Polityka

Z konwencji PIS:

Plusy PRowe:
- rolnik przedstawiający konkretny problem wyprzedaży za bezcen kosztem pominiecia polskich rolników, wyprzedaży za granice polskich ziem.
- przedstawicielka rodzin: powiedziała o waznym absurdzie prawnym. Odbiera się biednej rodzienie dziecko bo zabiedna, i oddaje rodzinie zastępczej płacąc 1500 zł miesiecznie na to dziecko. Chyba logiczne, ze jak moga dac obcej rodzinie 1500 zl to moga dac tez tej biednej - i juz nie bedzie biedna.

Minusy PRowe
- przedsiębiorca z Pcimia powinien opowiedzieć o sytuacjach gdy skarbówka dobrowadza celowo do ruiny przedsiębiorcó. Tak to pierdolł bez żadnych konkretów
- student politologii narzekający na brak pracy. Kuźwa, POLITOLOGII
- 15% podatek dla małych firm
- te leki darmowe powyzej 75 roku zycia to naprawde potrzebna rzecz.

Pomysły ustaw, plusy:
- narzucenie gminom by w przetargach obowiązkowo 40% przetargów było przeznaczonych dla lokalnych przedsiębiorców(oczywiscie pewne patologie tez to bedzie rodzic)
- 500 zł na dziecko - cóż, jezeli dostawaliby serio najbiedniesji , to czemu nie. Kasa? I tak im jako za biednym odbiera sie dzieci i daje rodzinie zastepczej, ktorej placa 1500 zł.
- równe opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych. Nie, nie podniosą przez to cen. Jest tak silna konkurencja , ze nie ma na to szans. Tak jak Biedronka nie podniosla cen po wprowadzeniu terminali platniczych. Poza tym...czemu kurwa osiedlowy sklepikarz ma placic wiecej niz supermarket wyprowadzajacy podatki za granice? Panstwo nie dostaje z tych sklepow nic. Zamykac sie tez nie beda "bo podatki podniesli".

Minusy ustaw:
- Ponad milion miejsc pracy. Takie z dupy jak 3 miliony mieszkan
- opodatkowanie tranzakcji bankowych. Banki sobie to odbija na nas. Chociaz, z drugiej strony, dzis wyprowadzaja hajs, a i tak placimy takie drogie odsetki, jakby banki byly ciemiezone niemilosiernie.
 
A nizszy CIT dla malych i dodatki na polskie technologie? Dobrze to Gwiazdowski ujal, firmy sie beda dzielic na mniejsze, jaki to problem. System podatkowy do cholery powinien byc jeden dla wszydtkich.
 
Kopacz to kompletna kretynka?
Znowu całe przemówienie opierało sie na:
-uchornimy Polske przed PISem
- Nie damy się szantażowi który zgotował dla nas PIS
- Ja tu jestem z Wami, nie chowam sie jak Kaczynski na konwencji , podczas gdy konwencji PIS otwieralo przemówienie Kaczynksiego.
- ochronie Was przed nacjonalizmem jaki zgotuje Wam PIS

i logiczne z wczesniejszych wypowiedzi :
PIS ma drogie pomysly, doplaty 500 zl na kazde dziecko i 12 zl placy minimalnej za godzine.
Wiec co na to Kopacz? "My też damy 12 zl /h i dodatkowo zlikwidujemy skladki ZUS i NFZ". No kuzwa, kretynka nad kretynki.
 
PO klasycznie wiecej o PiSie niz o Polsce. Kogo oni tam od PRu maja? Sami siebie pograzaja.
Pogonic ich wszystkich, bo rzygac sie chce od tego obrzucania gownem.
 
Kopacz to kompletna kretynka?
Znowu całe przemówienie opierało sie na:
-uchornimy Polske przed PISem
- Nie damy się szantażowi który zgotował dla nas PIS
- Ja tu jestem z Wami, nie chowam sie jak Kaczynski na konwencji , podczas gdy konwencji PIS otwieralo przemówienie Kaczynksiego.
- ochronie Was przed nacjonalizmem jaki zgotuje Wam PIS

i logiczne z wczesniejszych wypowiedzi :
PIS ma drogie pomysly, doplaty 500 zl na kazde dziecko i 12 zl placy minimalnej za godzine.
Wiec co na to Kopacz? "My też damy 12 zl /h i dodatkowo zlikwidujemy skladki ZUS i NFZ". No kuzwa, kretynka nad kretynki.

Czy to są pierwsze wybory w jakich bierzesz udział? W mojej ocenie nie ma się czym ekscytować, to jest tak jak z porami roku - powtarzają się cyklicznie.
 
Czy to są pierwsze wybory w jakich bierzesz udział? W mojej ocenie nie ma się czym ekscytować, to jest tak jak z porami roku - powtarzają się cyklicznie.

No ale wiedzą, że przegrywaja przez to iz pierdola tylko o tym co powie PIS, wiec robia konwencje...poswiecona temu co mowi i robi PIS. Zero logiki.
 
PO teraz to rozjebali system z tym ZUSem i NFZem jak ktos to kupi to musi byc bardzo zdesperowany, ale u nas takich nie brakuje
kazdy przedsiebiorca pewnie marzy o likwidacji ZUSu
PIS PO jedno zlo
 
Likwidacja zus i nfz ma sens gdy te sektory sa prywatne. Ale kurwa sluzbe zdrowia i sytem emerytalny mamy panstwowy. Debile
 
Wbrew pozorom tym NFZ i ZUS strzeliła sobie w kolano. W kraju miliony ludzi mają negatywne zdanie na temat "prywaciaży", co innego gdyby zapowiedziała zmiany w funkcjonowaniu ZUSu.

Bym mogl to bym byl prywatnie ubezpieczony i prywatnie na L4
A bezrobotny?
 
Wbrew pozorom tym NFZ i ZUS strzeliła sobie w kolano. W kraju miliony ludzi mają negatywne zdanie na temat "prywaciaży", co innego gdyby zapowiedziała zmiany w funkcjonowaniu ZUSu.


A bezrobotny?

Bezrobotny niech szuka pracy. A nawet jak nie ma - ok, niech będzie dalej publicznie ubezpieczony z podatków, jak dziś. Potrafią go z podatków ubezpeiczać teraz, to w prywatnym systemie czemu panstwo dalej nie mogloby bezrobotnego ubezpieczyc z podatków?
 
Platforma po prostu nie ma zadnych argumetow, jedyne co im zostalo to straszenie PIS-em. O ile przynioslo to skutek w 2007r to teraz jest jedynym pozostalym aktem totalnej desperacji. Mysle, ze oni sami wiedza, ze ich koniec jest bliski.
 
TVP INFO mistrz propagandy - puszczają właśnie filmy dokumentalne, reportaże o tym jak świat przyjmował życzliwie Polska emigracje.
 
Ja tvn24 rozpoczęła się relacja z marszu. Sporo osób nawet, brawo.

No tam jest obrazek tysiecy przeciwnikow, zwolennikow pewnie przyszlo kilkaset osób - ale gdzie tam, w mediach wmawiaja ze wiekszosc Polaków jest za imigrantami
 
No tam jest obrazek tysiecy przeciwnikow, zwolennikow pewnie przyszlo kilkaset osób - ale gdzie tam, w mediach wmawiaja ze wiekszosc Polaków jest za imigrantami
oni sa smieszni i zalosnie zarazem. Podejrzewam, ze tak z 80-90 procent jak nie wiecej jest przeciwko tym uchodzca a oni usilnie twierdza, ze akurat 51%(CBOS) jest za. Takie zaklinanie rzeczywistosci przynosi odwrotne skutki do zamierzonych przez tzw mainstream grajacy pod dyktando niemieckie.
Ja tvn24 rozpoczęła się relacja z marszu. Sporo osób nawet, brawo.
sporo, sporo az sie dziwie, ze na TVN-ie pokazuja
 
Last edited by a moderator:
oni sa smieszni i zalosnie zarazem. Podejrzewam, ze tak z 80-90 procent jak nie wiecej jest przeciwko tym uchodzca a oni usilnie twierdza, ze akurat 51%(CBOS) jest za. Takie zaklinanie rzeczywistosci przynosi odwrotne skutki od zamierzonych przez tzw mainstream grajacy pod dyktando niemieckie.

sporo, sporo az sie dziwie, ze na TVN-ie pokazuja
CBOS to już przed referendum pokazał klasę ;)
 
CBOS to już przed referendum pokazał klasę ;)
ogolnie te wszystkie sondazownie to juz dawno stracily jakakolwiek wiarygodnosc. Podaja wyniki jakie oczekuje podmiot placacy. Te wszystkie telewizyjne sondy, telefony do studia, "eksperci" itp itd to jedna wielka sciema. #eureka!
 
Last edited by a moderator:
W Krakowie natknąłem się na marsz, na oko jakieś 2 tyś osób. W Warszawie ponoć kilkanaście tysięcy (tyle podał mi jeden z uczestników).
 
Back
Top