Polityka

Pytanie refenderalne powinno być jedno:

"Czy jesteś za posyłaniem 6-latków do Lasów Państwowych i pozostawieniem ich tam aż do osiągnięcia wcześniejszego wieku emerytalnego ?"

I tak lepsze to referendum od tego z dupy Komorowskiego. Ale przynajmniej będzie wesoło.
 
I tak lepsze to referendum od tego z dupy Komorowskiego. Ale przynajmniej będzie wesoło.

zerknąłem na wiki:

1 Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
2 Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3 Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Omówienie pytań
Jednomandatowe okręgi wyborcze

Udzielenie odpowiedzi pozytywnej „TAK” oznacza zgodę, zaś udzielenie odpowiedzi negatywnej „NIE” oznacza brak zgody na wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdaniem części konstytucjonalistów wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych i pytanie referendalne w tej sprawie jest sprzeczne z ustawą zasadniczą[10][11].
Finansowanie partii politycznych

Udzielenie odpowiedzi pozytywnej „TAK” oznacza zgodę, zaś udzielenie odpowiedzi negatywnej „NIE” oznacza brak zgody na utrzymanie dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

Pytanie jest sformułowane w sposób nieprecyzyjny. W przypadku wiążącej odpowiedzi przeczącej wykonaniem woli Narodu mogłaby być nawet minimalna zmiana w sposobie finansowania, co nie miałoby szczególnego znaczenia dla państwa. Zdaniem dr. hab. Ryszarda Piotrowskiego zadanie tego pytania stanowi ingerencję w toczące się postępowanie ustawodawcze[12].
Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika

Udzielenie odpowiedzi pozytywnej „TAK” oznacza zgodę, zaś udzielenie odpowiedzi negatywnej „NIE” oznacza brak zgody na bezpośrednie wpisanie do ustawy Ordynacja podatkowa zasady, zgodnie z którą w przypadku istnienia wątpliwości prawnych organ zobowiązany jest wątpliwości te rozstrzygać na korzyść podatnika.

Zasada rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika, choć niewyartykułowana wprost w przepisach, już obecnie funkcjonuje w doktrynie i orzecznictwie[13].

10 lipca 2015 Sejm przyjął nowelizację Ordynacji podatkowej, zawierającą zasadę, że niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego, rozstrzyga się na korzyść podatnika[14][15]. 5 sierpnia Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę zawierającą tę zasadę[16].



i faktycznie sensowność tego referendum jest znikoma.
 
Ależ LIS i Newsweek wpadkę zaliczyli z tym "przekrętem" Dudy.
Ciekawe czy Duda pozwie ich za zniesławienie.
 
Jaka wpadka? Są nowe info?

Nie, po prostu od początku autor artykułu i Lis wiedzieli, że Duda nic nie wyłudzał gdyż musieli znać treść ustawy na którą się w artykule powoływali :)

Cytat z komentarza pod artykułem
"Art. 43.

1. Poseł i senator ma prawo, na terenie kraju, do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym, a także do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej.

2. Minister właściwy do spraw transportu, po zasięgnięciu opinii Prezydium Sejmu i Prezydium Senatu, określa, w drodze rozporządzenia, tryb korzystania z uprawnień, o których mowa w ust. 1, z wyłączeniem przejazdów publicznymi środkami komunikacji miejskiej.

Jak widać nie ma w tym artykule zastrzeżenia, że darmowe loty dotyczą "wykonywania mandatu". Nie sposób również takiego nieistniejacegop zastrzeżenia domniemywać z ogólnych reguł, poniważ ustawodawca - w sytuacjach kiedy uznał;to za konieczne przesłankę taką wyartykułował. Mówi o tym choćby art. 42 rzeczonej ustawy. Ergo darmoe przeloty posłów i senatorów są prawem bezwarunkowym wynikajacym z ustawy, tak jak np. immunitet formalny. Nie zależą od miejsca, czasu czy innych okolicznośći. F

Puśiliście Panie Lis poważną kaczkę dziennikarską. Nie znam jeszcze pełnej treści artykułu, ale zajawka wskazuje, że ma on charakter oczerwniający i pomawiający. Mam nadzieję, że prawnicy PAD (którzy powinni by zatrudnieni z prywatnych środków!) dobiorą się wam do skóry. Przydałoby się z 3 mln na prywatną fundację. Najlepiej kościelną, bardziej będzie bolało.
"

Idąc tym tokiem rozumowania, Tusk jest zbrodniarzzem. Czepiają się Dudy za przejazdy wartę 11 tys zł a Tusk latał raz w tygodniu do Gdańska, razem za setki tysiećy zł. W Gdańsku nie pełnił mandatu posła lecz pił, bawił się, jeździł na mecze.
Ba, właściwie to wszyscy 480 posłów tak robi dlatego czepianie się Dudy i oskarżenie go o przestępstwo jest idiotyczne..i karalne.
 
Tzn? Jeżeli jakieś jest które przeczy temu artykułowi który zacytowałem, to mamy kolejny absurd prawny.


Za to cię lubię Halibut-zawsze się podkładasz. Przeczytaj oba te artykuły i zastanów się czy rozporządzenie nie może czasem zakazać lotów wg. własnego widzimisię.
 
Za to cię lubię Halibut-zawsze się podkładasz. Przeczytaj oba te artykuły i zastanów się czy rozporządzenie nie może czasem zakazać lotów wg. własnego widzimisię.


Więc podaj mi link do tego rozporządzenia które tego zakazuje. Lis nie potrafił podać, Newsweek nie potrafił podać, więc go nie ma i o tym pisałem - żadne rozporządzenie nie zakazuje mu przejazdów(bo chyba nie latał) wg własnego widzimisie. Może źle to ubrałem w słowa ale wiesz o co chodzi :)

I zawsze się podkładam - jak na razie nie wykazałeś ani jednego podłożenia się przeze mnie, tutaj fakt, słusznie się doczepiłeś. Lecz nie wiem czy można nazwać wielkim podłożęniem się to, że nie przeczytałem czegoś do konca ze zrozumieniem, z czym się zaraz poprawiłem. Czy w czymś skłamałem?

Mój błąd, rozporządzenie może zakazać. Możesz już wziąć chusteczkę :)
 
Last edited:
11934949_922356724478956_4031002078565282904_n.jpg
 
Mnie tam bardziej interesują wałki Marcina D. a nie etycznie wątpliwe postępowania Dudy.

To już Ci mówię. Marcin D. udawał że ma niewidomych pracowników i wyłudzał na nich pieniądze z PEFRON, chyba około 150 tys zł. Podobno organizował to na masową skale, jako grupa przestępcza, także pewnie pomagał innym przedsiębiorcom jako adwokat ściągać takie hajsy.
Raczej jest spalony i trochę posiedzi. Sądy ostrzej potraktują kradzież pieniedzy niepełnosprawnym ludziom.
 
To już Ci mówię. Marcin D. udawał że ma niewidomych pracowników i wyłudzał na nich pieniądze z PEFRON, chyba około 150 tys zł. Podobno organizował to na masową skale, jako grupa przestępcza, także pewnie pomagał innym przedsiębiorcom jako adwokat ściągać takie hajsy.
Raczej jest spalony i trochę posiedzi. Sądy ostrzej potraktują kradzież pieniedzy niepełnosprawnym ludziom.
Wiem co robił. Miałem na myśli, że jego postać jest znacznie bardziej ekscytująca jeśli chcemy szukać sensacji. Pykal zameżna córkę prezydenta, splodzil dziecko, które przez kilka lat wychowywał ówczesny mąż Kaczyńskiej, miał ojca w SB, sam robił przekręty, działał w grupie przestępczej i pukal była żonę Boruca, a jego ziomkowi od wałków sp. Kaczyński skrocil wyrok. Życiorys na film.
 
Wiem co robił. Miałem na myśli, że jego postać jest znacznie bardziej ekscytująca jeśli chcemy szukać sensacji. Pykal zameżna córkę prezydenta, splodzil dziecko, które przez kilka lat wychowywał ówczesny mąż Kaczyńskiej, miał ojca w SB, sam robił przekręty, działał w grupie przestępczej i pukal była żonę Boruca, a jego ziomkowi od wałków sp. Kaczyński skrocil wyrok. Życiorys na film.

E tam, ale nie ma wiele wspólnego z naszym życiem politycznym, poza tym, że był mężem córki prezydenta i przez to nałapał kontaktów.
Ale fakt, życiorys ciekawy. Chociaż w polityce są i lepsze życiorysy ;p
 
Wszystko wskazuje na to, że PiS będzie rządzić samodzielnie, przynajmniej takie tendencje wieszczą specjaliści. To najlepsze co może się teraz przydarzyć naszej polityce. Zero wymówek i ful odpowiedzialności, jestem ciekaw jak ochoczo będą się dzielić z nami dobrodziejstwami budżetu?
 
Wszystko wskazuje na to, że PiS będzie rządzić samodzielnie, przynajmniej takie tendencje wieszczą specjaliści. To najlepsze co może się teraz przydarzyć naszej polityce. Zero wymówek i ful odpowiedzialności, jestem ciekaw jak ochoczo będą się dzielić z nami dobrodziejstwami budżetu?
Tez mi sie to podoba. Skonczy sie babci sranie, ze 'sluzby", że coś tam...

PS Dzis Kukiz pomogl PiS, bo w TV republika dal popis niekompetencji politycznej, na odchodne nazywając prowadzącą "PiS-owską kurwą" - kurwą, która go punktowała w zasadzie przez cały program. Wydaje mi się, że ten mini-skaldal spowoduje biernośc wśród jego wyborców i przejście części na pozycje PiS.
 
Ale będzie gadanie (i słuszne), że nic nie mogą zrobić bo jest dziura budżetowa. Z takiej zapaści w jaką wjebała nas platforma, to Thatcher i Erhard by nas nie wyciągnęli. Za dwa lata będą ponowne wybory i wygra nowoczesne PO, bądź stare PO.

P.S. Kukiz obraził się w TV Republika, bo dziennikarka mówiła, że ona słyszała wypowiedź Dudy, a Kukiz czytał i to go chyba tak obruszyło.. Boli go pewnie, ze nawet w SE jest poniżej progu wyborczego..
 
Jeszcze jeden czynnik sprzyja PiS - Fala imigracji z Afryki i Bliskiego Wschodu. PO postrzegana jako przedłużenie postaw i interesów niemieckich w Polsce a i (tym bardziej) lewica nie jest postrzegana jako chętna aby postawić się Zachodowi w tym temacie. Partie prawicowe, także te "awangardowe", także stracą przez to parę pkt., z uwagi na to, że głos na "PiS" realnie coś będzie mógł w tej sprawie zmienić.

Co do rządów PiS, to chyba mamy nowy kryzys gospodarczy (krach na giełdzie w Chinach, który ma szanse położyć kruchą równowagę gierek spekulacyjnych), a kraść już nie ma z czego, więc nie wstrzelą się w dobra koniunkturę, z pragmatyki łamiąc wszystkie prosocjalne obietnice wyborcze.
 
Last edited:
Tez mi sie to podoba. Skonczy sie babci sranie, ze 'sluzby", że coś tam...

PS Dzis Kukiz pomogl PiS, bo w TV republika dal popis niekompetencji politycznej, na odchodne nazywając prowadzącą "PiS-owską kurwą" - kurwą, która go punktowała w zasadzie przez cały program. Wydaje mi się, że ten mini-skaldal spowoduje biernośc wśród jego wyborców i przejście części na pozycje PiS.
zaglosuje na Kukiza nawet jak pijany rozjedzie na pasach zakonnice w ciazy. Smieszy mnie to oczernianie Pawla zarowno ze strony PIS-u jak i PO i jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, ze moj glos pojdzie na niego. Nawet jesli nazwanie tej "dziennikarki" PIS-owska kurwa mialo miejsce to powiedzial po prostu prawde. Nie wiem jak jest na swiecie, nie interesuje sie az tak dziennikarstwem ale w Polsce to tzw niezalezne po prostu nie istnieje. Te smieszne gadajace glowy mieniace sie dziennikarzami juz nawet przestaly stwarzac pozory jakiegokolwiek obiektywizmu. Te wszystkie audycje w srefauenach, polszmatach, zaleznych, republikach itp itd to jedna wielka agitka poszczegolnych parti.Po prostu masakra jakas, maja odbiorcow za totalnych debili...
 
Last edited by a moderator:
Program ogladalem na zywo i nie padly, ale sie niby ludzie zarzekaja ze padly jak wychodzil. Z reszta mniejsza z tym, bo jak dla mnie skompromitowal sie slowami o tym jaka to w USA czy GB panuje przykladna, nieskorumpowana interesem biznesowym i partyjnym demokracja, czy tez mowieniem o agencie SB w kontekscie finansowania partii politycznych... Jego argumenty we wlasnych, sztandarowych projektach to czystej wody populizm i zero merytoryki. Nie wiem czy dlatego, ze jest glupi i nie potrafi dac konkretnej odpowiedzi o konkretny model finansowania partii polit minimalizujacy wady takiego rozwiazania, czy moze robi krecia robote i glupka zgrywa.
 
Last edited:
Nie wiecie jaka informacja dziś uderzyła tak w giełdy? Włączam TV a tam info , że ropa spadła do 40$ za baryłke, giełda w USA o 3 % w dół, Wig 20 o prawie 6 %, Szanghaj o 8%, itd, itd
 
Program ogladalem na zywo i nie padly, ale sie niby ludzie zarzekaja ze padly jak wychodzil. Z reszta mniejsza z tym, bo jak dla mnie skompromitowal sie slowami o tym jaka to w USA czy GB panuje przykladna, nieskorumpowana interesem biznesowym i partyjnym demokracja, czy tez mowieniem o agencie SB w kontekscie finansowania partii politycznych... Jego argumenty we wlasnych, sztandarowych projektach to czystej wody populizm i zero merytoryki.

Kiedy na żywo? Bo oni zapowiadali transmisję o 21:30 że takie coś nastapi=odtworzenie.
 
Back
Top