Polityka

To ze w konkretnych kwestiach widza sojusz z UE jako rzecz pozytywna to jeszcze nie calosc ukladanki, bo zarazem deklaruja patriotyzm i narazaja sie w innych postulatach tej samej Unii. Pomijasz tez zupelnie kwestie obyczajowe, ktorych nie mozna przypisac lewicy.
 
Wspólna armia to wspólny budżet, tylko, że my z racji położenia musimy wydawać więcej niż np. Włochy. Taki pomysł mógłby spowodować, że nie będziemy mogli utrzymywać takich wojsk jakie chcemy, poza tym to nowe struktury, biurokracja i koszty, lepiej wzmocnić NATO i jednoznacznie określić obowiązki członków.
 
To ze w konkretnych kwestiach widza sojusz z UE jako rzecz pozytywna to jeszcze nie calosc ukladanki, bo zarazem deklaruja patriotyzm i narazaja sie w innych postulatach tej samej Unii. Pomijasz tez zupelnie kwestie obyczajowe, ktorych nie mozna przypisac lewicy.
pis to socjalistyczne mohery tak w skrócie, z prawicą nie ma to nic wspólnego
Wspólna armia to wspólny budżet, tylko, że my z racji położenia musimy wydawać więcej niż np. Włochy. Taki pomysł mógłby spowodować, że nie będziemy mogli utrzymywać takich wojsk jakie chcemy, poza tym to nowe struktury, biurokracja i koszty, lepiej wzmocnić NATO i jednoznacznie określić obowiązki członków.
a po co to komu i z kim niby taka armia miałby walczyć? chyba nie jesteś tak nawiny, że wierzysz jakby Rosjanie tu wjechali z czołgami to by ktoś nam pomógł?
nikt Polski nie atakuje, armia UE ma jedynie na celu niszczenie jakiś rewolucji wewnątrz UE, zaraz wojsko UE na Węgry by wjechało, żeby ratować ich przed Orbanem
największym agrosem na świecie jest NATO
 
podaj przykłady bo masz ich wiele jak 50% głupot gada

Regularnie o tym pisze :)

1. Wladza rodzicielska:
a) Wladza absolutna rodzica nad dzieckiem (jak chce dziecko zamknac w piwnicy, zeby chronic przed swiatem i go nie wypuszczac, to ma do tego prawo. pozniej sie okaze czy dzieci zamykane w piwnicy sa lepiej wychowane od tych trzymanych wolno)
b) Dziecko jest WLASNOSCIA rodzica (co wynika z punktu pierwszego) - przedmiot, nie podmiot :/
c) Dziecko powinno byc chronione przez Panstwo zanim sie urodzi, a jak juz sie urodzi to... Panstwo juz go nie moze chronic, bo ten sam rodzic ktory wczesniej chcialby je wyskrobac teraz ma wladze absolutna
d) "Od tysięcy lat ojcowie (a czasem i matki ) molestowali seksualnie swoje dzieci. Jednak na ten temat panowała zmowa milczenia i słusznie. Dzieci miewały z tego powodu lekkie zaburzenia seksualne albo i nie (sam znałem bliżej dwie kobiety po takich przejściach) natomiast z całą pewnością ich urazy pogłębiłyby się, gdyby o tym mówiono, robiono wywiady, opisywano w gazetach..."

2. Praca
a) Zniesienie podatku dochodowego i placy minimalnej spowoduje likwidacje bezrobocia w 2 tygodnie !

3. Kobiety:

a)Szef ma prawo molestowac pracownice i Panstwu nic do tego, wolny kraj. Jak jej sie nie pooba to niech zmieni prace. Co za problem?
b) Poglady przekazywane sa przez sperme
c) zony nie mozna zgwalcic

4. Pedofilia:
a) Wieksza krzywda od pedofila dziecku robia Ci, ktorzy mowia o tym, ze pedofil molestowal. Nie powinno sie o tym mowic, bo nie ten kala gniazdo to kala, a ten kto o tym mowi.
b) "urzędy zaczynają gorliwie oskarżać o pedofilię winnych i niewinnych – wskutek czego pedofilia zaczyna się szerzyć jak pożar na prerii, staje się wręcz modna." - czyli zwalczanie czynow pedofilskich powoduje, ze staja sie one modne. Podobnie jest z kradziezami i morderstwami?
c) Obrona ksiedza pedofila z Tylawy. Nie obrona w sensie, ze nie molestowal dzieci, tylko ze nie powinien byc za to sadzony mimo, ze wiadomo, ze molestowal ! Rodzice przeciez mogli lepiej pilnowac.
d) "Natomiast przez tysiące lat rodziny, sąsiedzi i w ogóle „społeczeństwo” dawało sobie radę z pedofilią bez „pomocy” urzędników. " - po co Panstwo ma karac? Sasiedzi sobie poradza, strzela pedofila w leb i bedzie spoko.

5. Szczepienia - byla juz tu dyskusja

6. Tfu geje
a) zakaz propagandy gejowskiej jak w Rosji
b) jakby jego syn byl gejem i oficjalnie sie do tego przyznal to musialby zerwac z nim wszelkie kontakty, jakby byl niepelnoletni to wyrzucilby go na ulice (zrodlo - vademecum ojca)

7. Jak nikt nie wie, to spoko.

a) "Szkoda społeczna powstaje nie wtedy, gdy kobieta zabije dziecko w swoim łonie (za to będzie odpowiadać przed Sądem Ostatecznym indywidualnie) lecz wtedy, gdy to się wykryje, a jeszcze i pochwali."

8. Demokracja

a) to nie ja mam sie starac zeby mnie wybrali, tylko ludziom powinno zalezec zebym wygral (i dlatego nigdy nie wygra)
b) najlepszym ustrojem jest monarchia, bo dziedziczny monarcha zawsze bedzie dbal o Panstwo, nawet najgorszy lajdak zacznie sie zachowywac jak dobry monarcha bo bedzie mu to sie oplacalo. Przyklad Kimow w Korei Polnocnej zaprzecza tej tezie. Kimowie sa dziedziczni i jakos srednio dbaja o Panstwo. Natomiast obok Korea Poludniowa, demokratyczna i jest jednym z najlepszych gospodarek swiata.

i tak dalej... mozna by ksiazke na tysiac stron napisac o bzdurach Korwina
 
Last edited:
Nie moge edytowac, ale mam jeszcze jeden wspanialy cytat z Korwina:

- masonski spisek w walce z pedofilia:
" Podważenie zaufania dzieci do rodziców jest szkodliwe społecznie i podejrzewam, że właśnie dlatego Wielki Wschód czy inny sanhedryn wydał polecenie, by pedofilię wyłączyć spod zboczeń zalecanych lub tolerowanych przez polit-poprawnych: chodzi o rozbicie rodziny, zasianie podejrzliwości między dziećmi a rodzicami."

- ksiezy pedofili nie nalezy skazywac, lecz przenosic do innej parafii !!
"Jeśli więc brat Michał (zbieżność imion przypadkowa) miał informacje, że x. Michał ma skłonności pedofilskie to powinien był donieść o tym Jego przełożonemu, który powinien był, po szybkim i dyskretnym zbadaniu sprawy, przenieść inkryminowanego kapłana na funkcję, gdzie nie miałby styczności z dziećmi. Kościół katolicki stosuje tu awanse na kanoników tytularnych itp., itd. Natomiast robienie z tego sprawy w gazetach jest społecznym szkodnictwem."

- sprawa ksiedza pedofila w Tylawie. Co powinna zrobic matka molestowanej dziewczynki zamiast zglaszac sprawe do prokuratury? O prosze, Korwin ma
rozwiazanie:
"Jeśli zaś matka obawia się, że dotykanie przez księdza-pedofila (bo, oczywiście, ks. Michał jest pedofilem Dokumentacja nie pozostawia tu cienia wątpliwości ) może wywrzeć zły wpływ na przyszłe życie seksualne córki to bez rozgłosu (który z pewnością córce zaszkodzi) powinna jej zakazać chodzenia na plebanię a gdyby ksiądz pytał dlaczego, powiedzieć: Ksiądz wie, dlaczego co każda kobieta potrafi poprzeć dostatecznie wymownym spojrzeniem. I tyle."
Wymowne spojrzenie matki najlepsza kara dla pedofila!!

- ochrona zwierzat
"Mam kota. I psy. Bardzo o nie dbam. Gdyby jednak wyszła ustawa nakazująca mi dbanie o kota i grożąca karami za złe się z kotem obchodzenie – to moją pierwszą myślą byłoby kopnięcie kota (byle nikt nie widział)"
 
Last edited:
Regularnie o tym pisze :)

1. Wladza rodzicielska:
a) Wladza absolutna rodzica nad dzieckiem (jak chce dziecko zamknac w piwnicy, zeby chronic przed swiatem i go nie wypuszczac, to ma do tego prawo. pozniej sie okaze czy dzieci zamykane w piwnicy sa lepiej wychowane od tych trzymanych wolno)
b) Dziecko jest WLASNOSCIA rodzica (co wynika z punktu pierwszego)
c) Dziecko powinno byc chronione przez Panstwo zanim sie urodzi, a jak juz sie urodzi to... Panstwo juz go nie moze chronic, bo ten sam rodzic ktory wczesniej chcialby je wyskrobac teraz ma wladze absolutna

2. Praca
a) Zniesienie podatku dochodowego i placy minimalnej spowoduje likwidacje bezrobocia w 2 tygodnie !

3. Kobiety:

a)Szef ma prawo molestowac pracownice i Panstwu nic do tego, wolny kraj. Jak jej sie nie pooba to niech zmieni prace. Co za problem?
b) Poglady przekazywane sa przez sperme


4. Pedofilia:
a) Wieksza krzywda od pedofila dziecku robia Ci, ktorzy mowia o tym, ze pedofil molestowal. Nie powinno sie o tym mowic, bo nie ten kala gniazdo to kala, a ten kto o tym mowi.
b) "urzędy zaczynają gorliwie oskarżać o pedofilię winnych i niewinnych – wskutek czego (b) pedofilia zaczyna się szerzyć jak pożar na prerii, staje się wręcz modna." - czyli zwalczanie czynow pedofilskich powoduje, ze staja sie one modne. Podobnie jest z kradziezami i morderstwami?
c) Obrona ksiedza pedofila z Tylawy.
d) "Natomiast przez tysiące lat rodziny, sąsiedzi i w ogóle „społeczeństwo” dawało sobie radę z pedofilią bez „pomocy” urzędników. "

5. Szczepienia - byla juz tu dyskusja

6. Tfu geje
a) zakaz propagandy gejowskiej jak w Rosji
b) jakby jego syn byl gejem i oficjalnie sie do tego przyznal to musialby zerwac z nim wszelkie kontakty, jakby byl niepelnoletni to wyrzucilby go na ulice (zrodlo - vademecum ojca)

7. Jak nikt nie wie, to spoko.

a) "Szkoda społeczna powstaje nie wtedy, gdy kobieta zabije dziecko w swoim łonie (za to będzie odpowiadać przed Sądem Ostatecznym indywidualnie) lecz wtedy, gdy to się wykryje, a jeszcze i pochwali."

8. Demokracja

a) to nie ja mam sie starac zeby mnie wybrali, tylko ludziom powinno zalezec zebym wygral (i dlatego nigdy nie wygra)
b) najlepszym ustrojem jest monarchia, bo dziedziczny monarcha zawsze bedzie dbal o Panstwo, nawet najgorszy lajdak zacznie sie zachowywac jak dobry monarcha bo bedzie mu to sie oplacalo. Przyklad Kimow w Korei Polnocnej zaprzecza tej tezie. Kimowie sa dziedziczni i jakos srednio dbaja o Panstwo. Natomiast obok Korea Poludniowa, demokratyczna i jest jednym z najlepszych gospodarek swiata.

i tak dalej... mozna by ksiazke na tysiac stron napisac o bzdurach Korwina
1. Już o tym kiedyś pisałem. Według wielu krajów UE dziecko jest włanością państwa, a w niektórych krajach jak Norwegia uczy się dzieci w szkolę, że mają od razu iść na policje jak rodzić na nich nakrzyczy. Do tego jak źle wychowuje dziecko(według urzędników) od razu odbierają dzieci i przekazują do rodziny zastępczej. Korwin mówi, że każdy wychowuje swoje dziecko jak chcę, ale prawa trzeba przestrzegać, jak ktoś katuje swoje dziecko, to idzie siedzieć jak za pobicie człowieka. Wiele osób dostawało lanie od rodziców i wyszło im to na dobre.
2. W Polsce też nie ma praktycznie bezrobocie, jak ktoś chcę znaleźć pracę to ją znajdzie. Teraz jest około 6%, a są tysiące ofert pracy. Płaca jest fatalna przez podatek dochodowy, ZUS i urzędników, którzy niszczą przedsiębiorców. A w tych 6% ilu na czarno robi. Rząd teraz ma główny cel walka z bezrobociem i po co mają je likiwdować, ciekawe co później by robili. Zaraz trzeba by zwolnić urzędników, a to przecież w socjalsitycznej Polsce niemożliwe.
3 Przerkęcasz słowa, może proponować seks, jak się nie zgodzi to jej sprawa. Czy proponowanie seksu za pieniądze jest niegalne?
Prostytutcja jest legalna.
4. No to jest akurat prawda, w Polsce każdego osądza się na podstawie pomówień, propaganda skierowana na kościół w TVN jest niesamowita, a jak okazało się, ze ich redaktor naczelny ma upodobania zoofilskie jakoś to przemilczeli. Co ciekawe Durczoka jedynie Korwin bronił taki paradoks.
6. A czemu nie ma propagadany masturbatorów? Jest ich więcej niż gejów, a jakoś w TV się o nich nie mówi. Mnie geje szczerze nie przeszkadzają, ale propaganda narzucona z UE ma na celu zniszczenie rodziny i normalni geje ich pewnie też nienawidzą. Wystarczy odpalić jakieś MTV czy inne gówna, żeby wiedzieć co jest grane. Ostatnie gwiazdy TVN też robią niesamowite kariery jedna je kloca arabów, druga oszukała setki osób, a jeszcze był jakiś pedofil promowany przez TVN, ale nie pamiętam teraz.
7. Gdzie tu głupota? Wystarczy oglądać TV gdzie wręcz nawoluje się do aborcji.
8
a) To jest prawda, Korwina wspiera wiele osób aktywnie, dostaje dotacje od zwykłych ludzi, dużo osób wyemgirowało z kraju, przez polski system gospodarczy, który niszczy przedsiębiorców, a Korwin jest jedyną nadzieją, że coś się zmieni. Co mu ma zależeć jest milionerem, życiowo spełniony, jak ludzie będą głosować na PO czy PIS to pretensje mogą mieć tylko do siebię, że jest co raz gorzej.
b)Mylisz dykature z monarchą
co do Korei Południowej jest jedną z najlepszych gospodarek dlatego, że jest liberalna, do tego wspierana przez USA
 
@Alibaba

1. Wladza rodzicielska - piszesz o czyms do czego sie nie odnioslem ;-) Nie mowilem nic o tym co jest w Norwegii. To, ze w niektorych krajach sie przesadza to akurat to 50% w ktorych Korwin mowi rozsadnie. Natomiast mylisz sie, ze zdaniem Korwina za zrobienie krzywdy dziecku (gdy zrobi to Ojciec/Matka dziecka) powinno sie karac jak za kazdego innego obywatela, otoz to jest WLASNOSC, a nie PODMIOT wiec cytat z Korwina "Od tysięcy lat ojcowie (a czasem i matki ) molestowali seksualnie swoje dzieci. Jednak na ten temat panowała zmowa milczenia i słusznie. Dzieci miewały z tego powodu lekkie zaburzenia seksualne albo i nie (sam znałem bliżej dwie kobiety po takich przejściach) natomiast z całą pewnością ich urazy pogłębiłyby się, gdyby o tym mówiono, robiono wywiady, opisywano w gazetach..."
2. Praca - jak nie ma bezrobocia, to nie ma sensu tutaj nic zmieniac, postulat Korwina w takim razie jest proba naprawienia czegos z czym nie ma problemu. Po co wiec chce to naprawiac?
3. Kobiety - juz o tym debatowalismy tu :) wiec odpuszcze temat, ja znam Twoje, Ty moje poglady :)
4. Pedofilia - Tu nie chodzi o niesprawiedliwe pomowienia. O sluszne tez ! ""Jeśli zaś matka obawia się, że dotykanie przez księdza-pedofila (bo, oczywiście, ks. Michał jest pedofilem Dokumentacja nie pozostawia tu cienia wątpliwości ) może wywrzeć zły wpływ na przyszłe życie seksualne córki to bez rozgłosu (który z pewnością córce zaszkodzi) powinna jej zakazać chodzenia na plebanię a gdyby ksiądz pytał dlaczego, powiedzieć: Ksiądz wie, dlaczego co każda kobieta potrafi poprzeć dostatecznie wymownym spojrzeniem. I tyle.""
6. Geje - przeciez sa zarty o masturbacji, dowcipy. Temat masturbacji jest poruszany w kabaretach, filmach itd itp.
7. Swiatopoglad - ja uwazam, ze zlem jest zabicie dziecka, a nie o tym mowienie. Zycia nic nie wroci. Jednak dla JKM milczenie ma wieksza wartosc niz zycie.
8. Demokracja - a) nawet jesli ma racje, to z tego powodu nie moze wygrac. zeby cos osiagnac trzeba tego chciec.
b) byc moze masz racje, ze myle :)
 
@Karateka@
Nie rozumiesz o co chodzi Korwinowi z tymi aborcjami. Tutaj chodzi o ratowanie dzieci. Przecież teraz w TV aborcja jest promowana, mówi się, ze każdy może sobie usunąć dziecko jak ma na to ochotę. Ostatnio w Polsacie była jedna feminazistka i mówiła, że usunie przy stole wigilijnym, a później znowu zajdzie w ciąże. Kobieta w trudnej sytuacji, obejrzy takie gówno w TV i pomyśli, że to nic złego, zaraz na zabieg i po problemie. Kiedyś w Polsce aborcja była napiętnowana, teraz już ludzie mają tak wyprane mózgi, że im to obojętne. Dla mnie system prawny w Polsce jest dobry w tej sprawie akurat.
Oczywiście propaganda UE robi swoje i niedługo to się pewnie zmieni. Aborcje na życzenie jest w prawie całej Europie i to nie problem przejechać przez granice na zabieg, a po seansie w TVNie ktoś kto się wachał wie co ma robić!
 
@Karateka@
Nie rozumiesz o co chodzi Korwinowi z tymi aborcjami. Tutaj chodzi o ratowanie dzieci. Przecież teraz w TV aborcja jest promowana, mówi się, ze każdy może sobie usunąć dziecko jak ma na to ochotę. Ostatnio w Polsacie była jedna feminazistka i mówiła, że usunie przy stole wigilijnym, a później znowu zajdzie w ciąże. Kobieta w trudnej sytuacji, obejrzy takie gówno w TV i pomyśli, że to nic złego, zaraz na zabieg i po problemie. Kiedyś w Polsce aborcja była napiętnowana, teraz już ludzie mają tak wyprane mózgi, że im to obojętne. Dla mnie system prawny w Polsce jest dobry w tej sprawie akurat.
Oczywiście propaganda UE robi swoje i niedługo to się pewnie zmieni. Aborcje na życzenie jest w prawie całej Europie i to nie problem przejechać przez granice na zabieg, a po seansie w TVNie ktoś kto się wachał wie co ma robić!


Za PRL nie byla napietnowana.
Kompletnie rozumiem Twoj punkt widzenia jednak ja nie oceniam tego co mozna wyinterpretowac z tych slow jak sie mocno zastanowi, tylko to co Korwin powiedzial. A powiedzial, ze mowienie o aborcji jest gorsze niz aborcja. Mowienie o molestowaniu sexualnym dzieci jest gorsze niz samo molestowanie s. dzieci (cytat: "Jeśli więc brat Michał (zbieżność imion przypadkowa) miał informacje, że x. Michał ma skłonności pedofilskie to powinien był donieść o tym Jego przełożonemu, który powinien był, po szybkim i dyskretnym zbadaniu sprawy, przenieść inkryminowanego kapłana na funkcję, gdzie nie miałby styczności z dziećmi. Kościół katolicki stosuje tu awanse na kanoników tytularnych itp., itd. Natomiast robienie z tego sprawy w gazetach jest społecznym szkodnictwem.").

Przeksztalcony cytat z Norwida, ktory Korwin juz z tysiac razy powtorzyl potwierdza tylko jego poglad. "Otóż ja w przeciwieństwie do Norwida wielokrotnie mówiłem i pisałem: Nie ten ptak kala gniazdo, co je kala/ Lecz ten, co o tym mówi, a i się przechwala."

PS: Jesli chodzi o ten filmik, to gosc ostro trollowal ;-) Mnie rozszmieszyl. Mysle, ze gosc chcial przytrollowa i nie jest zwolennikiem aborcji.
 
http://www.defence24.pl/news_kraje-beneluksu-lacza-sily-w-ochronie-przestrzeni-powietrznej
LU-BE-NL
CZ-SK
DE-PL ;)

Z inne beczki:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polskie-jablka-omijaja-rosyjskie-embargo-3301351.html

Zainteresowany tym:


Znalazlem to:
http://rszarf.ips.uw.edu.pl/pdf/workingpoor.pdf

Ciekawe ciekawe:
Bezrobocie (lub niechęć do pracy) jest podstawową przyczyną ubóstwa
•Jakie stąd wyciąga się wnioski?
1. Wystarczy skutecznie walczyć z bezrobociem, aby zlikwidować ubóstwo
2. Miejsca pracy tworzą pracodawcy, więc trzeba im stworzyć jak najlepsze warunki
do działalności
3. Jeżeli nadal są bezrobotni, to dlatego, że nie podejmują pracy ze względu na
wysokie i łatwo dostępne świadczenia pieniężne
4. Ograniczanie świadczeń zachęci ich do pracy, a jednocześnie zmniejszy też koszty
pracy zniechęcające pracodawców do tworzenia miejsc pracy
• Ubóstwo pracujących podważa tę teorię, skoro pracujący są ubodzy to
zatrudnienie nie wystarcza, aby wyjść z ubóstwa

Duze rozwarstwienie:
iesgdGV.png


Choc recepty sa naiwne... Chyba... :)
 
Last edited:
Wypowiedz JKM, najnowsza - "Jednak, według niego "trzeba pójść w zupełnie innym kierunku". Przekonywał, że kiedy brakuje pieniędzy należy obniżać podatki, a nie je zwiększać. - Trzeba pieniądze wydawać na armię, a nie na sprawy socjalne, czyli dokładnie odwrotnie niż chce lewica - ocenił polityk. "

Jak brakuje pieniedzy, to nalezy obnizac podatki.... To moze jak pracownik ma niewystarczajaco duzo kasy, to powinien poprosic pracodawce o obnizenie pensji?
 
@Karateka@

Jak obniżysz obciążenia podatkowe (typu ZUS), to w ręku pracodawcy i pracownika zostaje więcej pieniędzy... proste?
A co pracownik który zamiast 1200 ma np. 1800 na ręke robi? Chowa do skarpety?
Nie, wydaje !

Jak szukasz takich analogii prostych, zobacz co dzieje się po podwyższeniu akcyzy ze sprzedażą wódki i papierosów. Więcej jest w państwowej kasie?


TVN24 już zaczyna nagonkę... koleś przyszedł z krzesłem na wiec Komora, dostał zarzuty.
 
@Karateka@

Jak obniżysz obciążenia podatkowe (typu ZUS), to w ręku pracodawcy i pracownika zostaje więcej pieniędzy... proste?
A co pracownik który zamiast 1200 ma np. 1800 na ręke robi? Chowa do skarpety?
Nie, wydaje !

Jak szukasz takich analogii prostych, zobacz co dzieje się po podwyższeniu akcyzy ze sprzedażą wódki i papierosów. Więcej jest w państwowej kasie?


TVN24 już zaczyna nagonkę... koleś przyszedł z krzesłem na wiec Komora, dostał zarzuty.

Ale tu nie chodzi, ze jest problem bo pracownik ma za malo czy pracodawca tylko, ze jest dlug !!! Budzet z deficytem i dlug publiczny. Cos za cos. Pracownik i pracodawca beda mieli wiecej, ale w budzecie bedzie mniej i bedzie trzeba zaciagac dlug za granica (bo NBP nie moze deficytu finansowac) ... Szwedzi obnizyli podatki i nie zadzialaly mechanizmy, o ktorych mowisz. Niestety. Bez ciecia wydatkow ani rusz!
 
Ale tu nie chodzi, ze jest problem bo pracownik ma za malo czy pracodawca tylko, ze jest dlug !!! Budzet z deficytem i dlug publiczny. Cos za cos. Pracownik i pracodawca beda mieli wiecej, ale w budzecie bedzie mniej i bedzie trzeba zaciagac dlug za granica (bo NBP nie moze deficytu finansowac) ... Szwedzi obnizyli podatki i nie zadzialaly mechanizmy, o ktorych mowisz. Niestety. Bez ciecia wydatkow ani rusz!
im mniej w budżecie tym lepiej, mniej urzędników, mniej problemów
@Karateka@

Jak obniżysz obciążenia podatkowe (typu ZUS), to w ręku pracodawcy i pracownika zostaje więcej pieniędzy... proste?
A co pracownik który zamiast 1200 ma np. 1800 na ręke robi? Chowa do skarpety?
Nie, wydaje !

Jak szukasz takich analogii prostych, zobacz co dzieje się po podwyższeniu akcyzy ze sprzedażą wódki i papierosów. Więcej jest w państwowej kasie?


TVN24 już zaczyna nagonkę... koleś przyszedł z krzesłem na wiec Komora, dostał zarzuty.
a czego spodziewałeś się po TVN? przecieć to najbardziej żenująca stacja, dobrze, że im oglądalność spada
 
@Karateka@
No, ja wiem że trzeba ciąć... ale może zamiast zabierać pół wypłaty komuś kto i tak zarabia najniższą krajową zacząć od siebie... wiem że PSL na to nie pójdzie ale pierwsze cięcia powinny pójść w urzędach. Bez połowy z tych 700 tyś. urzędników damy radę (a gdyby stworzyć sprawną obsługę przez internet to może nawet i bez 3/4).

W Szwecji poszli na pół gwizdka, zliberalizowali znacznie gospodarkę ale nie ograniczyli wydatków socjalnych (jak dobrze pamiętam). No i wzrost gospodarczy (tak wiem chujowy przykład) poszedł jednak do góry.

Przy spłacie długu publicznego deflacja może nie jest na rękę (stopy procentowe mocno obniżone w szwecji) ale w ogólnym rozrachunku moim zdaniem to dobrze że waluta się umacnia.
 
@Karateka@
No, ja wiem że trzeba ciąć... ale może zamiast zabierać pół wypłaty komuś kto i tak zarabia najniższą krajową zacząć od siebie... wiem że PSL na to nie pójdzie ale pierwsze cięcia powinny pójść w urzędach. Bez połowy z tych 700 tyś. urzędników damy radę (a gdyby stworzyć sprawną obsługę przez internet to może nawet i bez 3/4).

W Szwecji poszli na pół gwizdka, zliberalizowali znacznie gospodarkę ale nie ograniczyli wydatków socjalnych (jak dobrze pamiętam). No i wzrost gospodarczy (tak wiem chujowy przykład) poszedł jednak do góry.

Przy spłacie długu publicznego deflacja może nie jest na rękę (stopy procentowe mocno obniżone w szwecji) ale w ogólnym rozrachunku moim zdaniem to dobrze że waluta się umacnia.
nie cięcia dla urzędników, tylko podwyszki Kopacz już przecież zapowiedziała
co się dziwić armia urzędasów to ich główny elektorat przecież
 
Mimo zmęczenia konfliktem na Ukrainie Rosjanie popierają swojego prezydenta. Władimir Putin większości Rosjan kojarzy się z polityką mocarstwową, imperialną, z polityką, w której Rosja odzyskuje respekt na arenie międzynarodowej i może przestraszyć swoich sąsiadów - powiedział Marcin Zaborowski dla radiowej Trójki
Polceam w formie audio:
http://www.polskieradio.pl/9/301/Artykul/1393803/

PISM, nowka pewex nie smigane, do przeczytania sobie oznaczam (168str!):
This special issue is the fruit of a collaborate project carried out by
three institutions: Collegium Civitas, Norwegian Institute of International
Relations (NUPI) and The Polish Institute for International Affairs (PISM).
The overall title of the project, which was funded by the FSS Norway Grant
scheme, was “Mapping Polish and Norwegian Perspectives on Regional
Integration in Eastern Europe.”
http://www.pism.pl/files/?id_plik=19331

No i c.d wschodniego tematu:
http://www.defence24.pl/news_wielka-brytania-wspiera-armie-ukrainy
Władziu to ma tupet, tylko ech stracił urok, od kiedy wiadomo, że tak mu kłamstwa w oczy łatwo przechodzą:
http://www.polskatimes.pl/artykul/3...rozkaz-aneksji-krymu-video,id,t.html?cookie=1
 
@Alibaba "im mniej w budżecie tym lepiej, mniej urzędników, mniej problemów" - to sa wlasnie skutki korwinistycznego fanatyzmu. zero umiejetnosci samodzielnego myslenia. To, ze jest mniej w budzecie nie znaczy, ze jest mniej urzednikow. Poza tym moze by tak sprawdzic jaki procent wydatkow budzetowych to pensje urzednikow? Najwiekszy odsetek wydatkow to EMERYTURY !!! A tu Korwin nie ma zludzen, ze trzeba dac co do grosza tyle ile sie nalezy. Podsumowujac - trzeba placic bardzo duzo, a nie ma pieniedzy i sa jeszcze wieksze dlugi, ktore trzeba placic zagranicznemu kapitalowi... genialny scenariusz <sciana>

@Kolumb No jasne, najpierw trzeba ciac wydatki, a pozniej obnizac podatki. Nie odwrotnie. Natomiast slowa Korwina interpretowane wprost go kompromituja.
 
Wspólna armia to wspólny budżet, tylko, że my z racji położenia musimy wydawać więcej niż np. Włochy. Taki pomysł mógłby spowodować, że nie będziemy mogli utrzymywać takich wojsk jakie chcemy, poza tym to nowe struktury, biurokracja i koszty, lepiej wzmocnić NATO i jednoznacznie określić obowiązki członków.

Tak to z ideami jest: są piękne, uuuuh, piękniutkie, tylko nikt nie wie je wprowadzić w życie. Moża probować sobie wyobrazić to na przykladzie Czech i Słowacji: zbiezne interesy, wspolnota historyczno-kulturowo-jezykowa. Tak samo wspomniane panstwa Beneluxu. Jednak wiecej wyobrazic sobie trudno...

I znooff ciekawostka:
http://www.defence24.pl/news_ponad-60-mieszkancow-krymu-chce-powrotu-polwyspu-do-ukrainy

@cRe stabilizacja przy przed-nurkowanie? :)
 
już widać ludzie są tak wkurwieni, że coś zaczyna się dziać
kogoś to dziwi? przecież w Polsce nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość, są podobne praktyki jak w Rosji, a sądy zawsze będą po stronie władzy i się nie zdziwie jak ten gość pójdzie siedzieć
o swoim zoofilu i narkomanie jakoś siedzą cicho
w normalnym kraju TVN już miały sprawe i płaciłby grube miliony odszkodowania, u nas nic nim nie zrobią
a i jeszcze głosy na Korwina zostały odrzucone, kogoś to dziwi?
przypominam sprawe Wiplera, który też podobno pobil policjantke
propaganda niesamowita, a 95% lemingów wszystko z TVNu łyka jak pelikany
 
Last edited by a moderator:
Polska,w pewnych wzgledach niczym sie nie rozni od Rosji czy tez Bialorusi.Ciekawe jaki"zarzut" wymysla?

różni się u nas popełniają "samobójstwa", a tam raczej nie muszą się nawet maskować
po sprawie Wiplera już nic mnie nie zdziwi, pewnie świadek TVN zaraz się znajdzie
chory kraj
 
Back
Top