Polityka

A z drugiej strony ciężko za cokolwiek chwalić LeBrona, więc czego oczekiwałeś? Że dla równowagi będą jechać po Dudzie, który jeszcze nawet urzędu nie objął?
Niczego nie oczekiwałem. Po prostu zerknąłem, co tam u nich słychać. No i słychać tyle, że całe 8 lat trzymali, a teraz wreszcie mogą sobie ulżyć - i korzystają. Osobiście mnie to zasmuca, bo kraj mamy podzielony na dwa wrogo nastawione do siebie plemiona: PO z PiS-em nie muszą kompletnie nic robić, wystarczy, że rozhuśtują nastroje społeczne (jedni w lewo, drudzy w prawo) i na tej niezdrowej ekscytacji narodu mają zapewnione miejsca w parlamencie. Tak samo z mediami. "Niezależni" szczują "niepokornych" i odwrotnie, nakłady się na tych nastrojach sprzedają - ale nie wynika z tego kompletnie nic. A przecież tyle ważnych tematów do opisania jest, i na świecie, i w Polsce. No ale co tam, lepiej napisać setny wpis, który dojebie lemingom i PO.
 
"Niezależni" szczują "niepokornych" i odwrotnie, nakłady się na tych nastrojach sprzedają - ale nie wynika z tego kompletnie nic.
Czyż nie o to chodzi w kapitalizmie? Ludzie chcą igrzysk, więc je dostają. Ciężkie tematy się nie sprzedają (o ile nie zostaną podane w kontrowersyjnym sosie).
 
@Jakub no brawo. A już myślałem, ze nic nie kumasz z tej polityki tak do końca ;) . To sie nazywa analiza bez zacietrzewienia i skrzywienia ideologicznego. Jakby dyskusja poszła w stronę co zrobić żeby było lepiej i nie dać sie wykiwać politykom i ich poplecznikom a nie w stronę kto jest "niezależny" czy lemingiem to by dopiero był wyczyn. A że tak sie nie da bez ofiar zwłaszcza wśród ludzi którzy nie wiedzą o co kaman to jedziemy dalej...
 
Czyż nie o to chodzi w kapitalizmie? Ludzie chcą igrzysk, więc je dostają. Ciężkie tematy się nie sprzedają (o ile nie zostaną podane w kontrowersyjnym sosie).
Jeszcze z 10 lat i internet wygryzie całe towarzystwo, więc nawet jeśli tacy z nich kapitaliści, to strasznie krótkowzroczni.
 
No to nawiązując do tematu...

Dobry tekst mógłby z tego wyjść gdyby nie histeryczno-ironiczny ton. Nie podoba mi się gdy ktoś zarzuca marszałkowi brak klasy nazywając go Radziem.
Z drugiej strony, wygaszenie mandatu w takim trybie to zwykłe chamstwo, jeśli faktycznie Sikorski złamał jakieś przepisy to jako urzędnik państwowy powinien za to beknąć. Prządek musi być.
 
Sikorski złamał jakieś przepisy to jako urzędnik państwowy powinien za to beknąć. Prządek musi być.
nic nie beknie. te nagrania od sowy uświadomiły mnie w tym, że ten kraj żyje w jakimś letargu... porządek jak chuj
 
Zaraz, zaraz. Bo chyba ktoś tu zwąchał aferę, a fakty wyglądają nieco inaczej:
"rola marszałka sejmu "jest tylko notarialna". - Mandat europosła wygasł z mocy prawa w momencie, gdy Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wynik wyborów. Rolą marszałka sejmu jest powiadomienie o tym"

Ciekawe czy ktoś się kiedyś weźmie za urzędników i funkcjonariuszy, ich służalcza postawa wobec polityki i brak kompetencji naraża nas na poważne koszty. Trzymali gościa 9 lat w areszcie bez mocnych papierów, a teraz sorry i biorą się za następną sprawę 100 lecia.
http://natemat.pl/144197,panstwo-ma-zaplacic-ryszardowi-boguckiemu-1-1-mln-zl-zadoscuczynienia
 
Ciekawe czy ktoś się kiedyś weźmie za urzędników i funkcjonariuszy, ich służalcza postawa wobec polityki i brak kompetencji naraża nas na poważne koszty. Trzymali gościa 9 lat w areszcie bez mocnych papierów, a teraz sorry i biorą się za następną sprawę 100 lecia.
http://natemat.pl/144197,panstwo-ma-zaplacic-ryszardowi-boguckiemu-1-1-mln-zl-zadoscuczynienia
3bf19380c40d.jpg
 
Zaraz, zaraz. Bo chyba ktoś tu zwąchał aferę, a fakty wyglądają nieco inaczej:
"rola marszałka sejmu "jest tylko notarialna". - Mandat europosła wygasł z mocy prawa w momencie, gdy Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wynik wyborów. Rolą marszałka sejmu jest powiadomienie o tym"

Ciekawe czy ktoś się kiedyś weźmie za urzędników i funkcjonariuszy, ich służalcza postawa wobec polityki i brak kompetencji naraża nas na poważne koszty. Trzymali gościa 9 lat w areszcie bez mocnych papierów, a teraz sorry i biorą się za następną sprawę 100 lecia.
http://natemat.pl/144197,panstwo-ma-zaplacic-ryszardowi-boguckiemu-1-1-mln-zl-zadoscuczynienia
No a dlaczego tak jest? Bo nie ma indywidualnej odpowiedzialnosci. Jak kasjerka cos spierdoli to buli, jak hutnik cos spierdoli to buli, jak spawacz spierdoli to buli. Gdyby jeden z drugim mieli swiadomosc, ze odszkodowanie beda bulic z wlasnej kieszeni to by sie kurwa do roboty prawdziwej wzieli, a nie pasjansa pajaka ukladali.
 
No a dlaczego tak jest? Bo nie ma indywidualnej odpowiedzialnosci. Jak kasjerka cos spierdoli to buli, jak hutnik cos spierdoli to buli, jak spawacz spierdoli to buli. Gdyby jeden z drugim mieli swiadomosc, ze odszkodowanie beda bulic z wlasnej kieszeni to by sie kurwa do roboty prawdziwej wzieli, a nie pasjansa pajaka ukladali.
nie licząc już sędziów i prokuratorów.
 
nie licząc już sędziów i prokuratorów.
ci to jest dopiero mafia, panstwo w panstwie, sa nie do ruszenia. Mysle, ze wogole powinno wycofac sie cos takiego jak immunitet i nie robic zadnych swietych krow w spoleczenstwe. Immunitet prowadzi do bezkarnosci i patologicznych zachowan, zbyt wiele grup spolecznych jest nim objetych.
 
jesli chodzi o spawanie to da sie wszystko, zaufaj mi :wink:
moj wujo od jakichs 30 lat sie tym zajmuje (wiem chyba, ze Ty tez ;) ), w spawaniu precyzyjnym i mowil, ze czasami prezes mu do pomocy podsyla takich czeresniakow, ze czasami ni chooya nie szlo poprawic po takim partaczu roboty, dlatego powiedzial, ze woli robic sam
 
moj wujo od jakichs 30 lat sie tym zajmuje (wiem chyba, ze Ty tez ;) ), w spawaniu precyzyjnym i mowil, ze czasami prezes mu do pomocy podsyla takich czeresniakow, ze czasami ni chooya nie szlo poprawic po takim partaczu roboty, dlatego powiedzial, ze woli robic sam
no w sumie, masz racje jak sa to jakies mikro-sprawy to moze byc problem. Ja to przyzwyczajony jestem do spawania kadluba i kazdego nawet najwiekszego buraka zawsze mozna wyciac i ladnie polozyc nowa spoine tak, ze wszystko bedzie cacy przy spawaniu np ramy rowerowej (TIG) moze byc z tym problem, wszystko zalezy od poziomu zburaczenia a wiem, ze ludzie potrafia byc bardzo tworczy w tej kwesti :wink:
 
No to nawiązując do tematu...



Dobry tekst mógłby z tego wyjść gdyby nie histeryczno-ironiczny ton. Nie podoba mi się gdy ktoś zarzuca marszałkowi brak klasy nazywając go Radziem.
Z drugiej strony, wygaszenie mandatu w takim trybie to zwykłe chamstwo, jeśli faktycznie Sikorski złamał jakieś przepisy to jako urzędnik państwowy powinien za to beknąć. Prządek musi być.

- Wygaśnięcie mandatu posła do PE następuje w tym wypadku automatycznie z mocy prawa. Zgodnie z opinią sejmowych konstytucjonalistów oraz PKW Andrzej Duda utracił mandat poselski z chwilą ogłoszenia wyniku wyborów - powiedziała nam Małgorzata Ławrowska.

Jak wyjaśniała rzecznik prasowa marszałka, akt podpisany przez Sikorskiego formalnie nazywa się "postanowieniem", jednak w praktyce marszałek nie podejmuje tu żadnej decyzji, a jedynie informuje o wygaśnięciu mandatu.

- Rola marszałka jest tu rolą notariusza. Utrata mandatu następuje automatycznie i nikt z władz państwowych nie ma możliwości manipulowania tą decyzją - stwierdziła Ławrowska.



Zaczyna sie. Prawicowi publicisci podlapali poziom pisania od prorzadowych, ktorych chwile wczesniej jechali za podobne akcje.
 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...zy_jednym_stole__bo_sa_ludzmi.html#Czolka3Img
""Bo mnie szlag trafia, jak łatwo politycy coś obiecują, by potem o wszystkim zapomnieć! Traktujmy ludzi poważnie. Nie obiecywałem gruszek na wierzbie" - denerwuje się prezydent elekt. I zaznacza, że jego obietnice były torpedowane nie przez ekspertów, a "rządowych propagandystów"."

ok, powodzenia, http://obietniceprezydenta.pl/ , http://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/31044_andrzej_duda/obietnice
 
Panowie - piszecie tak szybko/dużo, że musiałbym wziąć urlop żeby nadgonić z czytaniem ;-)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...zy_jednym_stole__bo_sa_ludzmi.html#Czolka3Img
""Bo mnie szlag trafia, jak łatwo politycy coś obiecują, by potem o wszystkim zapomnieć! Traktujmy ludzi poważnie. Nie obiecywałem gruszek na wierzbie" - denerwuje się prezydent elekt. I zaznacza, że jego obietnice były torpedowane nie przez ekspertów, a "rządowych propagandystów"."

ok, powodzenia, http://obietniceprezydenta.pl/ , http://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/31044_andrzej_duda/obietnice

Cieszy mnie wybór Dudy i od początku pisałem, że on nie spełni tych obietnic.Ba! Bardzo mnie to cieszy, że ich nie spełni.

--

"obietniceprezydenta.pl"

"Światopogląd
Jeżeli chodzi o poglądy, to moje poglądy są zbieżne z poglądami Ojca Świętego Jana Pawła II."

Że to niby jest obietnica? I co niby Duda ma zrobić by zaznaczono odpowiedź - TAK?
 
Last edited:
Panowie - piszecie tak szybko/dużo, że musiałbym wziąć urlop żeby nadgonić z czytaniem ;-)



Cieszy mnie wybór Dudy i od początku pisałem, że on nie spełni tych obietnic.Ba! Bardzo mnie to cieszy, że ich nie spełni.

--

"obietniceprezydenta.pl"

"Światopogląd
Jeżeli chodzi o poglądy, to moje poglądy są zbieżne z poglądami Ojca Świętego Jana Pawła II."

Że to niby jest obietnica? I co niby Duda ma zrobić by zaznaczono odpowiedź - TAK?

Ważne że jest dobrym katolikiem. To bardzo ważne.
 
Np zakazanie antykoncepcji? Czy JPII zmienił co do tego ostatecznie zdanie?
Tylko antykoncepcji? Po co się hamować? Przecież według katolicyzmu każdy grzech jest niedozwolony. Niech Duda wprowadzi celibat dla każdego i obowiązkowe leżenie krzyżem od 7:00 do 21:00...
 
Np zakazanie antykoncepcji? Czy JPII zmienił co do tego ostatecznie zdanie?

To nie jest obietnica. Przecież można uważać, że zdradzanie żony jest złe i jednocześnie nie karać za zdradę. Jestem zwolennikiem teorii Leona Petrażyckiego - moralność jest jak wino, prawo jak woda. Bez wina sobie poradzisz, bez wody nie.
 
Back
Top