Polityka

Twardzi są

Robi się coraz ciekawiej, tylko czekać jak to wszystko jebnie.
 
bardzo ciekawy wywiad z byłym prezesem sądu w Katowicach. Co ciekawego powiedział?
Słynna wypowiedź ,,nadzwyczajna kasta" sędzi Ireny Kamińskiej nie bierze się z znikąd. Sam przyznaje, że przez pewien czas sam tak myślał.
Wypowiedź Gersdorf, że za 10 tys. zł netto można przeżyć tylko na prowincji jest niefortunna, tym bardziej, że to jest naprawdę wygoda pracy w budżetówce, kiedy ma się pewną dobrze płatną pracę i takie wypowiedzi muszą być źle odebrane.
1637882706525.png

Sędzia powinien być ukoronowaniem kariery prawniczej a nie program ,,Sędzia pierwsza i ostatnia praca".
Usłyszał od jednej z sedzi ,,Nie czytam akt aby się nie uprzedzać" xD
Naprawdę reformy i ich krytyka nie mogą się opierać na oni vs nasi. To jest piąta kolejność odśnieżania. Trzeba walczyć z problemem...
Importowanie systemów z innych krajów razem z korzeniami nie jest dobre...
15 mln spraw rocznie w sądach w tym 2 mln spraw karnych

I parę ciekawostek o Ukrainie, gdzie tam wizytował:
- klatka dla oskarżonych, dosłownie klatka
- jeden z sędziów otwarcie powiedział, że zdarzały się sytuacje, kiedy wrzucali im koktajle Mołotowa przez okno, a ostatnio głowa jednego sędziego została wyłowiona z rzeki. W porównaniu ze wschodem to Polska jednak jest bliżej standardów...




I co? Można krytykować merytorycznie, a nie jak Budki, Jachiry, Siemioniaki, zabawy głupi i głupszy?
Bo albo oni traktują Warszawkę i inny swój żelazny elektorat jako już kompletnych kiboli politycznych niczym Demokraci w Nowym Jorku dostający wyniki +80% albo co?
W kraju burdel gdzie się nie obejrzysz, a ci ciągle o tej opozycji... Za wszystko odpowiada większość sejmowa i rząd, Tusk i jego koledzy obecnie mogą tylko szczekać.
Tak tylko takie podstawy jak sprzeciw wobec budowy muru, bo można go obejść, albo poseł KO z Wrocławia (ten dyrektor teatru teraz zapomniałem) ,,czy brakuje nam pomidorów, ziemniaków, owoców" o przyjęciu uchodźców, Ochojska ,,tych kamienni nie było wcale tak dużo, e wodą nie polewajcie".
Hm czy to czasem siłą PiSu nie są idioci z opozycji? Tak samo jak siłą Kościoła bardzo długo była słabość ich krytyków przez co masa przekrętów przechodziła, bo jak można traktować poważnie ludzi, których słowo ksiądz od razu kojarzy się z pedofil (nawet bez zajrzenia do podstaw napisanych przez ludzi, którzy zjedli zęby na śledztwach odnośnie przekrętów Kościoła jak np. autor książki Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie. Ten człowiek bronił JPII)?
A Jachira i Sterczewski nie są chowani do szafy jak Macierewicz przed wyborami, albo JKM przez narodowców. NIe chowają czyli są dumni z nich? Bo udział w programach TV musi być akceptowany przez kierownictwo.
 
Kurczę, ile trzeba zarabiać, aby coś zyskać na polskim ładzie? 114 zł przy 4 tys. brutto? Przy tej inflacji? :brainoverload:
1750 zł brutto
W wyniku zmian podatkowych
zyskasz 53,00 zł miesięcznie
1 tys. zł
NIC

 
Tak tylko takie podstawy jak sprzeciw wobec budowy muru, bo można go obejść, albo poseł KO z Wrocławia (ten dyrektor teatru teraz zapomniałem) ,,czy brakuje nam pomidorów, ziemniaków, owoców" o przyjęciu uchodźców, Ochojska ,,tych kamienni nie było wcale tak dużo, e wodą nie polewajcie".
Hm czy to czasem siłą PiSu nie są idioci z opozycji? Tak samo jak siłą Kościoła bardzo długo była słabość ich krytyków przez co masa przekrętów przechodziła, bo jak można traktować poważnie ludzi, których słowo ksiądz od razu kojarzy się z pedofil (nawet bez zajrzenia do podstaw napisanych przez ludzi, którzy zjedli zęby na śledztwach odnośnie przekrętów Kościoła jak np. autor książki Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie. Ten człowiek bronił JPII)?
A Jachira i Sterczewski nie są chowani do szafy jak Macierewicz przed wyborami, albo JKM przez narodowców. NIe chowają czyli są dumni z nich? Bo udział w programach TV musi być akceptowany przez kierownictwo.
Przekaz w internecie zdominowały agencje PR, które pracują na rzecz pisu. Przez co nie zajmujmy się tym czym powinniśmy i w czasie gdy Morawiecki kolejny raz wkłada nam rękę do kieszeni, my rozmawiamy o weganizmie Spurek. W efekcie, po wyborach, wszyscy będziemy niezadowoleni bo władzę wybiorą nam beneficjenci tych wszystkich nowych ładów, tarcz antyinflacyjnych itd.. Czyli możemy zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju gospodarki bo zamiast wspierać przedsiębiorców, robi się z nich jeleni, którzy mają wszystko finansować. A przypominam, że małe i średnie przedsiębiorstwa wypracowują 72% naszego PKB.

Jeśli ktoś jest pracowity, i np. ma przychody z różnych źródeł (etat, działalność, umowa zlecenie), to dostanie w przyszłym roku tak w dupę, że jak zobaczy na ulicy bezrobotnego z piwem, to mu pójdzie piana z pyska.

Kiedyś ktoś napisał na tym forum metaforę (wprawdzie dotyczyła KSW), którą pozwolę sobie teraz użyć: od dłuższego czasu rząd dyma w dupę ludzi, którym jeszcze się chce, a teraz wziął łyżkę do butów i próbuje jeszcze wepchnąć jaja.
 
Przekaz w internecie zdominowały agencje PR, które pracują na rzecz pisu. Przez co nie zajmujmy się tym czym powinniśmy i w czasie gdy Morawiecki kolejny raz wkłada nam rękę do kieszeni, my rozmawiamy o weganizmie Spurek. W efekcie, po wyborach, wszyscy będziemy niezadowoleni bo władzę wybiorą nam beneficjenci tych wszystkich nowych ładów, tarcz antyinflacyjnych itd.. Czyli możemy zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju gospodarki bo zamiast wspierać przedsiębiorców, robi się z nich jeleni, którzy mają wszystko finansować. A przypominam, że małe i średnie przedsiębiorstwa wypracowują 72% naszego PKB.

Jeśli ktoś jest pracowity, i np. ma przychody z różnych źródeł (etat, działalność, umowa zlecenie), to dostanie w przyszłym roku tak w dupę, że jak zobaczy na ulicy bezrobotnego z piwem, to mu pójdzie piana z pyska.

Kiedyś ktoś napisał na tym forum metaforę (wprawdzie dotyczyła KSW), którą pozwolę sobie teraz użyć: od dłuższego czasu rząd dyma w dupę ludzi, którym jeszcze się chce, a teraz wziął łyżkę do butów i próbuje jeszcze wepchnąć jaja.
Kolejny, który wszędzie widzi pisowskich trolli? Nawet mnie chciałeś pod to podpiąć :lol:
 
Kolejny, który wszędzie widzi pisowskich trolli? Nawet mnie chciałeś pod to podpiąć :lol:
Ty Andrzej robisz to nieświadomie bo dałeś się skołować :confused:. Należysz do tych, którzy nie widzą sedna problemu i skupiają się na wojenkach prawaków i lewaków, podczas gdy co raz więcej dni w roku muszą zapieprzać na czyjąś michę.
 
Ty Andrzej robisz to nieświadomie bo dałeś się skołować :confused:. Należysz do tych, którzy nie widzą sedna problemu i skupiają się na wojenkach prawaków i lewaków, podczas gdy co raz więcej dni w roku muszą zapieprzać na czyjąś michę.
Tyram na własny rachunek i na rachunki tyrana. Mocno odczuję ten nowy ład.
No i nie mam na imię Andrzej :lol:
 
Wiem, że oni są kretynami pisząc takie rzeczy i ułatwiają życie pisowskimi piarowcom. Współczesna polityka jest powierzchowna i skupia się tylko na naszych emocjach, ale na końcu ktoś z nich bierze naszą kasę.
Na mnie nie patrz, ja bym ich odstrzelił :lol:
 
Ja i @andrzej_t. jesteśmy inteligentni i trzeźwo myślimy :cool:


:lol:
Nie zaprzeczam i nie mam problemu z tym, że nie zawsze się zgadzamy, inaczej dyskusja nie miałaby sensu. Chciałbym tylko żebyśmy precyzyjnie zdefiniowali wspólnego wroga i najpierw go wspólnie pokonali, a dopiero później doprowadzili do zimnej wojny. :boss:
 
Nie zaprzeczam i nie mam problemu z tym, że nie zawsze się zgadzamy, inaczej dyskusja nie miałaby sensu. Chciałbym tylko żebyśmy precyzyjnie zdefiniowali wspólnego wroga i najpierw go wspólnie pokonali, a dopiero później doprowadzili do zimnej wojny. :boss:
Tylko kto w miejsce tego wroga? Jak dla mnie to tylko konfa, ale tam też zbyt wielu skupionych nie na tym co ważne ("Gospodarka, głupcze!")
 
Przekaz w internecie zdominowały agencje PR, które pracują na rzecz pisu. Przez co nie zajmujmy się tym czym powinniśmy i w czasie gdy Morawiecki kolejny raz wkłada nam rękę do kieszeni, my rozmawiamy o weganizmie Spurek. W efekcie, po wyborach, wszyscy będziemy niezadowoleni bo władzę wybiorą nam beneficjenci tych wszystkich nowych ładów, tarcz antyinflacyjnych itd.. Czyli możemy zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju gospodarki bo zamiast wspierać przedsiębiorców, robi się z nich jeleni, którzy mają wszystko finansować. A przypominam, że małe i średnie przedsiębiorstwa wypracowują 72% naszego PKB.

Jeśli ktoś jest pracowity, i np. ma przychody z różnych źródeł (etat, działalność, umowa zlecenie), to dostanie w przyszłym roku tak w dupę, że jak zobaczy na ulicy bezrobotnego z piwem, to mu pójdzie piana z pyska.

Kiedyś ktoś napisał na tym forum metaforę (wprawdzie dotyczyła KSW), którą pozwolę sobie teraz użyć: od dłuższego czasu rząd dyma w dupę ludzi, którym jeszcze się chce, a teraz wziął łyżkę do butów i próbuje jeszcze wepchnąć jaja.
Tak i nie. Oczywiście, że mamy wojnę w internecie, która jest opłacana przez PiS i PO. Masę dziwnych kont, masę szablonów ciagle kopiowanych. Autor soku z buraka mówił, że ma 20 fanpage... PiS też nieźle walczy, ale...
... tu nie chodzi tylko o Spurek (prawica zwariowała na punkcie krytyki każdego jedzącego mniej miesa mimo że to najczęściej osoby jedzące kiełbachę i parówki ze sklepu, które mają tyle wspólnego z miesem co piwo zero z piwem, chociaż czasami niektóre piwa zera na pewno są zdrowsze od tej chemii sklepowej...).
Ochojska, Sterczewski, Jachira, Trzaskowski, Budka -przecież te osoby dostają pozwolenie od partii na udział w wywiadach. Każdy musi pytać o to, pewnie nawet w Konfederacji. Dlaczego nie mówią: Franek popierdoliło cie? Trzaskowski w łeb się puknij jak myślisz, że kopalnie można cyk zamknąć i otworzyc ponownie. Ochojska - idź sobie na pole kamieniami porzucaj w niebo i odpocznij od twittera tak jak Macierewicz podczas kampanii wyborczej?
Bo to jest ich strategia wyborcza, skoro w Warszawie się udaje to co, w Polsce też musi się udać -dlatego PiS może wprowadzać głupie zmiany jak ten polski ład na którym nikt nie korzysta. Nawet emeryci według wyliczeń Super Expressu nie dostaną dużo więcej, nawet osoba na 1/4 etatu zarabiająca 1200 zł.

Tutaj masz kalkulator

@lemmy to są prawdziwe powody do dumy. @Betonowy Krzychu potwierdzi i przyklaśnie :cool:

Sprawdzałem czy to nie człowiek bóbr, chłop ma przejebane, albo sam pisze tweety dla polityków.
BTW on będzie przemawiał w kongresie czy przed odpowiednikiem amerykańskiego poselskiego koła tak jak np. w Polsce mamy parlamentarne koło ds przestrzeni kosmicznej?
XXI wiek: hej jestem kozak znam angielski -oni naprawdę nie mają się czym chwalić. Chiński znać to jest umiejętność
 
Tylko kto w miejsce tego wroga? Jak dla mnie to tylko konfa, ale tam też zbyt wielu skupionych nie na tym co ważne ("Gospodarka, głupcze!")
W warstwie retorycznej dot. gospodarki zgadzam się z Konfą (liberalizm i ograniczenie roli państwa), niestety kwestie światopoglądowe mam zbliżone do lewicy (kościół itd.). Dlatego uważam, że najpierw trzeba wbić krwiopijcy w serce osinowy kołek, a dopiero później rozmawiać o koalicji.
 
Ty Andrzej robisz to nieświadomie bo dałeś się skołować :confused:. Należysz do tych, którzy nie widzą sedna problemu i skupiają się na wojenkach prawaków i lewaków, podczas gdy co raz więcej dni w roku muszą zapieprzać na czyjąś michę.
:matt:

Ja się dałem skołować. Tyle się tu natłukłem ale dalej widzę, że jak grochem o kapustę. Nawet nie chce mi się tłumaczyć w jak wielu miejscach się mylisz. Tobie się wydaje, że wydaje, że całe zło tego państwa rozpoczęło się z pisem i jak tylko odsuniemy ich od władzy to wszystko się zmieni i już będzie lepiej... do tego o jakichś koalicjach popisowskich piszesz :stevecarell:

Nie obraź się bo nie jest moim celem obrażanie Ciebie ale musisz być młodym człowiekiem, który od niedawna zaczął się interesować polityką i to Ty dałeś się skołować bo myślisz, że wszystko co mówią w mediach to tak naprawdę.
 
Nie obraź się bo nie jest moim celem obrażanie Ciebie ale musisz być młodym człowiekiem, który od niedawna zaczął się interesować polityką...
Zrobiłeś mi tym nawet przyjemność. :shy:

Nigdy nie twierdziłem, że całe zło zaczęło się od pisu, ale też uważam, że nie było jeszcze u władzy ludzi tak bezczelnych i pozbawionych skrupułów. Dla mnie to bolszewia, tylko z religią na sztandarach.
Rozumiem, że Ty nie potrafisz sobie wyobrazić rzeczywistości, która nastąpi po pisie? Albo naiwnie wierzysz, że wybory wygra Konfederacja i sama utworzy rząd...
 
Zrobiłeś mi tym nawet przyjemność. :shy:

Nigdy nie twierdziłem, że całe zło zaczęło się od pisu, ale też uważam, że nie było jeszcze u władzy ludzi tak bezczelnych i pozbawionych skrupułów. Dla mnie to bolszewia, tylko z religią na sztandarach.
Rozumiem, że Ty nie potrafisz sobie wyobrazić rzeczywistości, która nastąpi po pisie? Albo naiwnie wierzysz, że wybory wygra Konfederacja i sama utworzy rząd...
Nie ma czegoś takiego jak "rzeczywistość po pisie", jest ta sama rzeczywistoś, która (już nie wspomnę, że od 300 lat) od 1944 została tu wprowadzona stalinowską ręką i która, wbrew temu co się opowiada w mediach przez polityków, wcale nie zakończyła się w '89.

System wyborczy w Polsce jest skonstruowany CELOWO żeby promować dwie największe partie, które są tym samym, dlatego realnie nie ma tu żadnej alternatywy. To na kogo my sobie pójdziemy głosować nie ma najmniejszego znaczenia.

Jeśli myślisz, że PO będzie się zachowywało inaczej to właśnie wykazujesz się naiwnością bo będą robić dokładnie to samo co PiS. U nas nie ma żadnego podziału na prawicę czy lewicę, to wielkie kłamstwo, na które Ty się dałeś nabrać.

Nie wiem jak jeszcze miałbym to napisać żeby było zrozumiałe. Polecam szczerze zainteresować się historią Polski po '44 oraz po '89, najlepiej z różnych źródeł i otworzą się niektórym oczy, że to co widzą i słyszą w mediach, te wielkie deklaracje polityków to bajeczki dla dzieci.
 
Nie ma czegoś takiego jak "rzeczywistość po pisie", jest ta sama rzeczywistoś, która (już nie wspomnę, że od 300 lat) od 1944 została tu wprowadzona stalinowską ręką i która, wbrew temu co się opowiada w mediach przez polityków, wcale nie zakończyła się w '89.

System wyborczy w Polsce jest skonstruowany CELOWO żeby promować dwie największe partie, które są tym samym, dlatego realnie nie ma tu żadnej alternatywy. To na kogo my sobie pójdziemy głosować nie ma najmniejszego znaczenia.

Jeśli myślisz, że PO będzie się zachowywało inaczej to właśnie wykazujesz się naiwnością bo będą robić dokładnie to samo co PiS. U nas nie ma żadnego podziału na prawicę czy lewicę, to wielkie kłamstwo, na które Ty się dałeś nabrać.

Nie wiem jak jeszcze miałbym to napisać żeby było zrozumiałe. Polecam szczerze zainteresować się historią Polski po '44 oraz po '89, najlepiej z różnych źródeł i otworzą się niektórym oczy, że to co widzą i słyszą w mediach, te wielkie deklaracje polityków to bajeczki dla dzieci.
Więc co proponujesz? Zaakceptować to, czy postawić kosy na sztorc?
 
Back
Top