Polityka

@klocuniek
Nie znam uniwersum GW :)

Podobalo mi sie to co powiedzial Zychowicz zapytany o "rację" Rosji: "Ma racje, ale racje ma tez Ukraina. Ma ja Polska, mają ją Niemcy. Kazdy kraj ma swoją historyczna, polityczna, moralną, geopolityczną rację"

Czy to jest satysfakcjonująca cie odpowiedz?

To tez...






Aaa, i twardoglowy publicznie o samolotach: Po co o tym "gadac"?


Tu Budzisz. To powinno byc na cicho!!!


Ciekawy watek potwierdzajacy ze Rosjanie nie planowali wojny, a 3 dniowa operacje specjalna


XD




Dobry watek






Tyz prowda
 
Last edited:
od 9 chociaż w sumie cały filmik jest dobry, a te teksty byłego ministra finansów: mistrzostwo. Ktoś mówił, że byłych bankierów lepiej nie brać na ministrów, bo zaraz wyjadą z kosmiczną empatią :muttley:


Koleś mówi, że w Polsce zamożni ludzie biorą kredyty hipoteczne, zwłaszcza w kraju gdzie kredyt hipoteczny z stałymi równymi ratami jest nierealny do zdobycia :brainoverload:
Mnie zastanawia ile w tych wszystkich wypowiedzi jest po prostu poczucia nieśmiertelności politycznej jak to klasyk mówił,,nie mam z kim przegrać", a ile po prostu ograniczeń intelektualnych jak u Wałęsy, Semeniuk, Budki itp.?
 
Ciekawe. Echa wojny






Wuuut? 16k?






Ciekawostka



a cichym zwycięzcą będzie Iran
1f1ee-1f1f7.png
co jest katastrofą dla :antonio:
 
Wywiad z Wolskim, a Wolski to TOP jeśli chodzi o geopolitykę. Wrzucam tutaj, bo forumowy temat do tego przypisany stał się tematycznym miszmaszem.
Naprawdę dobry tekst.

Skoro dla ruskich to jak wyjść po bułki, to dla naszych starszych braci w wierze to jak wyjść po mace. Po prostu niektórzy mogą więcej :fjedzia:
niestety...:sad:
 
tak przeglądam te konta na twitterze wyłapujące jakieś większe wpadki polityków i...
...kurczę od czasu wybuchu wojny nawet tak podwyższył się poziom polskiej myśli politycznej.
Nawet Trzaskowskiego trzeba pochwalić, Zandberg wyjaśniający zachodnią lewice, Hołownia jeszcze nie powiedział nic mocniejszego abym się uśmiał. Winnickiego nawet trzeba pochwalić :brainoverload:
 

:korwinlaugh:

Artykuł na onecie o tym w ich stylu powinien brzmieć: Stankiewicz grzebał posłowi. ZObacz gdzie! Nr 3 Ciebie zaskoczy...
Obejrzałem to:


Myślę, że powinno się zrobić zrzutkę z tytułem: wyślijmy Ziemkiewicza, Stankiewicza i Maxa Kolonko do psychiatryka - biedni ludzie brzydko się starzeją. Większy upadek miał tylko Juras i spadająca gwiazda...

Przedwojenna prasa miała parę takich ładnych określeń jak np. moralizator z burdelu :roberteyeblinking:

Tak jestem ciekawy czy jakby Biedroń udawał prześladowanego Żyda z III Rzeszy albo Kowalski zaczął mówić tekstami Węglarczyka to też byłaby ta sama reakcja (BTW w Niemczech Węglarczyk po swoich żarcie o Ukrainkach miałby problemy ze znalezieniem pracy jako dziennikarz)


nie zgadzam się z całym opisem tweeta, ale mimo wszystko to nudne się staje kto jest pewny siebie....


Już to słuchanie kołczy z tą narracją o self made man jest zdrowsze...
 
USA rozmawia z Iranem,
jakby teraz PiS to wykorzystał i wprowadził opłatę 3 tys. $ za wizy turystyczne dla obywateli Izraela i obowiązek posiadania polskiego przewodnika podczas tych ich patowycieczek do Ausschwitz :antonio:
oglądałem DDTVN żeby zobaczyć przegląd prasy Stankiewicza. Boże jakie to DDTVN jest głupie. Oni powinni wyświetlać napisy: hej oglądanie tego grozi demencją telewizyjną...
Tak straszyli, że TVN7 nie będzie i co?
 
Co tu się odpierdala? Paczam na tvpis a tam Pola Matysiak mówi coś w rodzaju: "nie mówmy, że elektrownie atomowe są niebezpieczne! Są najbezpieczniejszym źródłem energii i w tę stronę powinniśmy iść" :benny:

Przyszła, z komitetu centralnego, wiadomość o zmianie nurtu?
 
Co tu się odpierdala? Paczam na tvpis a tam Pola Matysiak mówi coś w rodzaju: "nie mówmy, że elektrownie atomowe są niebezpieczne! Są najbezpieczniejszym źródłem energii i w tę stronę powinniśmy iść" :benny:

Przyszła, z komitetu centralnego, wiadomość o zmianie nurtu?
oj. Tutaj jednak nie można się przyczepić do Razem. Razem w przeciwieństwie do Biedronia i jego chłopaka bardzo ładnie wypowiada się o atomie od paru ładnych lat. Nawet pamiętam jak podczas debaty przed wyborami do PE Zandberg bronił atomu.
A Schetyna wziął tych pojebów z Zielonych do PO i teraz oni sieja ruską i niemiecką propagandę o atomie i nie wiem czy to pożyteczni idioci czy coś więcej...
 
oj. Tutaj jednak nie można się przyczepić do Razem. Razem w przeciwieństwie do Biedronia i jego chłopaka bardzo ładnie wypowiada się o atomie od paru ładnych lat. Nawet pamiętam jak podczas debaty przed wyborami do PE Zandberg bronił atomu.
A Schetyna wziął tych pojebów z Zielonych do PO i teraz oni sieja ruską i niemiecką propagandę o atomie i nie wiem czy to pożyteczni idioci czy coś więcej...
Być może. Dla mnie to wszystko to jeden pies. Nie rozróżniam komunistów.
 
Przeciwko swoim mieli by działać? :pjelen:
dziwię się, że PiS nie spróbował zapłacić Netflixowi za parę wątków w serialach, które wkurzyłyby Izrael. Departament Obrony USA dofinansowuje filmy za to aby był ładny obraz armii amerykańskiej, Donald Trump płacił za aby mieć wizerunek lidera w filmach i być obecnym w pop kulturze.


Być może. Dla mnie to wszystko to jeden pies. Nie rozróżniam komunistów.
niemieccy Zieloni proponują 100% podatek spadkowy więc szanuj wroga swego bo możesz mieć gorszego.

OMG poprzeglądałem sobie tik toka z hasłami Wenezuela itp. Boże ja nie wiem czy to jest jakaś zbiorowa zaplanowana akcja, jakieś filmiki mówiące: patrzcie jak w Wenezueli Chavez budował mieszkania, szkoły dla każdego i ogólnie gdyby nie kryzys to byłoby tam lepiej niż w USA...
Później zaczeły mi się pojawiać Murzyny zachwalające Putina bo on pomaga Afryce, a tak w ogóle to Rosja nigdy nie kolonizowała innych państw...

Milenialsi w USA






a tutaj Trump i porównajcie to do polskich polityków: oczywiście jest to wyrachowane co robić w jakich sytuacjach, ale mimo wszystko. Grzegorz Jankowski kiedyś w Fakcie kpił z niektórych polityków mówiąc że królestwo lodu i prędzej czy później przegrywają, bo zapominają, że widok z szyby limuzyny różni się od widoku z szyby PKSu więc w końcu zaczną być irytujący :muttley:
 
Nawet to wykreślenie z konstytucji Nato i UE, można łyknąć i poczekać chwilę aż Rosja się gospodarczo wyłoży... Oczywiście diabeł zawsze tkwi w szczegółach, a prawdziwą pozycję negocjacyjną zna tylko Załeński i jego otoczenie.
Jeśli to są prawdziwe warunki które Rosja jest w stanie zaakceptować to nieźle się kacapy zgruzowali w gacie.

Tylko że UA, pod dowództwem znanym, ale też i pod presją społeczną wynikająca z ambicji i oczekiwań może jednak chcieć być w EU/NATO. Nie wiemy także jaka jest sytuacja na froncie, a to jest kluczowe w ocenie tego czego mozna żądać. Dochodzą mieszane informacje...

Kolejny, obok drogi lądowej na Krym, gruby temat: reparacje wojenne.

EDIT:






 
Last edited:
Dziennikarka onetu mówiąca o pracy 16 h dziennie, ci sami którzy robili śledztwo czy prezydent dzwonił z telefonu z kablem czy bez :muttley: To jest dramat, kogo się zatrudnia w onecie...


Nawet to wykreślenie z konstytucji Nato i UE, można łyknąć i poczekać chwilę aż Rosja się gospodarczo wyłoży... Oczywiście diabeł zawsze tkwi w szczegółach, a prawdziwą pozycję negocjacyjną zna tylko Załeński i jego otoczenie.
Krym mogą sobie odpuścić, tym bardziej, że Krym Rosję sporo kosztuje, ale resztę to wątpię, zwłaszcza członkostwo w UE, chociaż jakim cudem Ukraina miałaby spełnić ekologiczne wymagania UE to sam nie wiem i chyba sami Ukraińcy też...
 
Kluczowa sprawa, to fakt, że bolszewikom nie wolno ufać, oni mają oszustwo i kłamstwo głęboko wpisane w dna. Dlatego też (wobec nich), można przyjąć taktycznie jakieś warunki, poczekać i zobaczyć co się będzie działo. Świat się będzie teraz przebudowywał, może się okazać, że za pół roku nic z tych ustaleń nie będzie aktualne.
 
Kluczowa sprawa, to fakt, że bolszewikom nie wolno ufać, oni mają oszustwo i kłamstwo głęboko wpisane w dna. Dlatego też (wobec nich), można przyjąć taktycznie jakieś warunki, poczekać i zobaczyć co się będzie działo. Świat się będzie teraz przebudowywał, może się okazać, że za pół roku nic z tych ustaleń nie będzie aktualne.
też Ukraina po tych gwarancjach bezpieczeństwa za oddanie broni atomowej pewnie jakoś jest mało ufna. Druga sprawa: jeśli Putina obalą to cholera wie kto tam będzie rządził. W Dumie jest też partia Żirinowskiego i komuniści. Ten Żirinowski to pojeb do sześcianu, człowiek nadający się do tego aby wystrzelić go w kosmos...
Mało który człowiek jest tak przerażający, odrażający...
 
Kluczowa sprawa, to fakt, że bolszewikom nie wolno ufać, oni mają oszustwo i kłamstwo głęboko wpisane w dna. Dlatego też (wobec nich), można przyjąć taktycznie jakieś warunki, poczekać i zobaczyć co się będzie działo. Świat się będzie teraz przebudowywał, może się okazać, że za pół roku nic z tych ustaleń nie będzie aktualne.
Tak było po pierwszej wojnie światowej. Niezadowolone Niemcy po jakimś czasie chciały zrewidować ustalenia i wywoły drugą, ale niektórzy historycy mówią, że to była jedna wojna z przerwą.

Niezadowolona była także Rosja po przegraniu zimnej wojny, i ostatnie lata próbowała zrewidować poprzedni wynik. Amerykańskie elity wprost mówią o dogrywce.

Swoją drogą tak mnie dzisiaj naszło, że te prawdziwe mafie, te które wyciągają język przez rozcięte gardło, te które zalewaja ciała w betonie w jakichś fundamentach, te które z betonowymi bucikami wrzucają w odmęty, torturują, rozpuszczają - przy mafiach oficjalnych, rządach, to zwykłe pętaki.
 
Back
Top