Polityka

Wcale geje i lesbijki nie są dyskryminowani w Polsce - dlatego większość z nich ukrywa swoją orientację, młodzi z mniejszych miast ze strachu przed pobiciem, wyjebaniem z domu na ulicę. Nie ma żadnego problemu z tolerancją osób homoseksualnych - korporacje wymyśliły, tak jak wymyśliły smog, globalne ocieplenie i to że Hitler wiedział o holocauście

Ależ oczywiście globalne ocieplenie o którym obecnie mowa (nienaturalne) to jeden wielki mit i w większości bełkot.
Wiesz skąd wzięła swoją nazwę Grenlandia?

Pewnie zaraz wkleisz kolejną bzdurę z tej strony lobbystów, żebyś tego nie robił, to zrobię to za Ciebie:

Problem w tym, że "globalne ocieplenie" a raczej wpływ emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych w związku z uprzemysłowieniem i ten rzekomo "niesamowity wzrost w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat" to jest nic w porównaniu z historycznymi zmianami jakie miały miejsce naturalnie w środowisku. Obecnie nie dzieje się nic niepokojącego ani odbiegającego od normy (co potwierdzają najnowsze badania publikowane choćby w Nature, jak poczytasz wnioski między wierszami).

Część badań o których napisałem z odnośnikami:

No ale niektórzy nadal będą łykać jak pelikany, że mamy "hurr durr" globalne ocieplenie.

P.S. Mój dobry znajomy od lat prężnie działa "w branży EKO" zarówno w sferach biznesowych jak i politycznych - mnie zupełnie nie dziwi, że wszystkim "globalne ocieplenie" jest na rękę. Począwszy od ekologów, przez firmy, fundacje, po naukowców, media i często rządy. Jak ktoś tego nie rozumie i dla niego to jakiś spisek, to znaczy nie mniej nie więcej tyle, że ma możliwości poznawcze na poziomie przeciętnej małpy.

Zgadzam się z tym, że syf w powietrzu nam nie służy, bo to oczywiste, ale nie ma to nic wspólnego z tym, że klimat się zmienia - wbrew temu co podają w gówno-artykułach pokroju tych, które wrzuciłeś z mitami na temat globalnego ocieplenia, które nieudolnie próbują przeczyć naturalnemu cyklowi.

Żeby nie było - jak najbardziej popieram realne działania mające na celu dbanie o środowisko, ale kiedy słyszę pieprzenie o globalnym ociepleniu spowodowanym rzekomo emisją gazów cieplarnianych wytwarzanych z procesów związanych z rozwojem gospodarczym i skokiem technologicznym i przyklaskujących temu "ekologów" to chce mi się rzygać.
 
- twierdz, że wolny rynek jest najlepszy, bo najlepiej zaspokaja potrzeby konsumentów
- krytykuj kapitalistę za zaspokajanie potrzeb konsumentów

Jebać wolny rynek - ważniejsze by Spurek i inne lewaki się nie cieszyły. Najwyższy Czas jak zwykle daje raka

 
No ale niektórzy nadal będą łykać jak pelikany, że mamy "hurr durr" globalne ocieplenie.
No tak - wszystkie ośrodki naukowe na świecie zajmujące się klimatem łykają jak pelikany, a wystarczy posłuchać kilku ludzi epatujących hasłami "włączamy myślenie", którzy mimo braku dorobku naukowego potrafią myśleć samodzielnie, w oderwaniu od skostniałego świata nauki, który opiera się na dyktaturze dowodu, a już przecież nasz Noblista Lech Wałęsa tłumaczył, że są kwestie których nie trzeba udowadniać i tak sądy chcą dowodów, naukowcy chcą dowodów, a tutaj trzeba jak Krzysztof Bosak czy Lech Wałęsa - na chłopski rozum. Prosty człowiek, który nie studiował tematu powinien przecież mieć takie samo prawo głosu jak naukowiec ktory cała karierę poświęcił na badanie danego zagadnienia.
 
- twierdz, że wolny rynek jest najlepszy, bo najlepiej zaspokaja potrzeby konsumentów
- krytykuj kapitalistę za zaspokajanie potrzeb konsumentów

Jebać wolny rynek - ważniejsze by Spurek i inne lewaki się nie cieszyły. Najwyższy Czas jak zwykle daje raka

Siedzieć codziennie przed monitorem i czytać strony i treści, których się nienawidzi, żeby "zadać sobie raka"...
Myślałeś nad zasięgnięciem pomocy u specjalisty?
:korwinlaugh:
 
No tak - wszystkie ośrodki naukowe na świecie zajmujące się klimatem łykają jak pelikany, a wystarczy posłuchać kilku ludzi epatujących hasłami "włączamy myślenie", którzy mimo braku dorobku naukowego potrafią myśleć samodzielnie, w oderwaniu od skostniałego świata nauki, który opiera się na dyktaturze dowodu, a już przecież nasz Noblista Lech Wałęsa tłumaczył, że są kwestie których nie trzeba udowadniać i tak sądy chcą dowodów, naukowcy chcą dowodów, a tutaj trzeba jak Krzysztof Bosak czy Lech Wałęsa - na chłopski rozum. Prosty człowiek, który nie studiował tematu powinien przecież mieć takie samo prawo głosu jak naukowiec ktory cała karierę poświęcił na badanie danego zagadnienia.
Potrafisz czytać źródła?
 
Siedzieć codziennie przed monitorem i czytać strony i treści, których się nienawidzi, żeby "zadać sobie raka"...
Myślałeś nad zasięgnięciem pomocy u specjalisty?
:korwinlaugh:
Shame pleasure też to robię: wiesz jaką radością jest odprężanie się przy czytaniu tweetów narodowców, młodzieżówek komunistycznych z razem? Boże kiedyś musiałem przeglądać tylko afrykański i niemiecki twitter, a teraz takie ładne dymy i gównoburze w Polsce. Taka zatysfakcja z patrzenia w tylne lusterko, patostream, ale cieszy. A Wielgus nie potrafiłą powiedzieć co to jest PEFRON w radiu zet a połowa twittera cytowała to moje pytanie :conorwalk::conorsalute: Like a boss
Tyle mitów poznałem od prawych do lewych.
TO jest rozrywka, jeśli nie wciąga się w wymiany twitterowe. Zwłaszcza z muzułmanami bo z nimi to nie wiadomo nigdy kiedy grożą na poważnie, a kiedy nie
 
Jebać wolny rynek - ważniejsze by Spurek i inne lewaki się nie cieszyły. Najwyższy Czas jak zwykle daje raka
Mam nadzieję, że jesteś konsekwentny i zauważasz pewną prawidłowość i potrafisz spostrzec promocję pewnych trendów. Co objawia się m.in w czymś takim np.:


- krytykuj kapitalistę za zaspokajanie potrzeb konsumentów
To teraz jeszcze podaj przekonujące dane w myśl których będzie można się przekonać do Twojego twierdzenia o potrzebie konsumentów w tym względzie, bo jak dotąd takiego zapotrzebowania nie było i sam Prezez Mcdonalds Pieńkowski zdradza życzeniowe myślenie w tym kierunku, a może jest w posiadaniu takich danych? Tak? Dlaczego ich nie przedstawia? Pieńkowski:
„Tamta oferta nie znalazła uznania naszych gości i z czasem została wycofana. W 2009 roku polscy konsumenci nie byli gotowi na roślinnego burgera, teraz najprawdopodobniej są” – twierdzi Pieńkowski
 
No tak - wszystkie ośrodki naukowe na świecie zajmujące się klimatem łykają jak pelikany, a wystarczy posłuchać kilku ludzi epatujących hasłami "włączamy myślenie", którzy mimo braku dorobku naukowego potrafią myśleć samodzielnie, w oderwaniu od skostniałego świata nauki, który opiera się na dyktaturze dowodu, a już przecież nasz Noblista Lech Wałęsa tłumaczył, że są kwestie których nie trzeba udowadniać i tak sądy chcą dowodów, naukowcy chcą dowodów, a tutaj trzeba jak Krzysztof Bosak czy Lech Wałęsa - na chłopski rozum. Prosty człowiek, który nie studiował tematu powinien przecież mieć takie samo prawo głosu jak naukowiec ktory cała karierę poświęcił na badanie danego zagadnienia.
Dpuszczasz mozliwosc, ze w gruncie rzeczy naukowcy to ludzie z takimi samymi slabosciami jak janusze ? Ich tez mozna przekupic, oni tez moga zle zinterpretowac jakies dane. Czasami jak ktos ma tytul powiedzmy profesora to uwaza, ze ma zawsze racje (jednego takiego mialem na studiach, chociaz z innej dziedziny). Czasami moze byc tez tak, ze ktos pracuje nad jakims zagandieniem przez powiedzmy 20-30 lat i cala jego kariera piera sie na tezach wypracowanych w tym czasie. Cale jego dobre imie zalezy od tego czy jego tezy dalej beda gloszone. Ktos taki zdania nie zmieni.


Kiedys plastik byl lekarstwem na cale zlo, a teraz...
 
Potrafisz czytać źródła?

Niektore umiem, niektore nie. Jak dostanę źródło z fizyki kwantowej, to będzie ciężko. Fizyka atmosferyczna to również coś co może mnie przerosnąć.
Dpuszczasz mozliwosc, ze w gruncie rzeczy naukowcy to ludzie z takimi samymi slabosciami jak janusze ? Ich tez mozna przekupic, oni tez moga zle zinterpretowac jakies dane.

Oczywiście, że tak. Na przykład taki Wakefield został przekupiony na co są dowody. Natomiast ciężko jest mówić o masowym przekupienia naukowców zajmujących się klimatem, z całego globu, wszystkich krajów na świecie, bo jeśli nie ma ośrodka naukowego zajmującego się klimatem, który by nie stał na stanowisku, że to człowiek odpowiada za ocieplenie klimatu, to korporacje zajmujące się fotowoltaika, wiatrakami czy energią jądrowa musiałyby przekupić wszystkich naukowców z całego świata...
 
Last edited:
To teraz jeszcze podaj przekonujące dane w myśl których będzie można się przekonać do Twojego twierdzenia o potrzebie konsumentów w tym względzie, bo jak dotąd takiego zapotrzebowania nie było i sam Prezez Mcdonalds Pieńkowski zdradza życzeniowe myślenie w tym kierunku, a może jest w posiadaniu takich danych? Tak? Dlaczego ich nie przedstawia? Pieńkowski:
„Tamta oferta nie znalazła uznania naszych gości i z czasem została wycofana. W 2009 roku polscy konsumenci nie byli gotowi na roślinnego burgera, teraz najprawdopodobniej są” – twierdzi Pieńkowski


Z badania przeprowadzonego dla serwisu Pyszne.pl wynika, że już 1 mln Polaków to wegetarianie i weganie, zaś aż 2 mln planuje przejść na taką dietę. Do tego 43 proc. Polaków zgodnie z badaniem IQS, nie rezygnując z niego całkowicie, mocno ogranicza spożycie.
 
Niektore umiem, niektore nie. Jak dostanę źródło z fizyki kwantowej, to będzie ciężko. Fizyka atmosferyczna to również coś co może mnie przerosnąć.


Oczywiście, że tak. Na przykład taki Wakefield został przekupiony na co są dowody. Natomiast ciężko jest mówić o masowym przekupienia naukowców zajmujących się klimatem, z całego globu, wszystkich krajów na świecie, bo jeśli nie ma ośrodka naukowego zajmującego się klimatem, który by nie stał na stanowisku, że to człowiek odpowiada za ocieplenie klimatu, to korporacje zajmujące się fotowoltaika, wiatrakami czy energią jądrowa musiałyby przekupić wszystkich naukowców z całego świata...
Czego zakladasz, ze trzeba przekonac/przekupic wszystkich ?
 

posłanka płacze, że jej rodzina będzie prześladowana bo mąż straci pracę!

Portal podaje, że mąż Janowskiej zatrudniony jest w spółce BESTGUM POLSKA sp. z o.o., której udziały w 100 proc. należą do PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Ci ludzie nie mają żadnego wstydu.
 
Z badania przeprowadzonego dla serwisu Pyszne.pl wynika, że już 1 mln Polaków to wegetarianie i weganie, zaś aż 2 mln planuje przejść na taką dietę. Do tego 43 proc. Polaków zgodnie z badaniem IQS, nie rezygnując z niego całkowicie, mocno ogranicza spożycie.
Nie zrozumiałeś. Nie chodzi o powiększanie się grupy wegetarian i wegan, a o potrzebę kupna tego typu jedzenia akurat w McDonalds. Chyba odróżniasz jedzenie wegańskie od produktów mięsopodobnych z tej sieciówki, a raczej śmieciówki? "Sztuczne mięso" z McDonalds z pewnością zachwyci wegan :)

Nie mam nic przeciwko wprowadzaniu do wszystkich bez wyjątku restauracji potraw wegetariańskich i wegańskich, jednak zastąpienie nimi wszystkich innych potraw jak to miało miesjce w tej uczelnianej, holenderskiej stołówce wpisuje się jak najbardziej w promowanie trendów anty mięsnych.
 
Nie zrozumiałeś. Nie chodzi o powiększanie się grupy wegetarian i wegan, a o potrzebę kupna tego typu jedzenia akurat w McDonalds. Chyba odróżniasz jedzenie wegańskie od produktów mięsopodobnych z tej sieciówki, a raczej śmieciówki? "Sztuczne mięso" z McDonalds z pewnością zachwyci wegan :)

Nie mam nic przeciwko wprowadzaniu do wszystkich bez wyjątku restauracji potraw wegetariańskich i wegańskich, jednak zastąpienie nimi wszystkich innych potraw jak to miało miesjce w tej uczelnianej, holenderskiej stołówce wpisuje się jak najbardziej w promowanie trendów anty mięsnych.

Ale McDonald's nadal będzie miał swoje mięso. Po prostu dorzucają wege-burgera by zarobić więcej hajsu. Rynek zweryfikuje.
 
Czego zakladasz, ze trzeba przekonac/przekupic wszystkich ?
Bo wszystkie ośrodki naukowe uważają, że globalne ocieplenie istnieje z przyczyn antropogenicznych? Nie wiem jak zwolennicy spisku to tłumaczą. Tomasz Sommer uważa, że wszystkie państwowe uczelnie zajmujące się klimatem naukowo są przekupione. Wszystkie - na całym świecie.
 
Bo wszystkie ośrodki naukowe uważają, że globalne ocieplenie istnieje z przyczyn antropogenicznych? Nie wiem jak zwolennicy spisku to tłumaczą. Tomasz Sommer uważa, że wszystkie państwowe uczelnie zajmujące się klimatem naukowo są przekupione. Wszystkie - na całym świecie.
Nie mówię, że tak jest (szczerze wątpię), ale jakby tak pomyśleć to wcale tych uczelni nie ma tak dużo żeby było to niemożliwe. Mówienie "na całym świecie" sprawia takie fałszywe wrażenie, ale przecież nie mówimy o uczelniach w Mogadishu a te w Chinach to pewnie nawet twierdzą, że żadnego ocieplenia nie ma :fjedzia:
 
Mówienie "na całym świecie" sprawia takie fałszywe wrażenie, ale przecież nie mówimy o uczelniach w Mogadishu a te w Chinach to pewnie nawet twierdzą, że żadnego ocieplenia nie ma

Nie wiem, ale chińska państwowa akademia nauk, podobnie jak polski PAN uważa, że globalne ocieplenie ma przyczyny antropogeniczne :)


 
No ja tylko teoretyzuję co do tego argumentu, że wszystkie "na całym świecie", bo wiadomo, że jak tak przedstawisz sprawę to brzmi poważnie a w rzeczywistości może się okazać, że takich uczelni na całym świecie jest... 7 :fjedzia:
 
Ale McDonald's nadal będzie miał swoje mięso. Po prostu dorzucają wege-burgera by zarobić więcej hajsu. Rynek zweryfikuje.
Raz już zweryfikował. McDonlads wycofał vege burgery. Być może będzie to tym razem dla nich opłacalne ale nie o tym mowa. Meritum jest takie, że nazywasz wyrażenie swojej opinii jako rakowy artykuł. Ten kto napisał artykuł w oparciu o doniesienia z money.pl uważa, że tego typu działania wpisują się w trendy o których pisałem. Możemy się z tym zgadzać lub nie ale emocjonalna tego ocena - "rak" - jest infantylna, nie sądzisz?

Na marginesie - możesz podać namiar na te badania od pyszne.pl w myśl których dziennikarze piszą, że ponad milion Polaków to wegetarianie i weganie?

Znalazłem jedynie informację, że pyszne.pl zleciło to badanie instytutowi ARC Rynek i Opinia:

"Badania dot. wegetarianizmu zostało zrealizowane na zlecenie Pyszne.pl w lutym 2020 roku. Wykonał je metodą CAWI na grupie 800 respondentów instytut badawczy ARC Rynek i Opinia"

Na stronie tego instytutu w zakładce "wyniki badań" z lutego 2020 pokazano wyniku dwóch badań ale żadne nie dotyczy wegetarianizmu. Chcę się zapoznać z badaniami, które mówi, że ponad milion z nas to wegetarianie na podstawie badań 800 respondentów. Może chodzi o inne badanie? natomiast ciekawy jest blog pyszne.pl do którego strona ta zaprasza. Klikasz i pierwsze co ukazuje się twoim oczom to wyjebiennymi napisami pasek u góry ekranu, na którym między innymi:

Zrównoważony rozwój Nowe trendy kulinarne.......

Coś mi śmierdzi to pyszne.pl :lol:

Trochę poszperałem na tym blogu i nie znalazłem tego badania.
 
Dpuszczasz mozliwosc, ze w gruncie rzeczy naukowcy to ludzie z takimi samymi slabosciami jak janusze ? Ich tez mozna przekupic, oni tez moga zle zinterpretowac jakies dane. Czasami jak ktos ma tytul powiedzmy profesora to uwaza, ze ma zawsze racje (jednego takiego mialem na studiach, chociaz z innej dziedziny). Czasami moze byc tez tak, ze ktos pracuje nad jakims zagandieniem przez powiedzmy 20-30 lat i cala jego kariera piera sie na tezach wypracowanych w tym czasie. Cale jego dobre imie zalezy od tego czy jego tezy dalej beda gloszone. Ktos taki zdania nie zmieni.


Kiedys plastik byl lekarstwem na cale zlo, a teraz...

Problem jest w tym, że ludzie opierają swoje argumenty głównie na badaniach naukowych, a jak te badania nie pasują to się je lekceważy i podważa.

:fjedzia:
 
Wiesz skąd wzięła swoją nazwę Grenlandia?
How did Greenland get its name?

The Norse were the first non-Inuit who came are settled down here. It was also the Norse people, spearheaded by Norwegian Viking Erik the Red, who gave Greenland its name, because they wanted other Norse people to settle here.


Fake news czy nie ? To prawda, że kiedyś tam nie było lodu, ale wtedy ludzi nie było żeby ją tak nazwać.
 
Back
Top