Polityka


No tak tylko jak określić "małą działalność" . On mówi " żeby ci którzy najmniej dochodu mają nie płacili ZUSu". Zacznie się w małych i jednoosobowych firmach ucieczka od wykazywania zysków.
Przecież często nawet molochy wykazują straty
 
No tak tylko jak określić "małą działalność" . On mówi " żeby ci którzy najmniej dochodu mają nie płacili ZUSu". Zacznie się w małych i jednoosobowych firmach ucieczka od wykazywania zysków.
Przecież często nawet molochy wykazują straty

Pewnie na podstawie przychodu/dochodu, ale szczerze to srednio to widze. Coraz bardziej widac, ze kompletnie nie maja zadnej wiekszej strategii co zrobic z podatkami. Co chwile cos nowego wrzucaja w eter.
 
Pewnie na podstawie przychodu/dochodu, ale szczerze to srednio to widze. Coraz bardziej widac, ze kompletnie nie maja zadnej wiekszej strategii co zrobic z podatkami. Co chwile cos nowego wrzucaja w eter.
O czym w ogóle mówić. Drugi rok rządów, a oni dopiero dyskutują i rozważają nad zmianami w systemie podatkowym. Co robili przez 8 lat będąc w opozycji? Karakany to karakany.
 
Zastanawiam się jakby wyglądało uzyskiwanie odszkodowania za wypadki samochodowe gdyby nie było OC - zawsze do sądu i sprawa by się ciągnęła rok, dwa lata...
 
Zastanawiam się jakby wyglądało uzyskiwanie odszkodowania za wypadki samochodowe gdyby nie było OC - zawsze do sądu i sprawa by się ciągnęła rok, dwa lata...
Wydaje mi się to zupełnie bezpodstawne. Już teraz spora część szkód kończy się prywatnym porozumieniem stron, z pominięciem ubezpieczalni, bo ludziom bardziej opłaca się dogadać niż tracić zniżki.
 
15193449_1482192468460935_5863753902314672805_n.png
 

Puenta mnie zabiła:)) Porównanie allaha do Saurona, muslimów do orków a Zachodu do podzielonego Śródziemia i tekst: "Różnica pomiędzy 'Władcą Pierścienia' a rzeczywistością jest taka, że tu nie ma żadnego pierścienia, który można by wrzucić do lawy w środku Góry Przeznaczenia. Pozostaje więc zrzucić atomówkę na Mekkę i niech kurwa płonie!":bayan:
 
Badzmy uczciwi. Kazda partia praktycznie bedac w opozycji gowno robi. Z reszta bedac w rzadzie tez :D
Słuszna uwaga i zarazem kolejna poszlaka wskazująca, że nie potrzeba nam polityków (z wyjątkiem jednego gościa w małym pokoju, którego jedynym zadaniem było by rozważanie, na kogo spuścić atomówkę).
 
Badzmy uczciwi. Kazda partia praktycznie bedac w opozycji gowno robi. Z reszta bedac w rzadzie tez :D
UPS, PO tak się zapędziło w tym gównorobieniu, że zapomniało przekupić wyborców... Cóz za nietakt z ich strony...


Stefano Tarazzino przynajmniej tutaj szczerze mówi :DC:
 
Matko mój pierwszy ( i oby ostatni) post w tym temacie.
Jutro mam kolokwium z systemu RP i muszę wiedzieć, kto obecnie piastuje niżej wypisane urzędy. Jako debil w kwestii polityki błagam o pomoc :
1. Szef BBN
2. Marszałek Sejmu (to chyba wiem ale zbiorczo wypiszę wszystko)
3. Marszałek Senatu
4. Prezes RM (nawias nr 1)
5. Minister Spraw Zagranicznych
6. Minister Obrony Narodowej
7. Minister administracji i cyfryzacji
8. wiceprezes RM
9. Minister Spraw Wewnętrznych
10. Szef Kancelarii Prezydenta
11. Prezes Sądu Najwyższego
12. Prezes TK (o ile jeszcze to istnieje)
Alles.
Jeśli jest ktoś kto zna się na polityce naszego pięknego kraju i nie ma co robić w godzinach 15-16:45 to może napisać to kolokwium za mnie. Płacę jak za nerkę na czarnym rynku bądź obdarowuję dobrym alkoholem. Jedyne co to muszę komuś udostępnić stanik i skarpety na wypchanie oraz perukę i kosmetyki bo chociaż wykładowca ma zeza to płeć jeszcze rozróżnia :)
 
Matko mój pierwszy ( i oby ostatni) post w tym temacie.
Jutro mam kolokwium z systemu RP i muszę wiedzieć, kto obecnie piastuje niżej wypisane urzędy. Jako debil w kwestii polityki błagam o pomoc :
1. Szef BBN
2. Marszałek Sejmu (to chyba wiem ale zbiorczo wypiszę wszystko)
3. Marszałek Senatu
4. Prezes RM (nawias nr 1)
5. Minister Spraw Zagranicznych
6. Minister Obrony Narodowej
7. Minister administracji i cyfryzacji
8. wiceprezes RM
9. Minister Spraw Wewnętrznych
10. Szef Kancelarii Prezydenta
11. Prezes Sądu Najwyższego
12. Prezes TK (o ile jeszcze to istnieje)
Alles.
Jeśli jest ktoś kto zna się na polityce naszego pięknego kraju i nie ma co robić w godzinach 15-16:45 to może napisać to kolokwium za mnie. Płacę jak za nerkę na czarnym rynku bądź obdarowuję dobrym alkoholem. Jedyne co to muszę komuś udostępnić stanik i skarpety na wypchanie oraz perukę i kosmetyki bo chociaż wykładowca ma zeza to płeć jeszcze rozróżnia :)
https://www.premier.gov.pl/ludzie.html
 
Cholera wie, pewnie połowa z faktur i połowa kilometrowki. Czyli będzie kupowało ruską benzynę.
Leasing, naprawy, koszty eksploatacyjne, paliwo, wszystko po 50%...
No to jeszcze pytanie jak amortyzacja, jeśli samochód był zakupiony przed wejściem ustawy w życie...
 
Leasing, naprawy, koszty eksploatacyjne, paliwo, wszystko po 50%...
No to jeszcze pytanie jak amortyzacja, jeśli samochód był zakupiony przed wejściem ustawy w życie...
Prawdopodobnie leasing zostanie wyjęty (regulowany jest osobna ustawa). Wyjmą tez pewnie korporacje i firmy transportowe.
 
Czyli amortyzacja 50% :(
Zamysł jest spowodowany dość oczywistą obserwacją, że duża cześć aut firmowych jest używana tylko do celów prywatnych. Amortyzację mogą zostawić, bo więcej kasy jest w kosztach użytkowania. Ale spodziewałbym sie limitu pojazdów na firmę uzależnionego od ilości pracowników.
 
Zamysł jest spowodowany dość oczywistą obserwacją, że duża cześć aut firmowych jest używana tylko do celów prywatnych.

Da się ominąć przez prowadzenie kilometrówki. Tyle, że niepotrzebna dodatkowa papierologia.
 
Da się ominąć przez prowadzenie kilometrówki. Tyle, że niepotrzebna dodatkowa papierologia.
Dokladnie, wiecej roboty po stronie biznesu, ksiegowych i urzednikow.
Nie lepiej uproscic i uszczelnic system podatkowy podatkiem "od obrotu"? Wtedy wszystkie oszustwa, nietrafione inwestycje (=nieuzywany samochod) nie maja znaczenia, tzn. sa odpowiedzialnoscia przedsiebiorcy...
To tak ogolnie, a najbardziej wkurza to, ze te przepisy sie zmieniaja, jak tu cos planowac?
 
Liczby nie klamia ;)




Edit:
Prawdziwy Republikanin, nie alt-right, w... ...we Francji? Make France great again?
http://www.nowakonfederacja.pl/francuzi-wybiora-krew-i-lzy/

Ciekawy mechanizm wspierania w prawyborach (?) neoliberala przez zwiazkowcow, by w pozniejszej fazie kandydat lewicy, ten prawdziwie wymarzony przez zwiazki zawodowe, bardziej odroznial sie (byl lepszy) od tego z prawicy.

Kto wie czy Demokraci - w ramach podobnego mechanizmu - na poczatku tez nie kibicowali Trumpowi, w nadziei na kompromitacje Republikanow w pozniejszej fazie...
 
Last edited:
Back
Top