Polityka

@Dzihados obejrzalem w koncu



Jezeli profesor chcial uspokoic i przekonac, ze Trump nie zostawi sojusznikow to troche slabo mu wyszlo. Dla mnie tej polityki zagranicznej USA bedzie bardzo malo. Ograniczy sie do reakcji typu adhoc bez zadnego wczesniej ustalonego planu dzialania. Europejczy maja sie czego obawiac i widmo tego, ze bedziemy pozostawieni sami sobie, jest bardzo realne.

Trump jest twarza zwyklego amerykanina. Bedzie skupial sie glownie na polityce wewnetrznej. To rozumie, to mu wychodzi i tam bedzie w stanie zdobyc najwiecej punktow.

Wiemy co będzie oznaczać spuszczenie nogi z gazu przez Amerykanów, w wielu miejscach na globie podboje terytorialne wrócą do menu. Będzie to również przyznanie się przed światem, że Stany Zjednoczone nie są już hegemonem, który panuje nad sytuacją na każdym kontynencie (być może już na zawsze).

30638.jpeg


:baldwinwhiskey:
 
Że USA zakręci Ukrainie kurek z dolarami?

No to super,
Ruscy wejdą do Kijowa i zaczną się rozglądać za nowym celem aby odbudować sowiecką strefę wypływów.
Jakby nie kradli na potęgę to nikt by nie miał wątpliwości co do pomocy. Jak sam wujek sam się wkurwił, bo broni swoich interesów to chyba faktycznie skala korupcji musi być ogromna. Co z resztą było wiadome od początku.

Przyjdzie Trump i się okaże że nagle mogą się kacapy z komikiem dogadać.
Są tacy?

Wysyłać pomoc i owszem, ale nie żołnierzy.
XD
 
Wiemy co będzie oznaczać spuszczenie nogi z gazu przez Amerykanów, w wielu miejscach na globie podboje terytorialne wrócą do menu. Będzie to również przyznanie się przed światem, że Stany Zjednoczone nie są już hegemonem, który panuje nad sytuacją na każdym kontynencie (być może już na zawsze).

30638.jpeg


:baldwinwhiskey:
Caly brics to tak na prawde Chiny.
Ciekawe ilu lemingów jest skorych bić się z kacapami w imię antyruskości na pokaz?
Rozumiem, ze w przypadku ataku ruskich na Polske nasza ewentualna obrona bedzie przez konfiarzy nazywana przykladem antyruskosci na pokaz?
 
No pięknie Po wypuściło swoją watahę aby jechać po Cpk: ciekawe jaki budżet :korwinlaugh:. Tylko, że jak Stanowski mówił cholernie ciężko było znaleźć przeciwników Cpk do debaty :waldeklaugh:
Koleś od Smoleńska u Rymanowskiego z tekstami przeciwko Cpk jak Hołownia o atomie: bo Rosjanie łatwo zniszczą duże cele
Kurcze że sekta smoleńska nie zaczęła mocniejszego ataku na tego typa, taki prezent, tak opuścili garde...

Tu nawet nie chodzi o poglądy, ale o jakieś promile merytoryki. To wręcz brak szacunku dla słychaczy, widzów, chyba że jednak target jest dobrze określony...

Przecież to nie jest trudne aby merytorycznie wyśmiać dobry pomysł
 
Roróżniasz obronę kraju od tego co odpierdalają nami władający?
Ja tak, a Ty?

Grozimy atakiem lub inwazja na Rosje? Ja tylko slysze deklaracje, ze bedziemy sie bronic w przypadku ataku, wszystkim co mamy, wszystkimi naszymi silami. Jezeli sie myle to podaj mi jeden cytat, w ktorym jakis wiodacy polski polityk mowi o ataku na ruskich.

Jedynie, ktorzy non stop gadaja o jakims wciaganiu do wojny sa konfiarze.
 

:damjan:

To się dobrze skończy.
Ale on jedzie mocno w populizm i to jeszcze prawybory. To trochę pachnie desperacją
 
Ja tak, a Ty?

Grozimy atakiem lub inwazja na Rosje? Ja tylko slysze deklaracje, ze bedziemy sie bronic w przypadku ataku, wszystkim co mamy, wszystkimi naszymi silami. Jezeli sie myle to podaj mi jeden cytat, w ktorym jakis wiodacy polski polityk mowi o ataku na ruskich.

Jedynie, ktorzy non stop gadaja o jakims wciaganiu do wojny sa konfiarze.
ty masz upośledzenie
serio lecz się

ty walisz kapucyna pod symbol konfy czy co, że musisz ciągle o niej nawijać?
 
Ja tak, a Ty?

Grozimy atakiem lub inwazja na Rosje? Ja tylko slysze deklaracje, ze bedziemy sie bronic w przypadku ataku, wszystkim co mamy, wszystkimi naszymi silami. Jezeli sie myle to podaj mi jeden cytat, w ktorym jakis wiodacy polski polityk mowi o ataku na ruskich.

Jedynie, ktorzy non stop gadaja o jakims wciaganiu do wojny sa konfiarze.
Szymcio ostatnio…że wgniecie Putina w ziemię…..marszałek sejmu przypominam…..to co to jest ? Mowa obronna ? Nie, to jest zaczepianie i prowokowanie
 
Ja tak, a Ty?

Grozimy atakiem lub inwazja na Rosje? Ja tylko slysze deklaracje, ze bedziemy sie bronic w przypadku ataku, wszystkim co mamy, wszystkimi naszymi silami. Jezeli sie myle to podaj mi jeden cytat, w ktorym jakis wiodacy polski polityk mowi o ataku na ruskich.

Jedynie, ktorzy non stop gadaja o jakims wciaganiu do wojny sa konfiarze.
Czy nazwanie jakiejś wojny naszą oznacza, że rzeczona wojna jest nasza?
 
Ani grama wątpliwości nie mam jak zachowają się ci co krzyczą, że to nasza wojna a konfiarze to ruski
Nie masz świadomości liczb, ile można poświęcić w imię uśmiechniętej Europy. Fioletowowłosi narysują kredą największe serduszko, jakie widziałeś i będzie im przykro. Może nawet gdzieś w rumuńskim parlamencie będą tańczyć i nagrają tiktaka.
 
Indie to uśpiony gigant, trendy gospodarcze i demograficzne najlepsze na całym świecie. Mają jeszcze wielkie braki ustrojowe i społeczne, ale potencjał jest niezaprzeczalny.

img_210041_indialeadingingdpgrowthcomparedtoothermajoreconomies.jpg

_129466485_mediaitem129407748.jpg

WhatsApp-Image-2023-05-29-at-4.57.53-PM.jpeg
Niestety, przyjaciele w kolorze toffi, swoje braki ustrojowe zostawiają najczęściej na chodnikach…..zdecydowanie lepiej jest przyjmować łyżeczkę miodu aniżeli kilogramy gowna.
 
Back
Top