Polityka

Ja mam A bez zastrzezen takze molotov na gasiennice i 7 dziewic. Ech nawet tego nie bedzie. ;)
 
Ja z chęcią pójdę na szkolenia weekendowe, bo takie Siemoniak zapowiadał 'dobrowolne'. Ciekawe co tam będziemy robić. ;)
 
W końcu NATO lokuje swoje wojska na wchodniej flance, to pierwsze konkretne działania. Jestem ciekaw reakcji Rosji.
 
Nie wiedzieli, ale z pierwszej ręki wiem, że ludzie (głównie Ruch Narodowy) zrobili taki raban z tymi szkoleniami, że Siemioniak zarządził kontrole w wielu WKU w Polsce. :D
 
Niech sie tak nie pala, bo to bedzie wygladac tak, ze ich zakoszaruja, naucza scielic lozko (najwazniejsze!), naucza musztry, rozloza po 2 tyg na stole kbk AK, PK i P-83. Pokaza jak sie zaklada maske pgaz i opeka. Pobiegaja z nimi pare razy, dopoki ktorys sie nie poplacze, ubiora w oporzadzenie i helm z lat 60, wystrzela ok 10 naboi i posla do domu. Aaa... moze jeszcze starem 266 pojezdza na pace jak bydelko... raz... na strzelnice... Taki powrot do przeszlosci.
 
Last edited:
Tak zapewne będzie, w tym kraju każdą oddolną inicjatywę się szmaci jak tylko można. :) Jednak te czynności, które wymieniłeś przydałyby się 80% chłopców po osiemnastce. :D
 
Nie ze zeszmaca. Naszej armii nie stac na wiecej. Nikt tez z nich w tak krotkim czasie niczego wiecej sie nie nauczy, a z tego co wiem to wielu spodziewa sie fajerwerow po takim szkoleniu. Mimo to dla tych co sie jednak spodziewaja isc to polecam kupic dobre obuwie, bo uzywane z magazynu to wiadomo, a nowe zapewnia niezapomniane wrazenia na caly okres szkolenia ;)
 
O co dokladnie chodzi z tymi szkoleniami? To nie mamy wojska zawodowego? Po cholere mamy szkolic cywili jak mamy zawodowcow?
 
O co dokladnie chodzi z tymi szkoleniami? To nie mamy wojska zawodowego? Po cholere mamy szkolic cywili jak mamy zawodowcow?
żeby armia urzędników miała co dorobty, ewentualnie nowych zatrudnić i zwiększyć elektorat
ciekawe ile taka przygoda trwa
 
Last edited by a moderator:
żeby armia urzędników miała co dorobty, ewentualnie nowych zatrudnić i zwiększych elektorat
Trafne spostrzeżenie, gra na emocjach powinna przynieść obecnie rządzącym kilka punktów procentowych. Tym bardziej jak podeprą się oni autorytetem armii, która jaka by nie była, to cieszy się sporym społecznym zaufaniem. Te szkolenia (o ile o to w tym chodzi) można bardzo zgrabnie wykorzystać w kampanii. Cóż Putin swoją wojenką gra także na plus dla europejskich rządzących, wszak nie tak dawno Belgia i Niemcy niemal płonęły od protestów, a dzisiaj jakoś spokojnie się zrobiło, akurat na czas wyborów. Powiem po staropolsku pszypadek?
 
@Karateka@

Jakbyśmy mieli odpowiednią ilość $$$ na odpowiednią ilość zawodowców to by nie było problemu.
Na papierze potężne 120 tysięcy żądnych krwi berserkerów... w realu 10~20 tysięcy NSRowców (różnie podają, ostatnio gdzieś czytałem że 11 tyś), 47 tysięcy żołnierzy (z czego gro doświadczonych uczestników misji w Iraku czy Afganie jest zwalnianych), reszta to urzędnicy,mechanicy czy generałowie którzy nie mają pod sobą żołnierzy.

Nawet gdyby te 120tysięcy było tak groźne jak jest na papierze to i tak brakuje nam jeszcze drugie tyle, żeby realnie odstraszać potencjalnych agresorów.

Sam osobiście byłbym za modelem fińskim tj. nowoczesna zawodowa armia wspierana w razie potrzeby przez liczne oddziały lokalnej samoobrony (Lotta Svard) - btw. na małą skale istnieje już coś takiego u nas pod egidami Strzelca, Sokoła czy LOKu.

@Alibaba

Wbrew pozorom większość żołnierzy którzy oddają głosy w wyborach nie głosuje na PO-PSL. Nie są tak "wdzięczni" jak pracownicy samorządów.
 
Lepiej by zezwolili na powszechny dostęp do broni, wówczas spora grupa obywateli by się szkoliła na własny koszt. Taniej, bez przymusu i skuteczniej w razie napaści - w co trzecim domu klamka.
 
typowy wyborca PO

Lepiej by zezwolili na powszechny dostęp do broni, wówczas spora grupa obywateli by się szkoliła na własny koszt. Taniej, bez przymusu i skuteczniej w razie napaści - w co trzecim domu klamka.
a od kiedy niewolnik może mieć broń?
 
typowy wyborca PO


a od kiedy niewolnik może mieć broń?


Nic strasznego nie powiedziala. Madrzejsza niz przecietny wyborca PO
Ja tam nie wiem szczerze mowiac jak bedzie sie leczyc raka w prywatnych szpitalach i jakim cudem ludzie ze wsi i malych miasteczek mieliby znalezc na to pieniadze. Pomysl Religi by sprywatyzowac lekarzy tzw od kataru jest OK, ale drogie operacje... czy pogotowie... to juz jak pokazuje przyklad USA kontrowersyjna teza. Model Singapurski bylby wart rozwazenia, tylko ze przydalaby sie kara smierci za korupcje jak tam :D

Komentarze pod filmem - FASZYSTKA <sciana> <sciana> <sciana>
 
Last edited:
Nie no błagam tylko nie dostęp do broni. Zanim sytuacja by się ustabilizowała doszło by do wielu tragedii. Tym bardziej że w Polsce dali by chamom broń a policja nadal by nie mogła używać swojej.
 
dobry występ Kukiza, Korwin to samo co zawsze, Mucha żenada, ale kto to w ogóle jest, Kukiz ładnie ją podsumował
nie znam jakoś mocno poglądów politycznych Kukiza, ale mądrze gada
 
dobry występ Kukiza, Korwin to samo co zawsze, Mucha żenada, ale kto to w ogóle jest, Kukiz ładnie ją podsumował
nie znam jakoś mocno poglądów politycznych Kukiza, ale mądrze gada


"Wie Pani ile jest takich ladnych An Much na prowincji? MNOSTWO, tylko nie kazda partycypuje w systemie" Pawel Kukiz - pieknie ja podsumowal, zasluzyna na to za to glupie, manipulacyjne pytanie.
 
Ile ma być niby tego NSRu w tym roku 10-15k? Mój kumpel z WSO widział jak to wyglądało na jesieni zeszłego roku na Pomorzu jak się komuś ujebało żeby zrobić szkolenia, jak to ma tak wyglądać jak wtedy to jedyne co może komuś ucierpieć to wątroba.
 
BTW moim zdaniem pobór powinien wrócić, nie takiej formie jak była żeby wyrywać komuś 9 mcy z życiorysu, ale 2-3 miesiące musztry, strzelnicy i szkoleń najlepiej w okresie letnim żeby studenci nie płakali, żeby jak przyjdzie co do czego nie wybijało ludziom barków przy strzelaniu z ASG, tylko takie coś należy zaplanować i dopracować, a nie robić łapanki i straszyć zwykłych ludzi licząc na wzrost słupków poparcia.

Co do powszechnego dostępu do broni, generalnie jestem na tak, ale wolałbym na początek finansowanie i otwieranie strzelnic, kursów żeby ludzie przekonali się i docenili to co trzymają w ręku i co można tym zrobić.
 
wolałbym na początek finansowanie i otwieranie strzelnic, kursów żeby ludzie przekonali się i docenili to co trzymają w ręku i co można tym zrobić.
Ciekawe ciekawe, choc z tym finansowaniem centralnym / dotacjami to roznie bywa.

W ogole my jako obywatele powinnismy sami poszukac wokol siebie - jest na pewno duzo miejsc gdzie mozna sie zaangazowac. Takze paramilitarnie.

"Wie Pani ile jest takich ladnych An Much na prowincji? MNOSTWO, tylko nie kazda partycypuje w systemie" Pawel Kukiz - pieknie ja podsumowal, zasluzyna na to za to glupie, manipulacyjne pytanie.

Kukiz juz sie nauczyl nie wchodzic w slepe uliczki. Dobrze wypadl. Tak mi sie jakos przypomnialo - Braun jest gdzies zapraszany?

Tak z innej beczki troche: dzisiaj widzialem Olechowskiego, gada calkiem do rzeczy.
 
Last edited:
Ciekawe ciekawe, choc z tym finansowaniem centralnym / dotacjami to roznie bywa.

W ogole my jako obywatele powinnismy sami poszukac wokol siebie - jest na pewno duzo miejsc gdzie mozna sie zaangazowac. Takze paramilitarnie.



Kukiz juz sie nauczyl nie wchodzic w slepe uliczki. Dobrze wypadl. Tak mi sie jakos przypomnialo - Braun jest gdzies zapraszany?

Tak z innej beczki troche: dzisiaj widzialem Olechowskiego, gada calkiem do rzeczy.

Kukiz zdecydowanie sie wyrobil. Jak Dude in vitro pograzy, tak Kukiz ladnie z tego wybrnal. Az chyba oddan na niego glos ;-) Sorry Pani Og0rek ;-)
 
Nie no pls, tylko nie 0gorek :) Ona emocjonalnie nie jest gotowa, nie jest samodzielna. Ja bardzo chetnie bym z nia porozmawial (bez usmieszka!) o zyciu, polityce czy gospodarce, kto wie, ale chocby za to ze ma sztandar SLD, ze stoi za nia Miller, ze wychwalala Oleksego nie bede na nia glosowal.

A Kukiz naprawde spoko. Tylko pytanie: z kim on sie dogada?
 
Nie no pls, tylko nie 0gorek :) Ona emocjonalnie nie jest gotowa, nie jest samodzielna. Ja bardzo chetnie bym z nia porozmawial (bez usmieszka!) o zyciu, polityce czy gospodarce, kto wie, ale chocby za to ze ma sztandar SLD, ze stoi za nia Miller, ze wychwalala Oleksego nie bede na nia glosowal.

A Kukiz naprawde spoko. Tylko pytanie: z kim on sie dogada?

Mysle, ze ilosc ludzi z ktorymi sie dogada jest znacznie wieksza niz ilosc osob, z ktorymi dogada sie JKM ;-)
 
Kukiz zdecydowanie sie wyrobil. Jak Dude in vitro pograzy, tak Kukiz ladnie z tego wybrnal. Az chyba oddan na niego glos ;-) Sorry Pani Og0rek ;-)
Ja też, podoba mi się jego jasny cel, rozpieprzyć obecny układ i budować od nowa. Nie możemy być w nieskończoność zakładnikami bandy leni i nieudaczników.
 
Back
Top