Polityka

Wracając do tematu szkoły:
Najnowsza odsłona badań PISA pokazuje, że polskie nastolatki nie radzą sobie z codziennymi problemami. Uzyskały wynik 481 pkt, czyli poniżej średniej krajów OECD, wynoszącej 500 pkt.
Polski gimnazjalista miał problem np. z nietypowym ustawieniem odtwarzacza MP3, wirtualnym biletomatem czy mapą korków drogowych.


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szkolo-mamy-problem-3096574.html

Nie ma się co dziwić, skoro szkoły bazują na testach a/b/c i myśleniu zero-jedynkowym.
 
A ja tam wroce z geopolityka... Tak sobie czytalem to:



http://www.defence24.pl/analiza_europa-do-lamusa-polske-czeka-gleboki-proamerykanski-zwrot



a z komentarzy wychwycilem to (artykul z 2012 roku):



http://www.rp.pl/artykul/936594.html?p=1



Nigdy nie myslalem, ze izraelska droga moze pasowac do naszej sytuacji... Hmmmm, musze pomyslec...
 
Ten wywiad z Friedmanem, to klasyk.



Dzihados, tu masz jeszcze bardzo wartościową stronę.



http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2014-04-03/niemcy-wobec-konfliktu-rosyjsko-ukrainskiego-szok-i
 
Bardzo wysoko stoja szkoly Irlandzkie. Tam szkoly sa prywatne i dzialaja na zasadzie bonow oswiatowych. Jest konkurencja.
 
Dzihad, a jak pisałem parę stron wcześniej, że całe NATO w sytuacji poważnej będziemy mogli o kand dupy potłuc, to ktoś się tam pukał w czoło:)))



Niestety dziś się ludziom wydaje, że jak jesteśmy w Unii i w NATO, to to rozwiązuje wszelkie problemy. Pal licho, że przeciętny Kowalski nie rozumie geopolityki - najgorsze, że obecna klasa rządząca zdaje się tego nie rozumieć w równym stopniu.



Karateka, bony oświatowe - zresztą nie tylko oświatowe - to świetny pomysł od którego można zacząć prywatyzację szkolnictwa.
 
@Jakub: Bardzo wazne jest w jakim kontekscie jest mowa o sile UE (gospodarczo) czy NATO (militarnie). Jezeli mowimy o o otwartej konfrontacji oczywistym jest, ze taka Rosja szans by z (calym/całą) NATO/UE nie miala. Zreszta tylko dlatego Putin nie przeprowadzil "oficjalnej" inwazji tylko "kibicowal" silom "samoobrony". Gdyby byl silniejszy na nas by sie nie ogladal... To jedno. Zgadzam sie natomiast z tym, ze w przypadku agresji/ekspansji "nieoczywistej", UE/NATO nie ma pojecia co zrobic, bo wszystko tonie w ruskiej forsie... Dlatego rozgladanie sie po sasiadach, nie zapewni tam bezpieczenstwa. Tutaj jednak trzeba patrzyc dalej, przez ocean... Ten "izraelski" przyklad po prostu odziera po raz kolejny polityke z pieknych szat: silni wola grac w druzynie z silnymi. Banalne.



Tutaj ciekawostka: http://www.defence24.pl/news_polska-idzie-w-gore-w-rankingu-sily-militarnej-w-pierwszej-trojce-usa-rosja-chiny



Wracajac do tematu, dotychczas pewnikiem, ktorego nie przyszlo mi do glowy jakos wielce roztrzasac, byla - przy wielu roznicach, ale jednak w opozycji do reszty swiata - jednorodnosc swiata Zachodu, wiec - wydawalo mi sie - oczywista moc zawiazanego paktu (wynikajaca z gospodarczych, politycznych, a niech tam bedzie na samym koncu: swiatopogladowych wiezi). Rosja skutecznie to wysmiala - sa spore fluktuacje. Wysmiala takze pakty i inne papierki, obiecanki cacanki. A mnie staremu, glupiemu, wydawalo sie, ze zyje w Jednej Europie...



Zreszta, gdzie dwoch Polakow, tam trzy opinie. Niedawno znow uslyszalem, ze to nie nasza sprawa, ze tam dzicz, niech se Rosjanie robia co chca, itp. itd. I to mowia nie anarchisci, nie rusofile, tylko narodowcy . Nie bardzo rozumiem, dlaczego Ukraina dajaca nam np 5 dni opierajac sie Rosji, jest wbrew naszymu narodowemu interesowi... Nie bardzo rozumiem dlaczego polskie firmy - ktore mialby chyba jednak latwiej niz brytyjskie, francuskie czy niemieckie - nie mialyby wejsc w "dziewiczy" rynek ukrainski.



@down: czyli pozwolic Rosji dojsc do naszych granic? Bo miesa nie kupi?
 
Odnośnie Wiplera - co do meritum ma rzecz jasna rację, jednak taka retoryka jest rzucaniem się z motyką na słońcę. Nie popieram tego u Korwina, u Wiplera takrze nie pochwalam. Niczego dobrego to nie przyniesie.


Czyli jak wg Ciebie powinni to argumentować?
 
Źle się wyraziłem. Argumentuje oczywiście dobrze - tylko taka pokazówka (on jeden kontra reszta świata) teraz, w sprawie tak bardzo nagłośnionej przez media, niczego dobrego według mnie nie przyniesie. Ot, sponiewierają go od chamów i dopiszą, że przeszkadzają mu niepełnosprawne dzieci.



To taka polityka w stylu Korwina - o ile jednak w przypadku JKM mogę ją zrozumieć, bo egzystuje poza głównym nurtem i jeśli nie powie czegoś kontrowersyjnego, to nie zaistnieje w mediach - to nie wiem, czy Wiplerowi takie coś jest potrzebne.
 
A jak to skomentujecie, kolejny nie dokońca spełniony bokser, pcha się na cieplutką posade



Bkc2KT-IgAAvXtp.jpg:large
 
Druga czesc dokumentu "Anatomia Upadku"



film dziennikarki śledczej Anity Gargas • Anatomia upadku. Część 2" wywołuje u widza podobne emocje, jak te, które towarzyszyły nam chwilę po katastrofie smoleńskiej. Emocje te można opisać słowami • niedowierzanie" i • przerażenie"
 
Hajs też dobry a przynajmniej w ryja nie dostanie i nie trzeba zapierdalać na treningu. Szkoda, że Adamek poszedł tą drogą.
 
https://www.youtube.com/watch?v=T2tKSt5lU9E#t=273



Heh! To się wydaje dziś tak odległe, jakby z księżyca! Akurat parę dni temu napisałem tekst o podobnej tematyce - niedługo powinien się tu czy tam pojawić.
 
Ja z koleji dzisiaj wybuchałem pustym smiechem jak sie dowiedziałem, że MFW przygotwało 18 mld dla Ukrainy :D.



Generlanie polecam ksiazke Stiglitza -Goblalizacja, fajnie opisuje MFW można z niej wiele wyciągnać
 
Ja piernicze Adamek poszedl do polityki, gdzie ten czlowiek sie pcha :/ porzadek beda robic...bronic wiary i boga, ale przed kim to juz nie wspomnial :D Przeciez to jest cyrk!
 
Nowa Prawica zarejestrowała dzisiaj 7 okręg wyborczy, a więc może startować ze wszystkich okręgów w Polsce. Dodatkowo uzyskała 6% wynik w dzisiejszym sondażu dla Faktów, także jest nieźle. :)
 
Jak myślicie czy gdyby Grodzki był przystojnym transgenderem to też by był tak krytykowany? Poważnie pytam.



484133-20131109-183550-640x360.png



https://twitter.com/carmen_carrera/media
 
Adamek szuka sztucznego problemu, czego będzie bronił.... wiary.... a kogo to kurwa obchodzi, czy od tego ludzie będą mieli lepiej. Poza tym nie każdy jest wierzący, ale idąc tokiem myślenia tego boksera, (który uważa że walka na pięści jest najtrudniejszą pracą świata) każdy musi myśleć jak Ci z SP, bo inaczej to wypaczenie. Zamiast zająć się poważnymi problemami, mówi o 3 rzędnych pierdołach, szukuje ciepłą posadke by dorobić i tyle. Ciekawe, że żyjąc tyle lat w USA jakoś nieprzeszkadzała mu ta różnorodność, przecież tam tyle tych "wypaczeń" od groma. Reguły polityczne, zmieniają podejście, ale naprawde żal słuchać tych bredni, o tej jego wierze, nic poza wartościami religijnymi, w które nie każdy wierzy, ma do zaoferowania. Słabo panie Adamek, życze panu byś pan wyszedł na tym, jak na walce z Kliczko
 
@ Renato

To jest dla mnie sedno problemu z tą osobą.
"Gdyby p. Krzysztof Grodzki zmienił był płeć po cichu (jak to był zrobił w Bangkoku) i nikomu nic nie mówiąc startował do Sejmu i został wybrany - nie byłoby problemu. Problem nie w tym, że ją zmienił - tylko w tym, że Grodzkie o tym rozgłośnie informowało i weszło do Sejmu jako dziwadło. Nie dlatego, że zna się na polityce - lecz dlatego, że jest dziwadłem"
 
Jeśli chodzi o Adamka to wszystko byłoby spoko gdyby mówił, że chce bronić wiary, wierzących, etc. Niestety pan Tomasz już chyba całkiem odpłynął kiedy stwierdził, że także będzie bronił Boga. Faktycznie, najpotężniejszy byt we wszechświecie potrzebuje jego obrony...



Świetny bokser i równocześnie zaślepiony dewota.
 
Miejmy nadzieję, że niczego bronił nie będzie, bo się nie dostanie:D


BTW: Właśnie wróciłem ze spotkania w KASE i dzisiejszy wykład o złocie bardzo przypadł mi do gustu. O niebo lepszy (konkretniejszy) niż ostatnio - o Libertarianizmie - w wykonaniu Chmielowskiego.
 
Wilk chyba najlepiej się prezentuje w telewizji z KNP, powinni go częściej zapraszać.


Zaryzykuje stwierdzenie, że jako jedyny z KNP prezentuje się w telewizji tak jak trzeba. A reborus KRULA, czy młodego Korwina z programu Młodzież kontra, który nie dość, że nie ma wiedzy merytorycznej i wali quasi-argumentami, to jeszcze zero charyzmy, brak własnego stylu - tania podróbka wodza.



Zresztą jak by sondaże utrzymywały się na niebezpiecznym poziomie, to JKM ma już przygotowaną informację o tym, kto szkolił w Polsce Ukrainców z Majdanu, więc oczekuje powrotu do 1 % :-)
 
Rozumiem, że masz na myśli CASE?



Co do Adamka, to również mam taką nadzieję, że jego przygoda skończy sie na porażce wyborczej.
 
Klub Austriackiej Szkoł Ekonomii - kiedyś byłem na wykładzie, po wykładzie zadałem pytanie o godziny pracy. Wolnorynkowcy są za dowolnością umów i brakiem regulacji czasu pracy. Tymczasem podczas rewolucji przemysłowej ludzie pracowali po 16 godzin dziennie i nie mieli czasu na wychwalany przez Korwina "czas po pracy" który to zdaniem Korwina jest najważniejszy, w odróżnieniu do wychwalanego przez socjalistów i ludzi pracy "czasu pracy". Tym ludziom oczywiście nie podobało się, że muszą pracować tak długo, więc protestami wywalczyli znienawidzone przez wolnorynkowców regulacje. Oczywiście takie protesty w wolnorynkowym, silnym kraju byłyby poskromione w stylu placu Tiananmen. Jaka jest, więc recepta na rozwiązanie tego problemu, jeśli pojawiłby się ponownie? Nikt nie był w stanie odpowiedzieć :( Chyba tylko chińska recepta - czołgi na protestujących.



Oczywiście z 90% poglądów KASE się zgadzam, jednak czasami mam pewne zastrzeżenia i tak tutaj postanowiłem się nimi podzielić, żeby nie było że tylko chwale :)
 
Back
Top