Polityka

czyli co? notatka istnieje a sankcji nie ma :lol: juz nawet pomijajac fakt, ze Weglarczyk jest na podobnym poziomie wiarygodnosci co Aszdziennik
 
@Scurvol
Jak rozumiem trzeba to zignorowac, nie takie amerykanskie notatki nam straszne :) tym bardziej ze o tych notatkach napisal weglarczyk a nie mlody wildstein albo inny samuel :) uff :)
 
@Scurvol
Jak rozumiem trzeba to zignorowac, nie takie amerykanskie notatki nam straszne :) tym bardziej ze o tych notatkach napisal weglarczyk a nie mlody wildstein albo inny samuel :) uff :)
typowy fake news. Podaje sie info o sankcjach a jak sie temu blizej przyjrzec to sie okazuje, ze to jakas tam notatka, ktora nie wiadomo czy w ogole nawet istnieje. Do tego jaka wartosc sprawcza maja notatki? Dobrze, ze sie nie powolali na czyjes mysli :lol: dajcie spokoj z takim "dziennikarstwem". Ja rozumiem, ze latwiej sie lyka info, ktore wspolgra z czyimis sympatiami polityczymi ale w dzisiejszych czasach to nie warto od razu we wszystko wierzyc. Wrzuca sie totalne sciemy bo wiekszosc nie zada sobie tyle trudu zeby to sprawdzic a niektorym bedzie sie to tak podobac, ze nawet nie beda chcieli tego robic... Sam gdy przeczytalem o tym rano to w pierwszej chwili wierzylem w prawdziwosc tych sankcji.
 
Do tego jaka wartosc sprawcza maja notatki?
Takie jak ustawy, ktore czekaja na przybicie, ale "nie dzialaja" (i dlatego nikt sie nimi nie przejmuje).
Jesli twierdzisz ze naciskow na PL ze strony USA nie ma, to ok, masz lepsze zrodla pewnie...
 
Jesli twierdzisz ze naciskow na PL ze strony USA nie ma, to ok, masz lepsze zrodla pewnie :)
gdzie ja tak twierdze? Jak narazie to stwierdzam, ze lyknales fake newsa o sankcjach i ciezko Ci sie do tego przyznac :kis: EOT
 
gdzie ja tak twierdze? Jak narazie to stwierdzam, ze lyknales fake newsa o sankcjach i ciezko Ci sie do tego przyznac :kis: EOT
WTF? Sam wkleilem info o tym ze to nie formalne sankcje a ich grozba :)
No ale fakt, karawany ze szkatułami ci nie wysłałem :) beka w sumie, inbowiczu przodowniku :)

No i jezeli nie twierdzisz, ze nie ma problemu US<>PL, mowiac ze to fake news, to ciesze sie ze powaznie traktujesz zrodla ktore wkleilem :) choc wiadomo, te ktore ty wkleiles sa lepsze :)
 
WTF? Sam wkleilem info o tym ze to nie formalne sankcje a ich grozba :)
No ale fakt, karawany ze szkatułami ci nie wysłałem :) beka w sumie, inbowiczu przodowniku :)
a to, to kto wkleil? kiedy te info wkleiles? jak ci napisalem, ze to fake. Wklejajac tego linka ze swoim opisem "sankcje dla oficjeli" co myslales pewnie, ze tych sankcji nie ma :lol:
?
No i jezeli nie twierdzisz, ze nie ma problemu US<>PL, mowiac ze to fake news, to najmocniej przepraszam, ach te galopujace palce.
gdzie ja twierdze, ze nie ma problemu? fake newsem sa SANKCJE, nie widzisz roznicy. Gimnastykujesz sie dalej zeby tylko sie nie przyznac, ze lyknales newsa Onetu, beka :lol:
 
#uwielbiam

Wraz z rozwojem sytuacji, wkleilem :

upload_2018-3-6_18-27-6.png


Jak myślisz co to oznacza? Ze? No wlasnie :) "Urubko atakuje szczyt" i "Urubko jednak wraca" :) Nie wiem szczerze po co sie tak podpalasz, serio :)

gdzie ja twierdze, ze nie ma problemu?

to podobno fikcja jest, fake news
typowy fake news
No ale skoro doprecyzowales:
fake newsem sa SANKCJE
to spoko, nie denerwuj sie juz, powinienem byl sie przeciez domyslic ze to wlasnie dokladnie to masz na mysli :) Jako czytelnik mam przeciez dostep nie tylko do przeszlych postow :)

Mam nadzieje, ze ty tez jednak ochloniesz i zobaczysz tweet w ktorym jest doprecyzowanie, ze sankcji nie ma :) spal cos dzisiaj, serio :)
 
#uwielbiam

Wraz z rozwojem sytuacji, wkleilem :

View attachment 10145

Jak myślisz co to oznacza? Ze? No wlasnie :) "Urubko atakuje szczyt" i "Urubko jednak wraca" :) Nie wiem szczerze po co sie tak podpalasz, serio :)





No ale skoro doprecyzowales:

to spoko, nie denerwuj sie juz, powinienem byl sie przeciez domyslic ze to wlasnie dokladnie to masz na mysli :) Jako admin mam przeciez dostep nie tylko do przeszlych postow :)

Mam nadzieje, ze ty tez jednak ochloniesz i zobaczysz tweet w ktorym jest doprecyzowanie, ze sankcji nie ma :) spal cos dzisiaj, serio :)
HAHAHAHAHAHAHA ale ciezko sie do bledu przyznac, gimnastyki ciag dalszy. Wraz z rozwojem sytuacji BUAHAHAH "Zobacze tweet", ktory byl po tym jak ci napisalem, ze to fake :lol: Po co to wklejales ze swoim komentarzem "sankcje dla oficjeli" pewnie dlatego, ze wiedzales ze sankcji nie ma, logiczne. :cryme:
 
@Scurvol
No i ja potrafilem doprecyzowac, czego nie raczysz uznawac :) ale juz otarlem lzy, choc przyznaje nadal mi przykro :)
Wiem ze uznajesz, ze wkleilem posta o rozwoju sytuacji tylko dlatego, ze napisales ze ta sprawa to fake news, inaczej odfiltrowalbym USvsPL po cichutku to ze swojego długiego niestety feeda na twitterze :) spoko, mozna i tak :)
Bucha tam na uspokojnie, serio.
 
Last edited:
Wczoraj fake news onetu dot. "sankcji" został zweryfikowany . Ale paszkwile dalej starają się szarpać z kłamstwa wyciągając co tylko można tworząc min. chwytliwy tytuł "Departament Stanu odniósł się do doniesień o sankcjach wobec premiera i prezydenta Polski"... Sami na siebie kręcą bata :) . Ale dzisiaj przynajmniej kto będzie chciał to się pośmieje :) .
 
Last edited:
Ale ktoś z Kancelarii Prezydenta dzisiaj zasuwa do Waszyngtonu. Sami się pakujemy w niepotrzebne sytuacje. Według mnie ustawa o IPN to jedno wielkie partactwo, za które powinny polecieć głowy.
Przez lata Polska miała głowę nisko i nawet jak pluli to nikt głośno nie krzyczał , a przynajmniej było to wyciszone . Wszyscy się tak przyzwyczaili że teraz cokolwiek zrobi Polska jest odbierane z niedowierzaniem + załgana opozycja i jest jak jest . Co do ustawy dobrze że powstała możliwe że z błędami ale jak były nad nią prace wszystko było ok i sprzeciwów zbytnio nie było , a że nie pasuje żydom czy reszcie powinno to Nas Polaków chuja obchodzić .
 
Dziś pojawiła się informacja, że Polska Giełda chce kupić Giełdę Izraelską...Dokładnie 70% udziałów - to taka forma przekupstwa, czy o co biega?

Ktoś ogarnięty w giełdzie byłby skłonny to wyjaśnić? Z góry dziękuję, bo moi eksperci giełdowi są aktualnie na wyjazdach.
 
Przez lata Polska miała głowę nisko i nawet jak pluli to nikt głośno nie krzyczał , a przynajmniej było to wyciszone . Wszyscy się tak przyzwyczaili że teraz cokolwiek zrobi Polska jest odbierane z niedowierzaniem + załgana opozycja i jest jak jest . Co do ustawy dobrze że powstała możliwe że z błędami ale jak były nad nią prace wszystko było ok i sprzeciwów zbytnio nie było , a że nie pasuje żydom czy reszcie powinno to Nas Polaków chuja obchodzić .
W politycy liczy się efektywność i skutek, a nie intencje. Jeśli zgodnie z powszechną wiedzą, Żydzi rządzą Ameryką, to właśnie w tym momencie, w Twoim imieniu, polski minister, zapierdziela do nich na kolanach, żeby przepraszać i odkręcać sprawę. Przez partactwo kogoś z Ministerstwa Sprawiedliwości, a następnie posłów i senatorów PiS, osiągamy cel odwrotny od zamierzonego. A wystarczyło to najpierw przemyśleć, rozważyć różne opcje i stworzyć ustawę "z głową".
Od lat obserwuję tą amatorkę w polskiej polityce i jest mi wstyd.
 
W politycy liczy się efektywność i skutek, a nie intencje. Jeśli zgodnie z powszechną wiedzą, Żydzi rządzą Ameryką, to właśnie w tym momencie, w Twoim imieniu, polski minister, zapierdziela do nich na kolanach, żeby przepraszać i odkręcać sprawę. Przez partactwo kogoś z Ministerstwa Sprawiedliwości, a następnie posłów i senatorów PiS, osiągamy cel odwrotny od zamierzonego. A wystarczyło to najpierw przemyśleć, rozważyć różne opcje i stworzyć ustawę "z głową".
Od lat obserwuję tą amatorkę w polskiej polityce i jest mi wstyd.
Ostatnio miałem podobne przemyślenia jak mi w oczy wpadła okładka tej książki. https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,105988,Zadna-zmiana-O-niemocy-polskiej-klasy-politycznej
 
Wypowiedz DS mozna interpretowac wieloznacznie (zreszta niesamowite sa te nie do konca odpowiadajace odpowiedzi).
Sankcji oficjalnych nie ma, padla tez informacja ze nadal jestesmy sojusznikiem i zobowiazania z tego wynikajace sa utrzymane. Zabrzmialo tak, jakby dziecko pytalo po klotni "czyli juz wszytsko jasne, bede mogl cukierka jak zwykle?" a dostalo odpowiedz rodzica "jest ok, przeciez nie wyrzucam cie domu". Nikt tam nie pytal o zaprzestanie strategicznego sojuszu militarnego czy zaprzestaniu wspolpracy politycznej. Nie potrafie ocenc - bo nie sledze komunikatow DS - czy one sa takie zawsze enigmatyczne. Trzeba poczekać na rozwój wypadków, żeby to ocenić i tyle.

Co do powstania ustawy - liczą się owoce, a nie intencje. Choć nawet co do drugiego można mieć wątpliwości. To czego domaga się ta ustawa, można było robić w sądach i bez niej (PFN?). Ustawa - tak zakladam - w zamysle byla elementem gry wewnetrznej, niestety z natury swojej wiadomo bylo, ze bedzie podlegac takze grze zewnetrznej. Zgodnie z oczekiwaniami - podlega.

Inna sprawa, ze USA tez se w kulki leci, m.in. ta ich slynna "globalna" ustawa o restytucji mienia ofiar holocaustu (jak ja to rozumiem dotyczaca nie prawa spadkowego ludzi jako indywidualnosci (z tym w PL co do zasady nie bylo problemow), ale na podstawie "prawa krwi" jako grupy etniczno-religijnej (z pominieciem narodowej btw)).

EDIT:
https://dorzeczy.pl/kraj/58166/Ani-fake-news-ani-dementi.html
 
Last edited:
Hahaha - sprawdziłem, co mówi Izrael na temat chęci kupienia ich giełdy (70%) przez naszą - otóż jest to ... hostile takeover i prowokacja.
Prowokacja to chuj, wiadomo, ale hostile takeover? Osoby, które grają w gry typy CS albo mają wiedzę wojskową zaczynają się w tym momencie pewnie śmiać, bo jak można przejąć coś, na temat czego wyraziło się tylko chęć zakupu? Żydzi zostaną wkrótce ukarani za swoje podejście do świata przez Arabów, i kibicuję Arabom, choć nie lubię żadnej ze stron. Zresztą, wiem, że Arabowie wygrają.

@lemmy - no właśnie amatorka jest od zawsze, a właściwie od jakichś 400 lat. I nie gadaj o PiS, bo PO było identyczne, tylko po cichu i te wszystkie afery nie trafiały do gazet. Bo gazety były (i jeszcze są, urwa!) we władaniu tych, którzy tak naprawdę rządzili PO...

Ja nie lubię ani lewicy, ani prawicy, ani centrum, bo wszystko to jeden chuj. Natomiast podoba mi się fakt, że przynajmniej teraz coś próbują. Chujowo, bo chujowo, ale dla mnie liczy się próba. Mistrzem nie zostaje się siedząc w domu na dupie, tylko próbując. Jak to mówiło chińskie przysłowie? "Mistrz więcej razy spierdolił, niż początkujący spróbował". A jak wiemy i co widzimy dookoła, to Chińczycy rozkminiają rzeczywistość najlepiej na świecie. Najlepiej się uczyć od Chińczyków, a nie amerykańców czy żydków, bo oni wkrótce będą gorzko płakać, płacić, a potem wyginą, zgodnie z przepowiedniami naszymi i chińskimi.
 
Polacy nie powinni nikogo przepraszać i z niczego się nie tłumaczyć . To inni powinni się wstydzić co z Polską się stało po II wojnie światowej a nie wstydzą . "Agentury" w Polskich urzędach i mediach jeszcze długo będą mącić w kraju . Jeśli minister leci się z czegoś tłumaczyć 25 ważnej osobie w danym kraju - to to jest wstyd i trzeba to zmienić . Ogółem zmiany są ale powolne i nie wiem czy powstanie partia która wszystko uprzątnie , raczej nie podoła wszystkiemu pis robiąca w prosty sposób wtopy . Jeszcze długie lata zajmie nam uprzątanie chlewu który przez lata był robiony .
 
Polacy nie powinni nikogo przepraszać i z niczego się nie tłumaczyć . To inni powinni się wstydzić co z Polską się stało po II wojnie światowej a nie wstydzą . "Agentury" w Polskich urzędach i mediach jeszcze długo będą mącić w kraju . Jeśli minister leci się z czegoś tłumaczyć 25 ważnej osobie w danym kraju - to to jest wstyd i trzeba to zmienić . Ogółem zmiany są ale powolne i nie wiem czy powstanie partia która wszystko uprzątnie , raczej nie podoła wszystkiemu pis robiąca w prosty sposób wtopy . Jeszcze długie lata zajmie nam uprzątanie chlewu który przez lata był robiony .

Nic się nie zmieni dopóki Polska nie będzie miała jakiejkolwiek realnej siły gospodarczej i militarnej. Ustawą nie da się znieść biedy i nie można ustawą wymusić szacunku do historii czy narodu. Swoją drogą jestem ciekaw czy gdyby przed kilkoma laty, gdy Obama powiedział o polskich obozach, ustawa już obowiązywała to czy dostałby wezwanie do polskiej prokuratury?

Nic tak nie demoralizuje i nie podkopuje autorytetu państwa/nauczyciela/rodzica jak prawo/reguły, którego nie udaje się egzekwować. Mam wrażenie, że tu jest bardzo podobnie.
 
Ale ktoś z Kancelarii Prezydenta dzisiaj zasuwa do Waszyngtonu. Sami się pakujemy w niepotrzebne sytuacje. Według mnie ustawa o IPN to jedno wielkie partactwo, za które powinny polecieć głowy.
a co konkretnie w tej ustawie nazywasz partactwem?
 
Nic się nie zmieni dopóki Polska nie będzie miała jakiejkolwiek realnej siły gospodarczej i militarnej. Ustawą nie da się znieść biedy i nie można ustawą wymusić szacunku do historii czy narodu. Swoją drogą jestem ciekaw czy gdyby przed kilkoma laty, gdy Obama powiedział o polskich obozach, ustawa już obowiązywała to czy dostałby wezwanie do polskiej prokuratury?

Nic tak nie demoralizuje i nie podkopuje autorytetu państwa/nauczyciela/rodzica jak prawo/reguły, którego nie udaje się egzekwować. Mam wrażenie, że tu jest bardzo podobnie.
Najgorsze jest to że masz rację i prędzej wybuchnie nowa wojna niż zmieni się to co powinno czyli wszystko a nie tylko jednostki .
 
Back
Top