Polityka

@Karateka@ wlasnie dlatego wkurza mnie sposob argumentacji tej Wielgus z linka od @Comber . "My kobiety mamy prawo". WTF? My tu o tym kiedy kogo mozna zabic, a ona "my kobiety". No i tak jak KK nie mowi nic o prewencji i edukacji, tak i ja nie oczekuje by "ustawa anyaborcyjna" taki element miec musiala. "prawo dla kazdego" - ale dla mnie bardziej, moge zabic, bo jestem kobieta. Wylaczylem ja po "faceci tego nie rozumieja". Takie neo-faszystowsko neo-rasitowskie ;) stwierdzenia powinny byc karane z urzedu ;)

EDIT:
i jeszcze taka mysl: jestem ciekaw jaka burza by byla, gdyby ktorys z politykow (np. PiSu albo Kukiza) powiedzial: "bo kobiety tego nie rozumieja".
Nie zebym byl za karaniem mikroagresji , ale lewactwo trzeba ich bronia zwalczac.

Bo kobiety niestety myślą inaczej, analogicznie do pieniędzy w związku, co jej to jej, co twoje to wspólne ;)
 
@ninja cos w tym jest ;)

BLM


WLM?
https://www.washingtonpost.com/news...-police-his-family-asks-where-is-the-outrage/

Prezydent mocno zmienia klimat


Troche spychania winy, to w jedna, to w druga, a fakty


I nawrotka do nas:


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mor...-Prawo-nie-bedzie-dzialac-wstecz-3590415.html
Przedsiębiorcy będą mieli gwarancje, że prawo wobec nich nie będzie działać wstecz - zapewniał w czwartek w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że elementem pakietu zmian prawnych, szykowanych w resorcie rozwoju, będzie "klauzula pewności prawa", stwarzająca takie gwarancje.
UFFFF! A co by bylo gdyby tego nie potwierdzil!!

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szydlo-Beda-zmiany-w-rzadzie-nie-tylko-personalne-3590549.html
Czas "złotych chłopców" w spółkach Skarbu Państwa - tak jak to było za czasów PO i PSL - się skończył - powiedziała premier Beata Szydło
:) #misiewicze

No i na koniec: jestem zlym Polakiem, poswiecilem sie zonie a nie Narodowi :(
 
Last edited:
@MuraS Jak oceniasz ta dzisiejsza zapowiedz obligacji 500+?
De facto przekładanie pieniędzy z jednego konta do drugiego, plus dojdą koszty obsługi obligacji;
Plusy:
- kasa nie będzie wpływała od raz do rodzin z nadwyżkami, a co za tym idzie deficyt będzie mniejszy
- cześć rodzin zacznie oszczędzać, co jest dobre
Minusy:
- wypłata oprocentowania odroczona w czasie
- byłoby prostsze gdyby było ograniczenie dochodu na członka rodziny
- a jeszcze prościej byłoby gdyby nie było 500+
 
Serio w tym projekcie pro-life jest pomysł, aby aborcja z powodu gwałtu nie była dozwolona, a matce w przypadku usunięcia groziła kara do 5 lat pozbawienia wolności?
 
Serio w tym projekcie pro-life jest pomysł, aby aborcja z powodu gwałtu nie była dozwolona, a matce w przypadku usunięcia groziła kara do 5 lat pozbawienia wolności?
Tak, z zapisem, że sąd może odstąpić od wymierzania kary
 
Serio w tym projekcie pro-life jest pomysł, aby aborcja z powodu gwałtu nie była dozwolona, a matce w przypadku usunięcia groziła kara do 5 lat pozbawienia wolności?

...

Ja rozumiem, że zmuszać lekarza do wykonywania aborcji kiedy on jest temu przeciwny to skurwysyństwo. Ale trochę ich poniosło z tym ustawodawstwem..
 
...

Ja rozumiem, że zmuszać lekarza do wykonywania aborcji kiedy on jest temu przeciwny to skurwysyństwo. Ale trochę ich poniosło z tym ustawodawstwem..
Wywoła jedynie negatywne skutki na przyszłość pt. rozwój podziemia aborcyjnego, odciśnie piętno na życiu matki i dziecka. Czytałem kiedyś, że legalne aborcje z tytułu gwałtu są bardzo rzadkim zjawiskiem (kilka razy w skali roku), natomiast głównie (kilkaset w skali roku) dokonuje się aborcji z powodu podejrzenia poważnych, nieuleczalnych chorób.
 
Wywoła jedynie negatywne skutki na przyszłość pt. rozwój podziemia aborcyjnego, odciśnie piętno na życiu matki i dziecka. Czytałem kiedyś, że legalne aborcje z tytułu gwałtu są bardzo rzadkim zjawiskiem (kilka razy w skali roku), natomiast głównie (kilkaset w skali roku) dokonuje się aborcji z powodu podejrzenia poważnych, nieuleczalnych chorób.
Z powodu gwałtu maks 3 rocznie od 93. 90+ procent to aborcje z powodu wad płodu (rok do roku rosną). I tu pytanie - jest to wynikiem lepszych badań prenatalnych, większej "zachorowalności" płodów czy ktoś maskuje aborcje zdrowych płodów. Z powodu wad płodu w 2015 było z tego co pamietam 1300 aborcji.
 
Wywoła jedynie negatywne skutki na przyszłość pt. rozwój podziemia aborcyjnego, odciśnie piętno na życiu matki i dziecka. Czytałem kiedyś, że legalne aborcje z tytułu gwałtu są bardzo rzadkim zjawiskiem (kilka razy w skali roku), natomiast głównie (kilkaset w skali roku) dokonuje się aborcji z powodu podejrzenia poważnych, nieuleczalnych chorób.

Ja tam zawsze ostrożnie podchodzę do tematu aborcji i eutanazji, bo ich legalność też otwiera furtkę do patologii i nadużyć, jak na przykład celowe uśmiercanie w celzu zdobycia narządów/tkanek. Lekarz może cię oszukać, że płód jest nieuleczalny bo jak go usunie to nikt mu nie udowodni, że kłamał... A hajs się kręci.
 
Z powodu gwałtu maks 3 rocznie od 93. 90+ procent to aborcje z powodu wad płodu (rok do roku rosną). I tu pytanie - jest to wynikiem lepszych badań prenatalnych, większej "zachorowalności" płodów czy ktoś maskuje aborcje zdrowych płodów. Z powodu wad płodu w 2015 było z tego co pamietam 1300 aborcji.
Myślę, że jednak lepsze badania prenatalne i większa zachorowalność. Jest większa świadomość, technologia się rozwinęła, niestety jednocześnie ludzie decydują się na dzieci zbyt późno, prowadzą stresujący, niezdrowy tryb życia co w konsekwencji zwiększa ryzyko powikłań w trakcie ciąży. Aborcje zdrowych płodów odbywają się w prywatnych klinikach i zapewne mają się dobrze. Wystarczy wiedzieć gdzie i za ile.
 
Ja tam zawsze ostrożnie podchodzę do tematu aborcji i eutanazji, bo ich legalność też otwiera furtkę do patologii i nadużyć, jak na przykład celowe uśmiercanie w celzu zdobycia narządów/tkanek. Lekarz może cię oszukać, że płód jest nieuleczalny bo jak go usunie to nikt mu nie udowodni, że kłamał... A hajs się kręci.
@Gienek
 
Ja tam zawsze ostrożnie podchodzę do tematu aborcji i eutanazji, bo ich legalność też otwiera furtkę do patologii i nadużyć, jak na przykład celowe uśmiercanie w celzu zdobycia narządów/tkanek. Lekarz może cię oszukać, że płód jest nieuleczalny bo jak go usunie to nikt mu nie udowodni, że kłamał... A hajs się kręci.
Proces aborcji legalnej jest przeprowadzany wieloetapowy. Komisje lekarskie, wywiady. Łatwiej zdecydować się na nielegalną, niż legalną, taka prawda. Matki przechodzą traumę.
 
To nie gwalty:

Potwierdza to "chore " teorie że wielu angażujących się w sprowadzanie emigrantów to ludzie szukajądcy po prostu sexu z nimi. Homo z urytym planem grupowego sexu z murzynami i to samo co do ukrytych fantazji kobiet lobbujących za ich przyjmowaniem
 
Back
Top