Polityka

Tusk też odrzuci? @Karateka@




 

:blebleble:

"Kupujcie świece i radia na baterie". Rząd ostrzega Brytyjczyków przed katastrofą​

"wicepremier nawołuje, aby ludzie przygotowali się na wypadek nagłego powrotu ery analogowej"
 
A czy ja powiedziałem że to źle?
Monopol jest zły bo ceny nie są dyktowane przez rynek. Wydaje mi się że taka konkurencja dwóch polskich firm jak Orlen i Lotos była korzystniejsza dla konsumenta. Teraz Orlen jest monopolistą na rynku paliw.

Btw. Bardzo często krytykowany jest tutaj socjalizm i jego pochodne. A czymże innym niż socjalizm i to w takiej utopijnej Leninowo-Marksistowskiej formie jest fakt że nad wszystkim panuje Państwo i nie ma żadnej innej alternatywy. A teraz na rynku paliw 90% paliwa w obrocie w naszym kraju jest od Orlenu. A do tego dochodzi też gaz (PGNiG), prąd (Energa), kurierka (Orlen Paczka), mówi się o także przejęciu Azotów

Oczywiście że patrząc przez pryzmat ekspansji zagranicznej jaką Orlen robi od lat i obecne przyspieszenie w tej materii jest możliwe z powodu tego że koncern jest silniejszy.
Branża paliwowa rządzi się swoimi prawami, przecież paliwa i tak były tańsze niż u naszych sąsiadów, mieszkam na cypelku koło Czech i Niemiec i to do nas przyjeżdżali tankować, nawet jak było niby drogo. Więc czy byłby sam Orlen czy z konkurencją nic by to nie zmieniło.
 
Branża paliwowa rządzi się swoimi prawami, przecież paliwa i tak były tańsze niż u naszych sąsiadów, mieszkam na cypelku koło Czech i Niemiec i to do nas przyjeżdżali tankować, nawet jak było niby drogo. Więc czy byłby sam Orlen czy z konkurencją nic by to nie zmieniło.
Ale tańsza z uwagi na tą tarczę i brak Vatu. Jakbyś kupował po cenie netto jako przedsiębiorstwo to byś odczuł.
 
Następnych z tych co ryj wylukrowany krzykami o demokracji, konstytucji i praworządności. ha tfu na typowe tuskowe pomioty
Niedaleko pada jabłko od jabłoni

Kto pracował w mediach za PRLu ten teczkę musiał mieć. No się nie da tych 20 ponad lat w latach słusznie minionych w polskim radiu tak o przepracować. Przykładowo Niedźwiedzkiego też SB złapało. Oczywiście trzeba też sprawdzić co takiego taki TW przekazał bo nie każdy donosił wartościowe informacje.
 
Kto pracował w mediach za PRLu ten teczkę musiał mieć. No się nie da tych 20 ponad lat w latach słusznie minionych w polskim radiu tak o przepracować. Przykładowo Niedźwiedzkiego też SB złapało. Oczywiście trzeba też sprawdzić co takiego taki TW przekazał bo nie każdy donosił wartościowe informacje.
Oczywiście masz rację ale można przyjąć takie wstępne kryterium, że gdyby nie był dobrym, grzecznym i aktywnym kapusiem to, dzisiaj, nie lizałby się z Platformą :einsteinsmoke:

Wielu ludzi miało teczki i było pod butem UB ale nie wszyscy się dzisiaj bratają z jawnie czerwonymi komuchami. :fjedzia:

Tacy muszą mieć na sumieniu rzeczy, które bardzo chcą ukryć.
 
Kto pracował w mediach za PRLu ten teczkę musiał mieć. No się nie da tych 20 ponad lat w latach słusznie minionych w polskim radiu tak o przepracować. Przykładowo Niedźwiedzkiego też SB złapało. Oczywiście trzeba też sprawdzić co takiego taki TW przekazał bo nie każdy donosił wartościowe informacje.

Oczywiście masz rację ale można przyjąć takie wstępne kryterium, że gdyby nie był dobrym, grzecznym i aktywnym kapusiem to, dzisiaj, nie lizałby się z Platformą :einsteinsmoke:

Wielu ludzi miało teczki i było pod butem UB ale nie wszyscy się dzisiaj bratają z jawnie czerwonymi komuchami. :fjedzia:

Tacy muszą mieć na sumieniu rzeczy, które bardzo chcą ukryć.
Dlatego tak bardzo tuskowym zależy na likwidacji IPN i wysokich emeryturach dla esbeków - interesy rodzinne
 
Ale tańsza z uwagi na tą tarczę i brak Vatu. Jakbyś kupował po cenie netto jako przedsiębiorstwo to byś odczuł.
Ja kupuję po cenie netto ;)
Vatu szwabskiego przecież chyba nie odliczysz? Nie wiem nigdy nie korzystałem.
 
Ja kupuję po cenie netto ;)
Vatu szwabskiego przecie:usunto:ż chyba nie odliczysz? Nie wiem nigdy nie korzystałem.
W pl tyko dla zwykłych ludzi bylo bez vat
dla firm bylo 8% i huj z tego bo nie odliczysz
a potem nagle jak wrócił vat cena bez zmian
 
Jak to wywnioskowałeś z mojego wpisu?
CPK żeby gospodarka rosła? Komu to potrzebne, trzeba wiatraki przepychać kolanem chujową ustawą i udawać głupka.
Wcale nie widać przed kim ruskie onuce z po klękają.

Przecież to jest hipokryzja już z poziomu grypy19. Tak darli szaty, o tereny pod cpk, a sami wjebali do ustawy punkty o wywłaszczeniach gruntów.
No kurwa tu XD to mało.
 
CPK żeby gospodarka rosła? Komu to potrzebne, trzeba wiatraki przepychać kolanem chujową ustawą i udawać głupka.
Wcale nie widać przed kim ruskie onuce z po klękają.

Przecież to jest hipokryzja już z poziomu grypy19. Tak darli szaty, o tereny pod cpk, a sami wjebali do ustawy punkty o wywłaszczeniach gruntów.
No kurwa tu XD to mało.
TOLD YA nie zaczęli rządów już lipa pogania lipą... ale sa przecież tacy fajni... :roberteyeblinking:
 
TOLD YA nie zaczęli rządów już lipa pogania lipą... ale sa przecież tacy fajni... :roberteyeblinking:
Praktycznie z każdej strony od lewa do prawa są jebani w mediach o tą ustawę.
Można by było tłumaczyć błędem jakby im się jedno 0 pojebało przy odległości w zapisie ustawy, a nie wrzucaniu takich baboli, no miejmy litosć. Ale oni wiedzą, że ich wyborcy to debile i lecą twardo w końcu grają kartą "praworządność".
:beczka:
No i oczywiście #nictakiegoniebyło
 
Tylko jeśli spojrzeć na świat ogólnie i to nawet ten cywilizowany: zachód europy i USA to upolitycznione koncerny są wszędzie. Ludzi jednak boli że państwowy koncern doi obywateli bez opamiętania choćby na stacjach benzynowych a złodziej obajtek chwali się rekordowymi zyskami. Szary obywatel patrzy prosto. Jebią mnie na stacji żeby rozdawać, także Ukraińcom.
Orlen nie doi, bo jak byłem wczoraj na stacji to wszystkie krany z bajurą były nieczynne :jarolaugh:
 
Na świecie cichutko, spokojnie, nic się nie dzieje. TIME:


GAqtOYCXcAAB-tt.jpg
 
Back
Top