Polityka

W tych wyborach tak. Korwin od 25 lat ma stały elektorat w granicach 400 tys - i tyle dostał. U Kukiza 80% to polityczni Janusze. Nie mam wątpliwości.
Powiem Ci, ze to bardzo odwazna teza. Moim zdaniem osob zapoznanych z programem bylo moze 50%.
 
Przecież Kukiz oprócz jednoosobowych mandatów wyborczych – których wprowadzenie jest pomysłem dobrym, aczkolwiek bardzo płytkim – nie przedstawił jak na razie żadnego programu politycznego, żadnych konkretów, a mimo to zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich, zostawiając mających kompleksowe recepty konkurentów (KNP, Brauna, Ruch Narodowy czy partię Mikkego) daleko w tyle.
To wynika tylko i wyłącznie z tego powodu, że Kukiz początkowo nie miał zamiaru startować w wyborach prezydenckich. Gdy już się zdecydował to tę całą kampanię potraktował tylko i wyłącznie jako darmową reklamę dla swojej koncepcji ordynacji wyborczej. Wynik i popularność najzwyczajniej w świecie go przerosły. To, że będzie miał teraz ból głowy z napisaniem jakiegoś spójnego programu to oczywiste.
 
Sezon "grillowy" rozpoczęty - danie główne Wipler - ruszył teraz "jego" proces. Oczywiście, jak to u nas w normie przy tego typu sprawach, bez kamer i widowni.
 
Powiem Ci, ze to bardzo odwazna teza. Moim zdaniem osob zapoznanych z programem bylo moze 50%.
Nie zrozumieliśmy się. Ja nie twierdzę, że każdy wyborca Korwina zna jego program na pamięć - ja nie znam. Twierdzę za to, że JKM od 25 lat gada to samo, mówi o podatkach, o tym, że nie jest demokratą i o stu innych rzeczach związanych z polityką. Na tej podstawie każdy może sobie wyrobić nawet pobieżny szkielet na kogo głosuje. Tymczasem Kukiz pojawił się znikąd z hasłem JOW oraz antysystemowością na sztandarze i nikt nic więcej o jego poglądach nie wie. I nie przeszkodziło to kilku milionom Polaków wystawić mu czeku in blanco na piękne JOW-y.
 
Tymczasem Kukiz pojawił się znikąd z hasłem JOW oraz antysystemowością na sztandarze i nikt nic więcej o jego poglądach nie wie. I nie przeszkodziło to kilku milionom Polaków wystawić mu czeku in blanco na piękne JOW-y.
Bo Polacy nie głosowali na Kukiza, głosowali przeciwko PO, PiS, SLD, PSL. Przecież większość ma w dupie JOWy, większość ma dosyć obecnych partii politycznych, dlatego wybrała Kukiza jako symbol, jako czerwoną kartkę dla całej klasy politycznej. W tym świadomie ja. Od razu odpowiadając, nie zagłosowałem na Wilka, czy np. Korwina, bo oni dostali swoją szansę niedawno. Rozmienili ją na drobne i dzisiaj spijają tego śmietankę. Po tym jak się podzielili, obiecałem sobie, że nie zagłosuję na nich dopóki nie zmądrzeją. Czyli pewnie nigdy.
 
Korwin od 25 lat ma stały elektorat w granicach 400 tys - i tyle dostał.
No ale o czym to w ogóle świadczy? Przecież nie głosują na niego cały czas te same osoby od 25 lat. Jest rotacja i to spora. Może to świadczyć tylko o tym, że JKM jest w stanie złapać na swoje hasła jedynie te 2-4% głosującego społeczeństwa, a wśród nich proporcje januszy-pelikanów do świadomych wyborców może nie odbiegać zbytnio od innych partii.
Ordynacja TOW (Trójmandatowe okręgi wyborcze), być może w modelu australijskim czyli preferencyjnym, być może odzwierciedlającym nie 10 Ziem a 16 województw? Być może bez reprezentantów Polonii w ogóle, lub ewentualnie w innej formie?
IMO to już jest kosmetyka. Istotne jest przede wszystkim odejście od obecnej chorej ordynacji.
 
Wniosek jest prosty - jeśli KORWiN ma dostać się do sejmu to czas najwyższy skończyć rozpowszechnianie "opowieści dziwnej treści" przy każdej okazji tylko wykładać same konkrety, prosto, celnie, na temat. Bez wywodów, anegdotek, łamigłówek. To wszystko jeszcze okrasić odpowiednią dozą uczuć patriotycznych.
 
@Jakub Bijan

a mnie nurtuje pewien przecinek. "Widać więc na tym przykładzie jak na dłoni, że Polacy kierują się cały czas emocjami a nie racjonalnymi argumentami."
Rozumiem, że jak piszemy "tyle a tyle", to nie dajemy tego przecinka. Natomiast gdy piszemy "wybrałem kapitalizm, a nie socjalizm" - dajemy przecinek, bo kapitalizm przeciwstawiamy socjalizmowi, podobnie emocje przeciwstawiamy racjonalnym argumentom. Dobrze rozumuję?
 
To wynika tylko i wyłącznie z tego powodu, że Kukiz początkowo nie miał zamiaru startować w wyborach prezydenckich. Gdy już się zdecydował to tę całą kampanię potraktował tylko i wyłącznie jako darmową reklamę dla swojej koncepcji ordynacji wyborczej. Wynik i popularność najzwyczajniej w świecie go przerosły. To, że będzie miał teraz ból głowy z napisaniem jakiegoś spójnego programu to oczywiste.

Kukiz powiedział, że program już ma i to nie są tylko JOWy, a z JOWami poszedł dlatego, bo łatwiej jest pod jednym postulatem zjednać sobie ludzi, jakby było ich więcej, to byłoby już znacznie trudniej.

Bo Polacy nie głosowali na Kukiza, głosowali przeciwko PO, PiS, SLD, PSL. Przecież większość ma w dupie JOWy, większość ma dosyć obecnych partii politycznych, dlatego wybrała Kukiza jako symbol, jako czerwoną kartkę dla całej klasy politycznej. W tym świadomie ja. Od razu odpowiadając, nie zagłosowałem na Wilka, czy np. Korwina, bo oni dostali swoją szansę niedawno. Rozmienili ją na drobne i dzisiaj spijają tego śmietankę. Po tym jak się podzielili, obiecałem sobie, że nie zagłosuję na nich dopóki nie zmądrzeją. Czyli pewnie nigdy.

Czyli moja diagnoza była trafna. Bunt.
 
Kukiz powiedział, że program już ma i to nie są tylko JOWy, a z JOWami poszedł dlatego, bo łatwiej jest pod jednym postulatem zjednać sobie ludzi, jakby było ich więcej, to byłoby już znacznie trudniej.
IMO czysty blef. Jego 'think tank' od niedzieli pracuje na takich obrotach, że się mało co nie przegrzeje.
 
Widać więc na tym przykładzie jak na dłoni, że Polacy kierują się cały czas emocjami a nie racjonalnymi argumentami
Raczej Karateko powinieneś postulować formę np: Jak na dłoni widać, że Polacy kierują się cały czas emocjami, pomijając racjonalne argumenty.
Co do przecinka emocjami[,] a nie racjonalnymi to rzeczywiście powinien się on tam znaleźć.
Ale to czepialstwo, nie wiem gdzie ktoś tak napisał, jednak raczej nie jest to wielki błąd, ot chociażby zwykły problem pisania na komputerze, może ktoś szybko pisze to mógł zgubić znak interpunkcyjny. Na pewno nie raz widać znacznie gorsze błędy i to w oficjalnych publikacjach w dużych gazetach (wystarczy wziąć Metro i długopis w rękę, chyba na każdej stronie coś się znajdzie).
 
Czyli moja diagnoza była trafna. Bunt.
Nie widzisz różnicy pomiędzy "zbuntowanym chłopaczkiem", a świadomym wyborcom, który ma dosyć obecnego stanu rzeczy, który w wyborach nie ma ochoty oddawać głosu na żadną z aktualnie skompromitowanych partii politycznych? Aż takie to trudne do rozróżnienia?
 
Raczej Karateko powinieneś postulować formę np: Jak na dłoni widać, że Polacy kierują się cały czas emocjami, pomijając racjonalne argumenty.
Co do przecinka emocjami[,] a nie racjonalnymi to rzeczywiście powinien się on tam znaleźć.
Ale to czepialstwo, nie wiem gdzie ktoś tak napisał, jednak raczej nie jest to wielki błąd, ot chociażby zwykły problem pisania na komputerze, może ktoś szybko pisze to mógł zgubić znak interpunkcyjny. Na pewno nie raz widać znacznie gorsze błędy i to w oficjalnych publikacjach w dużych gazetach (wystarczy wziąć Metro i długopis w rękę, chyba na każdej stronie coś się znajdzie).

Ziom. To tekst Maxa Kolonko z popularnej gazety, więc nie ma żartów, powinien pisać idealnie poprawnie :-)
 
Nie widzisz różnicy pomiędzy "zbuntowanym chłopaczkiem", a świadomym wyborcom, który ma dosyć obecnego stanu rzeczy, który w wyborach nie ma ochoty oddawać głosu na żadną z aktualnie skompromitowanych partii politycznych? Aż takie to trudne do rozróżnienia?

Nie pisałem nigdy lekceważąco - chłopaczek. Pisałem o zbuntowanych chłopakach, co nie jest pejoratywne.
 
Ziom. To tekst Maxa Kolonko z popularnej gazety, więc nie ma żartów, powinien pisać idealnie poprawnie :-)
A to powiem w skrócie: nic a nic mnie to nie dziwi. W polskim rynsztoku wszystko przejdzie. Zresztą skoro Polakom lata koło kindybała jak ubiera się ich przyszły prezydent to tym bardziej nie będą oczekiwać poprawnej polszczyzny w artykułach,. które czytają.
 
Nie pisałem nigdy lekceważąco - chłopaczek. Pisałem o zbuntowanych chłopakach, co nie jest pejoratywne.
W mojej ocenie jest, bo nie czuję się zbuntowanym chłopakiem. Czuje się rozgoryczonym obecną sytuacją obywatelem, który nie widzi w obecnej klasie politycznej nikogo, komu mógłby zaufać. Z tegoż względu wybrałem opcje Kukiza, aby pokazać ludziom u władzy, że istnieje grupa osób niezadowolona zarówno z rządzących jak i całej opozycji.

A swoją drogą pokładam w nim nadzieję, bo facet wydaje się być patriotą i może uda mu się zbudować jako taki program i wizję przyszłości. Jeżeli tak, to ma mój głos również w październiku.
 
A to powiem w skrócie: nic a nic mnie to nie dziwi. W polskim rynsztoku wszystko przejdzie. Zresztą skoro Polakom lata koło kindybała jak ubiera się ich przyszły prezydent to tym bardziej nie będą oczekiwać poprawnej polszczyzny w artykułach,. które czytają.

hahahahahhaha

made my day :D

to może skończyć się banem :D
--------------

EDIT:

Komorowski wyszedl do ludzi, jaja jak berety

http://www.tvn24.pl/spacer-komorows...ydent-radzi-jak-zyc-za-2-tys-zl,541683,s.html
 
Last edited:
http://mamprawowiedziec.pl/

ciekawa strona

MamPrawoWiedziec.pl to obywatelski serwis, w którym publikujemy informacje biograficzne i historię głosowań polskich parlamentarzystów. Znajdziesz tam także poglądy posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego i prezydenta RP ustalone na podstawie naszego kwestionariusza, przygotowanego osobno dla każdej kadencji wraz z gronem ekspertów. A przed wyborami sprawdzisz doświadczenie i poglądy kandydatów.
 
hahahahahhaha

made my day :D

to może skończyć się banem :D
Ciągle nie wiem, czemu chcecie mnie banować? Przecież nikogo nie atakuję personalnie, tylko wyrażam swoją opinię na temat rzekomego zdania umieszczonego w rzekomej gazecie rzekomo autorstwa Kolonko, jak zostałem poinformowany. A aluzja do Polaków to pewien dyskurs polityczny jaki przyjąłem, a jaki sądząc po wynikach wyborów i komentarzach jest w zdecydowanej mniejszości, stąd moje rozgoryczenie lekceważącym stosunkiem społeczeństwa w kwestii wymogów poprawności języka, czy godnego wizerunku głowy państwa.
 
Ciągle nie wiem, czemu chcecie mnie banować? Przecież nikogo nie atakuję personalnie, tylko wyrażam swoją opinię na temat rzekomego zdania umieszczonego w rzekomej gazecie rzekomo autorstwa Kolonko, jak zostałem poinformowany. A aluzja do Polaków to pewien dyskurs polityczny jaki przyjąłem, a jaki sądząc po wynikach wyborów i komentarzach jest w zdecydowanej mniejszości, stąd moje rozgoryczenie lekceważącym stosunkiem społeczeństwa w kwestii wymogów poprawności języka, czy godnego wizerunku głowy państwa.

To tylko przecinek. Dodam, że sam również zrobiłeś jeden błąd interpunkcyjny w swojej poprzedniej wypowiedzi :)
 
To tylko przecinek. Dodam, że sam również zrobiłeś jeden błąd interpunkcyjny w swojej poprzedniej wypowiedzi :)
popełniłem 3 błędy, ale już nie będę edytował.
Nie ja zacząłem dyskusję na temat braku przecinka w gazecie, po prostu mam nadzieję poprawnie wyjaśniłem wątpliwości.
 
Wewiur, bo nie mogę patrzeć jak się znęcają. To żaden artykuł w gazecie, tylko artykuł na prokapitalista.pl autorstwa @Jakub Bijan :D
Gałgany mnie na minę naprowadzają, niczym pod Smoleńskiem pewien samolot.
Ale napisałem, że to czepialstwo, a nie błąd w tekście godny uwypuklenia. Równie dobrze Karateko mogłeś napisać prywatnego maila do Yoshiego w tej sprawie.
Nie mogłem, bo dażę Wewiura zbyt dużą sympatią. :D
Z 226 lików pewnie 225 należy do mnie, ciągle mocno pracuję na uznanie :boystop: i dziękuję, że doceniasz moją pracę w wyłapywaniu postów i likowaniu wszystkiego.
 
Back
Top