Polityka

w sumie: chyba nawet mógłbym sobie załatwić niemieckie obywatelstwo, zmienię imię i nazwisko na jakiegoś Jensa Merkel i będę zgrywał w Polsce zagranicznego inwestora w samorządach :korwinlaugh:

Ten świat krypto mnie przeraża. Nie mówię, też nie chciałbym aby ludzie mnie rozpoznawali na ulicy (zwłaszcza kiedy był jakiś pojeb, który na tik toku relacjonował kto gdzie mieszka. Chociaż: w tylu miejscach trzeba podać swój adres, że w obecnych czasach jak jakiś pojeb chce kogoś namierzyć to wystarczy zatrudnić się w niektórych firmach...), dlatego nigdy nie wszedłbym do polityki, ale pachnie to podejrzanie
Ja tam jego anonimowosci ocenial nie bede bo sam bym w sumie nie chcial zeby ktos mi uprzykrzal zycie za mowienie prawdy.
A ogladam typa od jakis dwoch lat i mowi bardzo madrze odnosnie sytuacji na swiecie, bardzo duzo o ekonomii.
 
To chyba dla takich komuszków lewaczków jak Ty dobry deal, przecież wiadomo, że za podwyżkami cen są Ci źli przedsiębiorcy, a jak jeszcze z okolic Konfy to już w ogóle!
:korwinlaugh:

Nie mam nic wspólnego z komunizmem. Dychotomia myślenia, to coś co się leczy

Głupotę trzeba piętnować na każdym kroku.
Taki mamy klimat.

gardzę lewactwem

Oburzyła Cię moja krytyka cen regulowanych tak bardzo, że postanowiłeś ją piętnować? :)
 
To jest problemem znany od lat, niestety gamonie są za chudzi w uszach, żeby napisać takie prawo, którego nie potrafiłyby obejść najmocniejsze kancelarie.
to jest problem znany od lat, że budżetówka nie potrafi przyciągnąć normalniejszych ludzi i to od prawników sejmowych mających 25 lat (tak jest to możliwe) aż po prokuratorów i sędziów, bo naprawdę nie trzeba mieć 20 lat doświadczenia aby zostać sędzią w Polsce, aż po urzędy gmin i skarbówki. Bartosiak w Hejtparku ładnie to tłumaczył dlaczego tak jest.

Ale jeśli chodzi o VW to oni nie musieli pewnie się napocić aby mało zapłacić, bo pewnie mają podpisane umowy o tych specjalnych strefach ekonomicznych, jakieś super warunki itp. zgodnie z logiką PiS i SLD o tym aby wyłączać "bidafirmy", bo korporacje są lepsze dla gospodarki.
Nawet chyba Kaczyński na podsłuchach byłyby w stanie to powiedzieć, chociaż ciekawi mnie ile tam jest łapówek a ile naiwności
 
Program 500+ dla pseudopiłkarzy startuje

Rząd chce także wynagrodzić zespoły, które zajmą najwyższe miejsca w Ekstraklasie i awansują do kwalifikacji europejskich pucharów. Plan ma obowiązywać w latach 2022-2025. Ma to być ogromne wsparcie — padają nawet konkretne kwoty: mistrz Polski ma otrzymać aż 30 mln zł (obecnie 8 mln), wicemistrz i zdobywca 3. miejsca — 20 mln (obecnie 5 mln), a zdobywca Pucharu Polski — 25 mln zł (obecnie 6 mln).
 
to jest problem znany od lat, że budżetówka nie potrafi przyciągnąć normalniejszych ludzi i to od prawników sejmowych mających 25 lat (tak jest to możliwe) aż po prokuratorów i sędziów, bo naprawdę nie trzeba mieć 20 lat doświadczenia aby zostać sędzią w Polsce, aż po urzędy gmin i skarbówki. Bartosiak w Hejtparku ładnie to tłumaczył dlaczego tak jest.

Ale jeśli chodzi o VW to oni nie musieli pewnie się napocić aby mało zapłacić, bo pewnie mają podpisane umowy o tych specjalnych strefach ekonomicznych, jakieś super warunki itp. zgodnie z logiką PiS i SLD o tym aby wyłączać "bidafirmy", bo korporacje są lepsze dla gospodarki.
Nawet chyba Kaczyński na podsłuchach byłyby w stanie to powiedzieć, chociaż ciekawi mnie ile tam jest łapówek a ile naiwności
Są systemy prawne, w których parlamentarzyści przygotowują założenia do zmian prawa, a ustawy piszą zewnętrzne kancelarie, specjalizujące się w danych dziedzinach, posłowie, później, je przegłosowują.

Inwestycje o skali: VW (Września), Mercedesa (w Jaworze) i im podobne trudno ocenić tylko z perspektywy podatku CiT, jest wiele innych korzyści dla państwa, regionu itd., nie znam się na tym i nie potrafię zrobić bilansu zysków i strat. Ale wiem, że wskazanie tylko jednego elementu takiej oceny jest zwykłą demagogią.
 






XD, jaka rozpacz


Wyngiel we wiosce?

Tak jest


Zryj robaki


 
żona Brejzy w radiu zet: był tak toj tojowy na mojego meża :korwinlaugh:
Wiedziałem że zmarnują szansę na wybicie się xD

Prezydent Ukrainy wyzwał kiedyś dziennikarzy na 14 h konferencje prasową, gdzie gnoił niektórych otwarcie mówiąc; co taki kozak byłeś w internecie a tutaj taki zmieszany, zaczerwioniony? Zawołać lekarza? Co łatwiej być kozakiem w internecie niż w realu?
A Budka:




Wojciech GOla ma pare słów do Borysa Budki
 
Są systemy prawne, w których parlamentarzyści przygotowują założenia do zmian prawa, a ustawy piszą zewnętrzne kancelarie, specjalizujące się w danych dziedzinach, posłowie, później, je przegłosowują.
w Polsce niby mamy to biuro legislacyjne Sejmu czy jak ono się tam nazywa, gdzie prawnicy opiniują np. PiS da 400 stron do analizy na dwa dni przed :roberteyeblinking:
Ale rozumiem cel, czasami mam wrażenie, że osoba pisząca ustawę drugi raz nie przeczytała tego co napisała.
Ostatnio dawałem tutaj ten wywiad z tym adwokatem broniącym tego wariata, który chciał wysadzić polski Sejm. On ładnie powiedział: zajmowałem się prawem cywilnym ale jest ono trudniejsze, a te przepisy gospodarcze to już w ogóle wiec wziąłem się za prawo karne. Szary obywatel rzadko kiedy będzie miał równe szanse z potężnymi korporacjami.

Teraz pytanie czy korporacja vs państwo to też taki sam przypadek? Elon Musk i Zuckenberg rządzi firmą potężniejszą niż Ukraina i małe państwa bałtyckie razem wzięte.

Chociaż osoby piszące polska konstytucje też były wieloletnimi wykładowcami prawa, później zostały nawet sędziami TK, a jak ta konstytucja wygląda i czy na prawdę był sens aby się pod czymś takim podpisywać to druga sprawa.

Inwestycje o skali: VW (Września), Mercedesa (w Jaworze) i im podobne trudno ocenić tylko z perspektywy podatku CiT, jest wiele innych korzyści dla państwa, regionu itd., nie znam się na tym i nie potrafię zrobić bilansu zysków i strat. Ale wiem, że wskazanie tylko jednego elementu takiej oceny jest zwykłą demagogią.
to jest bardzo ciekawy temat i nie widziałem mocniejszego omówienia tego.
Nie można popadać w skrajność jak na tych kanałach kołczingowo-poradnikowych, że po co elektrownia jądrowa budowana przez państwo skoro firmy prywatne mogą budować małe elektrownie:


Też czym innym jest firma Auchan czy T-Mobile płacąca śmieszne podatki w Polsce (o TVN siejącym zarazę propagandową i będącym instagramową wytwórnia kompleksów zanim powstał instagram), albo duńskie koncerny, które chcą w Polsce stawiać mnóstwo tych farm na 20 tys. świń a czym innym jest VW itp.
W końcu będziemy musieli zrezygnować z węgla, nie można ciagle mówić górnikom aby schodzili coraz niżej, kopalnie wchodziły mocniej pod tereny zurbanizowane -i jednocześnie mówić, że to bezpieczne.

Jest taka gmina Kleszczowa. Najbogatsza gmina w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Co się stanie z takim gminami górniczymi jeśli skończy się przygoda z węglem? Kolejne tereny poprzemysłowe do Urbexu, których jest w Polsce mnóstwo po prywatyzacji polegającej na wrogich przejęciach?

Ze względów PRowych powiedziałbym, że już w 2015 roku powinna być pielgrzymka trzech królów Zjednoczonej Prawicy do Elona Muska i powiedzieć mu: będziesz miał zajebiście w Polsce, daj tam 100 mln na politechnikę miejscową, my ci zapewnimy miliardy oszczędności, bo boimy się że po wyłączeniu kopalń górnicy pod Sejm przyjadą.
Pytanie tylko: gdzie stawiać czerwoną linię?

Nikt nie będzie budował prywatnych lotnisk, portów, elektrowni atomowych w Polsce. Mamy prywatną autostradę jedną z najdroższych w Europie dzięki Kulczykom.
Niby jestem za małym państwem ale gdyby państwo wybudowałoby kopie Burdż Chalifa w stolicy (bo to skandalem jest, że ze stolicą państwa kojarzy się Pałac Kultury) zamiast Stadionu Narodowego to byłyby za...

A co politycy mają w głowie, nie myślą w perspektywie dłużej niż kadencja i dlaczego jedna z polityk PSLu trafiła do zarządu VW w Polsce to druga sprawa...

Tutaj masz plan rządzenia PO podczas wyborów w 2005 roku -to dużo mówi o kręgosłupie programowym polskich partii. Krytykować to co kiedyś się popierało. @Karateka@ PO chciało Izbę Dyscyplinarną :korwinlaugh: Kocham demagoga: program wyborczy i plan rządzenia to dwie różne sprawy :suchykarol::muttley:

Pod koniec 2005 roku został opublikowany dokument „Państwo dla obywatela. Plan rządzenia 2005-09” pod nadzorem Jana Rokity (ówczesnego wiceszefa PO). Nie był to jednak oficjalny materiał programowy. Za jego opracowanie odpowiadał Instytut Państwa i Administracji. W dokumencie znalazły się zapisy postulujące wybór 22 z 25 członków KRS przez Sejm. Kandydatów na sędziów miałyby wskazywać senaty wyższych szkół akademickich. Eksperci odpowiedzialni za przygotowanie publikacji postulowali odejście od korporacyjnego modelu na rzecz niezależnego organu decydującego o odpowiedzialności karnej sędziów. Miałby być nim Sąd Dyscyplinarny Zawodów Prawniczych, którego członków nominowałby prezydent na 4-letnie kadencje.

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/po-postulowala-wybor-sedziow-krs-przez-sejm-sprawdzamy/
 
Program 500+ dla pseudopiłkarzy startuje

to kluby piłkarskie są cholernym rakiem w budżetach samorządów, a teraz państwa. Nie wiem co lepsze...
Jeszcze nie płacić za awans tylko za udział w kwalifikacjach. Ciekawe czy to naiwność czy łapówki, albo obietnica jakieś posadki w PZPNie :iamdone:
Jeszcze pamiętam jak przed EURO 2012 mówiono, że jak będą te stadiony to nagle zjawi się jakiś szejk, wykupi polski klub z ładnym stadionem i zrobi z niego potęgę :childcry:
 
Są systemy prawne, w których parlamentarzyści przygotowują założenia do zmian prawa, a ustawy piszą zewnętrzne kancelarie, specjalizujące się w danych dziedzinach, posłowie, później, je przegłosowują.

Inwestycje o skali: VW (Września), Mercedesa (w Jaworze) i im podobne trudno ocenić tylko z perspektywy podatku CiT, jest wiele innych korzyści dla państwa, regionu itd., nie znam się na tym i nie potrafię zrobić bilansu zysków i strat. Ale wiem, że wskazanie tylko jednego elementu takiej oceny jest zwykłą demagogią.
Owszem, zyski społeczne istnienia takich zakładów są spore, ale jak ma się nie wkurwić ktoś próbujący wziąć swój los w swoje ręce gdy dopierdala go fiskalizm a taki vw płaci mniej podatku od prowadzenia działalności niż on?
 
Tylko jak to zmierzyć?
Też się nad tym zastanawiałem, a stałem się pewniejszy po zbanowaniu Trumpa, że takie -jakby to powiedzieć językiem Żukowskiej- biedapaństwa stoją na duużo słabszej pozycji niż wiele korporacji:
- skoro kartel YT, twitter i facebook był w stanie wygumkować Trumpa to dlaczego nie może tego samego zrobić z partią biedapaństwa?
- próbowali robić to w Afryce. Prezydent Nigerii dostał bana za "islamofobie". Grzecznie podziękował za ban i zablokował twittera w całym kraju, bo mają wojnę domową z islamistami z Boko Haram. Tylko w Europie nie zablokujesz twittera czy fejsa, bo nie obronisz się PRowo...
- duże przychody a mimo wszystko małe wydatki na infrastrukturę, obronność, nie mają milionów emerytów do utrzymania i dzieci do wykształcenia. Przed Putinem nie musza się bronić xD
- nie dość, że nie muszą utrzymywać infrastruktury państwa to jeszcze mało się do niej w podatkach dokładają
- bardziej prezydenci krajów chwalą się, że rozmawiali z prezesem jakieś korporacji, albo jak Duda byli tylko w siedzibie chyba Microsoftu. Kto się bardziej chwalił zdjęciami z prezes YT? Pinokio czy ta prezes? :korwinlaugh:
1642187274156.png

Elon Musk mógłby powiedzieć do Morawieckiego: chce rozmawiać z twoim szefem a nie pośrednikiem. Nie traktujesz mnie poważnie. Morawiecki nie mógłby tak powiedzieć, a z samego spotkania z asystentką by się cieszył...
- biedapaństwo ma dużo większą korupcję niż sabotaże w korporacjach, chociaż w niektórych bullshit jobs naprawdę idzie się nieźle opierdalać co sam kiedyś testowałem. Wiesz ile ja musiałem się namęczyć aby pracę w dziale rekrutacji na 5 h zrobić w 8 h :waldeklaugh:
- korporacje nie boją się procesów w trybunałach arbitrażowych. Eureko zmiażdżyło Polskę. Adwokaci z najlepszych nowojorskich kancelarii poniżyliby Kaletę i Ziobro na oczach całego świata za ten LexTVN...

Plus stać te korporacje na prywatne armie, przekupywanie...




Nawet sprawdziłem jakie rezerwy złota ma Ukraina
Gold Reserves in Ukraine is expected to be 24.93 Tonnes


Bida trochę
 
Last edited:
od 09:50
sprawa Żulczyka za nazwanie Dudy idiotą a nazwanie Tuska matołem, a Komorowskiego gejem

Jeszcze dodałbym obalenie pomnika prałata Jankowskiego, które jakimś cudem nagrał chyba Sekielski -niska szkodliwość społeczna czynu.

#wolneSĄDY
#bezstronne

wcześniej kpiny z Matczaka, aż mi się szkoda typa robi, chciał być liberalny zarówno w sprawach światopoglądowych i gospodarczych cieszył się, że piszę u Michnika a teraz jadą od niego od prawa do lewa :korwinlaugh:
1642265148086.png

 
Najwyższe prawo to najwyższa niesprawiedliwość -może polscy ustawodawcy są na poziomie europejskim?



skuteczny i często słusznie



Nitro jest zajebisty, a Maja Staśko to przyszła posłanka. Obczaicie kongreswoman Cortez i jej reakcje



Zepsuje zabawę: jak prędzej czy później zacznie się odzywać Staśko albo Jachira:
1642368895693.png




Ciekawy profil: jakby II wojna światowa wyglądała w erze twittera


Play postawił na to, aby reklamowali go YouTuberzy, instagramerki itp. -skutek? Aktorki poczuły się za mocne?




Dlaczego rządzi PiS? Budka odpowiada, że to ich wina :jarolaugh::antonio::brainoverload:












Merkel w ruskich barwach:



 
Najwyższe prawo to najwyższa niesprawiedliwość -może polscy ustawodawcy są na poziomie europejskim?



skuteczny i często słusznie



Nitro jest zajebisty, a Maja Staśko to przyszła posłanka. Obczaicie kongreswoman Cortez i jej reakcje



Zepsuje zabawę: jak prędzej czy później zacznie się odzywać Staśko albo Jachira:
View attachment 31824



Ciekawy profil: jakby II wojna światowa wyglądała w erze twittera


Play postawił na to, aby reklamowali go YouTuberzy, instagramerki itp. -skutek? Aktorki poczuły się za mocne?




Dlaczego rządzi PiS? Budka odpowiada, że to ich wina :jarolaugh::antonio::brainoverload:












Merkel w ruskich barwach:

Budka dalej jest szefem klubu? Żeby było to zrozumiałe, nie jestem, nie byłem za PiSem. Jednak kiedy oglądam jak Budka robi z siebie błazna to wyobrażam sobie Kaczyńskiego przed telewizorem w domu z colą i popcornem.
Czy kiedykolwiek liderzy opozycji w Polsce byli tak słabi merytorycznie? Tak pozbawieni charyzmy, czytający z kartek i uczący się na pamięć swoich wystąpień. Te 26% poparcia zawiera myślę z 20 % wynika z nienawiści do PiSu, bo z czego innego? Strasznie słaba jest KO. Mam nadzieję, że nastąpi degradacja tej formacji i na jej trupie powstanie jakieś nowe centrum bo to jest kurwa dramat.
 
Back
Top