Polityka

Mysle, ze Rosja w konwencjonalnej wojnie o kraje baltyckie czy nawet Polskę, miazdzy NATO. Nie jestem pewny, czy ws baltow NATO w ogole zdecydowaloby sie na obronę tych panstw bo musialoby atakowac cele na terytorium Rosji. Zas powolne wyniszczanie Rosji sankcjami, nawet jesli ostatecznie skuteczne, zlamalo by potencjal odstraszania miltarnego w sojuszu, duch solidarnosci, otwierajac droge do pozniejszych zdobyczy dla Rosjan i nie tylko.
 
http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/ch...kiewicza__i_obrzydliwa_relacja_w_faktcie/2811

Końcówka: Przy okazji zawiadamiam, że czuję się świetnie, żadnych samobójczych myśli nie mam, mam ośmioro dzieci (z czego dwoje b. małych) i ośmioro wnuków (plus dwójka w drodze), mam dla kogo (a nie wymieniłem wszystkich!) żyć – i nie mam najmniejszego zamiaru rozstawać się z tym światem. Za pomoc w tym dziele z góry dziękuję – ale: nie!

Czyżby już JKM obawiał się o życie :D?
 
No i caly Korwin.
Zamiast dac sensowny przyklad, zachecic ludzi do swojej wizji swiata, wytknac wady obecnego systemu, to bawi sie w "zniszczenia" czy "rozwiazania". Jasne.
A po co? Dał idealnie rozwiązanie. Brak UE = koniec narzucania kwot imigrantów przez państwa dominujące. Niemcy, Grecja, Włochy, Francja, Austria zaczynają radzić sobie same z problemem. Kiedy nie będą mogli stosować spychologii zaczną podejmować radykalne kroki, aby ratować swoje kraje.
 
A po co? Dał idealnie rozwiązanie. Brak UE = koniec narzucania kwot imigrantów przez państwa dominujące. Niemcy, Grecja, Włochy, Francja, Austria zaczynają radzić sobie same z problemem. Kiedy nie będą mogli stosować spychologii zaczną podejmować radykalne kroki, aby ratować swoje kraje.

Jasne, juz widze jak chcesz pyknac zone, wchodzisz do kuchni, ona gotuje, wszystko rozgrzebane, a ty podchodzisz i przecinasz dzinsy nozem bo tego chcesz, taki twoj cel, tu i teraz, szybko, najszybciej.

To ze EU powinna albo sie dostosowac do swiata, albo zniknac to farmazon. Tak jest z kazda instytucja polityczna. Wszystko plynie. Tyle, ze przed "rozwiazaniem" mozna byloby dac dyrektywy, ktore to zamkniecie umozliwia w miare bez turbulencji, ekonomicznych, spolecznych, militarnych.
 
Angelika Swoboda: Sprawia panu przykrość to, co dzieje się teraz wokół pana ojca?

Jarosław Wałęsa: - Tak, jest mi przykro. Wie pani, nie chodzi mi o to, żeby ludzie nie stawiali żadnych pytań, nie dociekali. Boli mnie to, że Polacy nie potrafią uszanować swoich narodowych symboli, a mój ojciec jest symbolem walki o wolność. Owszem, ktoś powie, że nie walczył sam. To prawda, miał swoich żołnierzy, jak generał. Ale to on obalił ówczesny system. Moi koledzy z Parlamentu Europejskiego z innych krajów pytają mnie, o co chodzi, co się u nas w kraju dzieje.

da73df2ab44b204dfdd7f92912267814.jpg
 
Jasne, juz widze jak chcesz pyknac zone, wchodzisz do kuchni, ona gotuje, wszystko rozgrzebane, a ty podchodzisz i przecinasz dzinsy nozem bo tego chcesz, taki twoj cel, tu i teraz, szybko, najszybciej.

To ze EU powinna albo sie dostosowac do swiata, albo zniknac to farmazon. Tak jest z kazda instytucja polityczna. Wszystko plynie. Tyle, ze przed "rozwiazaniem" mozna byloby dac dyrektywy, ktore to zamkniecie umozliwia w miare bez turbulencji, ekonomicznych, spolecznych, militarnych.
Ale co to ma do rzeczy? Pytanie było o "czarodziejską różdżkę i co by zrobił".
 
Angelika Swoboda: Sprawia panu przykrość to, co dzieje się teraz wokół pana ojca?

Jarosław Wałęsa: - Tak, jest mi przykro. Wie pani, nie chodzi mi o to, żeby ludzie nie stawiali żadnych pytań, nie dociekali. Boli mnie to, że Polacy nie potrafią uszanować swoich narodowych symboli, a mój ojciec jest symbolem walki o wolność. Owszem, ktoś powie, że nie walczył sam. To prawda, miał swoich żołnierzy, jak generał. Ale to on obalił ówczesny system. Moi koledzy z Parlamentu Europejskiego z innych krajów pytają mnie, o co chodzi, co się u nas w kraju dzieje.

da73df2ab44b204dfdd7f92912267814.jpg
A co powiesz na to?
http://pikio.pl/syn-walesy-akta-trzeba-polac-benzyna-i-spalic/
 
Z tego co ja pamietam to pytanie bylo jaka by Pan podjal pierwsza decyzje bedac na miejscu Tuska lub Junckera.
Gdyby miał Pan magiczną różdżkę i gdyby mógł pan działać magicznie jak wróżka to był początek pytania. Od 1:55.
 
No, ale pierwsze brzmiało prawie tak samo, tylko przerwało coś i facet powtórzył. Pierwsze zaczynało się, że "gdyby była jakaś magiczna różdżka".
Nie wiem czego bronisz. Korwina? Farage ma bardziej blyskotliwe odpowiedzi, przynajmniej sie stara. Korwin na odwal: zniszczyc. Moj pierwszy komentarz wyraznie sie nie odnosil do magii, poza tym oryginalne pytanie wlasnie bylo o Tuska i Junkera, tylko przy powtarzaniu chlop sie pogubil i wplotl w to rozdzke.

Zeby nie bylo pustego przebiegu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejny-bank-centralny-rozwaza-elektroniczna-gotowke-7329312.html

CIT 15%?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-...dzic-15-proc-CIT-dla-malych-firm-3490833.html
 
Hehe, teraz wszyscy będą gadać, że Jarek sfałszował teczki, żeby ocieplić swój wizerunek i pogrążyć Wałęsę.
Ciekawe jest to zagranie, w którym Wałęsie przeciwstawia się L. Kaczyńskiego. W Solidarności było wielu niezłomnych bohaterów, którzy odegrali zdecydowanie większą rolę. Niestety dorabianie legendy, na siłę, człowiekowi (który nawet ma swoje zasługi) doprowadzi do jego ośmieszenia.
 
Nie wiem czego bronisz. Korwina? Farage ma bardziej blyskotliwe odpowiedzi, przynajmniej sie stara. Korwin na odwal: zniszczyc. Moj pierwszy komentarz wyraznie sie nie odnosil do magii, poza tym oryginalne pytanie wlasnie bylo o Tuska i Junkera, tylko przy powtarzaniu chlop sie pogubil i wplotl w to rozdzke.

Zeby nie bylo pustego przebiegu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejny-bank-centralny-rozwaza-elektroniczna-gotowke-7329312.html

CIT 15%?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-...dzic-15-proc-CIT-dla-malych-firm-3490833.html
Korwin odpowiedział w swoim stylu i adekwatnie do zadanego pytania. Gdyby mi zadano pytanie, u którego podstaw leży magia odpowiedziałbym podobnie ;)
 
Ciekawe jest to zagranie, w którym Wałęsie przeciwstawia się L. Kaczyńskiego. W Solidarności było wielu niezłomnych bohaterów, którzy odegrali zdecydowanie większą rolę. Niestety dorabianie legendy, na siłę, człowiekowi (który nawet ma swoje zasługi) doprowadzi do jego ośmieszenia.
Zagranie lewicy, o tyle słabe, że jednocześnie sugerują że w teczce jego starego są jakieś kwiatki, oraz że Jarosław był TW. Na stronie PISowskiej raczej masz kult "Prezydenta Kaczyńskiego", a nie "działacza opozycji Lecha Kaczyńskiego".
 
Korwin odpowiedział w swoim stylu i adekwatnie do zadanego pytania. Gdyby mi zadano pytanie, u którego podstaw leży magia odpowiedziałbym podobnie ;)

Jak ja bym byl zapytany co moglbym wyczarowac, to wierz mi, nie bylby to rozpad EU, ale wymyslilbym cos dla siebie, albo i nawet idzmy na calosc: dla wszystkich obywateli wszechswiata. Sa dwie mozliwosci: albo Korwin odpowiadal jednak na pytanie zwiazane z EU (Junkerem i Tuskiem) albo jest slabym i nudnym politykiem (co zasugerowalem w pierwszym komenatrzu). Przypomne:
No i caly Korwin.
Zamiast dac sensowny przyklad, zachecic ludzi do swojej wizji swiata, wytknac wady obecnego systemu, to bawi sie w "zniszczenia" czy "rozwiazania". Jasne.

BO
 
Jak ja bym byl zapytany co moglbym wyczarowac, to wierz mi, nie bylby to rozpad EU, ale wymyslilbym cos dla siebie, albo i nawet idzmy na calosc: dla wszystkich obywateli wszechswiata. Sa dwie mozliwosci: albo Korwin odpowiadal jednak na pytanie zwiazane z EU (Junkerem i Tuskiem) albo jest slabym i nudnym politykiem (co zasugerowalem w pierwszym komenatrzu). Przypomne:


BO
Pytanie dotyczylo problemu imigrantów. W każdym razie, zbędna dyskusja. Ciebie Korwin nie usatysfakcjonował odpowiedzią, mnie usatysfakcjonował. Potrafię sobie wyobrazić konsekwencje związane z rozpadem UE w kwestii imigrantów. Problem stanie się lokalny, a nie globalny. Imigranci będą tam, gdzie będą mile widziani, czyli w kilku krajach, a nie kilkudziesięciu, którym narzuca się wolę silniejszej mniejszości.
 
Sprawdźcie czy dobrze liczę, matematykę miałem lata temu:)) Niemniej wychodzi mi takie coś.

Według wyliczeń ministerstwa małe firmy zaoszczędzą na obniżce podatku z 19% do 15% aż 270 mln PLN . A więc: 270 000 000 = 4% Po szybkim rachunku wychodzi, że 19% (a więc podatek płacony przez te firmy) wynosi w całości 1 282 000 000 PLN. Wpływ z CIT w 2014 (za cały 2015 nie ma jeszcze danych) wyniósł natomiast 29 709 279 000 PLN. Czyli CIT zapłacony przez 90% płatników tego podatku (393 tys firm) stanowi zaledwie 4% całości. Jak zatem na tym tle ma się kwestia wielkich firm nie płacących podatku? Wychodzi, że najmniej płacą nie duże i zagraniczne - a małe i polskie.

E: Nie mówiąc już o tym, że CIT nijak ma się do (faktycznie) małych firm, bo większość z nich płaci PIT.
 
Last edited:
Back
Top