Polityka

Nowa Prawica to nie tylko JKM jak tu się części wydaje. Tam jest wielu młodych, zdolnych i ambitnych, którzy mogą zmienić ten kraj. O Korwinie fajnie wypowiedział się kiedyś Cejrowski, że nie jest to osoba do rządzenia, ale do kreowania wizji czy w tym wypadku innych kandydatów. Ja również zagłosuje na idee konserwatywnego-liberalizmu, a nie na samego JKM-a, choć trzeba mu oddać, że gdyby nie on mało kto by się tym zainteresował.
 
Wolalbym zeby ze Szczuka debatowal Dziambor, a nie Korwin. Boje sie ze Korwin zacznie walic jakimis niedorzecznymi petardami, hitler, faszysci itd itp
 
Szczuka tez sama potrafi się mocno zagalopowac czy tryskac pogardą, moze wyjsc z tej debaty forma kabaretowa... co tylko umocni pocyzcję JKM jako freaka politycznego.
 
Korwin nie dostawał się do parlamentu przez 20 lat przez to że jest raz - kontrowersyjny i radykalny 2 - ludzie łapali się i łapią na "wolne media" i polityków którzy idą dam gdzie dobrze wieje, ładne gadki, dużo obiecywania, ale powoli to się kończy. Starsze pokolenie liczy jeszcze że się załapie na jakąś kase, stabilizację, młodsze które wyjeżdża czym prędzej się da, nie ma perspektyw widzi nie tyle rozwiąznie, co alternatywe, przynajmniej ja. Mimo że się nie zgadzam z nim w wielu rzeczach wole paru gości z KNP naczele z Korwinem którzy dadzą innej myśli, dadzą faktyczny sprzeciw temu co robi Tusk i jego pachołki, jego klony w innch partiach i udawana prawica która buduje wyniki na nienawiści do Tuska i koło się zamyka.
 
o Marusiku pierwszy raz słyszę. Mocno liczę na wejscie Dziambora, mysle ze on jest najmocniejsza strona mlodej krwii KNP, skutecznie ociepla wizerunek i w porownaniu do Korwina jest zdecydowanie bardziej centrowy jesli chodzi o poglady spoleczne, co jest jego ogromna zaleta.


+1



Nie jestem fanem Korwina, ale KNP wydaje mi się jakąś tam opcją w przypadku niechęci do lewej strony, PO i PiSu, braku sensu w głosowaniu na te wszystkie jednoprocentowce powstałe w wyniku obrażenia się paru gości z PiSu czy PO jak Solidarne Polski oraz faktu, że Ruch Narodowy poza Bosakiem i Winnickim ma też Holocher gate i zwyczajnie wielu "szeregowych" gości, z którymi mi jakoś nie po drodze.
 
Też bym widział KNP w innej formie, czy w ogóle inną, poważną partię wolnyrynkową w Polsce. Tylko to, że takiej nie ma, nie znaczy, że nie można czynić zmian w tym kierunku, a głos na KNP działaniem w tę stronę na pewno jest.



Osobiście wydaje mi się, że ani Dziambor, ani Wilk, czy ktoś inny z głównych twarzy KNP, mimo dużej charyzmy, nie mają odpowiedniej wiedzy i zadatków na lidera, którego takiej "lepszej" partii by brakowało. Z chęcią widziałbym w tej roli Wiplera, który jednak jest zbyt krótko związany z KNP, by to się stało, ale i tak jego obecność w pobliżu KNP poprawia sytuację partii. Gdyby tylko po wejściu do PE nawiązać współpracę z Fundacją Republikańską i CAS, proponować konkretne reformy, np. zniesienie PIT-u w zamian za coś itd., to byłoby wspaniale:)
 
Jeśli ktoś nie wie na kogo zagłosować to polecam obejrzenie kilku debat, wg. mnie jedene z lepszych z tej kampanii :



https://www.youtube.com/watch?v=mNLdk15HFP0 ( od 25 min.)



https://www.youtube.com/watch?v=j3eNjstbgDk
 
@Tens: kiedys sobie obiecalem, ze tak nigdy nie zrobie. Pojsc trzeba, skreslic wszystkich - to jest najgorsza ewentualnosc. Czego tez nie wykluczam :)


Zdajesz sobie sprawę, jaką narrację tworzą media wokół takich głosów. Ciemny lud nie potrafi nawet oddać ważnego głosu.



Partia Wiplera, Wilka i Dziambora ma mój głos; Korwina, Szpanelewskiego i Berkowicza - nie. Ostatecznie jest jeszcze PRJG, ale tu pojawia się jeszcze więcej znaków zapytania. Ostatecznie zdecyduję pewnie w dniu wyborów.
 
Nie rozumiem jak można się zastanawiać żeby głosować na kogoś kto jeszcze pare miesięcy temu był przez dwa lata ministrem sprawiedliwości u Tuska i przez cały czas wciskał ten sam guzik. Nie mówie że nie jest to prywatnie całkiem sympatyczny pan i może ma całkiem fajne poglądy, ale poprostu został wydymany przez kolesia Donka, przegrał wybory partyjne i założył podobnie jak Palikot jeszcze inny klon, tylko że jeszcze w innym kierunku. W odróżnieniu od Palikota który ma charyzmę jako tako i umiał czy umie w jakiś sposób przekonać wyborców tak Gowin to polityk bez przysłowiowych jaj.
 
Popieram Tensa! Na wybory go.
A tak poważniej, sam oddam głos skreślając wszystkich, jako sprzeciw wobec takiej Unii Europejskiej, w jakiej przychodzi nam żyć. W wyborach do sejmu najprawdopodobniej podpiszę się pod partią KNP, jako jedyną w miarę sensowną alternatywą. Przemiany na prawym froncie idą w dobrą stronę, zabierają się za to ludzie, którzy wyglądają, że chcą coś zrobić, jednak póki Mikke trzyma się zbyt mocno swoich urojonych słówek to KNP nie zdobędzie wystarczającej siły do czegokolwiek poza zbłaźnieniem siebie i czekaniem kolejnych lat na szansę.

Nie pójście na wybory uważam za ujmę dla Narodu Polskiego, oddanie głosu na nikogo, traktuję jako sprzeciw wobec sytuacji z jaką przychodzi się temu Narodowi mierzyć (tutaj przeciwko UE).

Mam wrażenie, że na KNP ma wielu zwolenników klikających w enter, ale brakuje takich, którzy podpiszą się pod nimi swoim nazwiskiem. 3% uznam za sukces, zważywszy na elektorat. Ludzie chętniej klikną za człowiekiem, który ośmiesza innych, łamie tabu i powszechne zasady kultury, niż za postacią najwybitniejszą i najlepiej czyniącą temu internaucie. Jednak klikanie w komputer nie równa się wyborom. Niestety zaś KNP łączy w sobie obie te cechy, przez co wynik nie jest zbyt dobry. Już lepiej wygląda Ruch Narodowy, który jednak ma problemy na poziomie egzystencjalnym np. brak programu wyborczego.
 
Tens, to trochę takie podejście Ziemkiewicza - "nie bo Korwin nas skompromituje".



Kiedy Kaczor "nas kompromituje" gadając o zamachu, to jest oczywiście O. K. I w ogóle w innych kwestiach Ziemkiewicz szydzi z opinii mainstreamu, przejmującymi się "tym, co sobie o nas Zachód pomyśli" - w przypadku Korwina ma widoczne dyspensę. Dziwne, że nie miał podobnych zastrzeżeń jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy forsował pomysł wspólnej listy do PE: KNP+RN+Gowin+Wipler. Widać dobrze ostatnio, z której strony pieniądze do niego płyną.



Co do głosowania, ja to widzę z kompletnie innej strony. Jest szansa przebicia betonu, którym zespolona jest nasza scena polityczna od prawie ćwierć wieku. I choćby dlatego zrobię odstępstwo i zagłosuję.
 
Wewiur - RN ma program - http://narodowcy2014.pl/wp-content/uploads/2014/05/Postulaty-program-RN-2014.05.03.pdf W wyborach parlamentarnych i samorządowych będzie pewnie bardziej rozbudowany, w tych do PE to jest pewien zarys.
 
Tens, to trochę takie podejście Ziemkiewicza - "nie bo Korwin nas skompromituje".




Bez dwóch zdań skompomituje bliskie mi poglądy. Pytanie tylko, czy na jego plecach wybije się ktoś inteligentny, kompetentny i charyzmatyczny. Ktoś kto może stać się liderem konserwatynych wolnościowców. Jeżeli tak, to stwierdze, że było warto oddać głos na krula przy wszystkich jego odpałach. Tylko takiej osoby nie widzę. Wiplera nie ma liście, Wilk 2 na liście, Dziambor bez charyzmy i może nie zdobyć mandatu.

Kiedy Kaczor "nas kompromituje" gadając o zamachu, to jest oczywiście O. K.




Szukasz argumentów pod swoją tezę. Nikt nie przywołał tutaj Kaczyńskiego.




Dziwne, że nie miał podobnych zastrzeżeń jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy forsował pomysł wspólnej listy do PE: KNP+RN+Gowin+Wipler. Widać dobrze ostatnio, z której strony pieniądze do niego płyną.


Popiera środowisko KNP, RN i Fundacji Republikańskiej od dawna. Krytykuje Korwina. Trudno się dziwić.



Pieniądze pewnie od rosyjskich Żydów płyną.




Co do głosowania, ja to widzę z kompletnie innej strony. Jest szansa przebicia betonu, którym zespolona jest nasza scena polityczna od prawie ćwierć wieku. I choćby dlatego zrobię odstępstwo i zagłosuję.


Kilka wstrząsów z Hitlerem w roli głównej, niepełnosprawnością, którą można się zarazić (i mówi to jąkała), psalmów ku czci Putina i ta scena może zostać zabetonowana na 50 lat i tego się obawiam.
 
Dotrwalem do 3:43, czyli o tym, ze dzieci nie glosuja, a jest im dobrze.



Jutro do tego wroce, jak mi nerw zejdzie.
 
Jak po każdej tego typu wstawce będziesz pasował, to przed wyborami się nie wyrobisz z tym filmikiem :-)



PS. Słabiutko wypadł Korwin i to na tle Szczuki. Tu np. Gwiazdowski ze Szczuką.
 
Co do Kaczora, pisałem odnośnie Ziemkiewicza - nie tutejszej dyskusji. W tę za bardzo nie zamierzam wchodzić, bo ani mi Korwin nie płaci, żebym za głosowaniem na niego agitował, ani nie mam na to specjalnie ochoty.



Ale co do samego Ziemkiewicza, to jedyne kogo ostatnio popiera to prezesa Kaczyńskiego, podobnie jak całe środowisko • niepokornych • - choć oczywiście sam temu stanowczo zaprzecza, bo przecież on "niezależny" jest. Mnie akurat jeden felieton "wolnorynkowy" na tysiąc anty PO/pro PiS (jak zwał, tak zwał) do tak śmiałych tez, jak jego popieranie idei wolnorynkowych, nie przekonuje. Z żydami możesz dać spokój, takie "podśmiechujki" są mało poważne.



A co do zabetonowania, to jeśli coś teraz tego muru nie przebije, to cała scena tak czy siak może pozostać zabetonowana na długo, obecny ruch straci na sile i umrze śmiercią naturalną. Oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny, czy będzie tak • czy tak.



Edit: porównywanie Korwina do Gwiazdowskiego, to jak porównywanie trąby do saksofonu.
 
Ale co do samego Ziemkiewicza, to jedyne kogo ostatnio popiera to prezesa Kaczyńskiego, podobnie jak całe środowisko • niepokornych • - choć oczywiście sam temu stanowczo zaprzecza, bo przecież on "niezależny" jest.




Dlatego wystąpił na pierwszym konwencie KNP, RN i ostatnio u Gowina, gdzie PIS przyrównał do sekty, a PO do mafii, co skończyło się zmasowanym atakiem fanatyków prezesa w komentarzach czy na twitterze.




Z żydami możesz dać spokój, takie "podśmiechujki" są mało poważne.


Mniej więcej tak, jak wypowiadanie tak jednoznacznych ocen na temat kierunku przypływu gotówki, nie pokazując żadnych dowodów.
 
A na ostatni Konwent Prawicy już się nie pofatygował, co nie? Ruch Narodowy też go dziwnym trafem ostatnimi czasy rozczarował. Widocznie można sobie tam popierać KNP - jak mówisz - kiedy ta partia oscyluje w granicach 1,5% poparcia, kiedy się robi więcej, to już nie bardzo • jeszcze przypadkiem słusznej partii głosy zabierze, a i przy tym przez przypadek PO wygra... same nieszczęścia.



Sugerując transfer od rosyjskich Żydów mówisz, jakby on od nich dostawał kopertę pod stołem - za obstalowanie za nimi. Lubię teorie spiskowe, ale tutaj raczej takowych nie widzę - bo tu całkiem inny mechanizm działa. Mianowicie łapanie opinii czytelników z konkretnej opcji politycznej. I kto jak kto, ale Ziemkiewicz akurat się dość dobrze dostraja, m.in. właśnie wspomnianą przez Ciebie krytyką teorii smoleńskiej • pokazując, że on ani taki szalony jak Macierewicz z jednej, ani taki szalony jak Korwin z drugiej.
 
Jak dla mnie Korwin-Mikke dobrze wypadł w "tak czy nie", na spokojnie, w miarę kulturalnie. Nie ma co szukać dziury w całym. Póki co po prostu nie ma lepszej alternatywy, no chyba żeby ktoś chciał aby rządziły nami Kazio-podobne...
 
Korwin wypadl ze Szczuk lepiej niz sie spodziewalem. Oczywisie nie ma co porownywac Gwiazdowskiego do Korwina, sluszna uwaga Jakuba :) Bardzo fajne porownanie
 
A dla mnie Korwin w tej debacie wypadł bardzo słabo. Zamiast normalnie wypunktować debilizmy Szczuki, zwłaszcza o wspólnej armii europejskiej, to skupił się na luźnej formie rozmowy. Przecież Szczukę można było wygiąć i uformować jak rozgrzany metal już po tym jak stwierdziła, że 16 latkom powinno się dać prawo głosować (choć 14 latkom już nie;)) a później wypominając, że 16 latkowie, którzy głosują na Korwina nie są dojrzali i kumaci w sprawach politycznych.



Ogólnie jakiś czas temu byłem bardziej za Ruchem Narodowym, ale kompletnie mi obrzydzili swój wizerunek i dziś głosować będę tylko na Korwina, jako jedyną alternatywę w Polsce na bandytyzm, który jest obecny na wysokich stanowiskach rządowych. Mnie naprawdę dziwi, że ludzie w dzisiejszych czasach nadal chcą głosować na partię umiarkowane. Chyba tylko po to, by ten marazm ciągnął się dalej w naszym kraju. Dziś jest taka sytuacja, że trzeba głosować albo na rewolucjonistów, albo kont-rewolucjonistów, a nie na tych, co będą ciągnąć dalej ten kurs obrany jakiś czas temu, który powoli coraz bardziej nas ciągnie w dół. No, ale wciąż w sondarzach PO i PiS z 30 % z jednej i drugiej strony. A o sprzedanie Korwina kompletnie się nie boję. Ten człowiek to szaleniec, ale szaleniec, który wierzy w ideały. Na sprzedanie się miał 20 lat kariery politycznej, a mimo to nadal głosi niewygodne i niepopularne teorie. Co mu przecież nie ułatwia zadania.
 
Z tymi 16 latki rzeczywiscie. Sluszna uwaga. Mimo to uwazam, ze Korwin wypadl bardzo dobrze, bo byl uprzejmy i kulturalny. Bardzo dobrze odparl zarzut Gwalt/Gwint
 
Też się stale zastanawiam skąd takie PO robi 30%. Wychodzę z założenia że jak masz w Polsce za co żyć to na prawdę się żyje super i nie chcesz niczego zmieniać, fajny klimat, całkiem fajne ceny, nie ma Jeszcze okupacji Arabow czy najazdu murzynów - oczywiście mówie w kontekście ludzi którzy są na porządnych stanowiskach, zarabiają pewnie przywzoite stawki europejskie. Patrzcie te wszystkie programy co pokazują szczególnie w publicznej kto tam występuje, sami aktorzy, piosenkarze, dziennikarze - ludzie którzy zarabiają nieporównywalne pieniądze, nie rozumieją problemów zwykłych ludzi i dla nich w Polsce się żyje super.
 
A na ostatni Konwent Prawicy już się nie pofatygował, co nie? Ruch Narodowy też go dziwnym trafem ostatnimi czasy rozczarował. Widocznie można sobie tam popierać KNP - jak mówisz - kiedy ta partia oscyluje w granicach 1,5% poparcia, kiedy się robi więcej, to już nie bardzo • jeszcze przypadkiem słusznej partii głosy zabierze, a i przy tym przez przypadek PO wygra... same nieszczęścia.




W jednym z wywiadów powiedział, że nie bierze udziału w konwentach partyjnych w czasie kampanii wyborczej.




Sugerując transfer od rosyjskich Żydów mówisz, jakby on od nich dostawał kopertę pod stołem - za obstalowanie za nimi. Lubię teorie spiskowe, ale tutaj raczej takowych nie widzę - bo tu całkiem inny mechanizm działa. Mianowicie łapanie opinii czytelników z konkretnej opcji politycznej. I kto jak kto, ale Ziemkiewicz akurat się dość dobrze dostraja, m.in. właśnie wspomnianą przez Ciebie krytyką teorii smoleńskiej • pokazując, że on ani taki szalony jak Macierewicz z jednej, ani taki szalony jak Korwin z drugiej.


Niczego nie sugeruję... Celowo użyłem tak absurdalnego twierdzenia w odpowiedzi na Twoje zarzuty niepoparte żadnymi twardymi dowodami.



Wielu z niepokornych współpracowało w przeszłości z JKM i bardzo dobrze widziało jak celowo lub w przepływie szaleńśtwa niszczył owoc ciężkiej pracy wielu ludzi, szokując jakąś piramidalną głupotą. Ten człowiek przez ostatnie 25 lat, delikatnie rzecz ujmując, zszokował opinie publiczną swoimi mądrościami tyle razy, że jestem zaskoczony, iż oburzasz się na fakt braku otwartej jego legitymizacji przez wyrażenie poparcia w mediach.



PS. Jak już pójdę na wybory, to pewnie i tak oddam na nich swój głos.
 
dziś głosować będę tylko na Korwina, jako jedyną alternatywę w Polsce na bandytyzm, który jest obecny na wysokich stanowiskach rządowych. Mnie naprawdę dziwi, że ludzie w dzisiejszych czasach nadal chcą głosować na partię umiarkowane. Chyba tylko po to, by ten marazm ciągnął się dalej w naszym kraju. Dziś jest taka sytuacja, że trzeba głosować albo na rewolucjonistów, albo kont-rewolucjonistów, a nie na tych, co będą ciągnąć dalej ten kurs obrany jakiś czas temu, który powoli coraz bardziej nas ciągnie w dół. No, ale wciąż w sondarzach PO i PiS z 30 % z jednej i drugiej strony. A o sprzedanie Korwina kompletnie się nie boję. Ten człowiek to szaleniec, ale szaleniec, który wierzy w ideały. Na sprzedanie się miał 20 lat kariery politycznej, a mimo to nadal głosi niewygodne i niepopularne teorie. Co mu przecież nie ułatwia zadania.


:-)



podpisuję sie pod tym dwoma ręcami ;)
 
@Tens: to zes zareklamowal :)



No a ja ciagle nie mam na kogo glosowac :( Bo dla mnie Korwin to szaleniec, zgadza sie, idealista, ale kiedy szalency zrobili cos dobrego dla kraju? Chocby ich wiara byla czysta a intencje dobre? Zreszta Kaczynski - w jakims sensie - tez jest oderwany od rzeczywistosci, nie zarzucam mu zlych intencji, tylko to, ze jest szalony. Nie chodzi o programy partii, nie chodzi nawet o szeregowych partyjnych, tylko chodzi o konkretnego czlowieka (ze wszystkimi jego "zadami i waletami"), tego ktory de facto kluczowe decycje podejmuje. Mam czasami wachanie by na Korwina zaglosowac, ale dla mnie jest to akt rozpaczy podobny do _czesci_ tych co wybrala kiedys Leppera, czy _swiadomie_ nie poszla na wybory lub oddala niewazny glos.



Rewolucja? Temat rzeka co to znaczy rewolucja, do czego i jakim kosztem faktycznie prowadzi. Rewolucja z Korwinem?



Co do tych co na obecnych narzekaja... Prosze sobie wyobrazic co by sie dzialo po tylu latach wladzy przez inne partie glownego nurtu... Byloby "lepiej"? Nam, "na dole"? Wolne zarty.
 
Rzadko który polityk nie budzi we mnie odrazy. Jeszcze gorzej jest z młodzieżówkami. Mam nadzieję, że kompetetni ludzie po prostu nie brylują w mediach. Na Korwina może oddałbym głos przy okazji wyborów polskich parlamentarnych i najlepiej tylko na niego, nie na KNP.
 
Back
Top