Polityka

No właśnie szukałem, ale nie mogę znaleźć, a to był klasyk, chyba wtedy każdy to widział w TV:D
Też szukałem, ale niestety bezowocnie. Może jakieś magiki internetu pomogą w odnalezieniu tej perełki.
 
1455992630_by_wieczur.jpg
 
Hahha @KO-hunter to juz jest smieszne w pierwszym rzedzie, drugi rozbawia, trzeci miazdzy :)

@JŻuberek pewnie tyle wydaje Dubieniecki, stad taka kwota. BTW ciekawe czy akta jego ojca tez wyjda z szafy? A nie, glupim. Przeciez to on dokumenty do nich wkladal :)
 
Last edited:
To potwierdza model każdej Parówy. Kiedyś słyszałem jak konfident Policyjny atakował człowieka zarzucającego mu donoszenie do Cebeków. Padły blizniacze słowa " Wiesz kim jestem" " A ty jesteś nikim" "Zrobie co będę chciał , zniszcze cię i nikt ci nie pomoże "
 
Last edited:
Ale rozumiem, ze to mediana dla wszystkiego? Czy tylko dla rolnikow? No bo wielu ludzi nie zwiazanych z rolnictwem placi za dzialki rolne (1000m3, jeszcze nie odrolniona).

Generalnie to sie zgadzam, z tym ze rolnicy wcale zle nie maja.
Za 1000 m2 działki rolnej to wyjdzie z 10 PLN. Myślę, że można nadpłacić od razu za dekadę. Z ciekawości poszukałem na poczcie nakazów i za gospodarstwo rolne w WLKP (czyli podejrzewam taki które Cię interesuje) za pierwszą klasę jest 122 za ha rocznie. Nakaz 2013, trochę mogło wzrosnąć. Średnie gospodarstwo w WLKP - 13 ha. Czyli 1500 rocznie. Gospodarstwa w WLKP są większe niż średnia krajowa. Dla Małopolski - 4 ha. I tu pytanie zasadnicze - czy miesięcznie płacisz więcej dochodowego niż rolnik z 13 ha rocznie rolnego. O KRUSie nie wspomnę.
Tak wkleję Żelazną Logikę, bo wklejenie posta mi się rozjechało.
Grzegorz podesłał nam świeżutkie przykłady "zagranicznych ech"
"AMERYKAŃSKIE MEDIA: akta "Bolka" pogłębiają polityczne podziały w Polsce
Pisząc o udostępnieniu przez IPN dokumentów sugerujących, że Lech Wałęsa pod pseudonimem "Bolek" był informatorem SB, MEDIA W USA podkreślają, że akta nie zostały jeszcze zbadane przez grafologa i historyków, a także że pogłębiają polityczne podziały w Polsce."
I dalej "New York Times zauważa", "Dziennik podkreśla", "Wall Street Journal zaznacza", "Dziennik przypomina", "WSJ pisze".
Tylko znowu jakoś nazwisk autorów zabrakło...
http://wiadomosci.onet.pl/…/amerykanskie-media-akta-…/syqzds
Jak czytamy autorką dla NYT jest nie kto inny jak Joanna Berendt (kiedyś gazeta.pl), a dla WSJ Martin M. Sobczyk.
Wg. ich Twittera oboje mieszkają w Warszawie.
http://www.nytimes.com/…/wo…/europe/lech-walesa-poland.html…
http://www.wsj.com/…/polands-state-archives-releases-lech-w…

@MuraS @Dzihados Jeśli chodzi o rolnikow to prawo powinno bardziej nadzorować to kto jest faktycznie rolnikiem, a kto kupił sobie pare ha na podlasiu zeby unikac podatkow i rolować państwo. Znam sporo rolnikow i zyja raczej normalnie bez szalu itp prawie nigdy na zwolnieniu lekarskim bo krus wyplaca 10zł za dobe dopiero po 30dniach zwolnienia. i jednego ktory ma kilka sklepow 2 pizzerie a sporo czasu opłacał tylko krus ziemie ma tylko po to by brac doplaty i kase za dzierżawienie i on jeździ luksusowym autem.
Żeby przejść na rolnictwo musisz mieć przez 2 lata nieaktywną działalność i zajmować się wyłącznie rolą i hodowlą. Obecnie bardzo ciężko się przerobić na rolnika. Rozkminialiśmy kiedyś z kumplami i w sumie się nie da. Znam sporo rolników i generalnie żyją żyją znacznie powyżej przeciętnej krajowej. Fakt, są obszary biedy, ale większość ma się świetnie. Nie znam przedsiębiorcy który by wziął zwolnienie lekarskie.
 
@MuraS heheh dobre, sposob cytowania to niezla manipulacja :) "Bardzo dobrze" odnosilo sie do innych linkow :) Bo zakladam, ze do tego pijesz.
 
Chcialem nawet poczytac w mediach prawicowych o co kaman z tymi stadninami, ale jakos nie moge tego tam znalezc. Interesting.

@Jakub Bijan cos dla ciebie:
 
kurna farmery placa 100zl krusu, do tego dostaja setki tysiecy z ue, a my placimy po 1100zl i jeszcze nas okradaja jak moga
sprawiedliwosc spoleczna wedlug pisu
 
@Dzihados, Friedman i szkoła z Chicago w kwestii teorii pieniądza ma podobne "zasługi" co Keynes. Nie nazwałbym ich w żadnym razie leseferystami - jak autor tekstu - ba, nie nazwał bym tak nawet Hayeka (mimo że "Austriak"). Generalnie nie wiem, jaka jest główna teza tego tekstu. Nie potrafię tam dostrzec konkretu.
 
Michalkiewicz pięknie podsumował sprawę z TW Bolkiem na TVP Info. Miód dla moich uszu.
 
Last edited:
Back
Top