Polityka

W każdym normalnym kraju po takiej kompromitacji władzy poleciałyby głowy, a u nas premier mówi, że nic się nie stało - jak zawsze przecież. Na stadion ich wysłać prawie - niech tam kopaczom śpiewają ‪#‎NicSięNieStało‬! Kopacz dla kopaczy!!
 
A kto mowi ze nic sie nie stalo i ze glowy nie poleca? Pytam powaznie (patrz nizej).



Ja wiem, ze niektorzy juz wiedza, ktore glowy powinny poleciec, ba, nawet przed "afera" wiedzieli.



Tak po prawdzie to nie ogladalem telewizji z 2 tygodnie, ale nie wierze, zeby w tydzien (od wyborow) dalo sie jakies merytoryczne, poparte dokumentacja wnioski wyciagnac.



No chyba ze to wlasnie ma byc polityczne polowanie na czarownice...
 
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10414374_906894585995922_7070531764082500519_n.jpg?oh=adb86313987546e75932ca3f382ac0bf&oe=55201DEE&__gda__=1424383538_b31a03785a461fcdf7d4a74e3a5739c8
 
Dzohad, Minister cyfryzacji np. (swoją drogą, idiotuczny urząd) powinien polecieć od strzała. W takiej Estonii np. nie dalej jak miesiąc temu do dymisji podał się minister finansów za to że kogoś obraził. U nas by trzeba było parlament rozwiązać, gdyby podążać tym tropem.
 
U nas afery taśmowe ,"amber goldy"teraz wybory i nic tylko się tasują miejscami żeby uciszyć skomlenie ludzi. Przeciż te wybory to nie przypadek ani nieudolność .... TO CELOWE DZIAŁANIE
 
PiS według *sondażu wygrało a komisja policzy tak aby było inaczej. PiS po takim obrocie prawy z pewnością nie zostawi tego od tak. Trzęsieni ziemi w sensie, dochodzenia, przesłuchania, podziały, jeszcze większa nienawiść, krytyka czy nawet większe zaangażowanie w wojne polsko-polską



Bład statystyczny nie mógł zniwelować różnicy 4,2 punktu procentowego



Nie mówie, ze tak będzie ale wynki wyborów ogłoszone jak na razie z 5 województw mówią nam coś innego niż było nam przestawiane kilka dni temu
 
Jak ktoś uważa że to "polowanie na czarownice" to polecam poczytać Witolda Gadowskiego na FB i posłuchć spotkań z nim na YT. Wszystko co mówi miesiace a nawet lata do przodu o sytuacji w Polsce sprawdza się co do joty... Celowa destabilizacja
 
No ja też nie wierzę w przypadki w polityce, ale tu z samej tylko kwestii odpowiedzialności władzy powinno się domagać dymisji - zwaliłeś, lecisz. Żadne polowanie na czarownice a zwykła odpowiedzialność.
 
@Dzihados masz racje nic nie robmy dajmy sie dalej ruchac w dupe,przeciez NIC SIE NIE STALO to tylko sfalszowane wybory,przeciez to niewazne! Zrobmy im laurki to moze cos zmieni. W kazdym innym europejskim kraju na ulicach trwalaby wojna ale nie my mamy siedziec cicho. Super podejscie! brawo!
 
Wierzysz w to,ze tyle glosow bylo niewaznych? Pod pretestem niewiedzy badz tepoty spoleczenstwa podostawiali krzyzykow,lub zamieszali przy pozniejszym sumowaniu glosow,co to za problem? Obawiam sie,ze to nie pierwszy raz,podrasowuja sobie wyniki. Ilosc tzw lemingow jest ZNACZNIE mniejsza niz ludziom sie wydaje,poprostu nasza elyta rzadzaca plus poddane im media mocno pomagaja w tym zebysmy mysleli inaczej. Dla bandy rzadzacej od 7 lat to gra o "zycie" jak przegraja to jest opcja,ze wyladuja za kratami,posuna sie do WSZYSTKIEGO,wspierani przez inne panstwa np Niemcy bo jak wiadomo niejki donald z ekipa to wielcy niemieccy patrioci.
 
System jest prosty ktoś z komisji stawia dodatkowy X na karcie do głosowania zamiast 1 kandydata robi się 2 i głos nieważny. Reszta to grubsze matactwa. Teraz dumają co robić i idą na przeczkanie obserwując nastroje ludu i co będzie dalej
 
Co do wczoraj to żal mi tych protestujących ludzi, jeszcze teraz po odcięciu się wszystkich zrobi się z nich oszołomów i szkodników którzy szkodzą państwu, a narracja propagandy odwróci się o 180 stopni bo dostała teraz solidną pożywkę na kilka dni.



Co do wyborów NIE nie uważam żeby były one sfałszowane przez centrale, natomiast ten burdel z systemami PKW i praktyki dopracowane przez PSL na Mazowszu 4 lata temu karzą mi wierzyć że to była po prostu oddolna robota lokalnych układów i układzików która wiedziała że tak czy siak szykuje się burdel z wynikami i postanowiła to wykorzystać, ale co widać po wynikach dowalili tak do pieca że wystarczy do końca zimy. Jeśli exit pool, nie 'sondarz' w każdych poprzednich wyborach dawał około procentowe różnice z wynikami a teraz PSL robi czterdziestoparoprocentowe wyniki zamist kilkunastoprocentowych, a głosów nieważnych do sejmików jest nawet około 40%, mimo że tych samych głosów ale odnośnie niższych szczebli jest max kilka procent, to ludzie którzy nawet sugerują jakieś historie z książeczkami itp obrażają moją inteligencję.



Póki wygrywał PiS, narracja TVN, GW była taka że nastąpiła kompromitacja PKW itp, natomiast tak od wtorku gdy okazało się że PSL wychodzi na prowadzenie Komorowski powiedział że wyborów kwestionowac nie można, a cała propaganda już nie akatakuje PKW czy systemu, tylko tych co zażucają jakiekolwiek wątpliwości.



Nie wiem czy wybory zostały 'sfałszowane' ale wiem że ich wiarygodność jest równa zeru, a osoby za to odpowiadające rżną głupa i mówią że nic się nie stało i o to w tym wszystkim chodzi.
 
Polowanie na czarownice - dla mnie to synonim losowej ofiary, byle tylko zaspokoic czyjesc zadze. Ustalmy kto i dlaczego ma zostac spalony, a nie na zasadzie "ja wiem kto". Z Jakubem sie o tyle zgadzam - co do dymisji jakiegos oficjela - powinna byc, ale potem jak wszyscy posprzataja ta srake, a nie z dupy leci, i zmiana na stanowisku, byle szybko.



Co do niewaznosci glosow: znam sam 3 osoby (jedna studentka, jedna osoba starsza oraz moj rowiesnik), ktore sie zdziwily ze nie mozna bylo krzyzyka stawiac na kazdej karcie (bodajze do radcy miasta) tylko dla jednej osoby na jednej karcie. Tj. po wyborach dowiedzialy sie, ze oddaly niewazny glos (ta studentka sie zorientowala "w trakcie" ale nie chcieli jej dac nowej karty :) ). Mowie powaznie, to nie kwestia buntu i skreslenia wszystkich, tylko niewiedza, a pewnie tez niejasne dla wyborcow reguly (za co tez ktos moze powinien isc na szafot).



Prosze nie sugerowac, ze mowie zeby nic nie robic, nie widzisz moich wypowiedzi wyzej? Ja po prostu uwazam e-pieniactwo nie tylko za bezcelowe (bo jednak znajdzie sie ktos kto ma w tym cel: sprawia mu to przyjemnosc) ale najzywczajniej na swiecie niemerytoryczne i nieproduktywne. I tyle. Kto ma poleciec? Konkretnie za co? Chcemy zyc w panstwie prawa i jasnych regul, czy w panstwie tlumu i wyscigu brutalnosci "manifestacji"? Gornicy by mieli bardzo dobrze w takim razie.
 
natomiast ten burdel z systemami PKW i praktyki dopracowane przez PSL na Mazowszu 4 lata temu karzą mi wierzyć że to była po prostu oddolna robota lokalnych układów i układzików która wiedziała że tak czy siak szykuje się burdel z wynikami i postanowiła to wykorzystać




Urzędy gmin/miast na prowincjach powypychane są PSL-owcami, a wiadomo jak są wybierani członkowie OKW. Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy...




zwaliłeś, lecisz


Kto dokładnie?
 
Nic się nie stało, w końcu wygrali ludzie którzy nawet nie startowali, rzeczywiście nic się nie stało...
 
Dzihadis nie może być tak, że "sprzątać" będą te same osoby - te skompromitowane osoby - przez których niekompetencję doszło do całej sytuacji. To niedorzeczne.
 
Wyrazanie swojego sprzeciwu/odmiennego zdania,w dosc dosadny sposob to "e-pieniactwo"--> seems legit BTW zauwazylem,ze strasznie Ci sie podoba to okreslenie:-)
 
@Jakub: No nie mowie, zeby oni stanowili nowe prawo, czy rozliczali kogos z nizszych poziomow. Mowie o tym, zeby to oni przedstawili raporty sluzb na temat tego co sie stalo - wlasna twarza. A nie angielskie wyjscie i za 4 lata na tym samym stanowisku.



@Scurvol: powiedz mi kto powinien sie podac do dymisji z politykow, kto z administracji i dlaczego (tj. na podstawie jakich raportow odpowiednich sluzb czy organow panstwa). Widzisz, dla mnie "ktos powinien poleciec" jest po prostu pustym terminem nie wskazujacym by je mowiacy mial konstruktywny plan dzialania.
 
"Ktos powinien poleciec" to nie ja tak napisalem to po pierwsze,po drugie dla mnie poleciec to powinni wszyscy z Wiejskiej i to juz lata swietlne temu."25Lat wolnosci" to szwindel stulecia.Mysle,ze dalsze formulowanie argumentow w tym przypadku jest zbedne:-) Pewnie zadasz pytanie co dalej? Dalej to trzebaby bylo zaczac wszystko od nowa z ludzmi nieskazonymi wirusem okraglego stolu.
 
Minicter cyfruzacji i członkowie PKW powinni polecieć - jak na razie poleciał jeden leśny dziadek z PKW i na tym się skończyło.
 
Jakub, w tym kraju żaden urzędnik wyższego szczebla nie poda się do dymisji. Po tylu latach afer jeszcze cię to dziwi?
 
Back
Top