Polityka

A jaki to niby paragraf Hubi? A no tak - teraz już jest: "stwarzanie zagrożenia".
 
śmierdzą na kilometr te dowody "last minute"; jak się okaże, że to podkładka to dopiero będą jajca :)
 
@Jakub



To groźby nie są karalne? Gdybym zadeklarował w TV, że odczekajcie miesiąc a zgwałcę tą kobietę, to nie podchodzi pod żaden paragraf? Bo moim zdaniem to chyba jakiś paragraf na to jest, ale mogę się mylić.
 
Groźba musi być pod adresem konkretnej osoby żeby była groźbą.
 
Oto co jeszcze znaleziono w celi trynkiewicza:



ff466s.jpg




15n7pk0.jpg
 
@Jakub Bijan co do "stwarzania zagrożenia", to jest paragraf umożliwiający zamknięcie delikwenta w Tworkach, o ile mnie pamięć nie myli. Więc nie widzę tu problemu. Albo popełnić mu samobójstwo trzema strzałami w potylicę jak gen. Petelickiemu.
 
przecież to widać na kilometr że to jakiś "dziwny zbieg okoliczności" bo się wszystkim grunt pod nogami pali, nie chce usprawiedliwiać psychopaty, ale ciężko mi uwierzyć że nagle teraz znaleziono takie rzeczy, a w dodatku odsiedział to co dostał, a jeżeli teraz chcą go jeszcze raz udupić za coś co najprawdopodobniej zostało podłożone to trzeba stąd uciekać bo może tak sie stać z każdym
 
@lubielapac: jaki znowu paragraf na zamkniecie w tworkach? Bez popelnienia przestepstwa? Tak to w ZSRR opozycjonistow zamykali.
 
posta mi zjadło:-) w przypadku Trynkiewicza można było zastosować 95a kk, ale ktoś zaspał i teraz muszą naginać rzeczywistość żeby zadowolić opinię publiczną
 
Nie można po prostu nie zamykać celi i wpuścić tam kilkunastu więźniów? To byłoby najlepsze rozwiązanie.
 
@up: Ok, najlepiej od razu powiesić go na suchej gałęzi bo w tvn-ie powiedzieli że coś ma zamiar zrobić.



Nie zebym specjalnie bronił typa ale c'mon, są jakieś podstawowe zasady prawa. Jak coś takiego się dzieje to jutro ciebie mogą zamknąć bez wyroku, zrobić podrzutkę narkotyków do celi albo napisac ustawę że będziesz siedział do konca zycia na podstawie opinii ch* wie kogo. Bo tak wlasciwie to psychiatrzy to nie wrozki i tez gowno wiedza czy ktos cos zrobi czy nie.
 
@ziggy
Art. 23. ustawy o ochronie zdrowia psychicznego:
Osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego bez zgody wymaganej w art. 22 tylko wtedy, jeżeli jej dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu tej choroby zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób.
 
@up: Ok, najlepiej od razu powiesić go na suchej gałęzi bo w tvn-ie powiedzieli że coś ma zamiar zrobić.


Nie oglądam TVN'u i to raczej nie ten kierunek poglądów, żebyś mógł do mnie takie gadki kierować.
 
Jeśli ponownie go zamkną za te znalezione rzeczy to i tak będzie to tylko rozwiązanie tymaczasowe. Za kilka lat znowu będzie mógł wyjść, no ale wtedy to będzie już problem innej kliki rządzących. Odpowiedzialność za obecną sytuację ponoszą ludzie, którzy znieśli karę śmierci i Trynkiewiczowi udzielili amnestii, ale o tym oczywiście prawie w ogóle się nie mówi. Analogiczna sytuacja zachodzi w innych sferach działaności państwa, jak np. coraz większe zadłużanie. Nikt nie przejmuje się tym co będzie za ileś tam lat, ważne tylko żeby przetrwać kadencję i ewentualnie wygrać następne wybory...
 
@up ale to dotyczy osoby wolnej, a nie odbywającej karę pozbawienia wolności



nie takie znowu up :) chodziło mi o post odnośnie psychiatryka
 
@Hubi: No ok, nie chodziło mi o poglądy w tvn, tylko ogolnie ze media nakrecają tą histerię. Dla mnie to jest przegięcie że w mediach piszą że na pewno znowu zabije bo coś tam kiedys tam powiedział. Nawet jesli powiedzial to czy mozna wierzyc wariatowi. To dla mnie nie jest podstawa zeby wsadzac do wiezienia albo wrecz zabijac jak zdaje sie sugerujesz :) A ma racje krolikbartek ze dali ciala poslowie ktorzy zamienili mu kare na 25 lat, bo teraz to juz sie tego nie da odkrecic zgodnie z cywilizowanymi zasadami.



@lubie: nie chce mi sie za duzo szukac ale i'm pretty sure ze to tylko tymczasowo na badanie sie przyjmuje. Jak na dluzej to musi byc wyrok sadu.
 
to jutro ciebie mogą zamknąć bez wyroku, zrobić podrzutkę narkotyków do celi albo napisac ustawę że będziesz siedział do konca zycia na podstawie opinii ch* wie kogo.



Zasadniczo się zgadzam. Poza tym "jutro". Weźmy na przykład sprawę niejakiego Brunona Kwietnia. Gdy go zgarnęli nie znaleziono przy nim nic oprócz książek o chemii i "części do produkcji bomby" (telefon, kable, atrapa granatu i inne śmieci), a każdy przeciętnie inteligentny człowiek mógł się dopatrzyć żenującej, szytej trakcją kolejową prowokacji ABW. A tu nagle ni stąd ni zowąd znalazło się kilkadziesiąt sztuk broni palnej, ładunki wybuchowe, zapalniki, cała siatka wspólników i ch*j wie co jeszcze.


Dobrze, że wspomniałeś ZSRR. Ławrientij Beria też organizował Stalinowi takie kabarety, żeby ten nie myślał o sprzątnięciu go. Ludzie Berii w przebraniach pruli do nich ze ślepaków, a on sam tymczasem teatralnie zasłaniał wujka Józka własnym ciałem.



Jak na dluzej to musi byc wyrok sadu.

No i co z tego, że musi być wyrok sądu? To się taki wyrok wyda.
 
@up: no w sumie racja, to też jest "czynnik ludzki". A sprawy Brunona nie śledziłem, może faktycznie jest coś na rzeczy. Generalnie raczej nie miałem jakoś złego zdania o sądach, no ale przy tym co wymyslają rozne ministerstwa i podległe "służby siłowe" to można się bać.
 
Podłożyli mu i teraz go do końca przymkną. Zbieramy owoce złego prawa. A ta nowa ustawa o zamknięciu po wyroku tych najgorszych nawet jak wyrok został wydany przed wejściem ustawy nie jest czasem niekonstytucyjna?
 
Umyka sedno sprawy. To, że to gówno powinno być już starym nieboszczykiem nie ulega wątpliwości. A to, że teraz wychodzi na wolność, to wina ludzi, którzy w bodaj 88 roku wprowadzili moratorium na krę śmierci - dlaczego to zrobili? Nie żebym miał pewność, ale kiedy miał się zmienić ustrój, to na wszelki wypadek lepiej było zabezpieczyć się na wypadek odwrócenia sojuszy - 25 lat lepsze niż dożywocie, a jeszcze lepsze niż kula w głowę, to jasne. Innego logicznego wyjaśnienia na zamianę kary śmierci na 25 lat nie mam.


Druga równie ważna kwestia, która jest pomijana, to wprowadzeni w obieg prawny tzw. • osoby stwarzającej zagrożenie • - teraz taką osobą jest Trynkiewicz, ale kto nią może być w • sprzyjających • warunkach? - Bóg jeden wie. I to jest niebezpieczne i zarazem pomijane w rozważaniach. Może to być prawny młotek na wszystkich niewygodnych politycznie.


Trzecia sprawa. Koleś odsiedział pełnomocny wyrok. Jest wolnym człowiekiem. Z jakiej racji go teraz leczyć? Skoro był chory, to nie powinien w ogóle być skazany ani najpierw na karę śmierci, ani później na 25 lat - chorych się leczy, nie wsadza do puszki. Zatem skoro został niesłusznie skazany - to popełniono przestępstwo sądowe, tak? A jeśli ćwierć wieku temu nie był chory, to z czego go dziś leczyć?


Odpowiedzialni za ten stan rzeczy są ówcześni politycy, którzy wprowadzili to moratorium. Co jest w tym zabawne - nie sposób ich ustalić. Kiedy w 96 roku (o ile nie pomieszałem daty o rok, lub dwa wstecz) posłowie z UPR wystosowali pismo do marszałka sejmu w te sprawie otrzymali odpowiedź, że • nie sposób ustalić osoby, która tę decyzję wydała • . A jakże!
 
no i zaczyna się ukręcanie łba dowodom "last minute" :-)



kompromitacja w chuj jakby to powiedziała Eliza z WS
 
Jem wczoraj obiad u matki, w tv Trynkiewicz. Wbijam wieczorem do kumpla, w tv Trynkiewicz. No kurwa. I tak podejrzewam od tygodnia. 24 godziny na dobę ( z 5 minutową przerwą na info o Stochu) wiadomości o gościu który powinien już nie żyć albo zapierdalać w kamieniołomach za pół bochenka chleba dziennie.



Mała Madzia niestety nie planuje wrócić do żywych więc pedofil to świetny kolejny temat zastępczy. Rzygam tym, rzygam polskimi mediami.
 
I co w koncu z Trynkiem wychodzi czy nie bo to juz jest komedia co sie tam dzieje :-)
 
Pochwalę się linkiem.


http://prokapitalizm.pl/panstwo-zabija-sport.html


Nieco zmodyfikowana wersja ostatniego tekstu - jeśli ktoś już czytał, to niczego nowego nie znajdzie. Choć kliknąć w link nie zaszkodzi;))
 
Co o nich sądzicie?



http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Razem



Dla mnie to jedyna rozsądnie brzmiąca (choc nie bez podszycia populizmem) propozycja w następnych wyborach parlamentarnych. Fajnie byłoby usłyszeć Wasze opinie odnosnie ich programu i stosunku do kluczowych zagadnień politycznych. Szczerze jak po raz kolejny wygra PiS, PO lub SLD to jestem przekonany, że Nasz kraj będzie już zawsze w ogonie Europy zapychał sie miską wypełnioną po brzegi wstydem. Zyjemy już 25 lat w "wolnej" Polsce, a bledniemy w osiągnieciach w stosunku do pierwszych 25 lat powojennego PRLu. Czy to nie jest żałosne?
 
@up



Czutając ich program, doszedłem do wniosku, że będę miał tę partię na uwadze w przyszłych wyborach. Gowin wydaje mi się być rozsądnym gościem, pozostali członkowie partii również.



Edit:



Jakoś już zwątpiłem, że JKM kiedykolwiek jeszcze zasiądzie w ławach Parlamentu. Niestety...
 
Akurat KNP i PR w sondażach mają generalnie podobne wyniki, a ostatnio PR nawet i słabsze. Polska Razem propunje w gruncie rzeczy podobne rozwiązania do KNP, tylko w łagodniejszej formie. Różnica jest taka, że Korwin głosi te poglądy od kilkudziesięciu lat, natomiast Gowin to osoba, której tyle lat działalność PO nie przeszkadzała, co więcej, sam głosował za np. podwyżką VAT-u (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jaroslaw-Gowin-liczy-na-krotka-pamiec-wyborcow-2933718.html). Kwestia wiarygodności jest tutaj oczywista, choć samo powstanie nowej, koliberalnej partii odbieram bardzo pozytywnie. Po teście jakim będą eurowybory, można będzie rozstrzygnąć co dalej. Możliwa pewnie by była nawet koalicja KNP i PR w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku.



Edit: No a w samej PR, to bardziej ufałbym Wiplerowi, niż Gowinowi. Sam nie raz przyznawał, że zgadza się w 99% z Korwinem, tylko jest zwolennikiem mniej radykalnych zmian. Czyli będzie proponował to, na co więcej ludzi jest skłonnych się zgodzić, ale w gruncie rzeczy dąży do tego samego. Zobaczymy jak taka taktyka się sprawdzi.
 
Back
Top