Polityka



Dwie, przeciwne, oceny sytuacji w Turcji. Obie od konserwatystów.


1) Wielomski: ciesze sie, ze jest ktos kto ma tak dokladne rozeznanie w (jak rozumiem krzyzowych) informacjach wywiadowczych, i z taka pewnoscia siebie je upublicznia, objasniajac nam co sie stalo, kto za tym stal. Oczywiscie zgodze sie, z ironicznymi komenatrzami do podwojnej moralnosci Zachodu, natomiast tak jednoznaczne i calkowicie bezkrytyczne przedstawianie jednej z mozliwych wersji mnie troche odpycha...

2) Chodakiewicz z definicji musi miec jesli nie pro-amerykanska to przynajmniej nie anty-amerykanska narreacje. Troche ubawil mnie krytyczna ocena "neo-osmanizmu", bo przecież w podobnej sprawie jest gorącym propagatorem.
Ciekawy był natomiast komenatrz o Grecji, i roli Turcji jako kontrolera "młodszego brata Rosji".
 
Rodrigo Duterte postanowił rozwiązać problem narkomanii i narkobiznesu w jego kraju radykalnymi metodami. Sam zachęcał ludzi do zabijania dilerów bez sądu a nawet oferował za to nagrody. Od czasu przejęcia przez niego władzy w maju, w całym kraju zabito już 900 domniemanych dilerów.
Takie działanie spotkało się z ostra krytyką ONZ. Organizacja wezwała prezydenta do zerwania z tą polityką. Duterte odpowiedział na specjalnej konferencji, że zabójstw nie dokonują funkcjonariusze państwowi ani policja tylko zwykli ludzie. Stwierdził także, że dzięki tym zabójstwom spada liczba niewinnych ofiar narkobiznesu.
Duterte zagroził także wystąpieniem Filipin z ONZ. Powiedział, że organizacja i tak nie radzi sobie z żadnymi istotnymi problemami takimi jak głód czy terroryzm. Zaproponował stworzenie alternatywnej organizacji, do której zaprosiłby państwa afrykańskie i Chiny.
Znany z ostrych wypowiedzi prezydent, zapytany o konsekwencje swoich wypowiedzi powiedział tylko sram na nie. Zapowiedział, że nie pozwoli tak po prostu obrażać swojego kraju negatywnymi wypowiedziami.


:lol:
 
O Cohones!


@elson
Spojrzalem na jej TT, to ta gruppies JKMa?

Ale co sie stalo, ze juz nie jest "prawicowa": juz nie propsuje Krula?

Czy wczesniej byla za PiS, a potem zmienila zdanie? (W tych okolicach ma TT, a przeciez pis=prawicowosc)

Czy zmienila cos innego?

@Hubi
Sprytny, silny i elokwentny, umie rozegrac graczy. Juz skladam podanie o filipinski paszport.
 


Dwie, przeciwne, oceny sytuacji w Turcji. Obie od konserwatystów.

Pierwszy podaje luźne myśli niczym nie poparte konfabulacje i własne domysły bez odniesienia do rzeczywistości.
Drugi to już logiczny i mentalny koniec świata.
Obaj :facepalm:
 
TrytonowyJacekBartosiak.jpg

Niby do skóry, ale raczej zrozumieją tylko tutejsze nerdy.
 
A z poważnego:
https://jaymans.wordpress.com/jaymans-race-inheritance-and-iq-f-a-q-f-r-b/

Nie czytałem jeszcze, znalazłem destylat na FB:
- Między czarnymi, białymi i żółtymi ludzmi występują znaczące różnice w IQ i preferencji czasowej.
- IQ jest jednym z najlepszych wskaźników jakie mamy i jest mocno skorelowane z osiągnięciami w życiu.
- IQ jest w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie. Chińczycy nawet gdy realna siła nabywcza była u nich o wiele niższa niż u szwajcarów mieli lepsze wyniki na testach IQ o kilka punktów. Różnica między białymi ludźmi w USA a czarnymi wynosi około 15 punktów i utrzymuje się stale od czasu wprowadzenia testów IQ.
 
Czytalem kiedyś książkę o tym, ze iq ma sie nijak do zyciowych osiągnięć. Początkowo tak uważano, ze wysokie iq równa sie finansowemu i spolecznemu sukcesowi, rzeczywistosc jednak zweryfikowala teorie.
Tak, też o tym czytałem. Nawet pamiętam, że była tu jakaś mała dyskusja na ten temat.
 
Back
Top