matki. Trend jest nieodwracalny, reguły gry się zmieniają.
Kto jest w rodzinkach zawsze wychuchany i wydmuchany, na kogo się łoży więcej pieniążków, nie na córunie? Kto pozwala córuniom na wyglądanie jak umalowana dziwka w wieku 15lat, czyli de facto od dziecka pozwala na wszystko? Chyba nie tatusiowie, raczej mamunie.
Kiedyś chłopców wychowywało się na mężczyzn, agresja była u nich czymś normalnym. W tych czasach kobiety wychowują przyszłych mężczyzn na dziewczynki...
Kobiety wygrywają w związkach, wygrywają też w sądach, wygrywają na uczelniach bo chłopców chowa się na dziewczynki więce nie dziwne, że im odbija i nie potrafią się odnaleźć.
Oczywiście w pewnym stopniu się z Tobą zgadzam, bo brak młodym chłopcom męskich wzorców, ale te męskie wzorce zabiło niestety prawo, które gra zawsze na mamunię nie na tatusia. Te nadopiekuńcze mamusie to najczęściej owoc rozwodów - samotne matki, które wykończyły swoich chłopów rozwodem, robiąc z nich krowy dojne.
To facet ma o wiele więcej do stracenia przy rozwodzie, nawet przy głupiej kłótni z małżonką. Nawet nie może jak babie odbija po męsku ją ustawić, mój dziadek nie miał z tym problemu (co nie znaczy, że bił czy się znęcał) i babka chodziła jak zegarek, zawsze uśmiechnięta. Ile to małpie pójść na policję i założyć niebieską kartę.
Kiedyś facet tupnął nogą i był w miarę szanowany. Teraz kobiecie jest wolno o wiele więcej a facet nie za dużo może zrobić, szczególnie, jeżeli podpisał cyrograf-związek małżeński. Na 10 związków, które znam w jednym może kobieta szanuje i docenia faceta. Mój kolega nagrał kiedyś podsłuchem kilka "damskich wieczorków" przejawiały się generalnie dwa tematy, pierwszy to co mi "frajer" dał czy kupił, temat numer dwa kult fallusa. Poważnie :)

Dlaczego faceci w usa i innych państwach "bardziej nowoczesnych" nie palą się do małżeństw?
Bo wiedzą czym to pachnie, po rozpadzie tracą najczęściej wszystko i bulą na księżną do końca życia. To oni generalnie nie chcą małżeństw, nie kobiety. Do tego seks stracił na wartości (to też wina nie szanujących się kobiet), można mieć go za parę złotych a na żonę z humorami, mogącą cię ujebać finansowo do końca życia, trzeba łożyć krocie.
A to wszystko wina feminizmu.
Kobieta rządzi wg swojego kaprysu i aktualnego stanu emocjonalnego, mało tego powtórzę, nie potrafi podjąć trudnej decyzji, bo nie jest nauczona jest od życia przegrywania.
 
Last edited:
Feministki i nacjololo antysemici, to grupy majace bardzo zblizone ideologie:

Biali konserwatywni mezczyzni chca zrobic z kobiet niewolnice, chca zniewolic kobiety mentalnie i fizycznie;
Zydzi chca zrobic z Polakow niewolnikow, chca zniewolic Polakow mentalnie i fizycznie;
Biali konserwatywni mezczyzni przejeli media i tam drenuja ludziom dziury w glowach wlewajac im do srodka antykobieca ideologie;
Zydzi przejeli media i tam drenuja ludziom dziury w glowach wlewajac im do srodka antypolska ideologie;
Zrodlem zla jest patriarchat/mizoginizm;
Zrodlem zla jest semityzm/zydostwo;
Swiatem wladaja biali mizogini, ktorzy przejeli pelna kontrole nad najwazniejszymi instytucjami;
Swiatem wladaja Zydzi, ktorzy przejeli pelna kontrole nad najwazniejszymi instytucjami;
Jednosc kobiet jest warunkiem koniecznym dla zmiany, trzeba sie zjednoczyc by pokonac patriarchat i wyrzucic z najwazniejszych instytucji mezczyzn, zastepujac ich kobietami o slusznych pogladach;
Jednosc Polakow jest warunkiem koniecznym do zmiany, trzeba sie zjednoczyc by pokonac semityzm i wyrzucic z najwazniejszych instytucji Zydow, zastepujac ich Polakami o slusznych pogladach.

Moze czas na nowa wersje tej piosenki?


mi sie wydaje, ze nie trzeba robic jakis mega radykalnych ruchów.

niezmienna prawda - mniejszości narodowe zawsze grają na siebie - tak robią czarni i meksykańce w USA, tak robily muslimy w serbii i kosovie, tak robili ukraińcy, litwini, białorusini i żydzi w Polsce w okresie międzywojennym.

Gdybyśmy zaczeli sie szanować i sprawili, żeby to Polacy zajmowali najważniejsze stanowiska czy to w policji, czy to sądach czy oświacie, sądze, że oni sami by stąd spierdolili.

Dla mnie wpuszczenie 2 mln ukrów, żeby nie podnosić pensji Polakom to jest skurwysyństwo i ogromny bład za 10-15 lat, bo oni nas nienawidzą, uważają, że wołyń to był dobry a Przemyśl i okolice należą się im. I to wszystko dlatego, że jakiś polski kapitalista lubi płacić ludziom mało. A ci tu pierdolą o innowacjach i różnych takich i zgadnijcie jaki naród wybrany się tam zawsze kręci.

ale jak mamy być silni jak masz 80% pewności, że zagranicą wyrucha cie właśnie Polak. Chciałbym powiedzieć, że to wina ściany wschodzniej tak jak ludzie lubią pisać o śląsku, sosnowcu czy warszawie, ale prawda jest taka, że zostaliśmy świadomie upodleni jako naród i nikt nikomu nie ufa. 2-3 mln wyjechało a przecież wojny nie ma.

dlatego na nastepnych wyborach glosuje na narodowców, sam się chętnie zapisze.
 
Kto jest w rodzinkach zawsze wychuchany i wydmuchany, na kogo się łoży więcej pieniążków, nie na córunie? Kto pozwala córuniom na wyglądanie jak umalowana dziwka w wieku 15lat, czyli de facto od dziecka pozwala na wszystko? Chyba nie tatusiowie, raczej mamunie.
Kiedyś chłopców wychowywało się na mężczyzn, agresja była u nich czymś normalnym. W tych czasach kobiety wychowują przyszłych mężczyzn na dziewczynki...
Kobiety wygrywają w związkach, wygrywają też w sądach, wygrywają na uczelniach bo chłopców chowa się na dziewczynki więce nie dziwne, że im odbija i nie potrafią się odnaleźć.
Oczywiście w pewnym stopniu się z Tobą zgadzam, bo brak młodym chłopcom męskich wzorców, ale te męskie wzorce zabiło niestety prawo, które gra zawsze na mamunię nie na tatusia. Te nadopiekuńcze mamusie to najczęściej owoc rozwodów - samotne matki, które wykończyły swoich chłopów rozwodem, robiąc z nich krowy dojne.
To facet ma o wiele więcej do stracenia przy rozwodzie, nawet przy głupiej kłótni z małżonką. Nawet nie może jak babie odbija po męsku ją ustawić, mój dziadek nie miał z tym problemu (co nie znaczy, że bił czy się znęcał) i babka chodziła jak zegarek, zawsze uśmiechnięta. Ile to małpie pójść na policję i założyć niebieską kartę.
Kiedyś facet tupnął nogą i był w miarę szanowany. Teraz kobiecie jest wolno o wiele więcej a facet nie za dużo może zrobić, szczególnie, jeżeli podpisał cyrograf-związek małżeński. Na 10 związków, które znam w jednym może kobieta szanuje i docenia faceta. Mój kolega nagrał kiedyś podsłuchem kilka "damskich wieczorków" przejawiały się generalnie dwa tematy, pierwszy to co mi "frajer" dał czy kupił, temat numer dwa kult fallusa. Poważnie :)

Dlaczego faceci w usa i innych państwach "bardziej nowoczesnych" nie palą się do małżeństw?
Bo wiedzą czym to pachnie, po rozpadzie tracą najczęściej wszystko i bulą na księżną do końca życia. To oni generalnie nie chcą małżeństw, nie kobiety. Do tego seks stracił na wartości (to też wina nie szanujących się kobiet), można mieć go za parę złotych a na żonę z humorami, mogącą cię ujebać finansowo do końca życia, trzeba łożyć krocie.
A to wszystko wina feminizmu.
Kobieta rządzi wg swojego kaprysu i aktualnego stanu emocjonalnego, mało tego powtórzę, nie potrafi podjąć trudnej decyzji, bo nie jest nauczona jest od życia przegrywania.

w sumie racja

http://www.independent.co.uk/news/w...ligarch-daughter-people-injured-a8010596.html
 
Kto jest w rodzinkach zawsze wychuchany i wydmuchany, na kogo się łoży więcej pieniążków, nie na córunie?

Nawet jakby tak było (bo nie wiem skąd znowu bierzesz takie informacje), to co to ma do rzeczy?

Kto pozwala córuniom na wyglądanie jak umalowana dziwka w wieku 15lat

Rozumiem, że po 18 córunia nadal jest umalowaną dziwką, tylko że pełnoletnią?

Chyba nie tatusiowie, raczej mamunie.

Lmao, a kto pozwala na to mamusiom? Pizdowaci tatusie, którymi rządzi kobieta. Ale to przecież nie ich wina...

A to wszystko wina feminizmu.

Winą feminizmu jest to, że kobiety dają komu popadnie?

Gdybyśmy zaczeli sie szanować i sprawili, żeby to Polacy zajmowali najważniejsze stanowiska czy to w policji, czy to sądach czy oświacie, sądze, że oni sami by stąd spierdolili.

Przecież zajmują, więc o co chodzi?

Dla mnie wpuszczenie 2 mln ukrów, żeby nie podnosić pensji Polakom to jest skurwysyństwo i ogromny bład

Nie dla polskiego przedsiębiorcy, który zatrudni ukra na kasie w biedrze (polacy i tak pospierdalali za granicę) za niższą stawkę i przez to nie będzie musiał podnieść cen, żebyś se mógł kupić harnasia po dobrej cenie.

I to wszystko dlatego, że jakiś polski kapitalista lubi płacić ludziom mało.

haha, tak przedsiębiorcy lubią płacić ludziom mało i otrzymywać chujowo wykonaną robotę przez wiecznie wkurwionego pracownika. Płaci się mało, bo jest w chuj obciążeń fiskalnych i sytuacja ekonomiczna kraju nadal jest chujowa.

ale jak mamy być silni jak masz 80% pewności, że zagranicą wyrucha cie właśnie Polak.

Żyd chuj, ale Polak to jeszcze większy chuj?

dlatego na nastepnych wyborach glosuje na narodowców, sam się chętnie zapisze.

Przecież już są narodowcy przy żłopie.
 
Przecież zajmują, więc o co chodzi?
no to popatrz 3-5 pokolen do tylu skad sa ci ludzie
haha, tak przedsiębiorcy lubią płacić ludziom mało i otrzymywać chujowo wykonaną robotę przez wiecznie wkurwionego pracownika. Płaci się mało, bo jest w chuj obciążeń fiskalnych i sytuacja ekonomiczna kraju nadal jest chujowa.
wydaje mi sie, ze musisz poznac typowego polskiego przedsiebiorce z lat 90tych i posluchac jak oni mysla, moze przy jakiejs transakcji sprzedazy kupna przedsiebiorstw. Obciazenia fiskalne sa takie jak na zachodzie europy a cit w PL jest polowa tego w UK, wiec bez jaj. Popatrz sobie jakie pieniadze ida na "uslugi doradcze" dla kolegow

Przecież już są narodowcy przy żłopie.
braun, kowalksi, winnicki t rzadkkosc w telewizji i sondazach poparcia. w zadnym oficjalnym sondazu nie poswieca im sie zadnej uwagi. ale po tej akcji z aneksem i od tego marszu mam wrazenie, ze sytuacja zacznie sie zmieniac.

Żyd chuj, ale Polak to jeszcze większy chuj?
od innej nacji nie ma sie co spodziewac za duzo, ale od wlasnej chyba juz tak
 
i bardzo dobrze, bo to artyści kabaretowi, a nie politycy
demokracja ma odzwierciedlac preferencje wyborców, a te w naszym kraju są mega skrajnie prawicowe w przeważającej części - 20/30% spokojnie. A nie ma żadnej porządnej partii prawicowej i nie mam na myśli antyimigranckich nastrojów, ale chciałbym też zobaczyć jakiś fajny prawicowy program gospodarczy. Nikt nie chce czegoś takiego, nikt nie chce ONRu czy podobnych tworów, oni od razu opublikowaliby aneks wsi, powsadzali ludzi do wiezienia za zlodziejstwo a nie bawili sie kto na kogo ma teczki, na nich nikt nie ma wiec wsadzili by wszystkich i moze to najlepsze rozwiazanie.
 
Dlaczego faceci w usa i innych państwach "bardziej nowoczesnych" nie palą się do małżeństw?
Bo wiedzą czym to pachnie, po rozpadzie tracą najczęściej wszystko i bulą na księżną do końca życia. To oni generalnie nie chcą małżeństw, nie kobiety.

Oczywista bzdura, homo sapiens nigdy nie był gatunkiem monogamicznym. W bandach lowców-zbieraczy każdy ruchał się z każdym. Potem przyszła religia i narzuciła pewne wzorce zachowań kompletnie sprzecznych z biologią i naturą człowieka. Prawa jest taka, że faceci nigdy nie szukali związku i małżeństwa, tylko spuszczali się gdzie popadnie, bo to maksymalizuje szanse na przekazanie dalej genów. Poza tym, kiedyś seks z automatu oznaczał potomstwo, dzisiaj już nie. Technologia i rozwój antykoncepcji sprawia, że można się ruchać bez zobowiązań.

no to popatrz 3-5 pokolen do tylu skad sa ci ludzie

Jacy ludzie? Konkretnie, dawaj nazwiska, bo jak mam to inaczej sprawdzić? Popatrzyłem na kaczyńskiego i szydłowca i jakoś nie widzę powiązań z żydami.

wydaje mi sie, ze musisz poznac typowego polskiego przedsiebiorce z lat 90tych i posluchac jak oni mysla, moze przy jakiejs transakcji sprzedazy kupna przedsiebiorstw.

Typowy polski przedsiębiorca jest ciałem reprezentatywnym dla wszystkich polskich przedsiębiorców? To, że znasz parę historyjek o jakiś cwaniakach, nie znaczy od razu, że każdy jest cwaniakiem.

Obciazenia fiskalne sa takie jak na zachodzie europy a cit w PL jest polowa tego w UK, wiec bez jaj.

Pokurwiło? Prowadzenie firmy w uk a polsce to zupełnie dwa światy.

1. Kwota wolna od podatku
2. Nie ma zusu (składka miesięczna to coś poniżej 100 zł)
3. Jasne przepisy

A CIT w UK to 20%, w Polsce 19%. Nie rozśmieszaj mnie.

Sprawdź sobie cenę prądu i cenę paliwa dla Polski i Europy.

braun, kowalksi, winnicki t rzadkkosc w telewizji i sondazach poparcia.

Przecież Winnicki siedzi obecnie w sejmie. No i Pis to przecież również narodowcy, czy nie? W końcu piękny Marian tak bardzo ostatnio zachwala.
 
Last edited:
Oczywista bzdura, homo sapiens nigdy nie był gatunkiem monogamicznym. W bandach lowców-zbieraczy każdy ruchał się z każdym. Potem przyszła religia i narzuciła pewne wzorce zachowań kompletnie sprzecznych z biologią i naturą człowieka. Prawa jest taka, że faceci nigdy nie szukali związku i małżeństwa, tylko spuszczali się gdzie popadnie, bo to maksymalizuje szanse na przekazanie dalej genów.



Jacy ludzie? Konkretnie, dawaj nazwiska, bo jak mam to inaczej sprawdzić? Popatrzyłem na kaczyńskiego i szydłowca i jakoś nie widzę powiązań z żydami.



Typowy polski przedsiębiorca jest ciałem reprezentatywnym dla wszystkich polskich przedsiębiorców? To, że znasz parę historyjek o jakiś cwaniakach, nie znaczy od razu, że każdy jest cwaniakiem.



Pokurwiło? Prowadzenie firmy w uk a polsce to zupełnie dwa światy.

1. Kwota wolna od podatku
2. Nie ma zusu (składka miesięczna to coś poniżej 100 zł)
3. Jasne przepisy

A CIT w UK to 20%, w Polsce 19%. Nie rozśmieszaj mnie.

Sprawdź sobie cenę prądu i cenę paliwa dla Polski i Europy.



Przecież Winnicki siedzi obecnie w sejmie. No i Pis to przecież również narodowcy, czy nie? W końcu piękny Marian tak bardzo ostatnio zachwala.

dobra mistrzu, w UK byly 3 stawki citu jeszcze nie tak dawno, jak juz chcesz mnie tak pouczac, po 2010 to sie zmienilo i obnizylo a po brexicie teraz spadlo, zeby firmy zatrzymac na wyspach - bo podatki byly dyzo wyzsze niz w Polsce
united-kingdom-corporate-tax-rate.png


nie zmienia to faktu, ze przez wiekszosc okresu po transformacji (po 91 roku UK, FR i Niemcy mają ten podatek efektywnie średnio na poziomie ok 30%, wielka brytania musiala obnizac, ale to z powodu brexitu.

pozostale rzeczy o ktorych piszesz to jednoosobowa dzialanosc gospodarcza a ja nie pisalem o detalu tylko o duzych firmach (corporate income tax), dlatego podawalem kategorie CIT - czyli spółki prawa handlowego głównie zoo, komandytowe, akcyjne itd. i nadal podtrzymuje, ze pod tym wzgledem kraje europy zachodniej i UK bardziej obciazaja przedsiebiorcow niz Polska.

News flash - CIT stanowi bardzo malo wplywow do polskiego budzetu, ponad polowa to VAT - czyli podatek ktory placi kazdy, nawet dziecko jak idzie kupic batonika, rurke z kremem czy lody bambino, bo Polskie panstwo najbardziej lubi zabierac biednym a bogatych zostawialo samym sobie. jezeli nie widzisz tutaj nic kryminogennego... ciekawe z jakiego ty pochodzisz domu zatem.

sa na necie opracowania skad pochodzily rodziny ludzi na najwyzszych szczeblach, ale generalnie wiekszosc prokuratorow, systemu sadowniczego w Polsce po 45 to ludzie ze wschodu, czesc rzeczywiscie pochodzenia zydowskiego, ale to akurat najmniejszy problem w tym przypadku.

ja tych historii nie sluchalem tylko przy nich pracowalem.
 
dobra mistrzu, w UK byly 3 stawki citu jeszcze nie tak dawno, jak juz chcesz mnie tak pouczac, po 2010 to sie zmienilo i obnizylo a po brexicie teraz spadlo, zeby firmy zatrzymac na wyspach - bo podatki byly dyzo wyzsze niz w Polsce

Mistrzu, pisałeś że JEST, a nie że było. Kogo kurwa obchodzi, że było?

wielka brytania musiala obnizac, ale to z powodu brexitu.

W 2008 już był brexit?

pozostale rzeczy o ktorych piszesz to jednoosobowa dzialanosc gospodarcza a ja nie pisalem o detalu tylko o duzych firmach (corporate income tax), dlatego podawalem kategorie CIT - czyli spółki prawa handlowego głównie zoo, komandytowe, akcyjne itd. i nadal podtrzymuje, ze pod tym wzgledem kraje europy zachodniej i UK bardziej obciazaja przedsiebiorcow niz Polska.

Przecież zarówno PIT jak i CIT w UK ma 20% a w Polsce 19%

Co to więc zmienia? Zobacz sobie ile płaci składki na zus polak a ile anglik.

News flash - CIT stanowi bardzo malo wplywow do polskiego budzetu, ponad polowa to VAT - czyli podatek ktory placi kazdy, nawet dziecko jak idzie kupic batonika, rurke z kremem czy lody bambino, bo Polskie panstwo najbardziej lubi zabierac biednym a bogatych zostawialo samym sobie. jezeli nie widzisz tutaj nic kryminogennego... ciekawe z jakiego ty pochodzisz domu zatem.

Lmao, przecież w UK vat jest 20% a w PL 23%

sa na necie opracowania skad pochodzily rodziny ludzi na najwyzszych szczeblach, ale generalnie wiekszosc prokuratorow, systemu sadowniczego w Polsce po 45 to ludzie ze wschodu, czesc rzeczywiscie pochodzenia zydowskiego, ale to akurat najmniejszy problem w tym przypadku.

Jakiś link?
 
Last edited:
Mistrzu, pisałeś że JEST, a nie że było. Kogo kurwa obchodzi, że było?
ale srednio w okresie od transformacji do teraz efektywna stopa podatkowo byla w okolicach 30%, najwyższa notowana była chyba 35% citu w UK.
Poza tym europa zachodnia to tez inne kraje... we francji i niemczech jakis drastycznych obnizek nie bylo i tam jest ok. 30 % w niemczech troche mniej w francji troche wiecej a da sie jakos biznes robic - a we francji obciazenia sa drakonskie. Nie zmienia to faktu ze przyczyna lezy gdzies indziej.

W 2008 już był brexit?
2008-2010 pierwsza obnizka, brexit ostatnia do 20%, tak chyba na sile chcesz cos udowodnic lapiac za slowka, polska polityka datowana jest od pierwszych wyborow w 1991 i wydaje mi sie, ze jest dosyc mocna korelacja pomiedzy krajami ktore pozbyly sie komuchow i sb/ub jak NRD, i Czechy (wczesniej czechoslowacja) i teraz wyprzedzaja nas o conajmniej 10-15 lat. Ale podatek CIT nie byl tego przyczyna i uwazam, ze jest nawet za niski. Co innego drobni przedsiebiorcy i ich obciazenia, daniny czy jak sie to nazywa fachowo klin podatkowy.
Lmao, przecież w UK vat jest 20% a w PL 23%
chodzi o strukture dochodow budzetowych z podatku, vat jest dosyc podobny a struktura juz nie.
Jakiś link?
gdybys pisal w jakis normalny sposob to pewnie bym poszukal, ale masz googla to se szukaj sam, materialu od groma
 
ale srednio w okresie od transformacji do teraz efektywna stopa podatkowo byla w okolicach 30%, najwyższa notowana była chyba 35% citu w UK.

Ale co to ma do rzeczy???

http://www.podatki.egospodarka.pl/23199,Podatek-CIT-archiwum-stawek-podatkowych,1,65,1.html

W Polsce od transformacji do 2004 też był CIT jak w UK. I co???

Co ty w ogóle porównujesz? to co było 10 lat temu w UK z tym co jest teraz w PL? Jaki to ma sens w ogóle?

Co do Francji i Niemiec - znowu tu nie ma czego porównywać. Te państwa nadal lecą na bogactwie wypracowanym w złotej erze kapitalizmu (czyli post world war 2 boom). Polska w tym okresie była pod żelazną kurtyną, a kiedy z niej wychodziła to gospodarka była zrujnowana. W tym czasie zachód robił bogactwo 70 lat rozwoju vs 25 lat rozwoju robi swoje. W UK jakby popatrzeć na liczby bezwzględne też zapłacisz więcej podatku niż w Polsce, ale to dlatego, że i zarabiasz znacznie więcej. Nawet jakbyś pit w UK podniósł do 30% jak we Francji to nadal by się opłacało spierdalać tam zarabiać, bo po opodatkowaniu wyższą stawką procentową i tak zostanie ci więcej niż w PL'u.


2008-2010 pierwsza obnizka, brexit ostatnia do 20%, tak chyba na sile chcesz cos udowodnic lapiac za slowka

No udowadniam ci, że obniżali już wcześniej, czyli nie ze względu na brexit. Zapewne ze względu na kryzys ekonomiczny.

polska polityka datowana jest od pierwszych wyborow w 1991 i wydaje mi sie, ze jest dosyc mocna korelacja pomiedzy krajami ktore pozbyly sie komuchow i sb/ub jak NRD, i Czechy (wczesniej czechoslowacja) i teraz wyprzedzaja nas o conajmniej 10-15 lat.

W niczym nas nie wyprzedzają. Czechy mają wyższą średnią krajową o jakieś 400 złotych. Niemcy też się swojej ubecji raczej nie pozbyły, Merkelowa przecież miała powiązania ze Stasi. Wystarczy popatrzeć po granicy oddzielającej zachodnią europę od bloku wschodniego, będącego pod żelazną kurtyną. Po jednej stronie chujnia, po drugiej prosperity. I nie potrzeba tutaj żadnych innych wyjaśnień. Jakby ustawa Wilczka nie została rozjebana w połowie lat 90, to polska byłaby dzisiaj dosyć bogatym krajem.

chodzi o strukture dochodow budzetowych z podatku, vat jest dosyc podobny a struktura juz nie.

No struktura jest taka, że np. musisz bulić vat za fakturę zanim ci jeszcze klient za nią zapłaci i parę innych pojebanizmów, więc nie dziwne, że jest tutaj chujnia... Z resztą czy się pis nie chwalił ostanio, że mają rekordowe wpływy z vatu?
 
  • Like
Reactions: JB_
Ale co to ma do rzeczy???

http://www.podatki.egospodarka.pl/23199,Podatek-CIT-archiwum-stawek-podatkowych,1,65,1.html

W Polsce od transformacji do 2004 też był CIT jak w UK. I co???

Co ty w ogóle porównujesz? to co było 10 lat temu w UK z tym co jest teraz w PL? Jaki to ma sens w ogóle?

Co do Francji i Niemiec - znowu tu nie ma czego porównywać. Te państwa nadal lecą na bogactwie wypracowanym w złotej erze kapitalizmu (czyli post world war 2 boom). Polska w tym okresie była pod żelazną kurtyną, a kiedy z niej wychodziła to gospodarka była zrujnowana. W tym czasie zachód robił bogactwo 70 lat rozwoju vs 25 lat rozwoju robi swoje. W UK jakby popatrzeć na liczby bezwzględne też zapłacisz więcej podatku niż w Polsce, ale to dlatego, że i zarabiasz znacznie więcej. Nawet jakbyś pit w UK podniósł do 30% jak we Francji to nadal by się opłacało spierdalać tam zarabiać, bo po opodatkowaniu wyższą stawką procentową i tak zostanie ci więcej niż w PL'u.




No udowadniam ci, że obniżali już wcześniej, czyli nie ze względu na brexit. Zapewne ze względu na kryzys ekonomiczny.



W niczym nas nie wyprzedzają. Czechy mają wyższą średnią krajową o jakieś 400 złotych. Niemcy też się swojej ubecji raczej nie pozbyły, Merkelowa przecież miała powiązania ze Stasi. Wystarczy popatrzeć po granicy oddzielającej zachodnią europę od bloku wschodniego, będącego pod żelazną kurtyną. Po jednej stronie chujnia, po drugiej prosperity. I nie potrzeba tutaj żadnych innych wyjaśnień. Jakby ustawa Wilczka nie została rozjebana w połowie lat 90, to polska byłaby dzisiaj dosyć bogatym krajem.



No struktura jest taka, że np. musisz bulić vat za fakturę zanim ci jeszcze klient za nią zapłaci i parę innych pojebanizmów, więc nie dziwne, że jest tutaj chujnia... Z resztą czy się pis nie chwalił ostanio, że mają rekordowe wpływy z vatu?
generalnie kolego jest tak, ze sam podatek od duzych przedsiebiorstw w Polsce niewiele zmieni, bo moglby byc wyzszy lub nizszy. Kraje EZ rozwijaly sie dzieki Planowi Marschalla a pozniej EWWiS, ktora teraz jest UE.
W duzych firmach uwazam zatem, ze praconicy zarabiaja zbyt malo i spokojnie mogli by zarabiac duzo wiecej.

Co do malych i srednich - zabijaja ich rzeczy o ktorych wspomniales i ja tez. konczmy

perspektywa historyczna jest bardzo wazna, bo to, ze pol przemyslu motoryzacyjnego jest czechach to nie przypadek, to ze u nas prawie nic nie jest nasze rowniez. to ze tym vatem i US zabito firme np. kluski tez o czyms swiadczy, to ze kulczyk zrobil biznesy jak robil, pokazuje, ze pewnych ludzi trzeba usunac, aby bylo normalnie.
 
generalnie kolego jest tak, ze sam podatek od duzych przedsiebiorstw w Polsce niewiele zmieni, bo moglby byc wyzszy lub nizszy.

To na chuj zacząłeś pisać o podatku CIT jako jakimś wyznaczniku? Mi chodzi głównie o składki ZUS, które zapierdalają ci 1000 złotych miesięcznie z wypłaty. Potem pojebane zawiłe prawo podatkowe, niejasne przepisy, fiskus lecący w chuja, zjebane interpretacje przepisów, zjebany vat i akcyza.

Kraje EZ rozwijaly sie dzieki Planowi Marschalla a pozniej EWWiS, ktora teraz jest UE.

Między innymi, bo np. Niemcom zniszczonym po wojnie sam plan Marshalla by niewiele dał bez wolnorynkowych reform Erharda.

perspektywa historyczna jest bardzo wazna, bo to, ze pol przemyslu motoryzacyjnego jest czechach to nie przypadek,

A co to za z dupy wyznacznik? Czesi produkują dwa razy więcej aut niż Polacy, a Polacy 3 razy więcej niż zajebiście bogaci Szwedzi. Jaki tu niby ma być związek? W Polsce de facto nigdy nie było przemysłu motoryzacyjnego. Za komuny produkowano polskie auta, bo rząd dotował i wlewał hajs w branżę, jak tylko odcięto zapomogę to się nagle przemysł posypał, bo jakość produktu była po prostu chujowa. Wzrosły polakom płacę i woleli sobie kupić niezawodnego VW niż nieco tańszego fiata albo poloneza, który się rozpierdoli 10 razy wcześniej niż używany Golf...
 
To na chuj zacząłeś pisać o podatku CIT jako jakimś wyznaczniku? Mi chodzi głównie o składki ZUS, które zapierdalają ci 1000 złotych miesięcznie z wypłaty. Potem pojebane zawiłe prawo podatkowe, niejasne przepisy, fiskus lecący w chuja, zjebane interpretacje przepisów, zjebany vat i akcyza.



Między innymi, bo np. Niemcom zniszczonym po wojnie sam plan Marshalla by niewiele dał bez wolnorynkowych reform Erharda.



A co to za z dupy wyznacznik? Czesi produkują dwa razy więcej aut niż Polacy, a Polacy 3 razy więcej niż zajebiście bogaci Szwedzi. Jaki tu niby ma być związek? W Polsce de facto nigdy nie było przemysłu motoryzacyjnego. Za komuny produkowano polskie auta, bo rząd dotował i wlewał hajs w branżę, jak tylko odcięto zapomogę to się nagle przemysł posypał, bo jakość produktu była po prostu chujowa. Wzrosły polakom płacę i woleli sobie kupić niezawodnego VW niż nieco tańszego fiata albo poloneza, który się rozpierdoli 10 razy wcześniej niż używany Golf...
bo od tego zaczalem, sie czepiasz wszystkiego co napisze, wiec moze sobie juz daruje. zaraz gala sie zaczyna zreszta.
 
Nawet jakby tak było (bo nie wiem skąd znowu bierzesz takie informacje), to co to ma do rzeczy?

Z życia, jak rozumiem, życia nie prowadzisz i nie masz znajomych, rodziny. Widzę co się dzieje.

Rozumiem, że po 18 córunia nadal jest umalowaną dziwką, tylko że pełnoletnią?

Po 18tce jest pełnoletnią dupą, i tak może robić co chce ale ponosi za to odpowiedzialność.

Lmao, a kto pozwala na to mamusiom? Pizdowaci tatusie, którymi rządzi kobieta. Ale to przecież nie ich wina...

Pizdowaci tatusie, których kobiety wychowują tak, że to kobieta ma ostatnie słowo i prawo nie jest po stronie mężczyzny. Spróbuj zgłosić pobicie mężczyzny przez kobietę a odwrotnie, a spróbuj założyć niebieską kartę takiej aparatce. Zobaczysz szybko jak różnie działa prawo.

Winą feminizmu jest to, że kobiety dają komu popadnie?

Winą feminizmu jest to, że to usprawiedliwia.
Oczywista bzdura, homo sapiens nigdy nie był gatunkiem monogamicznym. W bandach lowców-zbieraczy każdy ruchał się z każdym. Potem przyszła religia i narzuciła pewne wzorce zachowań kompletnie sprzecznych z biologią i naturą człowieka. Prawa jest taka, że faceci nigdy nie szukali związku i małżeństwa, tylko spuszczali się gdzie popadnie, bo to maksymalizuje szanse na przekazanie dalej genów. Poza tym, kiedyś seks z automatu oznaczał potomstwo, dzisiaj już nie. Technologia i rozwój antykoncepcji sprawia, że można się ruchać bez zobowiązań.
Nie religia a cywilizacja wprowadziła małżeństwo, chyba, że widzisz w tym winę biblii, faraon też miał żonę, więc wybacz pierdolisz od rzeczy.
Chyba, że wiara w ozyrysa i innego chuja boga słońca to też religia kształtująca światopogląd. Przypominam, czarne ludy afryki też w pewnym sensie uprawiały małżeństwa.
 
Nie religia a cywilizacja wprowadziła małżeństwo

Ale weź nie sofizmatuj teraz. Nie pisałem o małżeństwie, tylko o monogamii. Nawet w czasach biblijnych małżeństwa były poligamiczne a cywilizacja już istniała. Do monogamii doprowadziła religia i ewolucja etyki z nią związana. Chrześcijaństwo, to be exact.

Między szóstym a dziewiątym wiekiem do tego doszło. Przedtem np. królowie się upierali aby brać sobie dodatkowe żony, ale kościół katolicki to zmienił.
 
Z życia, jak rozumiem, życia nie prowadzisz i nie masz znajomych, rodziny. Widzę co się dzieje.

Ach, bo jak nie obserwuję w swoim otoczeniu podobnych zjawisk co ty, to pewnie znaczy że życia nie mam. oczu też pewnie nie. Jak dużą grupą "znajomych" dysponujesz, aby na podstawie jej zachowania ekstrapolować jakiekolwiek wnioski na resztę społeczeństwa?

Po 18tce jest pełnoletnią dupą, i tak może robić co chce ale ponosi za to odpowiedzialność.

A jak nie jest pełnoletnia, to odpowiedzialność ponoszą rodzice, więc w czym problem?

Pizdowaci tatusie, których kobiety wychowują tak, że to kobieta ma ostatnie słowo i prawo nie jest po stronie mężczyzny.

Aha, czyli tatusiowie pozwalają się córkom malować "jak dziwki" bo boją się prawa? Jest jakieś prawo, które zakazuje ojcu sprzeciwu w takich sprawach? Bo wydaje mi się, że nie... A tak ogólnie to ktoś musiał wychować tych wychowanych na pizdy,z dupy się oni nie wzięli. Więc jak uznajesz taki stan rzeczy za rzeczywisty, to musisz też obarczyć winą wcześniejsze pokolenia mężczyzn, którzy doprowadzili do tej degradacji.


Winą feminizmu jest to, że to usprawiedliwia.

Napisałeś, że winą feminizmu jest to, że się kobiety puszczają. Teraz piszesz, że feminizm to tylko usprawiedliwia. To jak w końcu? Co jest przyczyną puszczalstwa?
 
Ach, bo jak nie obserwuję w swoim otoczeniu podobnych zjawisk co ty, to pewnie znaczy że życia nie mam. oczu też pewnie nie. Jak dużą grupą "znajomych" dysponujesz, aby na podstawie jej zachowania ekstrapolować jakiekolwiek wnioski na resztę społeczeństwa?

Duża grupa znajomych z róznych środowisk. Nie potrzebuję ekstrapolowac, czy pierprzyć bzdury o jakichś badaniach. Mam poza tym w rodzinie całą gamę terapeutów i często rozmawiamy o życiu.

A jak nie jest pełnoletnia, to odpowiedzialność ponoszą rodzice, więc w czym problem?

W tym problem, że ktoś się na to godzi.

Aha, czyli tatusiowie pozwalają się córkom malować "jak dziwki" bo boją się prawa? Jest jakieś prawo, które zakazuje ojcu sprzeciwu w takich sprawach? Bo wydaje mi się, że nie... A tak ogólnie to ktoś musiał wychować tych wychowanych na pizdy,z dupy się oni nie wzięli. Więc jak uznajesz taki stan rzeczy za rzeczywisty, to musisz też obarczyć winą wcześniejsze pokolenia mężczyzn, którzy doprowadzili do tej degradacji.

Nie, bo nie mają za dużo do powiedzenia w domu, że decydującym zdaniem dysponuje żona. Czytasz to co pisze bo mam wrażenie, że chyba nie bardzo. Oczywiście zaraz napiszesz, że to mój sposób wypowiedzi nie jest składny, ale to chyba nie o to chodzi.


Napisałeś, że winą feminizmu jest to, że się kobiety puszczają. Teraz piszesz, że feminizm to tylko usprawiedliwia. To jak w końcu? Co jest przyczyną puszczalstwa?
Brak ponoszenia za puszczalstwo odpowiedzialności, które do tego promowane jest przez feminizm i w dużym stopniu usprawiedliwiany. Kurwa powtarzam się... Czepiaj się meritum jeżeli już się czepiasz.

Poza tym nie wiem ile masz lat ale co raz bardziej odnoszę wrażenie, że chyba nie za wiele. Pokolenie lat 70-tych i wczesnych 80-tych pokolenie nadawało naprawdę trochę na innych falach. Co może być niemożliwe do zrozumienia dla pokolenia lat 90- i wzwyż.
 
CIT w Polsce wynosi obecnie 15 %.

Nie, nie wynosi. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Stawka 15% jest dla nowych (tylko jeden rok) i małych spółek, czyli takich co uzyskują roczny dochód nie przekraczający 1,2 miliona euro.

Prowadząc spółkę w PL jesteś opodatkowany podwójnie, więc nawet jak łapiesz się na 15% cit, to i tak musisz jeszcze drugi raz zapłacić 18% lub 32% (w zależności od skali) lub 19% (w przypadku dywidendy), aby wypłacić sobie zysk.
 
Tak, mamy dwie stawki CIT 15 i 19 %, wiec tez wprowadzałeś w błąd nie podając drugiej.
15% obowiązuję od tego roku, więc zawsze to jakaś obniżka.
 
Back
Top