Polityka

Nie chce sie bawić w ping pong ,,a Pis vs a PO". Sprawa uchodźców to jednak było GRUBE przekroczenie podstaw przyzwoitości....


Po kolei:
- gdyby PO wygrała to przyjęlibyśmy uchodźców. Cezary Tomczyk ,,jesteśmy w stanie przyjąć każdą możliwą ilość". Rafał Trzaskowski w Sejmie: to są dokładnie sprawdzeni ludzie. Wstawiałem tutaj tweeta byłego Muzułmanina z porównaniem artykułów die Welt: bezkarnie można podawać złe dane w formularzu azylowym vs za podanie złych danych w hotelu nawet +1 tys. EUR grzywny.
Stan wyjątkowy w Paryżu. Prezydent Francji mówiący, że zamachy terrorystyczne to jest coś do czego trzeba się przyzwyczaić żyjąc w dużym mieście.
Kopacz byłaby w stanie powiedzieć to samo.
To jest polityczne BDMS: za posadki w Brukseli destabilizować swój kraj.
Stan wyjątkowy, zwiększanie uprawnień do podsłuchów jak w USA i w DE, większe uprawnienia służb. Jak politycy raz zwiększają uprawnienia to szybko się nie wycofują...
BTW nie byliśmy w stanie przyjąć każdej możliwej liczby: nie ma tylu przysięgłych arabskiego, a podczas przesłuchania musi być taki tłumacz, więc musieliby szybko obchodzić prawo, albo pisać ustawy na kolanie, a ośrodki dla imigrantów to czasami funkcjonują prawie jak więzienie...

Turów jest ciekawy i pokazał, że to TSUE jest do dupy. Płacimy na utrzymanie wielkiego sądu, w sprawie wartej miliardy jedna pani w todze może cyk narobić bałaganu. Trochę tak jakby powiedzieć: wieżowiec Złota44 rzuca zbyt duży cień na moje mieszkanie, ogranicza dostęp do światła dziennego. Panie sędzio: zburzyć, a po procesie okaże się czy słuszne. Trzaskowski wychodziłby z siebie aby bronić wieżowca, a przecież chodzi o mniejsze pieniądze....
Albo ta sędzia jest po prostu głupia, albo jest tak niezależna jak polski TK...

Tak: zrobili dziwną akcję z tymi prokuratorami z tego małego związku. Symetria? Nie wiem, żeby uczciwie stwierdzić czy jest tak samo musiałbym zrobić gigantyczny bilans, a tego mi się nie chce. Moje zdanie takie, że w Polsce prokuratorzy mają ogromną mentalność najemnika. Antykomor: oczywiście że to nie jest niska szkodliwość społeczna.
Czarnecki wyłudził kasę? Oj tam oj tam.
Problem jest taki, że PO dało nadzieje na niezależną prokuraturę i jednocześnie dali sędziego Seremeta odpowiedzialnego za postępowania dyscyplinarne sędziów (i też jako prokurator generalny miał chyba mniejszą władzę niż Ziobro). Postępowania dyscyplinarne sędziów to miejsce takiego zamiatania jak nie jedna kuria ;) To nie mogło się dobrze skończyć...
A nawet przecież jakby mocniej pogrzebać to sam...
... Rzepliński mówił o patologiach w sądach, prokuraturach podobnie jak PiS :brainoverload: Nawet w tym wywiadzie u Lubeckiej dość ładnie rozwinął jak powinien wyglądać KRS i dlaczego poprzedni nie był dobry
Dokladnie. Pierdola o LGBT, nic nie zmieniaja i dostaja tylko za to wpierdol,bo tutaj jeden samorzad dostanie obciecie funduszy z UE, tutaj drugi. Przeciez to jest wlasnie polityczne BDSM.

Czarnek spytał Mazurka jaką radykalną reformę zrobił, a Mazurek, że Czarnek to taka krowa, który dużo robi hałasu i mało mleka daje :roberteyeblinking:
Nic nie zrobili, kolejna partia prawicowa zafascynowana religią w szkołach i jednocześnie dziwne kierunki jak gender studies są na uczelniach, które stają się fabryką lewactwa i piramidą edukacyjną.
Tak PiS przeszkadza, że takie Środy itp. kupę kasy potrafią zarabiać na badania z dupy i to nie za kilkadziesiąt tys. tylko więcej :iamdone:

1632418867531.png
 
@Bezimienny W kwestii prokuratury, Seremeta wybrał Prezydent Kaczyński, to był efekt kompromisu między nim, a premierem Tuskiem. A i tak bardziej w tym chodzi o systemowe rozwiązanie niż konkretną osobę.

Problem Turowa powinien być załatwiony z Czechami już dawno, na poziomie wojewody. Szambo wybiło bo ktoś to olał. Najłatwiej jest dzisiaj przesunąć problem na Tsue.
 
@Bezimienny W kwestii prokuratury, Seremeta wybrał Prezydent Kaczyński, to był efekt kompromisu między nim, a premierem Tuskiem. A i tak bardziej w tym chodzi o systemowe rozwiązanie niż konkretną osobę.

Problem Turowa powinien być załatwiony z Czechami już dawno, na poziomie wojewody. Szambo wybiło bo ktoś to olał. Najłatwiej jest dzisiaj przesunąć problem na Tsue.
ale oczywiście, że zawsze powinno chodzić o systemowe rozwiązania, a nie konkretne osoby
,,Prokuratora Generalnego powoływał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej spośród dwóch kandydatów zgłoszonych przez Krajową Radę Sądownictwa i Krajową Radę Prokuratury"
To się nie mogło dobrze skończyć.
Raczej to pachniało mentalnością Tuska: ,,ja wójta nie wybierałem", albo Budki rozkładającego ręce ,,sorry ale w Polsce prokuratura jest niezależna", co zmieniło się po aferze podsłuchowej i tekstach dlaczego tak wolno toczy się śledztwo.

Oczywiście nie może być tak jak teraz i nie może być tak jak było. Tylko pytanie też ile winne są ustawy, a ile ludzie z mentalnością najemnika pracujący w prokuraturze...

A Turów: wcale bym się nie zdziwił jakby większość PiSu cieszyła się z tej decyzji TSUE. Piękna narracja się szykuje: wielki trybunał, a jedna osoba decyduje o miliardach bez wyroku, więc ile warte są teksty TSUE o praworządności tym bardziej, że sporo krajów ma te wyroki w dupie np. Francja z 35 h tygodniem pracy ale nie dla żołnierzy wbrew wyrokowi TSUE. Pewnie sami na to liczyli, ale wyszło "lepiej" niż chcieli i mogą cytować teksty Trzaskowskiego, Hołowni słusznie ich wyśmiewając, że mają urzędniczą empatie wielkości ziarenka groszku...


Granie mentalnością ofiary, ale Czesi też chamsko wykorzystali sytuacje bo Niemcom by tak podskoczyli.
Tak samo jak zrobili sporo zamieszania ustawą o obniżaniu emerytur PRLowskich: no niby na cholerę emeryturę za zasługi ma otrzymywać jakaś menda z SB odpowiedzialna za inwigilacje polskiej poloni w USA, która skarżyła się w TVNie, że on to dla kraju.
Ale jednocześnie wpisali tam parę grup, które na to nie zasłużyły i pomogli SLD aby wrócili do Sejmu...
... ten sam PiS antyLGBT :suchykarol:
 
Odpaliłem, 3h przede mną

Miałbym prośbę. Gdybyś naprawdę słuchał całych 3 godzin, to czy mógłbyś podrzucić momenty (np 1:13:22) kiedy Szanowny Doktor mówi teksty typu " załamiemy łokcie Rosji" "Polska musi skonfrontować się i zniszczyć Rosję" " Rosja to słoń na glinianych nogach którego dzielna Polska armia z łatwością złamie" itp. Zbieram tego typu wypowiedzi.
 
@Zimniak
Sokojnie, rosyjscy agenci takie listy robią, zglos sie do nich, po co powtarzac robote ;)
Strzeliłem na chybił trafił i 1:14:10 Wielce Szanowny Pan Doktor mówi, że musimy mieć takie wojska żeby rosjanie (tfu :)) "nawet nie ponieśli ręki bo przegrają"
Serio on chce walczyć czołgami i dronami z mocarstwem atomowym.
Przecież gdyby Rosja dostała zielone światło od Usraela i reszty liczących się w grze mocarstw a miała takie zamiary, to by nas zniszczyła w kilka minut.
 
Ale Hołownia słabnie. Kiedyś słuchałem jego live dla beki, ale też bo co by o nim nie mówić stosuje fajne myczki retoryczne.
Teraz mam wrażenie jakbym słuchał Kamila Durczoka albo Tomasza Lisa, a przecież Hołownia jest dużo bardziej od nich ogarnięty i w konfrontacji 1 vs 1 na spotkaniach ciężko byłoby go ,,zagiąć":iamdone:
 
Z cyklu: "już zapomniałem, że polska ziemia wydała na świat takiej klasy polityka"
:jarolaugh:









Nie ma to jak przy takiej nieudolności władzy, jechać po Tusku. Pewnie gdyby nie opozycja, w PKB na mieszkańca, wyprzedzilibyśmy Niemców już dawno.
 
Można. Chodzi o to, że media powinny zajmować się władzą, a u nas pis robi co chce, a dziennikarze grillują Donka.
To to ja wiem, ale to nie media grillują Donka tylko ludzie na TT, a reszta się śmieje (bo jest z czego), no chyba nam wolno! :boystop:

A PiS to oddzielna sprawa, nie ma co tego zestawiać. :fjedzia:
 
A te biedne Madki z dziećmi :antonio:
Rasiści co z wami
Aah, BBC, który przed Euro2012 robił reportaże o polskich i ukraińskich nazistach i apelował do wszystkich "nie jeźdźcie tam bo wrócicie w trumnach!".

Nie ma to jak wolne i niezależne media :mamed:
 
A te biedne Madki z dziećmi :antonio:
Rasiści co z wami
Jakie to bbc głupie. To oni nie wiedzą, że ci czarni to zawsze marzyli aby mieszkać w tym pięknym kraju nad Wisłą? A że najszybsza i chyba jedyna droga z Afryki do Polski prowadzi przez Białoruś, to sami rozumiecie, że muszą tak przez te mokradła
 
To to ja wiem, ale to nie media grillują Donka tylko ludzie na TT, a reszta się śmieje (bo jest z czego), no chyba nam wolno! :boystop:

A PiS to oddzielna sprawa, nie ma co tego zestawiać. :fjedzia:
Nie można jechać na PO, bo to mężowie stanu i elita intelektualna
 
Nie można jechać na PO, bo to mężowie stanu i elita intelektualna
Panowanie Bronka i Donka to były czasy, a teraz nima czasów.
typowy-uczestnik-marszu-protestu-kodu-nosacz-typowy-polak-komitet-obrony-demokracji.jpg

Tera to tylko gwołcenie konstytucji, katotaliban i dyskryminocja LPG+ i zamachy na gówno prowde i TVN. Do tego kłótnie z Unio Ewropejsko i zakazy aborcji. I Peło tak nie kradło jak Obajtek w Orlenie.
 
1632515243500.png


Mówicie, że to przegięcie? Bóbr przesadził?
A co mówił Siemoniak?

:jarolaugh:



WOLNE SĄDY, NIEZAWISŁOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ, APOLITYCZNOŚĆ, a nie...
... to Lechu Wałęsa. Ej no, nie wolno, to nie podobne o tym mówić...


Kolejne cegiełka, jeszcze brak aresztu dla tych pojebów niszczących zabezpieczenia na granicy mimo, że sami mówili, że będą to robić na wyborczej - na złość mamie się przeziębię a teraz mam władzę to zabawie się tak z obywatelami...

BTW ciekawa jest ta zależność: europejski trybunał praw człowieka rozjeżdżał Polskę wielokrotnie np. mówiąc o tym, że narusza się wolność słowa Jacka Kurskiego i Grzegorza Brauna, torturowanie ludzi, areszty wydobywcze.
I nagle każda decyzja TSUE to mega szum medialny?




Banaś jest zajebisty:




Nie ma to jak przy takiej nieudolności władzy, jechać po Tusku. Pewnie gdyby nie opozycja, w PKB na mieszkańca, wyprzedzilibyśmy Niemców już dawno.
Spokojnie, PiS nigdy nie miał mediów po swojej stronie i wygrał parę razy.
Pytanie więc kto jest temu winien? MOże facet, który marginalizował w partii każdego kogo podejrzewał, że jest bystrzejszy od niego i zostawił kraj z Kopacz, Budką i resztą karierowiczów i fanatyków...
Wrócił i zaczyna się powrót do Palikota, nagle wątki katolickie i pewnie powrót do zdjęć z ołtarzem w domu -hańba im, że szykują trzecią kadencje PiSu i za to jest krytyka...
Zwłaszcza kiedy krytyka jest na zasadzie: wszystko jest złe. Nawet domy 70m2 bez zezwolenia bo Polacy szałasy będą budowali...
1632515922946.png
 

To nie jest słabe, to jest po prostu żenujące. Skundlenie do potęgi entej. Kobieta Budki, czytając coś takiego powinna się załamać, bo nie ma w domu faceta tylko czyjegoś pazia. Klakiera, potakiwacza.

Dosłownie jak za PRLu.

„Samokrytyka stanowiła rodzaj świeckiego, publicznego wyznania prawdziwych bądź domniemanych grzechów politycznych, po którym następowało swoiste odpuszczenie lub potępienie”
https://twojahistoria.pl/2018/04/08/czy-komunisci-sie-spowiadali-rytual-samokrytyki-w-prl-u/
 
Last edited:
To nie jest słabe, to jest po prostu żenujące. Skundlenie do potęgi entej. Kobieta Budki, czytając coś takiego powinna się załamać, bo nie ma w domu faceta tylko czyjegoś pazia. Klakiera, potakiwacza.

Dosłownie jak za PRLu.

„Samokrytyka stanowiła rodzaj świeckiego, publicznego wyznania prawdziwych bądź domniemanych grzechów politycznych, po którym następowało swoiste odpuszczenie lub potępienie”
https://twojahistoria.pl/2018/04/08/czy-komunisci-sie-spowiadali-rytual-samokrytyki-w-prl-u/
Oj słaby słaby, słabo!
:beczka:
 
Back
Top