Polityka

pojawiaja sie tam jakies konkrety? Typu łapówka, złamanie prawa, przysięgi tajemnicy czy czegoś takiego? Dlaczego autor nie składa "donosów" do prokuratury?
tak pojawiaja sie konkrety i to cale ich mnostwo, napisalbym wiecej ale naprawde nie chce spoilerowac. "Dlaczego autor nie sklada donosow do prokuratury"? no jak myslisz, dlaczego...wierzysz w niezawislosc jakiejkolwiek instytucji w dzisiejszej Polsce? Jako, ze przeczytalem to naprawde, z dobrej woli moge ja komus przeslac. O ile przesylka nie przekroczy no powiedzmy 10 zl, nie wiem nie orientuje sie w cenach przesylek.Nie jestem zbieraczem ksiazek, jestem zdania, ze przeczytana ksiaka marnuje sie na polce i warto ja udostepnic komus innemu.
Nie bojcie sie nie wytropie Was i nie unicestwie :wink:. @Wewiur Ty jestes zdaje sie biednym studenciakiem:wink: zaoszczedzisz 39.90 chcesz?
EDIT:aha jeszcze jedno jesli ktos nie jest za bardzo w tych tematach to zawsze mozna sobie niektore nazwiska z ksiazki zgooglowac i poczytac pare rzeczy na ich temat.To pomaga i naswietla nieco niektore rzeczy. Musze przyznac,ze wiekszosc rzeczy jakos tam kojarzylem ale nie wszystkich i trzeba sie mocno nagimnastykowac zeby cos w necie o co poniektorych znalezc.
 
tak pojawiaja sie konkrety i to cale ich mnostwo, napisalbym wiecej ale naprawde nie chce spoilerowac. "Dlaczego autor nie sklada donosow do prokuratury"? no jak myslisz, dlaczego...wierzysz w niezawislosc jakiejkolwiek instytucji w dzisiejszej Polsce? Jako, ze przeczytalem to naprawde, z dobrej woli moge ja komus przeslac. O ile przesylka nie przekroczy no powiedzmy 10 zl, nie wiem nie orientuje sie w cenach przesylek.Nie jestem zbieraczem ksiazek, jestem zdania, ze przeczytana ksiaka marnuje sie na polce i warto ja udostepnic komus innemu.
Nie bojcie sie nie wytropie Was i nie unicestwie :wink:. @Wewiur Ty jestes zdaje sie biednym studenciakiem:wink: zaoszczedzisz 39.90 chcesz?
EDIT:aha jeszcze jedno jesli ktos nie jest za bardzo w tych tematach to zawsze mozna sobie niektore nazwiska z ksiazki zgooglowac i poczytac pare rzeczy na ich temat.To pomaga i naswietla nieco niektore rzeczy. Musze przyznac,ze wiekszosc rzeczy jakos tam kojarzylem ale nie wszystkich i trzeba sie mocno nagimnastykowac zeby cos w necie o co poniektorych znalezc.
wezmę od Ciebię tę książkę, ba zapłacę za nią skoro nie lubisz gromadzić makulatury;) Jakoś nie mam sumienia ściągać z neta nielegalnego PDFa. nie w tym przypadku.
pisz [email protected]
 
tak pojawiaja sie konkrety i to cale ich mnostwo, napisalbym wiecej ale naprawde nie chce spoilerowac. "Dlaczego autor nie sklada donosow do prokuratury"? no jak myslisz, dlaczego...wierzysz w niezawislosc jakiejkolwiek instytucji w dzisiejszej Polsce? Jako, ze przeczytalem to naprawde, z dobrej woli moge ja komus przeslac. O ile przesylka nie przekroczy no powiedzmy 10 zl, nie wiem nie orientuje sie w cenach przesylek.Nie jestem zbieraczem ksiazek, jestem zdania, ze przeczytana ksiaka marnuje sie na polce i warto ja udostepnic komus innemu.
Nie bojcie sie nie wytropie Was i nie unicestwie :wink:. @Wewiur Ty jestes zdaje sie biednym studenciakiem:wink: zaoszczedzisz 39.90 chcesz?
EDIT:aha jeszcze jedno jesli ktos nie jest za bardzo w tych tematach to zawsze mozna sobie niektore nazwiska z ksiazki zgooglowac i poczytac pare rzeczy na ich temat.To pomaga i naswietla nieco niektore rzeczy. Musze przyznac,ze wiekszosc rzeczy jakos tam kojarzylem ale nie wszystkich i trzeba sie mocno nagimnastykowac zeby cos w necie o co poniektorych znalezc.
chcialem sobie ebooka kupic, ale empik to zdjal z oferty :|
 
@Scurvol Thx.

Ja nie wierze w niemoc, to co jesli to prawda, to nikt nic nie zrobi? Czy prokuratura musi sie odniesc do "donosu" czy moze olac?

Dajcie znac kiedy usunac emaile.
 
wmeritum.pl/jednoczenie-sie-prawicy-staje-sie-faktem-knp-i-upr-polaczyly-sily-w-poznaniu/

Zawsze to jakiś początek.

Jak ktoś znajdzie ebooka to proszę dać mi znać, nigdzie nie mogę znaleźć. Oczywiście chodzi o legalną wersję.
 
Ja nie wierze w niemoc, to co jesli to prawda, to nikt nic nie zrobi? Czy prokuratura musi sie odniesc do "donosu" czy moze olac?
witamy w Polsce :) maila możesz nie usuwać. nikomu hajsu nie wiszę, ani też specjalnej krzywdy nie zrobiłem ;) przecież żyjemy w Państwie Prawa :D
 
Łatwo się dał chłopak wyprowadzić z równowagi.
No wiesz, to nie jest rasowy politykier. Moim zdaniem trochę źle zaczął, bo powinien od razu przejść do ataku, że dlaczego niby ktoś kto ma coś wspólnego z pisem nie może być przechodniem, studentem, obywatelem kraju?

ktoś coś?

Dzień później w odwiedziny do Kukiza przyszedłby "Janusz Chabior" ;)
 
Też myślę, że Sumliński musi mieć konkretne dowody, skoro książka została wydana w ogniu kampanii, a BUL siedzi cicho. Mogli pozwać bodaj w trybie wyborczym, już by było po sprawie, gdyby autor podawał nieprawdę. Muszą się bać, że proces oficjalnie potwierdzi to o czym Sumliński pisze - ewentualnie, że w trakcie wyjdzie coś więcej.
To ciekawe spojrzenie, bo moja pierwsza myśl była taka, że to coś jak "dziadek z Wermachtu" - zanim uda się wykazać że to same bzdury, będzie po wyborach. Zawsze sceptycznie patrzę na takie rewelacje jakie podobno sugeruje książka. Jeszcze nie czytałem, ale chętnie to zrobię. Mam nadzieję, że będzie na nią jakaś odpowiedź. W tej chwili wydaje mi się, że to tylko wyborcza petarda, a Komorowski się nie procesuje, żeby nie skupiać wokół własnego smrodu dyskusji w ostatnim tygodniu kampanii.
 
No wiesz, to nie jest rasowy politykier. Moim zdaniem trochę źle zaczął, bo powinien od razu przejść do ataku, że dlaczego niby ktoś kto ma coś wspólnego z pisem nie może być przechodniem, studentem, obywatelem kraju?

pojechał z faszystowską manipulacją polsat news... i nie brzmiało to dobrze...a III rzesza to już w ogóle
 
To ciekawe spojrzenie, bo moja pierwsza myśl była taka, że to coś jak "dziadek z Wermachtu" - zanim uda się wykazać że to same bzdury, będzie po wyborach. Zawsze sceptycznie patrzę na takie rewelacje jakie podobno sugeruje książka. Jeszcze nie czytałem, ale chętnie to zrobię. Mam nadzieję, że będzie na nią jakaś odpowiedź. W tej chwili wydaje mi się, że to tylko wyborcza petarda, a Komorowski się nie procesuje, żeby nie skupiać wokół własnego smrodu dyskusji w ostatnim tygodniu kampanii.
ale to nie jest pierwsza książka "atakująca" Komora.
ciężko zrozumieć? za fasadą demokracji rządzą mafie, służby i loże:) tak, totalne spiski. życzę udanych brechtów :)
 
ale to nie jest pierwsza książka "atakująca" Komora.
ciężko zrozumieć? za fasadą demokracji rządzą mafie, służby i loże:) tak, totalne spiski. życzę udanych brechtów :)
Mmmmhmmm. Mi tylko chodzi o wyciąganie wniosków z daty publikacji i tego, że Komorowski się do tego jeszcze nie odniósł. Dla mnie te wnioski mogą być różne.
Do samej treści się nie odniosę, bo nie czytałem.
EDIT: teraz widzę, ze data premiery 22.04 więc moja teza o tym, że taka petarda jak "dziadek z Wermachtu" leży. Mimo wszystko wydana pod wybory.
Przyznam, że zam opis mnie trochę odrzuca:
"Historia, którą pokazujemy, odsłania niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, sięgające do mrocznego świata służb tajnych(...). Znajdą się tacy, którzy będą w te związki powątpiewać, zapewniamy jednak, że one istniały" -co to k### znaczy zapewniamy? W sensie, że słowo harcerza?
 
Last edited:
Ziemowit całkiem nieźle sobie poradził,ale trzeba przyznać że przeciwnika miał bardzo trudnego.

@Jakub Bijan Podoba mi się ten fragment, bo potwierdza moje wnioskowania odnośnie równości wobec prawa, równości statusu:

Jak doszło do powszechnej zmiany nastawienia do biznesu?

To jest ciekawe zagadnienie, bo rewolucje przemysłowe pojawiały się w historii wielokrotnie: ta która zdarzyła się w XVIII w. w Europie, w czternastowiecznej Wenecji i Florencji, w starożytnej Grecji. We wszystkich tych wypadkach, z wyjątkiem pierwszego, rewolucje gospodarcze nie uruchomiły ogromnego wzrostu zamożności, który doprowadził do tego, że ja będąc potomkiem chłopów jestem profesorem uniwersyteckim, a pan dziennikarzem.

Bardzo ważną rolę odgrywa tu kwestia pewnego rodzaju równości, równości statusu. Podstawowe założenie współczesnego społeczeństwa mówi, że taka równość istnieje. To jest pewnego rodzaju mit, bo oczywiście nie jesteśmy równi – różnimy się inteligencją, osiągnięciami, majątkiem, itd. Równość w północnej Europie była w XVIII w. czymś nowym, choć nie pojawiła się po raz pierwszy. Jednym z krajów gdzie równość rozwinęła się w sposób najbardziej spektakularny była Polska w XVI w.

Tak, ale ta równość ograniczała się do szlachty czyli 10 proc. społeczeństwa

Owszem, ale 10 proc. było znakomitym punktem wyjścia. Republikom kupieckim w Europie Północnej udało się upowszechnić tę równość na całe społeczeństwo. W XIX w. było już bardzo oczywiste, w krajach takich jak Belgia, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone, że zwykłym ludziom wolno próbować nowych rzeczy. To miało fundamentalne znaczenie dla zmiany modelu gospodarczego.
 
  • Like
Reactions: JB_
Mmmmhmmm. Mi tylko chodzi o wyciąganie wniosków z daty publikacji i tego, że Komorowski się do tego jeszcze nie odniósł. Dla mnie te wnioski mogą być różne.
Do samej treści się nie odniosę, bo nie czytałem.
ale jest np. "Z mocy bezprawia", o które Komorowski mógł w chuj wcześniej pozwać Sumlińskiego. nie nazwał bym tego grą polityczną, a grą o prawdę.
 
poza tym poczytać czego od Polaków chce Diaspora Żydowska. ta wolny kraj...
mam nadzieję, że ten zdrajca stanu kiedyś zawiśnie
 
W ksiazce zawartych jest mnostwo innych spraw, konczy ja to wydarzenie:
polecam obejrzec po przeczytaniu, naprawde Sumlinski jest dla mnie prze-kozakiem. Everest polskiego dziennikarstwa sledczego i para naprawde wielkich jaj.
 
W ksiazce zawartych jest mnostwo innych spraw, konczy ja to wydarzenie:
polecam obejrzec po przeczytaniu, naprawde Sumlinski jest dla mnie prze-kozakiem. Everest polskiego dziennikarstwa sledczego i para naprawde wielkich jaj.

było na Brauna głosować? dzisiaj to już idę lewackim kurwom w pizde wstawiać (@Dzihados usuń przed południem jak możesz ;))
 
Back
Top