Polityka

bylem w Nicei w tym roku, bardzo ładne miasto
bardzo szkoda Polakow, szczegolnie dzieci
MSZ powinno dac bardzo wysoki poziom niebezpieczenstwa dla Fracnji i ostrzegac Polakow przed mozliwoscia atakow, a na stronie nic takiego nie ma
 
Jak jesteś cywilem i masz hipotekę, gotówkę, kartę etc to nic. Jak masz firmę i maja ci przedłużyć obrotówkę/faktoring to jesteś w czarnej dupie.
Nic to znaczy? W sensie, ze komu dalej płaci się raty?
 
Co się musi kurwa jeszcze stać, ilu niewinnych ludzi ma zginąć żeby te pierdolone egoistyczne " głowy państwa " poszły po rozum i w końcu zaczęły działać, ale nie, przecież nie wolno generalizowac, 99% muzułmanów to niewinni, kochani ludzie, a że 1% ich co miesiąc lub dwa zabija nam setki obywateli na ulicach, to chuj, nieważne. Nie rozumiem tego, świąt jest tak skonstruowany, że dobro większości powinno być najważniejsze. Pierdoli mnie to na wylot ze cześć muzułmanów jest niewinna, skoro ich bracia zabijają w chory sposób niewinnych ludzi. Gdybym ja był na emigracji , a moi rodacy popierdoleni by siali taki gnój, to nie miałbym nawet do nikogo cienia pretensji że zostanę wyjebany. Takie jednostkowe myślenie, że skoro ja nic nie zrobiłem, to jestem nietykalny. Sorry, nie da się tego rozdzielić, a dobro większości i całego świata powinno być pierdolonym priorytetem

Wladca Korei Polnocnej wychodzi z tego samego założenia i dzieki temu obywatele Korei czują sie tam bezpiecznie... oh wait
 
Last edited:
Co się musi kurwa jeszcze stać, ilu niewinnych ludzi ma zginąć żeby te pierdolone egoistyczne " głowy państwa " poszły po rozum i w końcu zaczęły działać, ale nie, przecież nie wolno generalizowac, 99% muzułmanów to niewinni, kochani ludzie, a że 1% ich co miesiąc lub dwa zabija nam setki obywateli na ulicach, to chuj, nieważne. Nie rozumiem tego, świąt jest tak skonstruowany, że dobro większości powinno być najważniejsze. Pierdoli mnie to na wylot ze cześć muzułmanów jest niewinna, skoro ich bracia zabijają w chory sposób niewinnych ludzi. Gdybym ja był na emigracji , a moi rodacy popierdoleni by siali taki gnój, to nie miałbym nawet do nikogo cienia pretensji że zostanę wyjebany. Takie jednostkowe myślenie, że skoro ja nic nie zrobiłem, to jestem nietykalny. Sorry, nie da się tego rozdzielić, a dobro większości i całego świata powinno być pierdolonym priorytetem


Jakby nie patrzec takie kraje jak Francja czy USA od lat morduja ich w setkach tysiecy. Wiec i tak jestesmy grubo do przodu i moga nam jeszcze pare zamachow zrobic.
 
Porównaj sobie wyniki finansowe całej grupy oraz samej włoskiej centrali. Zysk jest generowany przez zagraniczne spółki a centrala ma mały zysk (mniejszy od zeszłego roku) plus od chuja złych kredytów do wyksięgowania w każdej chwili. Dodajmy, że UniCredit nie odbudował kapitałów po kilkudziesięciu miliardowej stracie w 2014.
 
No ja też. Nawet popełniłem przez to długi wpis na FB. To jest porażające.


Najtragiczniejsze jest to, że nic się nie zmieni, sprawa ucichnie za tydzień, a potem za pól roku wszystko od nowa. Co za miękkie pałki.
 
Najtragiczniejsze jest to, że nic się nie zmieni, sprawa ucichnie za tydzień, a potem za pól roku wszystko od nowa. Co za miękkie pałki.
Już zapowiadają zwiększenie zaangażowania na Bliskim Wschodzie i dalszą walkę z ISIS. O tym, że zagrożeniem są radykałowie na ich terenie ani słowa.
 
Już zapowiadają zwiększenie zaangażowania na Bliskim Wschodzie i dalszą walkę z ISIS. O tym, że zagrożeniem są radykałowie na ich terenie ani słowa.
a co maja srac w majty? jak beda walczyc mocniej z ISIS to trzeba im oddac konsekwencje w dzialan
 
a co maja srac w majty? jak beda walczyc mocniej z ISIS to trzeba im oddac konsekwencje w dzialan
Problem terroryzmu jest już problemem głównie wewnętrznym. Nawet gdyby dziś doszczętnie zniszczono ISIS na Bliskim Wschodzie, to terroryzm w Europie nadal by funkcjonował. Zresztą to działa w drugą stronę, nawet gdyby jutro zaprzestali walki z ISIS, to też niczego by to nie zmieniło. Francuzi i Europejczycy muszą w końcu zmierzyć się z poglądem, że to są ich wewnętrzne problemy i że powinni skupić się na działaniach wewnętrznych, wymierzonych w ognisko całego zjawiska - w fundamentalistów islamskich.

Do tej pory nie wyrażono tej obserwacji ani w słowie ani w czynie. Po części ze względu na polityczną poprawność, po części ze względu na strach przed wewnętrznymi zamieszkami.
 
Nie wiem czemu takie oburzenie na słowa Hollande'a, po prostu powiedział prawdę. Terroryzm we Francji jest już nie do zatrzymania, no chyba, że się pobuduje obozy zagłady i muslimów spali w piecu. Nawet jeśli Francja starłaby w pył IS ( co raczej jeśli w ogole możliwe, trwałoby latami) i nawet jeśliby deportowaliby wszystkich podejrzanych o terroryzm którzy przybyli do nich z innych państw to przypominam, że taki Salah Abdeslam to jest gość urodzony we Francji albo przynajmniej całe życie tam mieszkający. To jest po prostu kolejne pokolenie, które nagle się zradykalizowało. To jak z takimi walczyć ? W dodatku to był gość, który cały dzień siedział na kanapie i jarał trawę popijając browarami aż nagle mu odjebało i stał się męczennikiem Allaha.

Podejrzewam, że tak samo zamachowiec z Nicei przybył do Francji jako dzieciak albo mieszka tam całe życie bo miał obywatelstwo francuskie a w laysach go nie znalazł.

Ja wiem ,ze wg większości odpowiedzialni są za większość uchodźcy ale niestety prawda wygląda trochę inaczej i nikt nie ma pomysłu jak temu zaradzić.
Zwróćcie uwagę, że w Niemczech którzy przyjeli najwiecej uchodzcow nie bylo zadnego zamachu a we Francji juz kolejny.
Nawet jak Francja skończyłaby ze swoją polityczną poprawnością to jak ma zatrzymać tych ludzi ? Śmieszą mnie też te zarzuty do służb. Gość po prostu wsiadł w ciężarówke i przejechał ludzi, ja tez mogę wziąć siekiere, pojechac do tesco i zajebac z 5 osob, jak temu państwo ma zaradzić ?

btw. poziom głupoty w naszym grajdołku osiągnął poziom krytyczny, juz przestaje czytac te tweety bo mozna raka dostac. Warzecha ma pretensje do Francuzow, ze nikt sie nie rzucił na ciężarówke i nie probowal zatrzymac goscia (co jest nieprawdą, bo byl ten motocyklista). Ktos tam pisal, ze gdyby byl dostep do broni...kurwa pewnie, kałasznikow w każdym kiosku w kraju gdzie żyje z 8 milionów Abdulów i innych Saladynów. Wipler wzywa na wyprawe krzyżową a pisiory narzekają na polityczną poprawność i laicyzacje Francji tylko, ze jeszcze sami nic nie zaproponowali. Lewa strona też nie lepsza
 
Francja ma mega problem bo to Francuzi mordują Francuzów, nie przewidzieli konsekwencji gdy rozdawali obywatelstwo mieszkańcom swoich kolonii. Poza inwigilacją i tego typu prewencją nie bardzo jest co zrobić.
Ja zabrałbym im kasę, zlikwidował wszelki socjal, dopłaty do szkół, lekarzy i bezrobotnych. Równocześnie obniżyłbym podatki i w ten sposób zmusił do roboty. Praca to mniej czasu na myślenie o głupotach i łatwiejsza asymilacja.

Można śnić o wielkiej, wolnej i otwartej Europie, ale prędzej czy później trzeba będzie zamknąć granice i wypieprzyć stąd elementy podejrzane. Cały czas udajemy, że to incydentalne problemy, a tym czasem nasi goście są na wojnie.
 
@Jakub Bijan Syrii sytuacja jest patowa i szczerze nie wiem kto tam aktualnie z kim walczy, ale mysle, ze walczyc z ISIS trzeba, UE na tym nic nie straci, zawsze lepiej wyszkolona armia bedzie, a gorzej w Syrii juz chyba nie bedzie
@noodler we Francji jest 30 sztuk broni na 100 obywateli, w Polsce jedna sztuka
@lemmy gosc nie byl podejrzany, wiec i tak by zostal
 
oczywiście jest wiele rzeczy do zrobienia, które mogą ograniczyć ryzyko np. w głowie mi się nie mieści gdy gość jest podejrzany o powiązania z terroryzmem i jest tylko obserwowany albo, ze istnieją jakieś dzielnice gdzie państwo nie sprawuje kontroli.

Europa powinna mieć swoje Guantanamo jak Amerykanie, wielu ich za to krytykowało ale przynajmniej mieli jaja.

Ale powtarzam, nigdy już się tego do końca nie naprawi. To tak jak z murzynami w stanach. Policja w USA może zajebać nyge bo źle się spojrzy ale przestępczość wśród kolorowych była, jest i będzie.

Tak jak lemmy napisał, to jest pokłosie lekkomyslnej polityki uprawianej kilkadziesiąt lat temu. Jeszcze we Francji to ma szczególne znaczenie bo naściągali ludzi z ich byłych kolonii a tu się okazało, że mokembe i yazid nie mają za bardzo ochoty się integrować a w dodatku pałają do nich żywą nienawiścią.
 
Back
Top