Polityka

ominąłem fragment rozmawiając z mamą. co tam powiedział?

Ze system edukacji jest kollatajowsko-stalinowski i trzeba go zmienic. Bo Hugon Kollataj zadbal o to bysmy nie poznali niczego wiecej co oni chca i przeciez w tym systemie nie bedzie mozna nawet Hugona krytykowac. Mniej wiecej cos takiego.
 
Na mnie już pora, a ponieważ jutro udzielanie się w tym temacie będzie ryzykowne, to już dziś życzę wam, aby wybory wygrał taki kandydat, dla którego dobro Polski będzie najważniejsze. Naprawdę cohones trzyma poziom, taki temat i taka dyskusja.
 
mój ostatni wpis przed ciszą wyborczą. jaki orzeł taki prezydent
73d79063b869a42b7bfdf06f4739984f,2,0.jpg
 
już okradają banda złodziei, przecież teraz każdy wrzuca swoje kawałki na youtuba i na tym nieźle zarabia
a te hieny chcą jeszcze więcej, ja tam płyty kupuje, chociaż nie wiem po co jak i tak już za to płacę w jakiś podatkach
tutaj o Braunie w tej sprawie
"Grzegorz Braun oficjalnie powiedział, że jest przeciwko własności intelektualnej! Jedyny kandydat otwarcie wspierający infoanarchizm. Teraz już nie mam żadnych wątpliwości. GRZEGORZ BRAUN 2015!"
 
@halibut a Ty jak oceniasz Hugona Kollataja z punktu widzenia historii ? :)


Znam tylko ogólnie tę postac. Na pewno wiele zrobił dla szkolnictwa, umożliwił tworzenie się szerokiej klasy naukowej, większa liczba studentów, ludzi którzy mają umożliwioną nauke i swobodną wymiane myśli, oznacza tworzenie się inteligencji Polskiej, która będzie trwać do czasów IIWŚ i wybicia jej przez nazistów i sowietów.

Co do konstytucji - z jednej strony piękne idee i jakiś odważny pomysł, z drugiej strony był to zamach stanu, i konfederacja targowicka swoje racje miała. Tutaj ciężko mi ocenić.
 
dobry tekst o tego typu myśleniu, wprawdzie skierowany do Dudy, ale... http://lemingarnia.blogspot.com/2015/03/kandydat-duda-i-in-vitro.html

bardzo tendencyjny artykul. "tak, dopuszcza metodę in vitro i nie wsadza za nią ludzi do pierdla. Na tym polega jego zaawansowany liberalizm." - rozumiem krytyke, ale trzymajmy jakis poziom. Bardzo zle czyta sie ten artykul ze wzgledu na pogardliwe zwroty. Andrzejek.

"No ale Andrzej Duda uważa, że to nienaturalne. A skoro Duda tak uważa to zmienia to oczywiście wszystko. Na przykład anuluje narodziny paru milionów dzieciaków na całym świecie."

To juz intelektualna nieuczciwosc. Duda ma prawo miec swoje zdanie, ktore jest podyktowane jego wiara. Sam tez uwaza, ze nie ma zamiaru narzucac go innym. Co zaznaczyl w rozmowie z monika olejnik.

Osobiscie jestem zwolennikiem in vitro - wlasnie z powodow wymienionych w artykule. Natomiast lekko rozumiem Dude, ktory sie martwi co sie stanie z tymi zamrozonymi zarodkami? Jak dlugo beda zamrozone? A jak nikt ich nie bedzie chcial?Beda zamrozone przez wiecznosc?
 
Czy jak napisze żebyście głosowali na słaby zawodnik to PKW tez będzie mnie ścigać?


Też Wam się wyświetla , gdy piszecie "O górek" "słaby zawodnik"? Ja muszę pisać O górek ze spacją, inaczej wychodzi to drugie.


Swoją drogą, cisza wyborcza w dzsiejszych czasach to jest tak absurdalne, że aż śmieszne
 
@Karateka@ Ale to jest jasne co się stanie - będą czekać na wykorzystanie, a jeśli para zdecyduje, że nie płaci i nie interesuje ich już dłużej ten temat to trafiają do banku darowanych zarodków. Wykorzysta je wtedy inna para. Nikt ich nie niszczy / zabija.
 
@Karateka@ Ale to jest jasne co się stanie - będą czekać na wykorzystanie, a jeśli para zdecyduje, że nie płaci i nie interesuje ich już dłużej ten temat to trafiają do banku darowanych zarodków. Wykorzysta je wtedy inna para. Nikt ich nie niszczy / zabija.

Ale wtedy kobieta musialaby urodzic dziecko, ktore nie ma genow ani jej ani jej ojca.Czy jakakolwiek para sie na to zgodzi?
 
Ale wtedy kobieta musialaby urodzic dziecko, ktore nie ma genow ani jej ani jej ojca.Czy jakakolwiek para sie na to zgodzi?

"W Polsce na darowanie komórki jajowej czekają tysiące par, ale nie mniej czeka na „obce genetycznie” zarodki. – Dawstwo zarodka jest wyjściem dla tych par, u których zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny występują czynniki uniemożliwiające posiadanie własnego dziecka – mówi prof. Łukaszuk. Mogą to być nie tylko skutki różnych chorób, lecz także sytuacje, w których rodzice są nosicielami wadliwego genu mogącego u dziecka wywołać ciężką chorobę. Do adopcji najczęściej trafiają zarodki rodziców, którzy sami przechodzili przez zapłodnienie in vitro – mówi dr Ciszko-Tralik. – Często w trakcie procedury zapłodnienia pozaustrojowego powstaje więcej zarodków, które zamrażamy. Jeśli rodzice zrealizują plany dotyczące liczby posiadanych dzieci, swoje zamrożone i niewykorzystane zarodki mogą przeznaczyć do adopcji.

Dawstwo zarodka jest przeprowadzane z zachowaniem anonimowości pary dawców i biorców. – Nie możemy dopuszczać do sytuacji, w której biologiczni rodzice będą upominać się o dziecko urodzone i wychowane przez inną parę – mówi dr Ciszko-Tralik.

Rzadko zdarzają się opory związane z tym, że wychowuje się dziecko obce genetycznie. – Kiedy para od wielu lat bezskutecznie stara się o dziecko, to najczęściej przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie – mówi prof. Łukaszuk."
 
"W Polsce na darowanie komórki jajowej czekają tysiące par, ale nie mniej czeka na „obce genetycznie” zarodki. – Dawstwo zarodka jest wyjściem dla tych par, u których zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny występują czynniki uniemożliwiające posiadanie własnego dziecka – mówi prof. Łukaszuk. Mogą to być nie tylko skutki różnych chorób, lecz także sytuacje, w których rodzice są nosicielami wadliwego genu mogącego u dziecka wywołać ciężką chorobę. Do adopcji najczęściej trafiają zarodki rodziców, którzy sami przechodzili przez zapłodnienie in vitro – mówi dr Ciszko-Tralik. – Często w trakcie procedury zapłodnienia pozaustrojowego powstaje więcej zarodków, które zamrażamy. Jeśli rodzice zrealizują plany dotyczące liczby posiadanych dzieci, swoje zamrożone i niewykorzystane zarodki mogą przeznaczyć do adopcji.

Dawstwo zarodka jest przeprowadzane z zachowaniem anonimowości pary dawców i biorców. – Nie możemy dopuszczać do sytuacji, w której biologiczni rodzice będą upominać się o dziecko urodzone i wychowane przez inną parę – mówi dr Ciszko-Tralik.

Rzadko zdarzają się opory związane z tym, że wychowuje się dziecko obce genetycznie. – Kiedy para od wielu lat bezskutecznie stara się o dziecko, to najczęściej przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie – mówi prof. Łukaszuk."

Ciezko mi w to dac wiare, ale moze dlatego,ze zbyt wiele razy przeczytalem Samolubny Gen. Jesli tak rzeczywiscie jest, to nie mam wiecej watpliwosci co do metody in vitro.
 
Ciezko mi w to dac wiare, ale moze dlatego,ze zbyt wiele razy przeczytalem Samolubny Gen. Jesli tak rzeczywiscie jest, to nie mam wiecej watpliwosci co do metody in vitro.

A normalna adopcja? Też obcy materiał genetyczny, do tego bywa już mocno wyrośnięty i ukształtowany, a też "biorą" :)
 
Back
Top