Polityka

To jest złożone zjawisko i sam się na tym zastanawiam, co raz trudniej jest dojechać do mieszkań w centrach miast, powstają różne "strefy pieszych", mimo wysokich opłat są ogromne problemy z parkowaniem, a niedługo dieselem w ogóle nie wjedziesz co miasta. Do tego miasta są zakorkowane, a komunikacja miejska jeździ, jak jeździ. Ludzie wynoszą się na obrzeża nie tylko ze względu na cenę, ale także z uwagi na: czystsze powietrze, ciszę, zieleń, sąsiedztwo, dostępność żłobków i przedszkoli. Kamienice komunalne są często zdewastowane, a na remonty nie ma kasy, jak kogoś stać na kredyt to woli wybrać coś nowego.
Plus drogie miejsca parkingowe: miejsce w garażu podziemnym to już często 50 tys. zł w tym chyba 23% VATU.

Warszawa możliwe, że już ma szczyt mieszkańców i więcej po prostu nie wejdzie jeśli nie bedzie dużo zarabiało. Pytanie które miasto będzie kolejne.
Nie wiem jak da się rozwiązać takie problemy bez metra. Ostatnio przeglądałem nowe osiedla we Wrocławiu. Patrze: co taka cena mała. 10 km od centrum 50 minut drogi. 50 minut x 2 x plus 20 dni pracujących -i jest później kosmiczny wyścig o mieszkania w centrum...

A polskie miasta nie mają jakieś kozackiej gęstości zaludnienia. Już nie porównując do zachodu to Moskwa vs Warszawa


Moskwa
Populacja (2021)
• liczba ludności
• gęstość
12 655 050[2]
4940,48 os./km²

Warszawa
Populacja (01.01.2021)
• liczba ludności
• gęstość
1 794 166[1]
3469[1] os./km²

Seul
Populacja (2019)
• liczba ludności
• gęstość
10 025 927
16 566 os./km²

Tylko w Moskwie masz cholernie długą linię metra....
1645470837275.png



Ale to przeprowadzanie sie poza miasto odwróciło losy: lata 90, jacyś rolnicy biedacy hektary często ostatnia klasa że tylko ziemniaki tam rosną i nie zawsze,a teraz. Zamieniają na działki budowlane, rolnicy wynajmują kawalerki mieszczuchom, którzy piszą o prostakach ze wsi :muttley:

Milenialsi ze miasta tracą, ze wsi zyskują, a praca zagranicą, która tak uchroniła Polaków przed biedą teraz nie jest aż tak opłacalna...

Balcerowicz stworzył Leppera nie pomagając wsi, POPiS nie myślał o rynku mieszkaniowym i mamy tych "aktywistów miejskich", którzy cholera wie na jakie głupie pomysły wpadną, jakieś czynsze maksymalne, katastralny który sprawi, że fundusze zaczną wykupywać mieszkania, bo jeśli mieszkanie na wynajem będzie się zwracało z czynszu przez 18 lat -to słaby interes.
A jak ktoś kupił mieszkanie na wynajem w 2010 roku to już mogło mu się zwrócić z czynszu i teraz ma na czysto zysk z czynszu. Plus trzeba uważać z umową wynajmu aby:
a) uniknąć ciężkich lokatorów
b) i żeby była legalna
Niektórzy wolą czekać 2 miesiące na normalniejszego lokatora niż dawać mniejszy czynsz i ściągnąć jakąś patole.

Ale problem nie jest tylko polski: z Amsterdamu studenci zagraniczni uciekają bo są czynsze są duże, a uczelnie bez studentów z zagranicy w erze kryzysu demograficznego są w dupie.


Też nie rozumiem tego prawa budowlanego: dopuszcza się do takich rzeczy (BTW też nie wiadomo czy ktoś nie robi jakiś przeróbek w paincie a później wrzuca z hasłem patodeweloperka), a przy zbudowaniu domu też trzeba latać z papierami, zgodami itp...










Tomasz Lis walczy o PiS, Boże jest jakiś katolicyzm jasełkowy, ateizm Dawkinsowski i jest jakaś odmiana liberalizmu, której nie rozumiem















EDIT: a te kamienice, stare dworki to jest hit jak są zaniedbane przez tych przeklętych konserwatorów zabytków. Tak trzeba się z nimi męczyć, że nikt tego nie chce remontować i mamy tereny do urbexu...
 
Last edited:
Wydaje się, że Ruscy wejdą na Ukrainę z buta w ciągu 48 godzin. Oby donosy USA się nie sprawdziły, bo będą dziesiątki tysięcy zabitych...


Nawet ukraińcy podają pod wątpliwość owe donosy. Dość ciekawy tekst.
https://www.onet.pl/informacje/onet...iowych-to-czesc-wiekszej-gry/lnpx042,79cfc278

Niedługo się okaże kto miał rację.
 
Stany Zjednoczone ponadto wyrażają obawę, że wejście rosyjskich oddziałów na Ukrainę może doprowadzić do tego, że dysydenci polityczni z Rosji i Białorusi, żyjący na Ukrainie, jak również przedstawiciele mniejszości religijnych i etnicznych oraz geje, lesbijki i osoby transpłciowe mogą być uprowadzane i torturowane. USA nie podają w tym liście źródeł, z których pochodzą te informacje.


Interia taka dziwna, czytam dalej:
Deutsche Welle, niemiecki sputnik

 
Nawet ukraińcy podają pod wątpliwość owe donosy. Dość ciekawy tekst.
https://www.onet.pl/informacje/onet...iowych-to-czesc-wiekszej-gry/lnpx042,79cfc278

Niedługo się okaże kto miał rację.
Nie wierzę w to, że głównym źródłem amerykańskich danych są źródła ukraińskie. Głównym źródłem danych wywiadowczych są dane bezpieczeństwa ze zdjęć wywiadowczych + informacje z Moskwy.

To co jest przerażający to fakt, że cokolwiek Putin nie zrobi, to te nałożone sankcje będą identyczne. Może sobie rozkazać zabić i 200 000 Ukraińców i co mu zrobią? Wyrażą ubolewanie, solidarność z Ukrainą i zerwą co najwyżej kontakty dyplomatyczne.
 
A gdzie są dziennikarze wyborczej, TVNu, którzy chcieli jechać kręcić uchodźców na granicy z Białorusią, a teraz siedzą w biurach, kiedy ma być wojna z Ukrainą? Niemcy, Amerykanie wysłali swoich dziennikarzy.
Którzy polscy dziennikarze robili takie reportaże ze strefy Gazy?
 
...
Plus drogie miejsca parkingowe: miejsce w garażu i mamy tych "aktywistów miejskich", którzy cholera wie na jakie głupie pomysły wpadną, jakieś czynsze maksymalne, katastralny który sprawi, że fundusze zaczną wykupywać mieszkania, bo jeśli mieszkanie na wynajem będzie się zwracało z czynszu przez 18 lat -to słaby interes.
A jak ktoś kupił mieszkanie na wynajem w 2010 roku to już mogło mu się zwrócić z czynszu i teraz ma na czysto zysk z czynszu. Plus trzeba uważać z umową wynajmu aby:
a) uniknąć ciężkich lokatorów
b) i żeby była legalna
Niektórzy wolą czekać 2 miesiące na normalniejszego lokatora niż dawać mniejszy czynsz i ściągnąć jakąś patole.
...
W związku z tą socjalistyczną narracją aktywistów i lewicowych polityków, wielu inwestorów wycofuje się z mieszkań i przenosi kapitał na nieruchomości komercyjne, wioski wakacyjne itd.. Prawo już jest przeciw włascicielom, a będzie jeszcze gorzej.
Doczekamy się rozkułaczania, dokwaterowania i domiarów.
Z drugiej strony mamy wielkie korporacje: Airbnb i Booking, które również nie szanują interesów właścicieli.
Kiedyś myślałem, że inwestycje w nieruchomości to miód i orzeszki, masz kilka mieszkań, leżysz sobie i do końca życia masz święty spokój, teraz już nie jestem tego taki pewien. Jakiś Zandberg, Śpiewak, albo inny Lenin, przyjdzie z kosą na sztorc i spokój się skończy.
 
A gdzie są dziennikarze wyborczej, TVNu, którzy chcieli jechać kręcić uchodźców na granicy z Białorusią, a teraz siedzą w biurach, kiedy ma być wojna z Ukrainą? Niemcy, Amerykanie wysłali swoich dziennikarzy.
Którzy polscy dziennikarze robili takie reportaże ze strefy Gazy?

Jak to gdzie? na kanapie albo w starbaksie siedzą i tłitują... Następców Milewicza , Jagielskiego czy Batera już bym się nie spodziewał
 
W związku z tą socjalistyczną narracją aktywistów i lewicowych polityków, wielu inwestorów wycofuje się z mieszkań i przenosi kapitał na nieruchomości komercyjne, wioski wakacyjne itd.. Prawo już jest przeciw włascicielom, a będzie jeszcze gorzej.
Doczekamy się rozkułaczania, dokwaterowania i domiarów.
Z drugiej strony mamy wielkie korporacje: Airbnb i Booking, które również nie szanują interesów właścicieli.
Kiedyś myślałem, że inwestycje w nieruchomości to miód i orzeszki, masz kilka mieszkań, leżysz sobie i do końca życia masz święty spokój, teraz już nie jestem tego taki pewien. Jakiś Zandberg, Śpiewak, albo inny Lenin, przyjdzie z kosą na sztorc i spokój się skończy.
Fundusze inwestycyjne wykupujące w DE po 100 tys. mieszkań też były złe, ale to był skutek czynszów maksymalnych, plus lokatorzy musieli płacić po kilka tysięcy EUR pośrednikom za znalezienie lepszego mieszkania.
Na razie katastralnego nie wprowadzą, bo cholernie dużo mieszkań mają emeryci, a to elektorat PiSu. Jak emeryci by zobaczyli, że za własne mieszkanie musieli by co roku płacić 1% podatku katastralnego to mielibyśmy zamieszki robione przez emerytów i teksty ,,wnuki dawajcie baseballa" :muttley:

Gdyby to lewactwo skupiło się na sprawach społecznych a nie na 100 płciach i atakowaniem kościołów -to bałbym się Zandberga u władzy. Woś jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, ale tu akurat miał racje: chcecie rewolucji socjalistycznej i zachowujecie się jak kawiorowa lewica, czytam Krytykę Polityczną a tam główny problem czy sypanie kwiatków na Boże Ciało to patriarchat. Z kim chcecie budować socjalizm: z korporacjami?

Jeszcze mieszkań na wynajem nie sprzedaje, ale jeśli ktoś teraz wchodzi na rynek -to raczej kokosów nie bedzie. Pewniejsze niż krypto i giełda, ale ceny mieszkań rosną, wynajem 60 zł/m2 to maks to osiągnięcia.

No gdybym teraz wygrał w tej amerykańskiej loterii kilkaset milionów $ na pewno nie kupiłbym masy mieszkań na wynajem po własnych doświadczeniach.

Handel ziemią rolną jest ciężki: ja bym bardziej obstawiał że zrobią podobne regulacje.
Amsterdam tak walczy:

Mnie śmieszy, że nadal dużo ludzi myśli, że ten katastralny jest lekarstwem: w NY mają mnóstwo podatków, dlatego budują wieżowce do nieba i mimo wszystko deweloperzy budują wieże miliarderów blisko Central Park. Ceny apartamentów nawet za 100 mln $. Słuchałem początku audiobooka tego agenta nieruchomości: małżeństwo Chin kupiło apartament za kilkadziesiąt milionów $.
Kiedy się państwo przeprowadzają?
Nie, my zostajemy w Chinach. To dla córki.
Na pewno jej się spodoba.
Ona jeszcze sie nie urodziła :korwinlaugh:

Miliarderzy kupują mieszkania w których nikt nie mieszka, a nikt nie będzie wynajmował mieszkań tak drogich. Czy to świadczy o osłabieniu walut?




Były minister finansów mści się: serio w 2022 roku ktoś uważa, że wakacje zagranicą są tylko dla najlepiej zarabiających? Wakacje w Polsce są droższe...
1645474706750.png
 
No i chuj, weszli. Rosja oficjalnie uznaje obie separatystyczne republiki (nie uściślono czy w granicach obwodów czy w obecnych, bo jakieś 2/3 terenu zajmują wojska ukraińskie), Putin pierdoli farmazony o tym, że NATO chce dać Ukrainie bombę atomową (xD), że w sumie Ukraina to zawsze była część Rosji i popełniono błąd pozwalając się odłączyć republikom po upadku Sojuza. No to się historia pisze panowie na naszych oczach.
 
Last edited:
Cała Europa Wschodnia i Południowa poza Białoruską marionetką od niepamiętnych lat krzyczały o tym żeby Rosji nie ufać to od Rusofobów wyzywali

Zachód ma co chciał, kompletnie spierdolił jakąkolwiek akcję zapobiegawczą i teraz Ukraina na tym cierpi, a że to Rosja to pewnie na niej się nie skończy
 
Cała Europa Wschodnia i Południowa poza Białoruską marionetką od niepamiętnych lat krzyczały o tym żeby Rosji nie ufać to od Rusofobów wyzywali

Zachód ma co chciał, kompletnie spierdolił jakąkolwiek akcję zapobiegawczą i teraz Ukraina na tym cierpi, a że to Rosja to pewnie na niej się nie skończy
Kontynuując w sumie kurwa zabawne

Były Kanclerz Niemiec który był stanowczo przeciw dołączeniu Ukrainy do NATO, jest prezesem zarządu Nord Stream II..........I rosyjskiego koncernu Rosnieft, i są rozmowy żeby był też w zarządzie Gazpromu

Przekupiony od lat

W zarządzie Rosnieftu jest też były Austriacki minister do spraw zagranicznych. Putin miał zachód w kieszeni zanim na dobre zaczął się pierdolić z Ukrainą
 
No cóż, jest powtórka z lat 30. XX wieku. Demokratyczny Zachód będzie prowadził rozmowy, publikował oświadczenia i inne pierdoły, a Putin zajedzie Ukrainę na amen. Przecież Niemcy nie pozwolą, żeby ich inwestycja w NS2 się zmarnowała. Osiem lat udawali, że w Donbasie nie ma wojny, to im Putin wywrócił stół i co mu zrobią? Nic.
 
Dzieje się, dzieje się. Są pierwsze filmy na reddicie. Niemcy są teraz wizerunkowo w takiej dupie. Wiadomo, ze nie odpuszczą NS2 i wiadomo, ze nie pomogą Ukrainie. O USA to już nie wpsomne... Obysmy wyciagneli lekcje na przyszłość co do NATO i zachodu.... KPINAAAAA
 
Dzieje się, dzieje się. Są pierwsze filmy na reddicie. Niemcy są teraz wizerunkowo w takiej dupie. Wiadomo, ze nie odpuszczą NS2 i wiadomo, ze nie pomogą Ukrainie. O USA to już nie wpsomne... Obysmy wyciagneli lekcje na przyszłość co do NATO i zachodu.... KPINAAAAA
Jak masz możliwość, to wrzuć tutaj.
 
Nie chcę napływu ukrów. Nie chcę też ruska za Bieszczadami. Znów okazało się, że szwaby to szwaby. Anglicy zapowiadają sankcje. Historio, historio, cóżeś Ty za pani....
Niczego nas historia nie nauczyła.
 
To jest chyba ta sama Schlampe co chciała Polen verhungern.
Wiecie co mówi: szłam sobie, rozmawiałam przez telefon z Angelą Merkel i nagle obsługa do mnie ,,pokaż kartę że możesz tu wejść"
Rozmawiam z Frau Merkel
To mi obojętne z kim rozmawiasz!
Ale fajna anegtoda.
Bild i die Welt ma z tego beke: było to na onecie? To samo wydawnictwo przecież?






Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem będziemy korzystać z EOG bez UE za darmo?
Norwegia za to płaci: dlatego są te fundusze norweskie


Niemieckie Trends
1645520816405.png
 
Dzieje się, dzieje się. Są pierwsze filmy na reddicie. Niemcy są teraz wizerunkowo w takiej dupie. Wiadomo, ze nie odpuszczą NS2 i wiadomo, ze nie pomogą Ukrainie. O USA to już nie wpsomne... Obysmy wyciagneli lekcje na przyszłość co do NATO i zachodu.... KPINAAAAA
Myślę, że ów wizerunek mają głęboko w dupie. Umiesz liczyć, licz na siebie. Tak było zawsze jeśli chodzi o wszelakie konflikty zbrojne.
Wielu zapomina czym dysponuje Putin. Wystarczy zakręcić kurek z gazem i momentalnie staje dość duża część europejskiego przemysłu. Recesja, bezrobocie i głód. Nie trzeba wojny, by niszczyć państwa. Czyja to wina, że Europa i nie tylko, uzależniła swoje gospodarki od dwóch największych wrogów, czyli Rosji(gaz i ropa) oraz Chin(tania siła robocza)? Czyja? Taraz pozostaje europejczykom co najwyżej pogrożenie paluszkiem w stronę Putina, a po cichu puszczenie oka i robienie z nim interesów.
 
jakoś ofensywy medialnej z multikont Konfederacji....
... prosty myczek retoryczny i zaczyna się argument ,,a reklamy Orlenu" od naczelnego NC. To jest dramat, to jest dramat














Konfederacja chce mieć chyba rekord w tych konkursie



Myślę, że ów wizerunek mają głęboko w dupie. Umiesz liczyć, licz na siebie. Tak było zawsze jeśli chodzi o wszelakie konflikty zbrojne.
Wielu zapomina czym dysponuje Putin. Wystarczy zakręcić kurek z gazem i momentalnie staje dość duża część europejskiego przemysłu. Recesja, bezrobocie i głód. Nie trzeba wojny, by niszczyć państwa. Czyja to wina, że Europa i nie tylko, uzależniła swoje gospodarki od dwóch największych wrogów, czyli Rosji(gaz i ropa) oraz Chin(tania siła robocza)? Czyja? Taraz pozostaje europejczykom co najwyżej pogrożenie paluszkiem w stronę Putina, a po cichu puszczenie oka i robienie z nim interesów.
O czym TY MÓWISZ! Pan od ceny prosiaków i marchewki Ciebie zmasakrował!
:muttley::iamdone:


To jest mistrzostwo PRowe aby stworzyć pozytywny wizerunek kogoś z PSLu, takich ludzi...

 
Last edited:
Myślę, że ów wizerunek mają głęboko w dupie. Umiesz liczyć, licz na siebie. Tak było zawsze jeśli chodzi o wszelakie konflikty zbrojne.
Wielu zapomina czym dysponuje Putin. Wystarczy zakręcić kurek z gazem i momentalnie staje dość duża część europejskiego przemysłu. Recesja, bezrobocie i głód. Nie trzeba wojny, by niszczyć państwa. Czyja to wina, że Europa i nie tylko, uzależniła swoje gospodarki od dwóch największych wrogów, czyli Rosji(gaz i ropa) oraz Chin(tania siła robocza)? Czyja? Taraz pozostaje europejczykom co najwyżej pogrożenie paluszkiem w stronę Putina, a po cichu puszczenie oka i robienie z nim interesów.
Wina niemców. Wina jebanych niemców.
Churchill miał rację, że te kurwy trzeba bombardować.
 
Ciekawa sytuacja, Niemcy zatrzymały aprobatę projektu Nord Stream 2 na czas nieokreślony. Czyżby Rosja w końcu dostanie po pysku na arenie politycznej? :lol:


Ale ceny gazu jebną w górę :brainoverload:

W sumie, NS2 jeszcze nawet nie działa. Jakby Niemcy, Francja i Niderlandy ogłosiły stop importu przy używaniu NS1 to by było, ale marne szanse
 
Last edited:
Jestem wtórnym analfabetą z anglika, więc nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem; oni wysławiają Hitlera klaksonami?
Babeczka stwierdzila, ze Honk, honk (odglos klaksonu) jest odpowiednikiem Heil hitler... Nie wiem jak mozna dojsc do takich wnioskow. Na miejscu Zydow bym sie troche obruszyl bo jak tak dalej pojdzie, to slowo nazista nie bedzie znaczylo nic.
 
Back
Top