Polityka

Hehhe jeszcze lepszy rodzynek:

Ktory z pojazdow nie pasuje (odtwarzam of course z pamieci):
a) drezyna
b) motor
c) samochod
d) lokomotywa

Debilizm, bo sa dwie mozliwe odpowiedzi:
- motor: jedyny jednoslad
- drezyna: jedyny pojazd napedzany sila ludzkich miesni

Pytanie co chcesz mierzyc tym testem, ot co. No i co ta wartosc w zyciu daje :)
MENSA zrobiła taki babol w teście ? Wątpię.
 
MENSA zrobiła taki babol w teście ? Wątpię.
A to ja nie pamietam czy to MENSA byla. Ja nigdy ani na stronie mensy nie bylem, ani w zadnym klubie, to nawet nie wiem jak wyglada "certyfikat", kto to weryfikuje. Pewnie ze 15 lat temu, pewnie test w gazecie czy innym czasopismie.

Ale nawet, co to zmienia? Co pokazuje ta liczba? Ze ktos jest biologicznie lepszy?

Kopalnie strasznie slask dobijaja:
 
A to ja nie pamietam czy to MENSA byla. Ja nigdy ani na stronie mensy nie bylem, ani w zadnym klubie, to nawet nie wiem jak wyglada "certyfikat", kto to weryfikuje. Pewnie ze 15 lat temu, pewnie test w gazecie czy innym czasopismie.

Kopalnie strasznie slask dobijaja:

WIelkopolskie :o o:
 
A to ja nie pamietam czy to MENSA byla. Ja nigdy ani na stronie mensy nie bylem, ani w zadnym klubie, to nawet nie wiem jak wyglada "certyfikat", kto to weryfikuje. Pewnie ze 15 lat temu, pewnie test w gazecie czy innym czasopismie.

Kopalnie strasznie slask dobijaja:

I wszystko jasne. Ogarnij sobie jakiś dobry test i spróbuj go wypełnić. Żadne z pytań, które podałeś, nie będzie w dobrym teście.
 
Ciekawe kiedy PR PiSu ja w koncu uciszy :D

1935027_998391306869558_6556045828539263213_n.jpg
 
Poza Poznaniem WLKP jest biedna: Piła, Gniezno, Kalisz, Konin.
Piła, Konin , Gniezno zgoda ale Kaliszaki kase mają znam troszkę te tereny byłem tam parę razy to gospodarne przebiegłe "żydki"
 
I wszystko jasne. Ogarnij sobie jakiś dobry test i spróbuj go wypełnić. Żadne z pytań, które podałeś, nie będzie w dobrym teście.
Ale co to ma do dyskusji o metodologii IQ? Dowiem sie ze mam 60 i co? dowiem sie ze mam 180 i co?

 
Ale co to ma do dyskusji o metodologii IQ? Dowiem sie ze mam 60 i co? dowiem sie ze mam 180 i co?
Sam wynik średnio się przydaje do czegokolwiek, natomiast zobaczysz, że same zadania są uniwersalne. A co za tym idzie osoba z Etiopii ma takie same podstawy do rozwiązywania testu jak osoba z Europy Środkowej.
 
Sam wynik średnio się przydaje do czegokolwiek, natomiast zobaczysz, że same zadania są uniwersalne. A co za tym idzie osoba z Etiopii ma takie same podstawy do rozwiązywania testu jak osoba z Europy Środkowej.
Korwin twierdzi ze malpy tez, ale pomine to.

Zalozmy ze 30 lat temu pojechales do Etipii, masz dwie wersje siebie, jedna ktora zyla tu, druga, ktora zyla tam. Uwazasz, ze dostaniesz ten sam wynik?

Z innej beczki:
 
Korwin twierdzi ze malpy tez, ale pomine to.

Zalozmy ze 30 lat temu pojechales do Etipii, masz dwie wersje siebie, jedna ktora zyla tu, druga, ktora zyla tam. Uwazasz, ze dostaniesz ten sam wynik?
Nie wiem z jakiego źródła Korwin sobie te dane ubzdurał, ale mniejsza z tym. Jeśli ja i moja etiopska wersja otrzymujemy takie samo wykształcenie to wynik jest taki sam. W przypadku różnego poziomu nauczania, lepiej wykształcona osoba dostaje lepszy wynik.
 
lepiej wykształcona osoba dostaje lepszy wynik.
Tu jest poczatek do ciekawej dyskusji. edukacja ~= inteligencja? Czyli ta Etiopka nei jest glupia, tylko niedoedukowana? Szympans pewnie tez?

Drugi przypadek.
Dostajesz ze zbiorow mensy 102 testy z niepowtarzajacymi sie pytaniami.

Losujesz 1 test, rozwiazujesz, zapisujesz wynik.
Przez nastepne dwa tygodnie zamiast pracy rozwiazujesz 100 testow.
Na sam koniec rozwiazujesz ostatni 102gi test. Wynik lepszy? Gorszy? W dwa tygodnie zwiekszyla ci sie edukacja czy inteligencja?
 
Tu jest poczatek do ciekawej dyskusji. edukacja ~= inteligencja? Czyli ta Etiopka nei jest glupia, tylko niedoedukowana? Szympans pewnie tez?

Drugi przypadek.
Dostajesz ze zbiorow mensy 102 testy z niepowtarzajacymi sie pytaniami.

Losujesz 1 test, rozwiazujesz, zapisujesz wynik.
Przez nastepne dwa tygodnie zamiast pracy rozwiazujesz 100 testow.
Na sam koniec rozwiazujesz ostatni 102gi test. Wynik lepszy? Gorszy? W dwa tygodnie zwiekszyla ci sie edukacja czy inteligencja?
Edukacja to zapamiętywanie i kojarzenie faktów oraz tworzenie rozwiązań. Osoba której edukacja zakończyła się na odpowiedniku polskiej 3 klasy (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie do 100, pisanie i czytanie), zawodowo zajmująca się pasem krów na sawannie, nie będzie osiągała takich samych, ani nawet podobnych wyników jak osoba która kilkanaście lat pilnie się uczyła i zajmuję się inżynierią, która to praca wymaga nieustannego rozwoju umysłowego. Proste i logiczne. Co do drugiej części, naturalnie ilość rodzajów zadań jest ograniczona i można się podszkolić rozwiązując je. Natomiast co do testu Mensy to w większości krajów można do niego podchodzić tylko raz, aby uniknąć takiego właśnie przygotowywania się. Jeśli test robisz dla siebie to jest to bezcelowe, a jeśli, żeby się przypucować wysokim wynikiem, to fakt oszuści są w każdej dziedzinie ludzkiego życia.
 
Edukacja to zapamiętywanie i kojarzenie faktów oraz tworzenie rozwiązań. Osoba której edukacja zakończyła się na odpowiedniku polskiej 3 klasy (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie do 100, pisanie i czytanie), zawodowo zajmująca się pasem krów na sawannie, nie będzie osiągała takich samych, ani nawet podobnych wyników jak osoba która kilkanaście lat pilnie się uczyła i zajmuję się inżynierią, która to praca wymaga nieustannego rozwoju umysłowego. Proste i logiczne. Co do drugiej części, naturalnie ilość rodzajów zadań jest ograniczona i można się podszkolić rozwiązując je. Natomiast co do testu Mensy to w większości krajów można do niego podchodzić tylko raz, aby uniknąć takiego właśnie przygotowywania się. Jeśli test robisz dla siebie to jest to bezcelowe, a jeśli, żeby się przypucować wysokim wynikiem, to fakt oszuści są w każdej dziedzinie ludzkiego życia.
Dobrze prawisz. Niestety czesc ludzi inaczej rozumie IQ.
 
Ale co to ma do dyskusji o metodologii IQ? Dowiem sie ze mam 60 i co? dowiem sie ze mam 180 i co?


u nas zalozenie firmy tez trwa chwile, tylko trzeba pozniej jechac zlozyc podpis i gotowe

ja ostatnio sprawdzalem sobie iq przez aplikacje, ale wyszlo mi tak duze, ze az mi sie wierzyc w to nie chce, chociaz testy robilem bardzo dlugo....
ma ktos jakies legitne testy darmowe?
 
Pytanie z testu na inteligencje: Jakie slowo jest rownoczesnie owocem, kolorem i bronią?

To musial byc test z Filipinki, nie z Mensy.


Jesli w tscie mozna zdobyc maksymalnie 100 punktow i zakladamy ze przecietny czlowiek powinien byc w stanie zdobyc 50 to norma dla przecietngo czlowieka jest 50 punktow i po zdobyciu 50 punktow osiagamy 100% normy. Niektorzy osiagna 10% normy, inni 190% normy.

Mozna tez po kazdym przebadaniu nowej osoby zmieniac srednia dla calej populacji przebadanych, bo przeciez przebadanie stada malp zanizy srednia i wtedy wynik Dody nie bedzie wynosil 140% bo juz bedziemy mieli inne 100% Doda bedzie jeszcze madrzejsza.

PS: Nie uwazam, ze IQ jest dobra miara produktywnosci czy skutecznosci czlowieka, szczegolnie na wolnym rynku ktory Korwin tak chwali. Jednak jak ktos chce porownywac IQ jednych do drugich to czemu nie?
 
Last edited:
To musial byc test z Filipinki, nie z Mensy.



Jesli w tscie mozna zdobyc maksymalnie 100 punktow i zakladamy ze przecietny czlowiek powinien byc w stanie zdobyc 50 to norma dla przecietngo czlowieka jest 50 punktow i po zdobyciu 50 punktow osiagamy 100% normy. Niektorzy osiagna 10% normy, inni 190% normy.

Mozna tez po kazdym przebadaniu nowej osoby zmieniac srednia dla calej populacji przebadanych, bo przeciez przebadanie stada malp zanizy srednia i wtedy wynik Dody nie bedzie wynosil 140% bo juz bedziemy mieli inne 100% Doda bedzie jeszcze madrzejsza.

PS: Nie uwazam, ze IQ jest dobra miara produktywnosci czy skutecznosci czlowieka, szczegolnie na wolnym rynku ktory Korwin tak chwali. Jednak jak ktos chce porownywac IQ jednych do drugich to czemu nie?
@Karateka@ @Dzihados @MuraS
Znam człowieka który dziś mając 34 lata pisze "ktury" 5 lat temu mylił na klawiaturze telefonu literkę "g" z "q" Twierdzi że Bóg buddystów to "Bóg- da" nie wie co to jest nabiał, myslał że chrupki kukurydziane rosną jako owoc jakieś rosliny! drzewo na którym rosną jabłka to dla niego jabkownik.... Musiał zrobić na lewiznie testy na prawko bo ma kłopoty z szybszym czytaniem i czytaniem ze zrozumieniem.
Ta sama osoba w ciągu 5 lat dorobiła się dużych pieniędzy wybudowała wielka wille z olbrzymim ogrodem jest prezesem organizacji sportowej i tytułuje się prezydentem Zarządza kilkudziesięcioma osobami często magistrami . Świetnie daje sobie radę w życiu
IQ uposledzonego spryt życiowy na max poziomie ???
 
Last edited:
@TYTUS niektórzy naukowcy twierdzą, że jest kilka rodzajów inteligencji. Dlatego takie przypadki o ktorych mówisz, nie należą do rzadkości.

Jakby ktoś chciał sobie zrobić "prawdziwy" test IQ to wystarczy się udać do psychologa. Ja za dzieciaka musiałem przebyć terapię, ze względu na wysoki poziom agresji i chyba moi rodzice stwierdzili, że coś jest ze mną nie tak :p.

W każdym bądź razie co jakiś czas miałem robiony taki test plus testy sprawdzające moja pamięć, oraz koncentrację i żaden z ich nie był podobny do tych z neta poza kilkoma przykładami.
 
@Karateka@ @Dzihados @MuraS
Znam człowieka który dziś mając 34 lata pisze "ktury" 5 lat temu mylił na klawiaturze telefonu literkę "g" z "q" Twierdzi że Bóg buddystów to "Bóg- da" nie wie co to jest nabiał, myslał że chrupki kukurydziane rosną jako owoc jakieś rosliny! drzewo na którym rosną jabłka to dla niego jabkownik.... Musiał zrobić na lewiznie testy na prawko bo ma kłopoty z szybszym czytaniem i czytaniem ze zrozumieniem.
Ta sama osoba w ciągu 5 lat dorobiła się dużych pieniędzy wybudowała wielka wille z olbrzymim ogrodem jest prezesem organizacji sportowej i tytułuje się prezydentem Zarządza kilkudziesięcioma osobami często magistrami . Świetnie daje sobie radę w życiu
IQ uposledzonego spryt życiowy na max poziomie ???

Otoz to!
Tak jak napisalem wczesniej:
Nie uwazam, ze IQ jest dobra miara produktywnosci czy skutecznosci czlowieka, szczegolnie na wolnym rynku ktory Korwin tak chwali.
 
Ja miałem robiony przy okazji psychotestów (choć była to tylko część, tak, żeby zamknąć się w godzinie - na całość nie ma limitu czasu) i 100% zadań polegało na dopasowaniu elementów 2D lub 3D w ciągach. Tak poza tym, wydaje mi się, że sam wskaźnik jest przereklamowany. Boom na testy IQ był na początku lat '90, teraz chyba wszyscy się zorientowali, że to taki bajer, który raczej nie przekłada się na żadną dziedzinę życia.
 
Ja miałem robiony przy okazji psychotestów (choć była to tylko część, tak, żeby zamknąć się w godzinie - na całość nie ma limitu czasu) i 100% zadań polegało na dopasowaniu elementów 2D lub 3D w ciągach. Tak poza tym, wydaje mi się, że sam wskaźnik jest przereklamowany. Boom na testy IQ był na początku lat '90, teraz chyba wszyscy się zorientowali, że to taki bajer, który raczej nie przekłada się na żadną dziedzinę życia.
jak nie Zydzi maja jedno z najwyzszy IQ na swiecie i chociaz procentowo w USA jest ich malo to juz wsrod najbogatszych stanowia bardzo duzy procent
w Afryce w testach IQ sa wyniki fatalne i widac jacy sa zacofani
to takie proste prowonania, ale cos w tym IQ na pewno jest
 


Także tego, wiedziałem, że tak będzie. O tym, że Bolesław chce debatować mówiono głośno, ciekawe czy takim samym tonem będą mówić teraz.
 
Hehhe jeszcze lepszy rodzynek:

Ktory z pojazdow nie pasuje (odtwarzam of course z pamieci):
a) drezyna
b) motor
c) samochod
d) lokomotywa

Debilizm, bo sa dwie mozliwe odpowiedzi:
- motor: jedyny jednoslad
- drezyna: jedyny pojazd napedzany sila ludzkich miesni

Pytanie co chcesz mierzyc tym testem, ot co. No i co ta wartosc w zyciu daje :)
Drezyna nie jest napędzany siła ludzkich mięśni (już nie jest;) )
Poniżej przykładowa:
2fe26aa8-4f57-11e2-8a92-0025b511229e_resize-jpg.136134
 
Back
Top