Polityka

Skąd pewność, że to autor ?
O ile mi wiadomo, nie ma możliwości przeczesania social media. A fakt, że ktoś sie podaje za autora tekstu nie znaczy, że nim jest. Zwłaszcza na wykopie.
Na podstawie tego wnioskuje, że nie wiesz kto jest autorem tekstu
W takim razie Nietsche i Schopenhauer są odpowiedzialni za holocaust, bo interpretowanie ich dzieł przez Hitlera doprowadziło do powstania obozów zagłady. Autor nie jest odpowiedzialny za interpretacji swoich dzieł/myśli, co najwyżej może podać oficjalną intepretacje. Poza tym źle to zintepretowałeś i teraz będziesz zwalał na autora.
Tutaj twierdzisz, że @HubiSSJ3 źle to zinterpretował. Jednocześnie sam nie znasz oficjalnej interpretacji bo nie znasz autora.
@Podsekretarz krytyka 500+ ma dwu nurty - wolnorynkowy oraz z braku lepszej nazwy "nieotymalnosci alokacji środków". Autor z pewnością nie należy do pierwszego. Co do drugiegogo - zdecydowana większość podanych przez niego alternatywnych metod wykorzystania środków jest z przysłowiowej dupy. Zderzacz hadronów, 10 stadionów narodowych, czołgi, myśliwce, satelity. Co więcej te przykłady są posegregowane od najrozsądniejszych do najbardziej absurdalnych. Zaczyna od dróg a kończy na zderzaczu hadronów. A 500 plus to lepszy sposób wydatkowania pieniędzy niż zderzacz hadronów. Mamy tutaj przy
Krytyka 500+ nie wywodzi się w większości z dwóch podanych przez Ciebie nurtów ponieważ większość ludzi nie za bardzo zna dokładnego znaczenia tych pojęć. Krytyka 500+ wśród większości społeczeństwa wynika stąd, iż większość ludzi uważa, iż jest to pompowanie kasy w patole. I ja, a także wielu innych ludzi tak odbiera ten tekst - lepiej wydać ten hajs na drogi, koleje, czołgi czy nawet jebany zderzacz hadronów niż na 500+. Zupełnie nie rozumiem na jakiej podstawie zarezerwowałeś sobie właściwą interpretację tego tekstu.[/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]
 
Na podstawie tego wnioskuje, że nie wiesz kto jest autorem tekstu

Tutaj twierdzisz, że @HubiSSJ3 źle to zinterpretowałeś. Jednocześnie sam nie znasz oficjalnej interpretacji bo nie znasz autora.

Krytyka 500+ nie wywodzi się w większości z dwóch podanych przez Ciebie nurtów ponieważ większość ludzi nie za bardzo zna dokładnego znaczenia tych pojęć. Krytyka 500+ wśród większości społeczeństwa wynika stąd, iż większość ludzi uważa, iż jest to pompowanie kasy w patole. I ja, a także wielu innych ludzi tak odbiera ten tekst - lepiej wydać ten hajs na drogi, koleje, czołgi czy nawet jebany zderzacz hadronów niż na 500+. Zupełnie nie rozumiem na jakiej podstawie zarezerwowałeś sobie właściwą interpretację tego tekstu.
[/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]
Rozumiem, że doskonale wiesz co najbardziej niepodoba się Polakom w 500+, bo ja nie wiem. Jeśli alternatywa budowy zderzacza hadronów ma byc krytyką 500+ to to jest słaba krytyka. Równie dobrze możnaby napisać, że wrzucanie pieniędzy w błoto jest sensowną alternatywą. Autor stosuje hiperbole aby zironizować tekst. Proste. Jak chcesz dostaniesz opinie doktoranta MISH (trochę tam tekstów interpretuje, nawet 2 sztuki teatralne napisał) która potwierdza, że tekst jest ironią. Jeśli ponad wszelką wątpliwość znajdzieszmi autora tekstu, który napisze, że tekst należy traktować dosłownie, to uznam twoją racje.
 
Poważny człowiek w poważnej analizie używa poważnych argumentów. Propaganda i populizm bazuje na uproszczeniach. Inteligentne teksty nie są kierowane do masy ludzkiej. Populistyczne kwestie nie są godne inteligentnych dysput.
 
Wyżej wymieniony wpis na Wykopie nadal mnie nie przekonuje. Plus podałes fatalny przykład bo nie masz wyolbrzymianego przykładu wydawania pieniędzy.
@Podsekretarz krytyka 500+ ma dwu nurty - wolnorynkowy oraz z braku lepszej nazwy "nieotymalnosci alokacji środków". Autor z pewnością nie należy do pierwszego. Co do drugiegogo - zdecydowana większość podanych przez niego alternatywnych metod wykorzystania środków jest z przysłowiowej dupy. Zderzacz hadronów, 10 stadionów narodowych, czołgi, myśliwce, satelity. Co więcej te przykłady są posegregowane od najrozsądniejszych do najbardziej absurdalnych. Zaczyna od dróg a kończy na zderzaczu hadronów. A 500 plus to lepszy sposób wydatkowania pieniędzy niż zderzacz hadronów. Mamy tutaj przykład użycia hiperboli. Jeśliby autor miał na celu pokazanie negatywów to dawałby same realistyczne przykłady.

To znaczy w "interpretację" tekstu, to nie będę się bawił. Mimo powstałej dyskusji, to jednak... tylko tekst w internetach, więc chcę uniknąć sytuacji, która będzie skutkowała prowadzeniem jego wnikliwej analizy (the Internet is serious business). Poza tym wymowa tego prostego i chaotycznego tekstu jest jasna sama w sobie i raczej nie wymaga rozbijania go na czynniki pierwsze. Tym bardziej w zestawieniu z poglądami domniemanego autora.
 
Trochę nieczęsto tutaj wpadam przez pracę, ale lecicie z tak wysublimowanym słownictwem, iż nie wiem czy wypada tutaj pojawiać się bez żabotu pod szyją.
 
Ekstrawagancja. Wystarczy muszka.

image.jpg
 
Rozumiem, że doskonale wiesz co najbardziej niepodoba się Polakom w 500+, bo ja nie wiem. Jeśli alternatywa budowy zderzacza hadronów ma byc krytyką 500+ to to jest słaba krytyka. Równie dobrze możnaby napisać, że wrzucanie pieniędzy w błoto jest sensowną alternatywą. Autor stosuje hiperbole aby zironizować tekst. Proste. Jak chcesz dostaniesz opinie doktoranta MISH (trochę tam tekstów interpretuje, nawet 2 sztuki teatralne napisał) która potwierdza, że tekst jest ironią. Jeśli ponad wszelką wątpliwość znajdzieszmi autora tekstu, który napisze, że tekst należy traktować dosłownie, to uznam twoją racje.
W sensie, ze jest jakaś oficjalną interpretacja jakiegoś doktoranta? Bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Z resztą interpretowanie komentarzy z wykopu przez doktorantów filologii jest jak punktowanie szkolnych bójek przez sędziów na codzień pracujących dla UFC - trochę bez sensu. Trzymasz się uparcie tej interpretacji, chociaż sam nie możesz jej udowodnić, bo jak sam wskazałes autora tekstu na 100% zapewne nie ustalimy (i tu przyznaje, ze z tego samego powodu ja nie obronie swojej). Do tego jeszcze zarzucasz mi, ze niby wiem co jest główną przyczyną krytyki 500 plus wśród Polaków a sam wcześniej podałeś niby dwa główne nurty owej krytyki. Ogólnie ta dyskusja rozrosła się do trochę absurdalnego poziomu w mojej opinii wiec z mojej strony to tyle. Dodam tylko, ze w mojej opinii najistotniejszy jest ogólny odbiór tekstu i zgodzisz się chyba, ze w zdecydowanej większości ludzie odbierają to jako krytykę. Też uważam, ze po świecie chodzi dużo debili ale bez przesady - nie nazywajmy 90 % społeczeństwa kretynami nie potrafiącymi zrozumieć prostego tekstu. Koniec tematu z mojej strony.
 
W sensie, ze jest jakaś oficjalną interpretacja jakiegoś doktoranta? Bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Z resztą interpretowanie komentarzy z wykopu przez doktorantów filologii jest jak punktowanie szkolnych bójek przez sędziów na codzień pracujących dla UFC - trochę bez sensu. Trzymasz się uparcie tej interpretacji, chociaż sam nie możesz jej udowodnić, bo jak sam wskazałes autora tekstu na 100% zapewne nie ustalimy (i tu przyznaje, ze z tego samego powodu ja nie obronie swojej). Do tego jeszcze zarzucasz mi, ze niby wiem co jest główną przyczyną krytyki 500 plus wśród Polaków a sam wcześniej podałeś niby dwa główne nurty owej krytyki. Ogólnie ta dyskusja rozrosła się do trochę absurdalnego poziomu w mojej opinii wiec z mojej strony to tyle. Dodam tylko, ze w mojej opinii najistotniejszy jest ogólny odbiór tekstu i zgodzisz się chyba, ze w zdecydowanej większości ludzie odbierają to jako krytykę. Też uważam, ze po świecie chodzi dużo debili ale bez przesady - nie nazywajmy 90 % społeczeństwa kretynami nie potrafiącymi zrozumieć prostego tekstu. Koniec tematu z mojej strony.
Tak napisał 2 akapity na ten temat. Nie wiem co bardziej denerwuje Polaków w 500+ z tego powodu, że nie widziałem wyników badań pod tytułem "co cię wkurwia w 500+" (były wyniki poparcia dla 500 plus, ale nie o to nam chodzi). 2 nurty krytyki wymieniłem z prostego powodu - nie znam innych. Albo ktoś krytykuje 500 za socjalizm albo krytykuje bo kasa idzie na patologie/pieniądze mogłyby byc lepiej użytye. Innych argumentów nie kojarzę. Jeśli chcesz się przekonać, że Polacy nie rozumieją prostego tekstu to spytaj ich np. co oznacza "chcącemu nie dzieje się krzywda". Obstawiam, że 90 procent nie będzie Ci w stanie wytłumaczyć. Dodam jeszcze, że w ostatnim wersie autor zmienia perpsektywę z globalnej i personalnej i z perspektywy gigantycznych inwestycji przechodzi na perspektywę jednego dziecka. Zamiast tego równie dobrze mogłoby byc zdjęcie dziecka i podpis "jemu nie dasz". Przechodząc do sedna albo tekst jest słaby i jest w ten sposób udostępniany (absurdalne argumenty) albo ludzie go nie rozumieją i udostępniają.
 
Znając polskie realia to z tymi inwestycjami zamiast 500 plus byloby jak z informatyzacją zusu albo z polskim atomem...
Tu jednak udało się w pól roku uruchomić program.

@MuraS ironiczny tekst ostatnimi czasy napisał o 500 plus Szczepan Twardoch. Większość ludzisk też nie ogarnęła. Nawet na Onecie zrobili nagłówek "Twardoch krytykuje pis i 500 plus" :facepalm: a gość poprostu jedzie m.in. po mediach, które widzą tylko patologię i holote
 
Last edited:
Ale tekst Twardocha był ironiczny w kwestii 500+ i został prawidłowo odczytany przez (większość) ludzi. Na Onecie nie było nagłówka, że krytykuje 500+, tylko że zabiera głos w sprawie 500+, a krytykuje PiS ale i jego przeciwników. Wynika to z tego, że Twardoch wyraził w tym tekście swoją dezaprobatę m.in. wobec PiS ("partii bystrzaków"), czego onetowo-newsweekowe media nie mogły przemilczeć. Natomiast nie pisały, że krytykuje 500+. Wręcz przeciwnie - wskazywały, że krytykuje podejście określonej grupy osób wobec programu 500+.
 
Last edited:
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić.

Zaciekawił mnie projekt Tunelu Gottarda - najdłuższy tunel na świecie - 57 km, otwarcie było 01.06.2016 - czytałem jakieś opisy, oglądałem filmiki z budowy, aż trafiłem na filmik z otwarcia...tak sobie oglądam i w pewnym momencie pomyślałem co to kurwa jest? Rozumiem jakby to był jakiś spektakl "teatru nowoczesnego"...ale mówimy o jednym z największych większych projektów inżynierskich tego stulecia.



tutaj trochę w pigułce wersja w rytmie "NWO" :lol:


Kozy, czaszki kóz, ziomek przebrany w strój kozy, jakieś krzyki wrzaski jakieś ogólne popierdoleństwo jak dla mnie - chociaż może mój zmysł artystyczny jest zbyt ograniczony. Ciekawe czy Różal propsuje? :)

Na uroczystościach związanych z oficjalnym otwarciem tunelu obecni byli kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande, premier Włoch Matteo Renzi, kanclerz Austrii Christian Kern i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Pani z rogami zabawia oficjeli:
Bez tytułu.jpg



mi tam zabrakło tylko jakiejś obciętej głowy. :)
 
Last edited:
Ok wszyscy wiemy jak wyglądała walka PiSu z przestępczością: podpuścili jakąś posłankę na agenta Tomka, czyli prowokowanie ludzi, zamiast wykrywania prawdziwych większych układów, bo pierwsze jest łatwiejsze i można podpaść mniejszej liczbie ludzi. Walka z przestępczością i ustawa o handlu ziemią z przywilejami dla kościoła, bo oni są oczywiście święci, co już Komisja Majątkowa pokazała(która przy której Amber Gold to pikuś).
MImo tego wszystkiego coś mi się w PiSie podoba: skończenie z humanitarnym draństwem jak to ktoś kiedyś powiedziało polityce małych kar, resocjalizacji i innych mitach. Tekst z 2007 roku. Nie oglądam wiadomości, nie śledzę systematycznie od dawien dawna newsów politycznych. PiS zrobił coś aby powrócić do idei tego nowego kodeksu karnego?
,,
Rząd zaproponował kompleksową nowelizację, można nawet mówić, że po zmianach będzie to zupełnie nowy kodeks. W ten sposób PiS zamierza walczyć z przestępczością.

Znacznie zmieni się katalog kar, a także zakres ich wymierzania. I tak przykładowo: za wdarcie się przemocą do mieszkania, pojazdu czy na ogrodzony teren, które obecnie zagrożone jest karą do roku więzienia, po zmianach przestępca będzie mógł "siedzieć" nawet 10 lat. Umyślne spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała, np. poprzez pozbawienie człowieka wzroku, czy słuchu stanie się zbrodnią zagrożoną karą od 3 lat do 15 (obecna sankcja od roku do lat 10).

Wobec recydywistów osób nie będzie można stosować warunkowego zawieszenia wykonania kary. Najniebezpieczniejszym przestępcom ma grozić nie tylko dożywocie, ale faktycznie dożywotnia izolacja, gdyż sąd nie będzie mógł orzec przedterminowego zwolnienia.

Sędziowie będą mogli orzekać kary od 1 miesiąca do 25 lat więzienia. Nie będzie już kary 25 lat pozbawienia wolności jako kary odrębnej. To oznacza, że sąd będzie mógł orzec karę np. 21 czy 23 lat „za kratkami". Za najlżejsze przestępstwa sędzia będzie mógł orzec karę mniejszą niż miesiąc, np. jednego tygodnia. Jak czytamy w projekcie kary takie mają być straszakiem, szokiem dla sprawcy, który często za drobne przewinienia do tej pory otrzymywał wyrok w zawieszeniu.

Wzrośnie też dziesięciokrotnie wysokość grzywny. Będzie ona mogła wynosić do 2,7 mln złotych.
Korupcja ma być szczególnie napiętnowana. Przykładowo za przyjęcie lub propozycję wręczenia łapówki powyżej 1 mln złotych (czyli tzw. wielka korupcja) sprawca będzie mógł trafić do więzienia na 15 lat. Taka sama kara ma grozić sprawcy, który zaproponuje taką korzyść - podała „Rzeczpospolita".

Ze względu na to, iż nieletni coraz częściej popełniają przestępstwa, w nowym kodeksie rozszerzono ich odpowiedzialność. Według projektu nieletni, którzy ukończyli 15 lat mają być odpowiedzialni za wszystkie zbrodnie i najpoważniejsze występki. Ponadto, osoby, które już raz były skazane będą dalej odpowiadać bezwarunkowo. Projekt znosi ograniczenie górnej granicy kary, jaką można wymierzyć nieletniemu, pozostaje jednak możliwość złagodzenia kary. Rozwiązanie to daje większą swobodę w sędziowskim wymiarze kary - czytamy w projekcie."

[FONT=Lato, Arial, sans-serif]http://prawo.money.pl/aktualnosci/w...;karny;-;bat;na;przestepcow,227,0,238051.html[/FONT]
 
Ok wszyscy wiemy jak wyglądała walka PiSu z przestępczością: podpuścili jakąś posłankę na agenta Tomka, czyli prowokowanie ludzi, zamiast wykrywania prawdziwych większych układów, bo pierwsze jest łatwiejsze i można podpaść mniejszej liczbie ludzi. Walka z przestępczością i ustawa o handlu ziemią z przywilejami dla kościoła, bo oni są oczywiście święci, co już Komisja Majątkowa pokazała(która przy której Amber Gold to pikuś).
MImo tego wszystkiego coś mi się w PiSie podoba: skończenie z humanitarnym draństwem jak to ktoś kiedyś powiedziało polityce małych kar, resocjalizacji i innych mitach. Tekst z 2007 roku. Nie oglądam wiadomości, nie śledzę systematycznie od dawien dawna newsów politycznych. PiS zrobił coś aby powrócić do idei tego nowego kodeksu karnego?
,,
Rząd zaproponował kompleksową nowelizację, można nawet mówić, że po zmianach będzie to zupełnie nowy kodeks. W ten sposób PiS zamierza walczyć z przestępczością.

Znacznie zmieni się katalog kar, a także zakres ich wymierzania. I tak przykładowo: za wdarcie się przemocą do mieszkania, pojazdu czy na ogrodzony teren, które obecnie zagrożone jest karą do roku więzienia, po zmianach przestępca będzie mógł "siedzieć" nawet 10 lat. Umyślne spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała, np. poprzez pozbawienie człowieka wzroku, czy słuchu stanie się zbrodnią zagrożoną karą od 3 lat do 15 (obecna sankcja od roku do lat 10).

Wobec recydywistów osób nie będzie można stosować warunkowego zawieszenia wykonania kary. Najniebezpieczniejszym przestępcom ma grozić nie tylko dożywocie, ale faktycznie dożywotnia izolacja, gdyż sąd nie będzie mógł orzec przedterminowego zwolnienia.

Sędziowie będą mogli orzekać kary od 1 miesiąca do 25 lat więzienia. Nie będzie już kary 25 lat pozbawienia wolności jako kary odrębnej. To oznacza, że sąd będzie mógł orzec karę np. 21 czy 23 lat „za kratkami". Za najlżejsze przestępstwa sędzia będzie mógł orzec karę mniejszą niż miesiąc, np. jednego tygodnia. Jak czytamy w projekcie kary takie mają być straszakiem, szokiem dla sprawcy, który często za drobne przewinienia do tej pory otrzymywał wyrok w zawieszeniu.

Wzrośnie też dziesięciokrotnie wysokość grzywny. Będzie ona mogła wynosić do 2,7 mln złotych.
Korupcja ma być szczególnie napiętnowana. Przykładowo za przyjęcie lub propozycję wręczenia łapówki powyżej 1 mln złotych (czyli tzw. wielka korupcja) sprawca będzie mógł trafić do więzienia na 15 lat. Taka sama kara ma grozić sprawcy, który zaproponuje taką korzyść - podała „Rzeczpospolita".

Ze względu na to, iż nieletni coraz częściej popełniają przestępstwa, w nowym kodeksie rozszerzono ich odpowiedzialność. Według projektu nieletni, którzy ukończyli 15 lat mają być odpowiedzialni za wszystkie zbrodnie i najpoważniejsze występki. Ponadto, osoby, które już raz były skazane będą dalej odpowiadać bezwarunkowo. Projekt znosi ograniczenie górnej granicy kary, jaką można wymierzyć nieletniemu, pozostaje jednak możliwość złagodzenia kary. Rozwiązanie to daje większą swobodę w sędziowskim wymiarze kary - czytamy w projekcie."

[FONT=Lato, Arial, sans-serif]http://prawo.money.pl/aktualnosci/w...;karny;-;bat;na;przestepcow,227,0,238051.html[/FONT]
Ciekawe tylko ile każą czekać na rozpierdolenie dopalaczarzy i ski
 
Banowałbym za wrzucanie KP.
Popieram, do tego karna maczeta na głowę

Ja pierwszy raz w ogole to widzialem/czytalem. To jest jakies medium danej opcji politycznej? Z samym tekstem nie do konca sie zgadzam, ale jest tam sporo ze scenariusza, ktory moze sie ziscic.

dobry tekst, tylko niepotrzebnie Śpiewak demonizuje "narodowy" charakter nowej klasy średniej. Jakoś nie widzę tego, by ludzie tabunami walili do obrony terytorialnej z ojczyzną na ustach.

Jak dorzuca to 500 zl miesiecznie dla czlonkow OT to jednak zainteresowanie moze byc duze. 2 dzieci, bez przkroczenia progu to tysiak miesiecznie + 500 zl za "gotowosc" w OT to daje 1500 - wielu, ktorym sie nie chce pracowac, albo ten 1500 starczy na szlugi/browar/abonament wybierze pewnie taka droge "kariery".
 
Last edited:
Ja pierwszy raz w ogole to widzialem/czytalem. To jest jakies medium danej opcji politycznej? Z samym tekstem nie do konca sie zgadzam, ale jest tam sporo ze scenariusza, ktory moze sie ziscic.
To są ultralewaki. Nie sld tylko che guevara
 
dobry tekst, tylko niepotrzebnie Śpiewak demonizuje "narodowy" charakter nowej klasy średniej. Jakoś nie widzę tego, by ludzie tabunami walili do obrony terytorialnej z ojczyzną na ustach.
Nie ma nowej klasy średniej. Jak zarabiasz minimalną krajową i w transferach dostaniesz nawet dwukrotność tego i tak jesteś w klasie niższej.
Ja pierwszy raz w ogole to widzialem/czytalem. To jest jakies medium danej opcji politycznej? Z samym tekstem nie do konca sie zgadzam, ale jest tam sporo ze scenariusza, ktory moze sie ziscic.



Jak dorzuca to 500 zl miesiecznie dla czlonkow OT to jednak zainteresowanie moze byc duze. 2 dzieci, bez przkroczenia progu to tysiak miesiecznie + 500 zl za "gotowosc" w OT to daje 1500 - wielu, ktorym sie nie chce pracowac, albo ten 1500 starczy na szlugi/browar/abonament wybierze pewnie taka droge "kariery".
Oprócz stwierdzenia, że opozycja leży kwiczy, o czym chyba każdy wie, nie ma tym artykule nic ciekawego. Kaczaffi oczywiście mistrzowsko dzieli Polaków, hehe. Za 4 lata 500 plus będzie takim samym argumentem do głosowania na PIS jak fakt obniżki przez nich podatków w poprzedniej kadencji. Czyli żadnym argumentem. A co do KryPy to takiego umysłowego spierdolenia jak tam to nigdzie nie ma.
 
Nie ma nowej klasy średniej. Jak zarabiasz minimalną krajową i w transferach dostaniesz nawet dwukrotność tego i tak jesteś w klasie niższej.

Oprócz stwierdzenia, że opozycja leży kwiczy, o czym chyba każdy wie, nie ma tym artykule nic ciekawego. Kaczaffi oczywiście mistrzowsko dzieli Polaków, hehe. Za 4 lata 500 plus będzie takim samym argumentem do głosowania na PIS jak fakt obniżki przez nich podatków w poprzedniej kadencji. Czyli żadnym argumentem. A co do KryPy to takiego umysłowego spierdolenia jak tam to nigdzie nie ma.

Nie bedzie argumentem dla Ciebie. Ja znam paru takich dla ktorych bedzie teraz, za 4 lata i za 10. Jak dorzuca pod koniec kadencji mieszkanie+ to beda mieli armie takich, ktorzy pojda i walna krzyzyk w odpowiednie miejsce.
 
Nie bedzie argumentem dla Ciebie. Ja znam paru takich dla ktorych bedzie teraz, za 4 lata i za 10. Jak dorzuca pod koniec kadencji mieszkanie+ to beda mieli armie takich, ktorzy pojda i walna krzyzyk w odpowiednie miejsce.
Ludzie zwyczajnie zapomną o 500 plus. O mieszkaniach tak samo. Jakby wyborcy kierowali się wdzięcznością za to która partia dała im mieszkanie to u władzy nadal byłby PZPR.
Edytka: ludzie nie głosowali na PIS z uwagi na obietnice socjalne. I nie będą głosować.
 
Ludzie zwyczajnie zapomną o 500 plus. O mieszkaniach tak samo. Jakby wyborcy kierowali się wdzięcznością za to która partia dała im mieszkanie to u władzy nadal byłby PZPR.
Edytka: ludzie nie głosowali na PIS z uwagi na obietnice socjalne. I nie będą głosować.

Jestem pewien, ze skrupulatnie w kampanii bedzie przypominane kto dal 500 plus i straszenie, ze inni moga zabrac. Wlasnie w kolejnych wyborach wyjdzie czy socjalem mozna wygrac i jestem pewny, ze to beda karty, ktorymi beda grali. Zeby nie bylo to musze przyznac, ze sama idea mieszkanie+ to mistrzowskie zagranie (nie patrzac na sposob dzialania czy srodkow na ten program).
 
Jestem pewien, ze skrupulatnie w kampanii bedzie przypominane kto dal 500 plus i straszenie, ze inni moga zabrac. Wlasnie w kolejnych wyborach wyjdzie czy socjalem mozna wygrac i jestem pewny, ze to beda karty, ktorymi beda grali. Zeby nie bylo to musze przyznac, ze sama idea mieszkanie+ to mistrzowskie zagranie (nie patrzac na sposob dzialania czy srodkow na ten program).
Wdzięczność wyborców jest przeceniana. Kampania nic nie zmieni, a nawet jeśli opyzcja dojdzie do władzy to nie ściągnie 500 plus. A program mieszkanie plus nawet jesli zostanie uruchomiony (a nie zostanie) to pierwsze budynki będą za 4 lata najwcześniej.
 
Back
Top