Polityka

Wiesz - dla mnie to naturalne. PO przed końcem kadencji na szybko zmieniła ustawę o TK by go sobie przywłaszczyć a teraz PIS wraca do starej ustawy, ktora funkcjonowala od lat.
Przykład wyroku w sprawie OFE pokazuje jak PO grała pod siebie - gdyby wybierali wg starej ustawy, 3 sedziów, to TK uznalby przekręt z OFE za niezgodny z konstytucja. Jednak zmiła ustawe i wsadziła tam 5 swoich sędziów - i mieli większosc, transfer z OFE zgodny skonstytucją a prawo może działać wstecz.



A ja mam nadzieje, żę nie. Nie po to cieszyłem się ,ze przestępcze PO nie będzie rządzić, by teraz nadal mieli w swoch łapach TK.
Przez 8 lat skutecznie przywłaszczali sobie wiele instytucji wykorzystując kruczki legislacyjne. Mam nadzieje, że PIS nie będzie patrzył na krytykę i "orbanowo" się za to weźmie.
Zobaczymy jak to sie rozwinie. Poki co mam mieszane uczucia.

edit
Z dedykacja dla pani, ktora dokonala samozaorania w 24h
 
nie no prawadziwa wolna Polska byla jak platforma miala wylacznie swoich ludzi w TK, ktorzy przyklepywali tylko platformiane nakazy

Dla mnie nawet za czasow PO, TK dzialal swoim tokiem, nie wierze w 100% upolitycznienie tej czesci Panstwa. Akurat TK duzo rzeczy NIE PRZYKLEPYWAL platformie, tak jak wczesniej PiSowi, SLD itd.

Mnie osobiscie wyroki TK przez otatnie nascie lat wydawaly sie sprawiedliwe.
 
Dla mnie nawet za czasow PO, TK dzialal swoim tokiem, nie wierze w 100% upolitycznienie tej czesci Panstwa. Akurat TK duzo rzeczy NIE PRZYKLEPYWAL platformie, tak jak wczesniej PiSowi, SLD itd.

Ale teraz zrobili taką zmianę, żeby TK nic nie przyklepywał PiSowi, a wręcz działał na szkodę.
 
\
Dla mnie nawet za czasow PO, TK dzialal swoim tokiem, nie wierze w 100% upolitycznienie tej czesci Panstwa. Akurat TK duzo rzeczy NIE PRZYKLEPYWAL platformie, tak jak wczesniej PiSowi, SLD itd.

Nie przyklepywał w sprawach mało istotnych, jak kwestia zgodnosci z konstytucją prawa o obrazie uczuć religijnych.

Ale przyklepywał odkąd PO zmienila ustawe i wybrala na szybko dodatkowo 5 sędziów(OFE).
Oczywiscie abstrahuje od samego faktu, że powstanie OFE było przekrętem, ale przekazanie tych pieniedzy do ZUS tym bardziej w kilku punktach łamie konstytucje. I część sędziów tak właśnie uznała - na korzyść PO szale przechyliło tych dwóch dodatkowych sędziów jakich wcisnęli. Wg starej ustawy mogliby wybrac tylko 3, teraz wcisneli 5.


Ale Kokaina, nawet jesli uznac, ze to ucziciw i rzetelni sędziowie - to zaufaj PISowi . Może ich sędziowie też będą niezależni i rzetelni, uczciwi?
 
\


Nie przyklepywał w sprawach mało istotnych, jak kwestia zgodnosci z konstytucją prawa o obrazie uczuć religijnych.

Ale przyklepywał odkąd PO zmienila ustawe i wybrala na szybko dodatkowo 5 sędziów(OFE).
Oczywiscie abstrahuje od samego faktu, że powstanie OFE było przekrętem, ale przekazanie tych pieniedzy do ZUS tym bardziej w kilku punktach łamie konstytucje. I część sędziów tak właśnie uznała - na korzyść PO szale przechyliło tych dwóch dodatkowych sędziów jakich wcisnęli. Wg starej ustawy mogliby wybrac tylko 3, teraz wcisneli 5.


Ale Kokaina, nawet jesli uznac, ze to ucziciw i rzetelni sędziowie - to zaufaj PISowi . Może ich sędziowie też będą niezależni i rzetelni, uczciwi?

Spoko. Ja ufam, ze nawet Ci wybrani przez PiS beda takze dzialali zgodnie ze swoim sumieniem i wiedza, a nie poltycznymi nakazami. Nie podoba mi sie po prostu sam styl zalatawiania takich spraw tzn. jakies nocne ustawki itd. - zeby nie bylo nie pochwalam rowniez tego co zrobilo PO bo to chamstwo.

Nie chciałbym aby ktokolwiek grzebal w TK. To jest ostatni bastion sprawiedliwego Panstwa, w ktory JA wierze.
 
Jesli ktos wierzy w jakas niezaleznosc ktorejkolwiek instytucji w Polsce to zazdroszcze naiwnosci. Teraz po prostu wszystko bedzie na modle PIS-u tak jak wczesniej PO. Nie dziwie sie, ze PIS nie chce miec ludzi platformy na kluczowych stanowiskach w panstwie i tak jak pisal @HubiSSJ3 tych paru pospiesznie nominowancyh sedziow przez Komora mialoby za zadanie bruzdzenie rzadzacym i ochrone niektorych kregow politycznych wiadomej opcji. Rowniez zyczylbym sobie niezaleznosci TK ale to tylko pobozne zyczenia...
 
Czyli wszystko jest kupione, zydokomuna, masoni, kondominium niemieckozydowskie, a ostatni bastion sprawiedlowosci to narodowcy z kibicami?
 
Czyli wszystko jest kupione, zydokomuna, masoni, kondominium niemieckozydowskie, a ostatni bastion sprawiedlowosci to narodowcy z kibicami?

Czyli rozmawiamy poważnie a nie, gdy nie mamy nic do powiedzenia, uzywamy głupiej ironii i absurdu. Nikt nie twierdzi tego co napisałeś, więc po co to napisałeś?
 
Czyli rozmawiamy poważnie a nie, gdy nie mamy nic do powiedzenia, uzywamy głupiej ironii i absurdu. Nikt nie twierdzi tego co napisałeś, więc po co to napisałeś?

Bo posadznie WSZYSTKICH o spiski i korupcje tez dotyka juz granic absurdu. Czym to sie rozni od papki przedstawionej przez TVN, oprocz tego, ze przedstawia "mysl" obrocona w druga strone?

Nikt nie napisal tego co ja napisalem, ale skoro wszystko jest kupione/sprzedane/oddane to taki sie z tego nasuwa wniosek prawda?

Ja sie z wieloma rzeczami, ktore tutaj przedstawiecie zgadzam w 100%, ale teorii spiskowych przedstawionych w tym temacie jest wiecej niz w glowie Antoniego.
 
Bo posadznie WSZYSTKICH o spiski i korupcje tez dotyka juz granic absurdu. Czym to sie rozni od papki przedstawionej przez TVN, oprocz tego, ze przedstawia "mysl" obrocona w druga strone?

Nikt nie napisal tego o ja napisalem, ale skoro wszystko jest kupione/sprzedane/oddane to taki sie z tego nasuwa wniosek prawda?

Nie wszystko. Teraz mówimy o tym, że TK jest polityczną instytucją i tyle. Kurcze, wybiera ich sejm ,politycy, chocbys nie wiem jak sie staral nie da sie nie uznać TK za niepolityczną instytucje.
 
Nie wszystko. Teraz mówimy o tym, że TK jest polityczną instytucją i tyle. Kurcze, wybiera ich sejm ,politycy, chocbys nie wiem jak sie staral nie da sie nie uznać TK za niepolityczną instytucje.

I tu sie zgadzamy w 100%, ale ja idac dalej nie twierdze ze 90% decyzji TK jest wydawanych tak aby pocalowac dupe politykom. Mimo wszystko TK to w wiekszosci najlepsi z najlepszych, nawet wybrani prze okreslona partie.
 
Bo posadznie WSZYSTKICH o spiski i korupcje tez dotyka juz granic absurdu. Czym to sie rozni od papki przedstawionej przez TVN, oprocz tego, ze przedstawia "mysl" obrocona w druga strone?

Nikt nie napisal tego co ja napisalem, ale skoro wszystko jest kupione/sprzedane/oddane to taki sie z tego nasuwa wniosek prawda?

Ja sie z wieloma rzeczami, ktore tutaj przedstawiecie zgadzam w 100%, ale teorii spiskowych przedstawionych w tym temacie jest wiecej niz w glowie Antoniego.
czlowieku, po prostu nastepuje zmiana stolkow, gdzie Ty tu masz spisek? Mnie rozpierdalaja goscie, ktorzy jak te bezmyslne barany kupuja kazda oficjalna wersje a tym, ktorzy probuja ja podwazyc, rozpatrujac inne opcje zarzucaja spiski, zydo-masonow, niemcow itp Polityka to teatrzyk i bezwgledna gra to co sie wydawac moze prawda wielkrotnie nia nie jest.
 
I tu sie zgadzamy w 100%, ale ja idac dalej nie twierdze ze 90% decyzji TK jest wydawanych tak aby pocalowac dupe politykom. Mimo wszystko TK to w wiekszosci najlepsi z najlepszych, nawet wybrani prze okreslona partie.

Z tym się zgodzę i nie zgodzę.
Czytałem kilka wyroków i uzasadnień - są rzeczowe i ciężko się z nimi nie zgodzić. Jak np w przypadku wieku emerytalnego czy nawet ustawy o obraźie uczuc relgiijnych(bylem pewny ze nie ma uzasadninia w konstytucji, jednak sie da).
Jednak decyzja o OFE była naciagana i nie poparta prawnie tylko uzasadniona takimi bzdetami jak 'w imie solidarnosci i dobra panstwa' czyli tak jakby sie przynali, ze prawnie lamie konstytucje, ale sędziowie pozawalaja na niezgodnosc z konstytucja bo to kwestia wagi panstwowej.
no i czesc sędziów która sie z tą opinia nie zgadzala - to też smierdzi.
 
czlowieku, po prostu nastepuje zmiana stolkow, gdzie Ty tu masz spisek? Mnie rozpierdalaja goscie, ktorzy jak te bezmyslne barany kupuja kazda oficjalna wersje a tym, ktorzy probuja ja podwazyc, rozpatrujac inne opcje zazucaja spiski, zydo-masonow, niemcow itp Polityka to teatrzyk i bezwgledna gra to co sie wydawac moze prawda wielkrotnie nia nie jest.

czlowieku przezytaj poprzednia strone, nie chodzi o zmiane stolkow, tylko to ze 2-3 osoby napisaly ze decyzje TK to podana na tacy wersja danej partii politycznej
 
czlowieku przezytaj poprzednia strone, nie chodzi o zmiane stolkow, tylko to ze 2-3 osoby napisaly ze decyzje TK to podana na tacy wersja danej partii politycznej
Decyzje TK to podana na tacy wersja danej parti politycznej.
 
Z tym się zgodzę i nie zgodzę.
Czytałem kilka wyroków i uzasadnień - są rzeczowe i ciężko się z nimi nie zgodzić. Jak np w przypadku wieku emerytalnego czy nawet ustawy o obraźie uczuc relgiijnych(bylem pewny ze nie ma uzasadninia w konstytucji, jednak sie da).
Jednak decyzja o OFE była naciagana i nie poparta prawnie tylko uzasadniona takimi bzdetami jak 'w imie solidarnosci i dobra panstwa' czyli tak jakby sie przynali, ze prawnie lamie konstytucje, ale sędziowie pozawalaja na niezgodnosc z konstytucja bo to kwestia wagi panstwowej.
no i czesc sędziów która sie z tą opinia nie zgadzala - to też smierdzi.

Decyzja o OFE tez mi sie nie podoba, ale to byla chyba jedna z niewielu, z ktora sie nie zgadzam. Z drugiej strony czytalem tez (nie wiem na ile jest to prawda), ze dla PiS'u byloby gorzej, gdyby ustawa OFE byla niekonstytucyjna bo bylby kolejny problem z finansami, gdyby srodki musialy wrocic na konto OFE.
 
A no to jak Antek tak mówi tzn, że teraz do najbliższych wyborów zadym nie będzie. To mamy rok spokoju. No góra dwa. Fajnie.
Czyli komendant główny ze strachu przed pisem nie posłuchał się dotychczasowych mocodawców i nie zarządził tym razem żadnego prowo. Tylko szkoda że w najbliższym czasie go wymienią na pisowskiego przydupasa. Wiec mógł spokojnie zarządzić. Cholera gubię się.
 
Z całym szacunkiem, ale Panowie sobie raczycie kpić?

Wg niektórych wypowiedzi, idealny świat to taki, w którym PIS ma 100% władzy, zarówno ustawodawczej, jak i wykonawczej i sądowniczej.

Ludzie!

Niektóre wypowiedzi tutaj to kpiny. Sam fakt, że Wam się PO nie podobało nie oznacza, że koniecznie musi wszystko być pod kontrolą PISu. Toż to bardziej komunistyczne podejście niż PZPR. Cofamy się do władz w Lublinie pod koniec II WŚ? Tego chcecie?
Opanujcie się nieco, błagam. Litości dla moich oczu.
 
Z całym szacunkiem, ale Panowie sobie raczycie kpić?

Wg niektórych wypowiedzi, idealny świat to taki, w którym PIS ma 100% władzy, zarówno ustawodawczej, jak i wykonawczej i sądowniczej.

Ludzie!

Niektóre wypowiedzi tutaj to kpiny. Sam fakt, że Wam się PO nie podobało nie oznacza, że koniecznie musi wszystko być pod kontrolą PISu. Toż to bardziej komunistyczne podejście niż PZPR. Cofamy się do władz w Lublinie pod koniec II WŚ? Tego chcecie?
Opanujcie się nieco, błagam. Litości dla moich oczu.


Tak. Pis powinien miec cala wladze. A Macierewicza nie obrazaj bo kiedys on obrazi Ciebie.
 
Z całym szacunkiem, ale Panowie sobie raczycie kpić?

Wg niektórych wypowiedzi, idealny świat to taki, w którym PIS ma 100% władzy, zarówno ustawodawczej, jak i wykonawczej i sądowniczej.

Ludzie!

Niektóre wypowiedzi tutaj to kpiny. Sam fakt, że Wam się PO nie podobało nie oznacza, że koniecznie musi wszystko być pod kontrolą PISu. Toż to bardziej komunistyczne podejście niż PZPR. Cofamy się do władz w Lublinie pod koniec II WŚ? Tego chcecie?
Opanujcie się nieco, błagam. Litości dla moich oczu.


Tak. Pis powinien miec cala wladze. A Macierewicza nie obrazaj bo kiedys on obrazi Ciebie.
 
Wg niektórych wypowiedzi, idealny świat to taki, w którym PIS ma 100% władzy, zarówno ustawodawczej, jak i wykonawczej i sądowniczej.
Wiewiór jak kiedyś będzie ci tak kurewsko zimno i granaty będą ci wbijać się w nerki a twój bodyfat sięgnie -30 czyli tyle co temperatura otoczenia wiedz, ze Maciora się na Ciebie obraził i właśnie idziesz z buta odebrać wrak tupolewa. Hahahahha
 
Tak. Pis powinien miec cala wladze. A Macierewicza nie obrazaj bo kiedys on obrazi Ciebie.
Wiewiór jak kiedys bedzie ci tak kurewsko zimno i granaty będa ci wbijać się w nerki a twój bodyfat siegnie -30 czyli tyle co temperatura otoczenia wiedz, ze Maciora sie na Ciebie obraził i właśnie idziesz z buta odebrać wrak tupolewa. Hahahahha
PZPR też miało całą władzę. I też obiecywało 500 zł na dziecko i pełne półki w sklepach i dobrobyt i rozwój i jeszcze wiele innych bajek.
Widocznie wolą Polaków jest komunizm.

Viva Karol Marks, viva Che Guevarra, viva Włodzimierz Lenin, viva Antoni Macierewicz.
Ponadto sugeruję zmianę hymnu na:
 
Back
Top