Polityka

Oczywiście Mistewicz odlatuje, ale tradycyjnie powtarzam: samorządowcy to nagojrszy sort polityków. Są to najgorsi z najgorszych: od Homokomando Trzaskowskiego, kudłatego z Sopotu od stawiania wiatraków gdzie popadnie, patologie wrocławską aż po prezydenta Krakowa profesora prawa, która dał się strollować jak dziecko z "tajemniczym inwestorem" Wisły Kraków...






Kłótnia w rodzinnie: wystarczy posypać trochę $ i zaczynają się kłótnie o podziału tortu...







Akurat brak aktywności zawodowej bardzo pogarsza stan zdrowia, nie odwrotnie. Ludzie, szczególnie starsi potrzebują pozostać aktywni z coś robić, z kimś rozmawiac. Szczęśliwa emerytura na której w końcu oddycha się pełną piersią to mit. Znacznie częściej oznacza samotność i depresję.



Tych innych nie obserwuję, ale Matczak przechodzi kolejne etapy odklejenia. Chłop na starość będzie odklejony jak Wałęsa.



Chciał napisać coś mądrego a wyszło jak zawsze



Ale czy oni reprezentują jakieś strony konfliktu politycznego?

Oczywiście że do likwidacji.



Ja również. I tutaj dochodzimy do różnicy której nie uwzględnił Ziemkiewicz. Prawo karne a prawo cywilne

Oj Matczakowi do Wałęsy jeszcze dużo brakuje. Bardziej porównałbym go do Balcerowicza (oj jak został zaorany w rmf fm przez Marcina Zaborskiego...): mądrości na poziomie tekstów bardziej niż 500 plus opłacałoby się ściągnięcie syryjskich uchodźców....

Za teksty o Turowie, przemilczanie, a później ,,oj jak ZIobro mógł nazwać kogoś śmieciem" i wiele innych już go spotkała pokuta: chciał być w wyborczej i myślał, że coś więcej mu to da, a stracił wiarygodność i lewactwo go nie pokochało -bo z nimi nie da się dogadać, chyba że licytując się na wariactwo.
A tak mam wrażenie, że wyglądają wywiady z zaproszonymi ekspertami w TVNie

Ale oczywiście gdyby ci PiSowcy mieli jakieś przemyślane poglądy to byliby orać przeciwników ile wlezie: przecież taka PKW to nie jest standardem w UE, prezydent wybierany przez obywateli, już nie mówiąc o krajowej radzie sądownictwa składającej się z sędziów a nie polityków, że sędziowie nie mogą być członkami partii, a o immunitecie to w wieeeluuu krajach UE mogą zapomnieć -w Polsce tylko w szczególnych przypadkach sędziowie mogą być aresztowani (i dobrze zresztą)...
Już nie mówiąc, że jeszcze nikt nie wyśmiał Matczaka jak obrońca praworządności może pracować w wyborczej, która milczy o jednym z profesorów, który chciał w 2015 roku być sędzią TK na zapas, a później został rektorem uniwersytetu i wykupił maaaaaase cyfrowej prenumeraty wyborczej...
Albo dlaczego tak dużo studentów prawa albo nie rezygnuje ze studiów, albo po studiach nie pracuje w zawodzie...


Nie wiem co miał w głowie Ziemkiewicz: wiem, że w wieeeelu mocniejszych sprawach sie wygłupił np. wybuch wulkanu a CO2-więc nie trzeba szukać czegoś na siłę. No ewidetnie to nie jest publicysta pracujący umysłowo...

Czy Nergal i Doda są stronami konfliktu politycznego? Nergal robi sobie fejm na sprawach politycznych (starym z lat 70 motywem, ale dla onetu i wyborczej wystarczy aby trafić na czołówkę). Mam wątpliwości czy na 10 różnych sędziów zawsze byłoby uniewinnienie.
Nawet następuje rewanżyzm, bo przecież środowisko sędziowskie to nie tylko lewactwo: jako rewanżyzm można potraktować areszt 3 miesięczny za napis na kościele ,,tu będzie dyskoteka".

Oczywiście nie mam aż tak złej opinii o sędziach jak sam Rzepliński


Bardziej chorzy są prokuratorzy. Prosty przykład: w tej sprawie był nóż. Gdyby była ta broń to prokurator byłby w siódmym niebie: zamówiłby szampana, że ma klasyk sprawę, trochę mniej gadzinową niż sprawy typu seks 16 latka z 14 latką aby trzaskać statystyki...







I niby jest mówienie o zmianie prawa: tylko co tam zmieniać? Określenie wielkości broni? Długości noża, a może siły uderzenia?
1665004835925.png

Tak chyba kpił Piotr Kruszyński ten słynny obrońca Fryzjera i Edwarda Mazura mówił, co prokuratorzy i sędziowie widza w tym trudnego...
Napisać, że jak jakieś dziecko podbiera jabłka z sadu to nie rozsądne jest pobić to dziecko, ale jak ktoś się włamuje do domu to już nie jest udział w bójce? :korwinlaugh:


To ta ładna, głupiutka laseczka, którą skompromitował Joe Rogan jak do niego poszła?
A czym tak się skompromitowała bo nie wiem czy wysłuchać bo mam w kolejce jego rozmowę z Zuckenbergiem? Widziałem tylko fragmenty z tekstem: nie musimy dbać o środowisko, no może oprócz wyrzucania śmieci - ale to klasyk Republikanów. Jedni mają "rasizm systemowy" inni pseudonaukowe mity :roberteyeblinking:
 
A czym tak się skompromitowała bo nie wiem czy wysłuchać bo mam w kolejce jego rozmowę z Zuckenbergiem? Widziałem tylko fragmenty z tekstem: nie musimy dbać o środowisko, no może oprócz wyrzucania śmieci - ale to klasyk Republikanów.

Globalne ocieplenie najbardziej. Dawno temu to oglądałem, ale pamiętam że zrobiła na mnie wrażenie jedynie urodą. Merytorycznie była nieprzygotowana, co było widać gdy Rogan dopytywał.
 
Globalne ocieplenie najbardziej. Dawno temu to oglądałem, ale pamiętam że zrobiła na mnie wrażenie jedynie urodą. Merytorycznie była nieprzygotowana, co było widać gdy Rogan dopytywał.
Uff mogła posłuchać Wiecha, albo Horbana.


I niby jest mówienie o zmianie prawa: tylko co tam zmieniać? Określenie wielkości broni? Długości noża, a może siły uderzenia?
View attachment 46742
Tak chyba kpił Piotr Kruszyński ten słynny obrońca Fryzjera i Edwarda Mazura mówił, co prokuratorzy i sędziowie widza w tym trudnego...
Napisać, że jak jakieś dziecko podbiera jabłka z sadu to nie rozsądne jest pobić to dziecko, ale jak ktoś się włamuje do domu to już nie jest udział w bójce? :korwinlaugh:
To jest kolejny dowód, że żyjemy w kraju w którym PRAWO jest tylko w nazwie jednej partii i to w dodatku chujowej.

To jest proste jak budowa cepa. Ktoś wchodzi na TWOJĄ własność, ukraść TWOJE rzeczy lub zrobić TOBIE lub TWOIM bliskm krzywdę więc z automatu powinieneś mieć możliwość wysłać delikwenta do szpitala lub do świętego Piotra. Amen. Żadnego zapytania o prawa człowieka kurwa nie róbmy sobie żartów.

No, ale niestety nic się od 89' nie zmieniło oprócz zmiany nazwy ustroju. Dalej komuna na całego.
 

W skrócie o marży
Cena energii elektrycznej zalezy od gieldy.
Gieldowa cene energii ustala sie w odniesieniu do kosztow jej wytworzenia.
W tej chwili z uwagi na drogi gaz, którego uzywaja niemcy donwytworzenia pradu, Nasi wytworcy sprzedaja 1Mwh po cenie niemieckiej a koszt jej wytworzenia u Nas (elektrownie weglowe) ma sie nijak do ceny niemieckiej. Roznica zostaje wiadomo gdzie :).

I niech ktoś mi spróbuje to wytłumaczyć, że to nie jest działanie na szkode państwa i przede wszystkim obywatela.

No ale wiadomo. Trzeba gdzies znalezc pieniadze na 14 emeryture, socjale i przyszle obietnice wyborcze.
 
Last edited:
Uff mogła posłuchać Wiecha, albo Horbana.



To jest kolejny dowód, że żyjemy w kraju w którym PRAWO jest tylko w nazwie jednej partii i to w dodatku chujowej.

To jest proste jak budowa cepa. Ktoś wchodzi na TWOJĄ własność, ukraść TWOJE rzeczy lub zrobić TOBIE lub TWOIM bliskm krzywdę więc z automatu powinieneś mieć możliwość wysłać delikwenta do szpitala lub do świętego Piotra. Amen. Żadnego zapytania o prawa człowieka kurwa nie róbmy sobie żartów.

No, ale niestety nic się od 89' nie zmieniło oprócz zmiany nazwy ustroju. Dalej komuna na całego.
Hm.
Temat rzeka. Paradoksalnie teksty o tym, że trzeba zmienić system, bo sama strategia "wszyscy wypad i wsadzimy swoich" nie sprawi, że będzie lepiej tylko jeszcze gorzej niż jest, bo starzy wyjadacze znają jakieś ograniczenia, a jak świeżak się dopcha to...
... widzimy jak to wygląda u Sasina... Plus każda rewolucja prędzej czy później zamienia się w system.
Zresztą tak na Ukrainie wyśmiewali budowę dróg i zmianę w ministerstwie infrastruktury: to chyba Nowak wtedy działał na Ukrainie :korwinlaugh:


Ale z drugiej strony przecież wiele europejskich krajów ma mniej organizacji kontrolnych, mniej niezależności sądów i prokuratury i...
Co sędziom strzeliło do głowy aby nie karać np. Nowaka wyglądającego jakby miał na sobie 100 tys. zł i dr prawa Adamowicz za cuda w oświadczeniach majątkowych?
Co myśli prokurator nie umarzający spraw typu seks 16 latka z 14 latka, albo cieszący się na proces z przekroczeniem granic obrony koniecznej?
O obronie koniecznej mówił u Drwala ten słynny obrońca kiboli Wisły i Cracovi: rada to kłamać w sądzie :roberteyeblinking:



Ziobro mówił o reformie i prokuratorzy robią to samo co za czasów PO, a nawet jeszcze mocniej. Może z tą różnicą, że Ziobro nie mówi tak jak Budka w sprawie tego słynnego 3 letniego aresztu ,,sorry, ale u nas prokuratura i sądy są niezależne, nic nie mogę". A teraz lata ten człowiek krzycząc konstytucja, wyjątkowy pajac, plus to jego oświadczenie majątkowe: zaniżanie wartości nieruchomości powinno być karane tak samo jak ukrywanie dochodów...

Jak to rozwiązać: inne zasady nominowania prokuratorów i sędziów? Inne prawo bo przecież Gwiazdowski kpił, że nikt nie zna tych wszystkich przepisów więc teksty nieznajomość prawa szkodzi -trochę się przeterminowały w wielu przypadkach...
Ale co zlikwidować nadzwyczajne złagodzenie kary albo możliwość odstąpienia od wymierzenia kary?
To byłoby złe, bo życie piszę takie scenariusze, że nikt w ustawie i kodeksie tego wszystkiego nie opiszę, więc na końcu prokuratorzy i sędziowie muszą się też kierować zdrowym rozsądkiem (oczywiście nie takim jak Ziemkiewicz czy Cejrowski)...
 

Łukaszenka ostrzegł też przed wszelkimi zamknięciami biznesów i próbami opuszczenia rynku. - Zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności za zamknięcie każdego sklepu, obiektu lub opuszczenie rynku - zapowiedział białoruski przywódca.

putinlaugh.gif


p.s.
u nas Kaczyński zrobiłby to samo gdyby mu pozwolili.
 
Kiedy Nobel za to odkrycie?

Do Konfederatów i innych szurow wciąż nie dociera, że zmiany klimatyczne niosą szkodliwe konsekwencje, więc coś co dla normalnego człowieka jest oczywiste, dla wielu głupków nie jest i dlatego warto edukować.
 
Back
Top