Polityka

Czytam sobie różne dywagacje na temat Ukrainy, o historii tego kraju i specyfice społeczeństwa. Przyszło mi do głowy, że Ukraina w dłuższej perspektywie powinna zyskać na tej wojnie. Temu krajowi zawsze brakowało spójności, ustanowienie na dziesiątki lat republiki ZSRR zdemoralizowało kręgosłup narodu. Teraz przyszedł moment weryfikacji, bycie Ukraińcem zaczyna kosztować, trzeba się określić i stanąć po którejś stronie. Wojna się kiedyś skończy, nastąpi odbudowa i rozliczenia, Ci którym nie zależy wyjadą, lub zostaną mniejszością, Ukraina zyska tożsamość, mit założycielski. Czas powojenny daje też szansę na przywrócenie elementarnej sprawiedliwości, zwrócenie narodowi rozkradzionego majątku, nową konstytucję...

Tożsamość narodowa, jedność, patriotyzm rodzą się w bólach i kosztują wiele, my Polacy coś o tym wiemy. Ukraińcy muszą szukać bohaterów narodowych w szeregach SS-Galizien, teraz pojawią się nowi bez tej wstydliwej skazy. Być może Putin zyska kawałek terytorium, kopalnie i kilka tysięcy nowych obywateli ale przy okazji, stworzy sobie pozbawionego złudzeń wroga. Polacy dzisiaj niewiele mogą pomóc, decyzje strategiczne nie należą do nas. Po wojnie nasze doświadczenia związane z budową państwa prawa i wolnego rynku będą dla sąsiadów bezcenne, Poroszenko może dostać katalog naszych błędów na tacy, jeśli będzie potrafił ich uniknąć, Ukraina wygra.
 
Wg mapy na żywo, trwają walki o Mosul, drugie kluczowe miasto w regionie. Niedawno zdobyte miasto Tikrit jest na mapie dziwnie ujęte, może wynika to z niedokładności skali, jednak wygląda, jakby ISIS coś odbił. Pozostała część bez zauważalnych gołym okiem zmian.
http://isis.liveuamap.com/
Mapa Ukrainy też bez większych ruchów.
http://liveuamap.com/
 
@Dzihados drukowanie kasy i skup obligaci krajów strefy euro osłabia tą walut, a jej kondycja ma wpływ na złotego. Do tego mamy chyba najnizesze stopy procentowe ever. Pewnie gdybym sprawdził dane z gb to bym mógł coś więcej powiedzieć też. Jestem na telefonie i nie chcę mi się grzebać.

Edit: jeszcze rosja
 
Last edited:
kurka czemu ten dolar taki wysoki? jeszcze pół roku temu robiłem zakupy z Chin to było 3,2 teraz jest prawie 3,9
już nic prawie nie opłaca się kupować
Durczok odchodzi z TVN, następców do propagadany nie brakuje
co ciekawe TVN ma nakaz nie wspominanie w ogóle o Korwinie, chyba, że mogą mu mocno zaszkodzić
buhauhau Gozdyra chciała zrobić z siebie Stokrotke, coś nie wysżło
http://teleshow.wp.pl/title,Skandal...Polsat-News,tpl,3,wid,17332750,wiadomosc.html
 
Last edited by a moderator:
Nie wiem do czego uderzasz, bo ja jestem zaskoczony zwyczajnie, ze dolar jest tak drogi, w czym widze okazje aby sie tam przejechac popracowac i pozwiedzac nieco...
 
Nie wiem do czego uderzasz, bo ja jestem zaskoczony zwyczajnie, ze dolar jest tak drogi, w czym widze okazje aby sie tam przejechac popracowac i pozwiedzac nieco...
nie do Ciebie przecież :lol:
taka aluzja do frankowiczów i roszczeniowego podejścia Polaków
jakoś mnie to bawi to wrzuce
 
Last edited by a moderator:
idiotka z TVP w formie
ja całą rodzine przekonałem do głosowania na Korwina, oprócz babci bo tutaj za dużo TVNu i dyskuje nawet nie mają sensu
 
idiotka z TVP w formie
ja całą rodzine przekonałem do głosowania na Korwina, oprócz babci bo tutaj za dużo TVNu i dyskuje nawet nie mają sensu


Ta idiotka z pewnoscia nie przeczytala Vademeceum Ojca JKM. Akurat to byla bardzo fajna ksiazka.
 
Ta idiotka z pewnoscia nie przeczytala Vademeceum Ojca JKM. Akurat to byla bardzo fajna ksiazka.
nie wiem czy widziałeś, ale tutaj już było grubo
i jeszcze hajs chcą na takich idiotów żeby ludzie płacili, to są jakieś żarty
jedynie Superstacja jakiś poziom trzyma, reszta dno

idiotka z TVP "Hitler to nie był socjalista" 1:45 już pomijam polityków lewicy, bo od nich inteligencji nikt nie wymaga
 
nie wiem czy widziałeś, ale tutaj już było grubo
i jeszcze hajs chcą na takich idiotów żeby ludzie płacili, to są jakieś żarty
jedynie Superstacja jakiś poziom trzyma, reszta dno

idiotka z TVP "Hitler to nie był socjalista" 1:45 już pomijam polityków lewicy, bo od nich inteligencji nikt nie wymaga


1wszy film widzialem, ostro jej pocisnal :) Jednak co do wypowiedzi, ze bylo mniej ludzi, to ona ma racje. Bylo mniej ludzi :) Natomiast drugiego nie widzialem.
 
Siergiej Ławrow proponuje, by Europa nałożyła sankcje na Ukrainę, ich celem miałyby zmusić Kijów do rozmów pokojowych.
To tak mniej więcej pokazując, na czym polega dyplomacja.
 
  • Like
Reactions: JB_
Siergiej Ławrow proponuje, by Europa nałożyła sankcje na Ukrainę, ich celem miałyby zmusić Kijów do rozmów pokojowych.
To tak mniej więcej pokazując, na czym polega dyplomacja.

rozmow z Rosja czy separatystami? :D Jak to mialoby sie odbywac? :D
 
a propo Ukraińców, chyba nikt tam walczyć nie chcę i do Polski spieprzają
w sumie im się nie dziwie, jakby mi Komorowski kazał walczyć z Rosją, to też bym wyjechał
 
a propo Ukraińców, chyba nikt tam walczyć nie chcę i do Polski spieprzają
w sumie im się nie dziwie, jakby mi Komorowski kazał walczyć z Rosją, to też bym wyjechał
Skąd masz takie "informacje"?

Jeszcze z ciekawostek pojawiła się armia w Białogrodzie, niecałe 100 km od Charkowa, czyżby Rosjanie otwierali kolejny front? Patrząc na mapę Charków jest relatywnie daleko od ziem kontrolowanych przez Rosjan, jednak sukcesy od północnej strony mogłyby w dość krótkim czasie zająć sporo terytoriów zamykając połowę obecnego frontu w otoczeniu.
 
Ehh ta pani z lewicka z TVP bardzo pusta, dostała karteczkę A4 żeby za wszelką cenę wjebać szpilkę.

Panowie politolodzy nie będą chyba więcej zapraszani...
Norbuś Maliszewski czy jakiś ekspercina z GW by bardziej pasował do dyskredytacji Korwina.


Ukraińcy jeśli tylko mają szansę to uciekają do Polski. Z tego co słyszałem od znajomego który zatrudnia Ukraińców, to większość boi się wojny i nie chce iść do wojska. Wielu zostaje w Polsce mimo że dostali powołanie.
 
Ehh ta pani z lewicka z TVP bardzo pusta, dostała karteczkę A4 żeby za wszelką cenę wjebać szpilkę.

Panowie politolodzy nie będą chyba więcej zapraszani...
Norbuś Maliszewski czy jakiś ekspercina z GW by bardziej pasował do dyskredytacji Korwina.

Bez kitu. Pani Lewika wyraznie zawiedziona odpowiedziami Panow politologow. Musiala sie posilkowac klamstwem na temat tego, ze JKM niby mowi, ze kobiety nalezy bic, a i tak ja zgasil politolog :)
 
Skąd masz takie "informacje"?

Jeszcze z ciekawostek pojawiła się armia w Białogrodzie, niecałe 100 km od Charkowa, czyżby Rosjanie otwierali kolejny front? Patrząc na mapę Charków jest relatywnie daleko od ziem kontrolowanych przez Rosjan, jednak sukcesy od północnej strony mogłyby w dość krótkim czasie zająć sporo terytoriów zamykając połowę obecnego frontu w otoczeniu.
http://wyborcza.pl/1,75477,17360427,Ukraincy_nie_chca_na_wojne.html
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spol...eneralny-mezczyzni-masowo-uciekaja-za-granice
http://natemat.pl/135809,coraz-wiec...-uciekaja-do-polski-przed-wcieleniem-do-armii
 
Jeszcze słówko o ISIS. Do gry o Kirkuk włączają się Peszmergowie, to armia kurdyjska, która jednak nie jest kontrolowana przez ten rząd. Może być ciekawie, póki co Peszmergowie strzelają do sił ISIS.
Alibaba, dzięki za linki. Jednak zważywszy na tę liczbę nie przejmowałbym się zbytnio tą masową falą.
Związanych z wojną uchodźczych wniosków zostało złożonych już ponad pół tysiąca.
 
ja sam poznałem chyba z 10 Ukraińców byłem na jakiejś sali na sylwka, a oni w 5 na jednym pokoju
w sumie niezła impreza z nimi była :crazy: cyganie nawet byli
a jak przeglądam kto szuka pracy to jest tam pełno Ukraińców, a mieszkam na zachodzie kraju

jeszcze niedawno wrogiem numer jeden był Asad, a teraz ISIS
wtedy oni byli przetstawiani jako "wolni ludzie", którzy chcą walczyć z dykaturą
pamiętam nawet wojska chcieli wysyłać, żeby pomóc biednym ludziom, bo ich tyran Asad trzyma za gębę
 
Back
Top