Polityka

Ciekawostka:



A w Merkurym (swoja droga nie wiedzialem ze to radio publiczne?) Kluczyk po rozmowie z Czarneckim.

W zwiazku z tym nalezy zwiekszyc redystrybucje i przeplyw finansow przez panstwo by zminimalizowac mozliwosc defraudacji pieniedzy pracownika przez podmioty i urzedy posredniczace!

Nie wiem jak was ale mnie strasznie wkurwia ta akcja z Almą. Czasami włącza mi się lewa strona i chciałbym żeby zabrali ten hajs tym prezesom Almy i wypłacili pracownikom.
 
Moja refleksja na dziś:
Polacy są genetycznie niezdolni do samodzielnego poprowadzenia większej jednostki organizacyjnej niż stragan warzywny
Nikt nie polubił , nikt mnie nie zjechał od idiotów ? Co mam napisać by Was ruszyć ?
 
Ciekawa wrzutka od Obywatela DC:

ZMORAWIECKI

W Ministerstwie Finansów posypały się dymisje zapewne dlatego że żadnego uszczelnienia VAT nie było. Dobry car Morawiecki pogonił złych bojarów.

A to nie koniec złych wieści.
Według wstępnych danych GUS w 2016
- urodziło się 385 tys. dzieci
- zmarło 387 tys. ludzi
Stąd hasło: Emigranci wracajcie!

Nie dość że PKB spowalnia to jeszcze ludzi w Polsce ubywa zwłaszcza (wg GUS) tych w wieku produkcyjnym - zatem czarno widzę 2017.

Zastanawiałem się jaki jest problem z Morawieckim, przecież ślepy by obniżył podatki aby zatrzymać odpływ ludzi i inwestycji i zakładając, że wie co robi są tylko 2 hipotezy:

1. Spiskowa - Działa na zlecenie międzynarodowej banksterki - ale w tę wersję nie będę brnął, zostawię to dla polskiej wersji Beavisa i Buttheada czyli Pastora i Mariana.

2. Skrzywiona Mentalność - facet myśli jak typowy księgowy/bankowiec nie jak ekonomista.

Rozwinę moja hipotezę - Morawiecki patrzy na budżet i widzi cyfry. Nie widzi natomiast ludzi i (ich pracy) którzy generują wpływy. Widać to było przy kwocie wolnej od podatku - zadziałał umysł księgowego - poprzestawianie kilku kratek w Excelu tu obniżyć tam podwyższyć bo bilans ma być na zero.

Facet kompletnie nie widzi psychologii podatków. Całe życie w banku sprawiło że jego mentalność jest ograniczona do kratki. Nie umie wyjść poza ramy i zrozumieć ludzkich motywacji. W banku wszystko jest jasne klientów tyle, lokat tyle, kredytów tyle ale gospodarka to nie budżet banku. Przy otwartych granicach w UE ludzie nie są skazani na bank Morawieckiego.

Tę hipotezę potwierdzałby fakt propozycji podatkowej CAS którą zainteresował się poseł przedsiębiorca z PiS. Zapytany przez niego Morawiecki zapytał czy kasa się zgadza.

Mało tego budżet mógłby Morawiecki zbilansować cięciami ale zamknęła go w potrzasku Rafalska że swoim rozdawnictwem socjalnym. Także nie mam wątpliwości że jak Morawiecki komuś coś obniży to na 100% coś pójdzie do góry.

Łapcie się za portfele.
 
Nie wiem jak was ale mnie strasznie wkurwia ta akcja z Almą. Czasami włącza mi się lewa strona i chciałbym żeby zabrali ten hajs tym prezesom Almy i wypłacili pracownikom.
Jasna sprawa, ze to przestepstwo. Ale system wymuszania ubezpieczenia u jednego monopolisty, niech nie zrzuca calej winy na posrednikow, bo jakis % w kazdym biznesie cos zakombinuje. Partia Razem jedyne co oferuje to kolejni urzednicy do "lepszej" weryfikacji (w zamierzeniu represji wobec kułaków) niewydolnego i niesprawiedliwego systemu.

Upraszczajac: gdyby tym ludziom ALMA musialaby placic 100% ( a nie 50%, a drugie 50% przez posrednikow do panstwa), to ci ludzie zorientowali by sie od razu, ze ktos im nie placi.

Stad moj szyderczy wpis, choc - tu uderzam sie w klate - to dramat okradzionych.
 
Last edited:
W promieniu 40 km od mojego miasta Niemcy a teraz Szwedzi i Duńczycy wykupują dobrze prosperujące firmy. Robia z nich swoje filie najpierw nienajgorzej płacą pracownikom i produkują , potem obcinają drastycznie płace i stopniowo ograniczają produkcję by na koniec obrócić firmę w "perzynę". Wszędzie ten sam mechanizm niszczenia konkurencji. Taniej i ekologiczniej niż bomba atomowa.
 
Ciekawostka:



A w Merkurym (swoja droga nie wiedzialem ze to radio publiczne?) Kluczyk po rozmowie z Czarneckim.

W zwiazku z tym nalezy zwiekszyc redystrybucje i przeplyw finansow przez panstwo by zminimalizowac mozliwosc defraudacji pieniedzy pracownika przez podmioty i urzedy posredniczace!

On chyba został zawieszony.
Ogólnie ciężko śledzić Polską scenę polityczną.
 
W promieniu 40 km od mojego miasta Niemcy a teraz Szwedzi i Duńczycy wykupują dobrze prosperujące firmy. Robia z nich swoje filie najpierw nienajgorzej płacą pracownikom i produkują , potem obcinają drastycznie płace i stopniowo ograniczają produkcję by na koniec obrócić firmę w "perzynę". Wszędzie ten sam mechanizm niszczenia konkurencji. Taniej i ekologiczniej niż bomba atomowa.

Polski wlasciciel dostawal kase przy sprzedazy?
Dlaczego właściciel sprzedal i wolal "gotówkę"? Moze mial dosc uzerania sie z polskim systemem? A moze chcial kupic tankowiec wodki? A moze jednak zainwestuje tu, tylko w cos innego?
Dlaczego właściciel sprzedał "obcemu"? Moze swoj nie chcial? Albo "nie mogl"?

No i z tego co mowisz, to niedlugo bedzie u ciebie "na dzielni":
- miejsce na rynku produkcji
- rynek pracodawcy

Sprzedaj EURasy i zostan przedsiebiorca, daj prace innym! Wiem, naprawde wiem, nie jest latwo :(
 
Polski wlasciciel dostawal kase przy sprzedazy?
Dlaczego właściciel sprzedal i wolal "gotówkę"? Moze mial dosc uzerania sie z polskim systemem? A moze chcial kupic tankowiec wodki? A moze jednak zainwestuje tu, tylko w cos innego?
Dlaczego właściciel sprzedał "obcemu"? Moze swoj nie chcial? Albo "nie mogl"?

No i z tego co mowisz, to niedlugo bedzie u ciebie "na dzielni":
- miejsce na rynku produkcji
- rynek pracodawcy

Sprzedaj EURasy i zostan przedsiebiorca, daj prace innym! Wiem, naprawde wiem, nie jest latwo :(
Eurasy kupuje i jestem na tym rynku. Obserwuję jak wszystko się wali to jest efekt domina które zostało uruchomione wiele lat temu.
 
@TYTUS
Moze i sie wali, a moze po prostu zmienia? Od zawsze aż po kres?

Kazdy z nas szuka klucza w tych wydarzeniach, można pytać dlaczego drudzy kupują, a można pytać dlaczego pierwsi sprzedają.

Dlaczego ktoś sprzedaje przedsiębiorstwo? Wyobraź sobie, że co miesiąc z wyzysku innych ludzi, bo przecież taki jest przedsiębiorca, kupujesz willę albo dwie. A jednak sprzedajesz tą kurę znoszącą złote jajka. Dlaczego?
 
@TYTUS
Moze i sie wali, a moze po prostu zmienia? Od zawsze aż po kres?

Kazdy z nas szuka klucza w tych wydarzeniach, można pytać dlaczego drudzy kupują, a można pytać dlaczego pierwsi sprzedają.

Dlaczego ktoś sprzedaje przedsiębiorstwo? Wyobraź sobie, że co miesiąc z wyzysku innych ludzi, bo przecież taki jest przedsiębiorca, kupujesz willę albo dwie. A jednak sprzedajesz tą kurę znoszącą złote jajka. Dlaczego?
Ja bym tam wszedł w narkotyki tylko wtedy nie można trenować MMA bo się idzie do kicia.

Jak ktoś chce sprzedać swoje\kupić czyjeś i robi to legalnie to chuj komu do tego.
 
Grzegorz Braun wchodzi dobrze, co nie? :D
Wyklpsowałbymgo za padanie na kolana przed klerem i myślenie , że strzelnica i dostęp do broni obroni Polskę przed jakimś mocarstwem. Trzeba być nawiedzonym dziadkiem ,żeby mieć taką wizję.
 
Wyklpsowałbymgo za padanie na kolana przed klerem i myślenie , że strzelnica i dostęp do broni obroni Polskę przed jakimś mocarstwem. Trzeba być nawiedzonym dziadkiem ,żeby mieć taką wizję.
Nie chciałbyś intronizować? :D
 
Ja bym tam wszedł w narkotyki tylko wtedy nie można trenować MMA bo się idzie do kicia.
Alez mozna :) Dopiero po latach cie dojada :) Ale co twoje, to twoje :)

Jak ktoś chce sprzedać swoje\kupić czyjeś i robi to legalnie to chuj komu do tego.
No bez jaj, ja tam bym chcial tak mowic co, kto, komu i za ile moze opylic :)

@Jakub Bijan aleś dzisiaj nabuzowany! ;)
 
  • Like
Reactions: cRe
Zjeb Ziemkiewicz nie tak dawno zapluwał się o prywatyzację Pekao ukazując przy okazji swoją niekompetencję. Tutaj pogłębiona analiza tematu. Jeśli ktoś ma alergię na Balcerowicza i FOR uspokajam, że autorem jest Marcin Zieliński z Instytutu Misesa.
https://for.org.pl/pl/a/5131,analiza-1/2017-prywatyzacja-pekao-mit-wyprzedazy-garazowej


raczej bida. Przy wycenie przedsiębiorstwa nie bierze się pod uwagę jego aktualnej wartości ale zdolność do generowania przyszłych dochodów. Taka analiza wymaga parę miesięcy pracy i kilkadziesiąt stron analizy a nie pół stronki z paroma zdankami.

Ale ja wychodzę z załozenia, ze lepsza złodziejska prywatyzacja niż żadna prywatyzacja


Edit: a nie sory jeszcze załącznik. ale i tak nie ma zastosowanej zadnej metody profesjonalnej wyceny
 
Nie chciałbyś intronizować? :D
Kler byłby pozbawiony wszelkiego majątku i inwigilowany pod względem niebezpiecznych dewiacji seksualnych. W grę wchodziłyby nawet prowokacje. zostałaby tylko garstka takich z powołania. Ale jak to zrobić w tym narodzie.
 
raczej bida. Przy wycenie przedsiębiorstwa nie bierze się pod uwagę jego aktualnej wartości ale zdolność do generowania przyszłych dochodów. Taka analiza wymaga parę miesięcy pracy i kilkadziesiąt stron analizy a nie pół stronki z paroma zdankami.

Ale ja wychodzę z załozenia, ze lepsza złodziejska prywatyzacja niż żadna prywatyzacja
Tak, tylko że Zieliński odniósł się własnie do tych debilnych zarzutów mówiących o tym, że Pekao zostało sprzedane "za to co miało w kasie" a teraz jest odsprzedawane po kursie rynkowym, więc celem nie była raczej analiza wyceny a odparcie tego pierdololo - argumentami atakujących.

@Jakub Bijan aleś dzisiaj nabuzowany! ;)
E tam. Czerpię przyjemność.
 
z politycznego pudelka:

dzisiaj wyczytałem jak to Misiewicz panuje sobie w wojsku. Nie wiem czy traktować te opowieści serio, bo brzmi to tak głupio, ze az nieprawdopodobnie. Typu, ze Misiewicz kazał wyjebać jakiegoś generała bo ten nie przywitał go uroczyście z wojskiem, tylko u siebie w gabinecie.

Podobno cała generalicja spierdala z wojska bo nie chce pracowac z Macierewiczem i jego upośledzonym rzecznikiem. Krytykują wszyscy byli generałowie, niezależnie od korzeni politycznych. Od Kozieja do Polko, zarzuty, ze polska armia traci zdolność bojową.

Ja wiem, ze jak by nas Ruscy napadli to by tu wymietli wszystko w 48h ale znając doswiadczenia historyczne to robic taki burdel w armii !!?? kurwica mnie ostro strzeliła. Za takie coś to pan rzecznik i minister powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym.

Kurwa ten kraj idzie na dno pod kazdym względem.
 
A tak Regan reagowal na "protesty" na Uni Berkley:


Ja wiem, ze jak by nas Ruscy napadli to by tu wymietli wszystko w 48h
Oj tam!
http://www.nowakonfederacja.pl/polska-moze-wygrac-wojne-z-rosja/

Swoja droga musze poszukac materialow o tej symulacji, za duzo sie u mnie ostatnio dzieje, i nie wiem czy okruchy, ktore dojrzalem to wszystko, czy cos pominalem...

EDIT:
A na powazniej, to sie nie dziwie. Wojskowi szybko poduszke emerytury maja, wiec jak cos ich wkurzy, to rzuca zabawki i pojda do domu...

Trzeba być nawiedzonym dziadkiem
A patrz, tu go chwala:
 
Last edited:
A tak Regan reagowal na "protesty" na Uni Berkley:



Oj tam!
http://www.nowakonfederacja.pl/polska-moze-wygrac-wojne-z-rosja/

Swoja droga musze poszukac materialow o tej symulacji, za duzo sie u mnie ostatnio dzieje, i nie wiem czy okruchy, ktore dojrzalem to wszystko, czy cos pominalem...

EDIT:
A na powazniej, to sie nie dziwie. Wojskowi szybko poduszke emerytury maja, wiec jak cos ich wkurzy, to rzuca zabawki i pojda do domu...


A patrz, tu go chwala:

Bo ja Jakubowi napisałem w czym mnie wQrwia. Z wieloma jego poglądami się zgadzam. Ja uważam ,że nawet od wroga można uzyskać mądrości.
 
A tak Regan reagowal na "protesty" na Uni Berkley:



Rogan pokazał, że nie ma co się z pedałami pierdolić. Szkodniki społeczne, przeszkadzające ludziom w normalnym funkcjonowaniu trzeba tępić. Urażony klub królewny śnieżki.
 
Back
Top