Polityka

16683863_1424236297610944_5767056483319449571_n.jpg
 
Najlepsze jest to, ze caly czas czekalem az sie zasmieje, dopiero pozniej zjarzylem, ze to na powaznie :) Jak dla mnie troche bez sensu, bo wyraznie i kilkukrotnie mowil o trzynastolatkach.

Paradoks bo koleżka całe zycie negował ,,progresywną lewicę,, a teraz jego mądrości z dupy (?) zapędziły go w kozi róg.
Następny przykład że ci najbardziej zapalczywi są najbardziej pokręceni w swojej logice.Obojętnie z której strony.

Tzw. ,,alt right'' straciło swoją największą ciotę.Przypuszczam że nikt po nim nie płacze.
 
Najlepsze jest to, ze caly czas czekalem az sie zasmieje, dopiero pozniej zjarzylem, ze to na powaznie :) Jak dla mnie troche bez sensu, bo wyraznie i kilkukrotnie mowil o trzynastolatkach.

U Rogana mowil, ze byl molestowany przez ksiedza i nie uwaza, ze to zle na niego wpłynęło. Myślę, ze zbyt mocno bal sie przyznac, ze jest ofiarą, bo to typowo lewicowa przypadlosc i to go zaprowadzilo w ślepą uliczkę.
 
U Rogana mowil, ze byl molestowany przez ksiedza i nie uwaza, ze to zle na niego wpłynęło. Myślę, ze zbyt mocno bal sie przyznac, ze jest ofiarą, bo to typowo lewicowa przypadlosc i to go zaprowadzilo w ślepą uliczkę.
Wiesz co, to troche jakby powiedziec: ja mialem juz pistolet w wieku 13 lat, nikomu nic sie nie stalo. Nie ma nic zlego w posiadaniu broni przez 13 latkow, to powinno byc legalne, nie widze w tym nic zlego. W ten sposob mowil o relacjach seksualnych z 13 letnimi chlopcami w tamtym podcascie. Ja rozumiem, ze jemu krzywdy nikt nie zrobil, naprawde. Jest jednak na tyle stary by byc swiadomy, ze w intelektualnie (!) i fizycznie asymetrycznej sytuacji to nie norma, a wyjatek.


tu ten artykul:
http://bezdomnosc.pl/index.php?opti...lion-dollar-murray-artykul&catid=9&Itemid=101

Ale oczywiście w Reno nie znalazło się miejsce, w którym Murray mógłby odbudować swoje życie. Ktoś musiał zadecydować, że to zbyt wiele kosztuje
Przecież mogła kupić mu dom, kto jej broni? No chyba, że ona sugeruje, że to ktoś inny jest zły, bo nie kupił...
Inn sprawą jest to, że Murray nie chciał żyć tak, jakby Marla chciała, żeby on żył...
 
Wiesz co, to troche jakby powiedziec: ja mialem juz pistolet w wieku 13 lat, nikomu nic sie nie stalo. Nie ma nic zlego w posiadaniu broni przez 13 latkow, to powinno byc legalne, nie widze w tym nic zlego. W ten sposob mowil o relacjach seksualnych z 13 letnimi chlopcami w tamtym podcascie. Ja rozumiem, ze jemu krzywdy nikt nie zrobil, naprawde. Jest jednak na tyle stary by byc swiadomy, ze w intelektualnie (!) i fizycznie asymetrycznej sytuacji to nie norma, a wyjatek.


tu ten artykul:
http://bezdomnosc.pl/index.php?opti...lion-dollar-murray-artykul&catid=9&Itemid=101


Przecież mogła kupić mu dom, kto jej broni? No chyba, że ona sugeruje, że to ktoś inny jest zły, bo nie kupił...
Inn sprawą jest to, że Murray nie chciał żyć tak, jakby Marla chciała, żeby on żył...


W pelni się zgadzam z Twoją wypowiedzią o Milo, i myślę ze Milo tez sie zgadza, dlatego przeprosil.
 
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/nie...udzetowa-w-2016-roku-ke-krytykuje,717952.html

Niemieckie biuro statystyczne Destatis poinformowało, że nadwyżka budżetowa w 2016 roku sięgnęła 23,7 mld euro. To najwyższa nadwyżka od 1990 roku, jednocześnie stanowił 0,8 procent PKB Niemiec. Dla porównania, w 2015 roku nadwyżka budżetowa wyniosła 20,9 mld euro, a w 2014 - 8,6 mld euro.

Niemieckie ministerstwo finansów podkreśliło, że gospodarka - zdominowana przez eksport - zakończyła rok w świetnej formie.

"Niemiecka gospodarka jest na stabilnej ścieżce wzrostu" - napisano w miesięcznym raporcie, dodając, że wskaźniki sygnalizują kontynuację ożywienia gospodarczego w 2017 roku.

Dobre dane z niemieckiej gospodarki jednak nie cieszą wszystkich. Komisja Europejska w środę po raz kolejny skrytykowała niemiecką nadwyżkę obrotów bieżących - która mierzy przepływ towarów, usług i inwestycji z i do kraju - jako niezdrowo dużą w stosunku do strefy euro. Zdaniem KE prowadzi to do ekonomicznej nierównowagi. Komisja wezwała Niemcy, by wprowadziły więcej inwestycji, łącznie z reformą systemu usług, podniosły efektywność systemu podatkowego i zwiększyły płace osób mniej zarabiających.

Jak można było się spodziewać, rekordowa nadwyżka stała się jednocześnie przedmiotem debaty przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech, które zaplanowano na 24 września br.

:benny::benny::benny::homer:

kurwa po prostu nie wierzę :jon:

Nie jestem przeciwnikiem UE, sama idea jest piękna - wspólny rynek, gdzie nie ma ceł, protekcjonizmu, tylko konkurencja. Do tego swobodny przepływ osób itd ale to w jakim kierunku to zmierza to jest po prostu katastrofa, eurosocjalizm :(

Niedługo tak jak debatują nad zagrożeniem demokracji w niektorych krajach ue to niedlugo będą debatować nad zagrożeniem socjalizmu.

Swoją drogą jak się zainteresować nastrojami na zachodzie to wg mnie mamy do czynienia z renesansem idei komunistycznych. Młodzi chcą więcej socjalizmu, "sprawiedliwości społecznej" itd itp. Poczytajcie sobie czasami komentarze na FB takich gazet jak The Guardian czy Washington Post. Wszystko co nie jest na lewo, określane jest jako populizm, nazizm :joe:

W stanach też nie lepiej. Dla zainteresowanych polecam podcast JRE z dr Petersonem. No i sami popatrzcie jak wysokie poparcie wśród młodych w ostatnich wyborach miał czystej wody komunista, stary Sanders.

Moim zdaniem jesteśmy na początku przewrotu kapitalizmu i to co miało kiedyś miejsce 100lat temu w Carskiej Rosji, będziemy mieli w państwach zachodnich. Co raz łatwiej wg mnie mozna sobie np wyobrazić podział Stanów Zjednoczonych. Jeszcze jeden taki kryzys jak w 2008 i dojdzie do katastrofy Nieciekawe czasy.

 
Komisja Europejska w środę po raz kolejny skrytykowała niemiecką nadwyżkę obrotów bieżących - która mierzy przepływ towarów, usług i inwestycji z i do kraju - jako niezdrowo dużą w stosunku do strefy euro. Zdaniem KE prowadzi to do ekonomicznej nierównowagi. Komisja wezwała Niemcy, by wprowadziły więcej inwestycji, łącznie z reformą systemu usług, podniosły efektywność systemu podatkowego i zwiększyły płace osób mniej zarabiających.
Równość społeczna w praktyce. Zrównać w górę się nie da, bo i jak, więc trzeba ściągać w dół najbardziej lotnych.

Zgadzam się z drugą częścią wypowiedzi. Komunistyczny marsz przez uniwersytety zaczyna zbierać swoje żniwo. Zresztą po drugiej stronie barykady wcale nie lepiej, bo szeroko rozumiana prawica też jest pro-socjalna i protekcjonistyczna. To nie jest świat dla wolnych ludzi, a przynajmniej robi się coraz mniej przyjazny. A wszystko dawno temu przewidział Lord Acton w krótkiej sentencji:

Najwspanialszą szansę, przed którą kiedykolwiek stanął świat, odrzucono, gdyż namiętność do równości uczyniła płonną nadzieję na wolność.
 
I jeszcze uzupełniając, jedynym poważnym ośrodkiem jako tako broniącym dziś globalizacji, handlu i wolnego przepływu ludzi (co się wiąże) są korporacje. Zawsze zresztą tak było, że kupcy i biznes parli do umiędzynarodowienia. Choć swoje za uszami również mają.
 
W temacie drzew. Ile dwutlenku wegla rocznie kumuluje "dorosly" zdrowy las? Jak duzy teren trzebaby zalesic (i jak dlugo czekac) by zniwelowac prognozowany wzrost temperatury?
http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mi...-ocieplenie-wystarczy-sadzic-wiecej-drzew-109
Swoja droga ciekawe dlaczego jeszcze nie slyszalem o sztucznych metodach "wyciagania" CO2 z atmosfery...

Bill Gates proponuje opodatkowac roboty, a ciekawe czemu w latach 80tych i90tych nie proponowal opodatkowana komputerow lub oprogramowania:
http://www.economist.com/news/finan...g-about-challenge-automation-poses-why-taxing

Echa wypowiedzi Morawieckiego o wyzszosci potrzeb Narodu nad prawem (na jego przykladzie, czyli III Rzeszy):
http://www.rp.pl/Swiat/302239913-III-Rzesza-byla-panstwem-bezprawia.html#ap-1
 
Last edited:
Co ten Stonoga odwala? Jakieś nowe Klewki?

Policja ma doprowadzić Stonogę do zakładu karnego, gdzie powinien rozpocząć odbywanie kary pozbawienia wolności. Biznesmen i bloger został skazany na rok więzienia za oszustwo przy sprzedaży samochodu, ale nie zgłosił do zakładu karnego i najprawdopodobniej uciekł do Monte Carlo.

:gdzie::DC:
 
Wpadla mi ręce książka "Zli samarytanie: mit wolnego handlu i tajna historia kapitalizmu" Ha-Joon Chang. Ktos czytal?
 
Wpadla mi ręce książka "Zli samarytanie: mit wolnego handlu i tajna historia kapitalizmu" Ha-Joon Chang. Ktos czytal?
Bałbym się dotykać czegokolwiek co wydała "krytyka polityczna" - zgaduję, że bogaci powinni płacić 70-90% podatek, a biedni powinni nic nie robić.

Ich książki ekonomiczne mają więcej wspólnego z myślą polityczną niz z pieniędzmi
 
Bałbym się dotykać czegokolwiek co wydała "krytyka polityczna" - zgaduję, że bogaci powinni płacić 70-90% podatek, a biedni powinni nic nie robić.

Ich książki ekonomiczne mają więcej wspólnego z myślą polityczną niz z pieniędzmi
Nom. To ten Koreaniec co jeździ po świecie i opowiada, jak to Korea Pd. rozwinęła się dzięki protekcjonizmowi.
 
Bałbym się dotykać czegokolwiek co wydała "krytyka polityczna" - zgaduję, że bogaci powinni płacić 70-90% podatek, a biedni powinni nic nie robić.

Ich książki ekonomiczne mają więcej wspólnego z myślą polityczną niz z pieniędzmi

Nom. To ten Koreaniec co jeździ po świecie i opowiada, jak to Korea Pd. rozwinęła się dzięki protekcjonizmowi.

Nie obala sie tezy atakując gloszacego tezę. By obalic teze należy zaatakować tezę. Ktos podejmie sie merytorycznej krytyki, badz wskaże zrodlo, w ktorym taka sie znajduje?
 
Nie obala sie tezy atakując gloszacego tezę. By obalic teze należy zaatakować tezę.
No ale przecież ja nie zamierzam dyskutować o tym, czy protekcjonizm powoduje wzrost gospodarczy. Chciałem jeno pokazać swą pogardę:))
Ktos podejmie sie merytorycznej krytyki, badz wskaże zrodlo, w ktorym taka sie znajduje?
Benedyk np. się do tego odnosił, podobnie jak (pisemnie) do teorii tego całego Song Hongbinga z Chin.

 
No ale przecież ja nie zamierzam dyskutować o tym, czy protekcjonizm powoduje wzrost gospodarczy. Chciałem jeno pokazać swą pogardę:))

Benedyk np. się do tego odnosił, podobnie jak (pisemnie) do teorii tego całego Song Hongbinga z Chin.



Benedyk super ! To mi sie podoba. Polemikę pisemną również chętnie przeczytam.
 
Polecam. O przyczynach wojny secesyjnej - tych faktycznych a nie zmyślonych jak miłość do murzynów czy (mniej zmyślone) cła.
 
Polecam. O przyczynach wojny secesyjnej - tych faktycznych a nie zmyślonych jak miłość do murzynów czy (mniej zmyślone) cła.

czyzby fakt iz Polnoc nie mialaby, pewnie szans z darmowa sila robocza z Poludnia?
 
czyzby fakt iz Polnoc nie mialaby, pewnie szans z darmowa sila robocza z Poludnia?
Nie. Różnica spojrzeń na kwestię i strategię bogacenia się społeczeństwa.

Co do drugiego, to polecam przeczytać Deirdre McCloskey - "Bourgeois Dignity", w tym roku wyjdzie w PL ale w sieci można znaleźć fragmenty bądź bibliografię po angielsku. Badaczka na podstawie danych odkłamuje ten pogląd oraz inne zagadnienia (np. że Wielka Brytania rozwinęła się dzięki koloniom) pokazując liczby. Gospodarka USA w XIX w. najszybciej rozwijała się w sektorach, w których niewolnictwa nie było. Zresztą sam pogląd, że praca niepiśmiennego murzyna może zagrozić pracy wykwalifikowanych pracowników jest mocno koślawy.
 
Last edited:
no wiesz, nie wszystkie firmy potrzebuja jakis szczegolnie wykwalifikowanych pracownikow. Zaryzykuje stwierdzenie, ze wiekszosc ich, wlasnie nie potrzebuje. Nie robmy z niepismiennych murzynow jakis podludzi. Do wielu prac mozna przyuczyc. Zawsze, na wyzszych szczeblach mozna obsadzic niekoniecznie niepismiennego murzyna. Firma z Polnocy zawsze bedzie na straconej pozycji na tzw wolnym rynku bo jej koszty produkcji zawsze beda wieksze.
 
Back
Top