Polityka

Tusk jest najbardziej zmartwiony tym, ze byli nielegalnie nagrywani i trzeba znalezc tych nagrywajacych.



Sienkiewicz nagrany, ze pod stolem rzad dotowal prywatne linie lotnicze. Dziennikarz pyta przy jakim stole to bylo i kto dotowal. Donek mowi, ze to wina ostrego jezyka i tak moglo sie wydawac ze moze sie dziac cos zlego, ale to tylko przez ten jezyk nieparlamentarny...
 
Wiewiur: Za zlamanie Konstytucji nalezy postawic Belke i Sienkiewicza przed Trybunal Stanu. Po to ten TS zostal utworzony, wlasnie dla takich spraw. Polskie Watergate
 
Karateka, a jak sobie wyobrażasz udokumentowanie winy? Pokazanie nielegalnego i nieprawomocnego dowodu w postaci nagrania na taśmie, którą każdy adwokat obali jako sfabrykowaną? Nie postawiłbym przed TS (ani sądem) nikogo, wobec którego nie miałbym dowodów winy. Inaczej będzie wieczna szopka w tym kraju. Nie ma dowodu, nie ma winy, takie mamy prawo. A co się wydarzyło na prawdę i jaki był cel ich pracy pozostanie tylko kwestią wymysłów mediów i obywateli, jeżeli nie będzie potwierdzenia w zdobytych zgodnie z prawem faktach.
 
Maja tupet. Arogancja wladzy siegnela zenitu. Moj byly promotor, sedzia TK pewnie mialby wiele do powiedzenia na seminarium w tej sprawie z dydaktycznego punktu widzenia. Rzad do odwolania, glowy w kontrwywiadzie pod topor. Nie wierze, ze ktos moze nie traktowac tego w ramach niebywalego skandalu. Dopoki takie rzeczy nie wychodza na jaw mozja jedynie spekulowac, ale gdy dochodzi do jawnego i z premedytacja lamania ustawy zasadniczej musza zostac wyciagniete konsekwencje. Co do postow o tym, ze komus zyje sie dobrze i nie chcialby zmian na szczeblu rzadowym. Mi tez zyje sie dobrze, ale krew mnie zalewa gdy panstwo jest folwarkiem dla skorumpowanych kolesi i ich grup interesow.
 
@Wiewiur: niezla analiza.



Ja to bym w ogole poszedl w druga strone: jezeli rzad (i/lub NBP, ktory jak rozumiem dziala w Polski interesie) mial wplyw na cene naszych obligacji (cos a la skup interwencyjny?) co pozwala zapobiegac spadkowi ich ceny (bo chyba o to chodzilo? dla mnie ek. to magia), a wiec wplywie na wazne (np dla decydentow EU) wspolczynnikow gospodarczych, to czemu tego nie uzyto tego wczesniej?



Poza tym czy ten wykup obligacji to nie troche jak wykupienie dlugu? (zakladam cos co niekoniecznie jest prawda, ze "dlug/dochod obligacyjny" jest tak samo moj, jak i zyski/straty NBP)
 
Wiewiur: Chyba zartujesz z tym obaleniem dowodu. Dowod z podsluchu jest w Sadach masowo uzywany, nawet w sprawach o rozwod (standard !) nikt tego nie podwaza.
 
Chodzi mi tylko o to, że mam dosyć afer co pół roku, gdzie sobie pogrzmią w tv, nabiją kilka słupków i kabz, po czym okaże się, że nie ma dowodów i do usłyszenia za pół roku. Nie mówię tylko o tej sprawie, ale Polska jest trawiona przez tygodniowe afery, z których nie wynikają żadne konsekwencje.



Najpierw dowód, później sprawa w sądzie, na koniec wyrok i konsekwencje. To jest normalny tok wydarzeń, a nie ta szopka, z którą mamy co chwilę mamy wątpliwą przyjemność obcować.
 
Nagrania i nastepujace po nich zdarzenia sa wystarczajacymi dowodami. Nie wiem czego chcesz wiecej. To, ze afery sa zamiatane pod dywan, to calkiem inna para kaloszy.
 
Dzihados, chodzi o to, że chcą wprowadzić coś na wzór QE w USA, gdzie Fed w razie problemów rządu skupuje obligacje w zamian za dodruk pieniądza. Według ekonomistów głównego nurtu, to sposób na kryzys... tylko że jak na razie nigdzie nie zadziałał, a przez luzowanie polityki pieniężnej kraje są zadłużone ponad 100% PKB. Ja nie uważam, by nam to pomogło - wręcz przeciwnie.
 
Co ja oglądałem.



Szkoda, że na koniec nikt nie zaśpiewał dla potwierdzenia słów premiera : DONALD NIC SIĘ NIE STAŁO, NIC SIĘ NIE STAAAAAAAAAŁOOOO...
 
Zyta Gilowska swego czasu bardzo mocno protestowala przeciwko takim rozwiazaniom. Natomiast sa i tacy, ktorzy przeciwnie niz Jakub uwazaja, ze obecne rozwiazanie nabija kieszenie zagranicznym banksterom, a nowe rozwiazanie by bylo bardziej patriotyczne i w naszym interesie. Kto ma racje - nie mam pojecia.



Prokuratura i wszystie organy prawa beda dzialac razem by znalezc podsluchiwaczy !! Kocham ten kraj.
 
Karateka@, bo tak jest - dzisiejszy system monetarny jest fatalny od samych fundamentów i nabija kieszenie lichwiarskiej międzynarodówce. Tylko czekać aż się zawali. Ale zastępowanie jednego zła innym nie jest dobrym pomysłem.
 
Jakub Bijan: Mam do Ciebie jeszce inne pytanie. Jesli niemal wszystkie kraje swiata maja potezne dlugi, to u kogo splacaja te dlugi ? Bo rozumiem jak to jest dlug wewnetrzny wobec obywateli, ale jak maja olbrzymi dlug zewnetrzny. Np Polska pozycza pieniadze od Japonii i ma dlug wobec Japonii, ale Japonia tez jest zadluzona... wiec jak to jest? Kto ma pieniadze?
 
@Jakub: dzieki za wyjasnienia, niestety nie zrozumialem. No coz, stalem w innej kolejce do Bozi (to moj slad na sniegu):



OakB8ns.png
 
arateka@ Song Hongbing - chiński analityk rynków finansowych, były wysoko postawiony pracownik MFW, doradca chińskiego rządu - powiedział, że sytuacja na rynkach finansowych jest obecnie tak bardzo zapętlona, że wybuch wojny w przeciągu dziesięciu lat jest wielce prawdopodobny.
Nie mam lepszej odpowiedzi, sytuacja jest niesamowicie zapętlona i pewnie tylko garstka osób jest w stanie kompleksowo ją ocenić.

Dzihados, pewnie tak:) Ja nic nie rozumiem kiedy piszesz o tych wszystkich bazach danych, htmlach itd. :D
 
Kilkanaście stron wcześniej podawałem banki wchodzące w skąd Fedu - z pewnością u ich akcjonariuszy jest jej znaczny procent:))


Generalnie polecam "Wojnę o pieniądz" Hongbinga (1&2) - w bardzo prosty sposób opisuje funkcjonowanie bankierskiego świata. Można z niej dużo wyjąć.
 
Chryja z NBP miala na celu znalezienie kolejnego sposobu na ukrycie nieudolnosci i okradanie polakow, tak aby nawet nie wiedzieli jak bardzo sie o ich okrada. Kompleny demontaz finansow panstwa i jak widac nawet Rostowski nie byl sklonny przylozyc do tego reki mimo ze pomogl we wczesniejszych walkach... dla dobra PO-lski.
 
Wg. mnie bardzo mozliwe, co nie umniejsza wcale temu, że Pan Belka i Sienkiewicz sprzeniewierzyli się konstytucji, aby zapewnić w przyszłości finansowanie sukcesu wyborczego PO kosztem wszystkich Polaków. Dobra robota Ruscy.
 
Tymczasem na granicy Ukrainskiej, korzystajac m.in. z Polskiej indolencji:



https://www.youtube.com/watch?v=IRMzJ8IqRGs



https://www.youtube.com/watch?v=u8LfF55_4nQ



Sprzet przeprawowy, ciezarowki i na wagonach plywajace/przygotowane do zrzutow spadochronowych BMD. Rusek w aucie się śmieje, że "jada na Banderę"... Nie ma jak walczyć z faszyzmem poprzez atak innego kraju tylko dlatego, że broni się przed dywersją.
 
Jakub Bijan: Mam do Ciebie jeszce inne pytanie. Jesli niemal wszystkie kraje swiata maja potezne dlugi, to u kogo splacaja te dlugi ? Bo rozumiem jak to jest dlug wewnetrzny wobec obywateli, ale jak maja olbrzymi dlug zewnetrzny. Np Polska pozycza pieniadze od Japonii i ma dlug wobec Japonii, ale Japonia tez jest zadluzona... wiec jak to jest? Kto ma pieniadze?


Japonia jest największym wierzycielem świata, drugie są Chiny - razem są właścicielami przeszło 2/5 długu USA.



Państwa spłacają dług publiczny (w tym odsteki) nowym długiem... przenosząc popyt z przeszłośći w teraźniejszość. Oczywiście nie można robić tego w nieskończoność.
 
https://www.youtube.com/watch?v=CAjvDhtbck4







Nie wiem czy już tu było ale jak ktoś nie widział polecam włączyć myślenie
 
Back
Top