Polityka

http://wmeritum.pl/zbigniew-stonoga-oskarza-znane-postacie-polskiej-polityki/



Dla mnie na żadnego trolla,ani komediata nie wygląda. Człowiek zniszczony przez system,który rzuca poważnymi oskarżeniami na temat konkretnych osób, publikuje wiele ciekawych materiałów i jakoś nikt nie waży się go podać za nie do sądu co już daje do myślenia.
 
Po wczorajszej eurowizji poparcie dla Nowej Prawicy Korwina może jeszcze wzrosnąć :P (i dobrze)
 
Dla mnie Stonoga to wciąż enigma, polajkowałem ten jego profil i czekam na rozwój wypadków, ale póki co się nie napalam. Chociaż człowiek zaryzykował wizerunek i życie więc ciężko mi sobie wyobraźić że trolluje.
 




Coś czuję, że po tym wiecu albo poparcie dla KNP urośnie do 10% gdzieś albo spadnie do pułapu 3% (to drugie w przypadku jeżeli media udanie zmontują fragmenty z tego i wrzucą pod propagandę)
 
Szacunek dla Polsatu za transmitowanie przez prawie pół godziny wiecu Korwina:D Jutro Korwin vs Szczuka w "Tak czy nie", ciekawie się zapowiada:D
 
Korwin to będzie taki palikot, innej roli dla takich banałów jego nie widzę, internet mu uratował dupę. Dadza mu parę miejsc w spółkach państwowych i się skończy jąkać. Matematykom jakoś nie ufam : )
 
Korwin to będzie taki palikot, innej roli dla takich banałów jego nie widzę, internet mu uratował dupę. Dadza mu parę miejsc w spółkach państwowych i się skończy jąkać. Matematykom jakoś nie ufam : )


Raczej mało prawdopodobne, bo na sprzedanie się miał ze 20 lat : )
 
Nie miał okazji, przez te 20 lat jakieś małe dokonania, ale przy każdych wyborach aktywność ma : ) jakoś pomiędzy go nie widać żeby coś działał, apetyt na władzę stale ma, polecam snikersa może przejdzie.
 
Maryjan mądrze prawi, jest to przynajmniej bardziej prawdopodobne niż, że Korwin zrobi to co obiecuje. Dorwie się do koryta i tyle będzie z jego "super" pomysłów. Mnie zastanawia to jakim cudem ludzie głosujący na niego tak ślepo za nim idą. Dziwne to bardzo, a jeszcze bardziej niepokojące i naiwne.
 
W PE zrobić akurat dużo nie mogą, ale daje to możliwość uzyskania rozgłosu, tak jak zrobił to np. Farage, który teraz z UKIP-em przoduje w sondażach w UK. A w Sejmie to zrobić dużo rzeczy jak najbardziej się da, wystarczyłaby jakaś koalicja, np. z PiS-em. Nie rozumiem waszego podejścia, jeśli istnieje w Polsce bardzo wolnorynkowa partia, różniąca się od całego establishmentu, to chyba warto ją popierać i na nią głosować, a nie tylko narzekać, że i tak jej się nic nie uda zrobić?
 
@ maryjan



Człowieku,ogranij się po pierwsze mógł jak jak inni liczni ludzie wywodzący się z UPR-u przejść do innej partii i tak robić kasę. Po drugie nie wiele wiesz skoro uważasz,że JKM działa tylko jak są wybory,ale to takie typowe "nie wiem,ale się wypowiem". No chyba,że dla ciebie,że nie działa pomiędzy oznacza,że go w TV nie pokazują. Po trzecie powiedz mi co jest ostatecznym celem każdej partii politycznej nie zdobycie władzy przypadkiem? Widzę,że bardzo boli cię to poparcie na NP.



@ Halny



Ja osobiście zagłosuje na idee, z którą się zgadzam, a nie tak jak inni na człowiek,nazwisko,sportowca itp. No tak za JKM-em idzie ślepo jego sekta,natomiast reszta w pełni świadomie zagłosuje na Tuska by nie wygrał Kaczor i odwrotnie. Na małe partie też lepiej nie głosować bo i tak się nie dostaną, no chyba,że obiecają mi legalne palenie marichunany. Dziwne to jest głosować na partie mówiące cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów.
 
Ja bym bardzo chcial dac po lapkach tym, co przy korycie, ale obawiam sie, ze Korwin nie jest remedium... Jak kazdy szaleniec, ma przeblyski geniuszu, ale to mimo wszystko za malo na wladze...



Od siebie cos dla ekonofili :)



http://www.defence24.pl/analiza_chinski-juan-zastapi-dolara-jako-waluta-swiatowa-w-2017-roku
 
@up



Być może i remedium nie jest, NP jest za mało profesjonalna, brakuje im sprecyzowanego programu itd., ale ich dostanie się do PE czy Sejmu, byłoby krokiem w dobrym kierunku. Jeśli sami by się nie zmienili tak, by zacząć poważnie działać, proponować konkretne projekty, ewentualnie uzyskać samą zdolność koalicyjną, to na pewno i tak ich obecność w Parlamencie skierowałaby debatę w odpowiednim kierunku i być może spopularyzowała idee wolnorynkowe.
 
Maryjan dobrze prawi, Korwin vs Szczuka dzisiaj? hahah no to bedą dobre jaja, tylko kiedy leci ten program, o której?
 
@krolikbartek: sam sie zastanawiam, czy nie zrobic tego co moj dobry przyjaciel (o co sie poklocilem z nim tak, ze inny dobry przyjaciel musial stac miedzy nami :) ) - zaglosuje na Leppera. Tak, wiem ze zaraz bedzie lincz, ale w pewnym prowokacyjnym sensie Korwin, nie jest realna alternatywa, ale raczej forma buntu przeciwko tym co swoja szanse juz mieli. Idea - odcinajac ja od historii, konkretnych ludzi, ich ulomnosci i nieudolnosci (czyli swiata realnego :) ) - prawie kazdej partii jest piekna. Korwin to jednak niestety utopista.



:(



Co - sam sie za glowe lapie - nie wyklucza go, bom w wielkiej desperacji. Jednak nawet jesli na niego zaglosuje, nie bede mial poczucia dobrze spelnionego obowiazku obywatelskiego.
 
Dzihados - Jest w ogóle jakas opcja, która dałaby Ci takie poczucie? W mojej ocenie nigdy nie ma idealnego wyboru, ale starczy już tego żąglowania jednym zestawem nazwisk. Spróbować nie zaszkodzi. Jesli dalej będą trwały takie rządy jak w ostatnim czasie, to zadłużą ten nasz piękny kraj na całe wieki...
 
@ maryjan



Nie ośmieszaj się. Lepiej iść zagłosować na Tuska przez którego nasz piękny kraj upada i sprzedaje się dla obcych krajów? Bądź dlatego by nie wygrał Kaczyński i na odwrót? Pis też miał już władzę i zaczął pogrążać nasz kraj co bardzo dobrze kontynuuje Tusk i jego PO. W polsce aktualnie mamy Prezydenta który nie zna ortografii i rudzielca łasego na kasę i chętnego sprzedać Polskę dla obcych firm. Korwin i NP mają te same poglądy od 20lat, to samo mówi od 20 lat i powoli zaczyna mieć coraz lepsze poparcie. Myślę że dlatego że ludzie zaczynają dostrzegać jak to jest z tymi naszymi pseudo politykami. W kolejce jest jeszcze Palikot, który co rok zmienia swoje zdanie i palacze zioła są w niego aktualnie zapatrzeni. Reszty partii i ich członków nie wspominam bo to tylko i wyłącznie pachołkowie PO i PiS'u.
 
Na zywo Korwin prezentuje sie calkiem slabo. Jak sie mu zadaje trudne pytania po wiecu rowniez nie widac jakiejs wiekszej blyskotliwosci ani wiedzy. Nie ma pojecia o tym jak wyglada system podatkowy w Chinach mimo ze o nich dudni non-stop, wie praktycznie nic o gospodarce Singapuru, mimo ze daje Singapur jako przyklad... On mowi w kolko to samo z automatu, nawet przykladow nie zmienia, tak ze mozna samemu konczyc jego zdania i przewidywac co powie. Rozumiem te same poglady, ale mozna je przedstawiac na sto tysiecy sposobow, podawac setki przykladow, Korwin jedzie z pamieci i w kolko przyklad o weterynarii, moglby zamienic czasami na stomatologie itd itp. Niestety nie bylem osamotniony w tym pogladzie, bo ludzie wokolo "wiem co zaraz powie". Starzeje sie chlop.
 
Mi sie najbardziej nie podoba ta skrajnosc Korwina. Typ sie go pyta "czy powinno byc jakies ograniczenie wladzy rodzica nad dzieckiem" a Korwin "zadnego ograniczenia ! rodzic powinien moc zrobic z dzieckiem co chce zanim skonczy 18 lat" W jednym z wywiadow Korwin nawet mowil, ze jak rodzic chce przez 18 lat trzymac dziecko w zamknieciu, to trudno - jego wola i nic nikomu do tego. BRAWO ! W Austrii juz jeden taki Fritzl skorzystal z tej wolnosci, kto wolnosciowcowi zabroni. Mimo wszystko zaglosuje na KNP, mlodzi tacy jak Dziambor czy Wilk maja troche lepiej w glowach poukladane, niech wejda i dudnia o nonsensach Unii
 
@Sompa: ja chyba zyje w innym kraju, bo jak dla mnie to on nie _upada_, nie przesadzajmy. Jest wiele do zrobienia, wiele rzeczy mozna bylo zrobic lepiej, oczywiscie. Liste zyczen mozna a nawet trzeba miec dluga. Z drugiej strony: jesli choc troche dluzej byles w innym kraju, to wiesz, ze wszyscy zawsze narzekaja na rzad (pomijajac kilka krajow o azjatyckim zapachu). Dlatego nie traktuje Korwina jako wybawce, ktory wreszcie sprawi, ze w naszym kraju bedzie "normalnie jak w innych". Staram sie widziec w nim zalety - niestety jedna z mocniejszych jest to i czym pisze Ironical Man, czyli ze jest jeszcze niesprawdzony - ale widze tez w nim i wady. Maryjan konkretnie zarzuca mu, ze utraci aureole utopisty, ale ja sie obawiam scenariusza odwrotnego - ze nim bedzie zawsze.



@up,@down: pelna zgoda



@Ironical man: "Polityka to tarzanie się w błocie. I każdy się musi ubrudzić" - nawet jesli jest sie tylko glosujacym. Smutne ale prawdziwe.
 
Na zywo Korwin prezentuje sie calkiem slabo. Jak sie mu zadaje trudne pytania po wiecu rowniez nie widac jakiejs wiekszej blyskotliwosci ani wiedzy. Nie ma pojecia o tym jak wyglada system podatkowy w Chinach mimo ze o nich dudni non-stop, wie praktycznie nic o gospodarce Singapuru, mimo ze daje Singapur jako przyklad... On mowi w kolko to samo z automatu, nawet przykladow nie zmienia, tak ze mozna samemu konczyc jego zdania i przewidywac co powie. Rozumiem te same poglady, ale mozna je przedstawiac na sto tysiecy sposobow, podawac setki przykladow, Korwin jedzie z pamieci i w kolko przyklad o weterynarii, moglby zamienic czasami na stomatologie itd itp.




Dokładnie tak. Dodatkowo mam wrażenie graniczące z pewnością, że on ani nie zaznajomia się z nową literaturą ekonomiczną, ani nie śledzi tego co dzieje się w ekonomii politycznej na świecie.

Niestety nie bylem osamotniony w tym pogladzie, bo ludzie wokolo "wiem co zaraz powie".







Mimo wszystko zaglosuje na KNP, mlodzi tacy jak Dziambor czy Wilk maja troche lepiej w glowach poukladane, niech wejda i dudnia o nonsensach Unii



Wilk jest 2 na liście, więc szanse ma bliskie zeru. Dziambor być może zdobędzie trzeci mandat, o ile KNP przekroczy próg wyborczy. Jednak przede wszystkim głos na KNP będzie legitymizacją słów Korwina i prawdopodobnie Marusika, a ci dwaj są w stanie zrobić więcej złego bliskim mi ideom niż dobrego. Dlatego najbardziej prawdopodobny dla mnie scenariusz to pozostanie w domu 25 maja.
 
@Tens: kiedys sobie obiecalem, ze tak nigdy nie zrobie. Pojsc trzeba, skreslic wszystkich - to jest najgorsza ewentualnosc. Czego tez nie wykluczam :)
 
o Marusiku pierwszy raz słyszę. Mocno liczę na wejscie Dziambora, mysle ze on jest najmocniejsza strona mlodej krwii KNP, skutecznie ociepla wizerunek i w porownaniu do Korwina jest zdecydowanie bardziej centrowy jesli chodzi o poglady spoleczne, co jest jego ogromna zaleta.
 
a za mnie w tych wyborach zadecydował los, nie bedę przebywał w miejscu zameldowania, nie biorę udziału w wyborach i problem mam z głowy. Poza tym PO mnie nie zachwyca ale mam wrazenie ze kazdy inny spierdolilby rzadzenie jeszcze bardziej.
 
Back
Top